V70 2,5TDI - přestalo jet

První generace velkých předokolek
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 26
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Velký Šenov
Vůz: Volvo V70 I 2.5TDI

#1 V70 2,5TDI - přestalo jet

Příspěvek od maxvendy »

Zdravím,
než mi dojde kabel na diagnostiku. Tak se nejdříve optám vás. Čím by to mohlo být.
Od koupi jsem najel něco přes 1000km. Jenže potom mě auto nechalo 200km od baráku. Z ničeho nic přestalo je, jako kdyby tam nešla nafta ale mělo snahu naskočit. Po odtažení odtahovou (Docela dost drahou). Před barákem auto chytlo, tak jsem sním zajel na zahradu a od té doby nechce nastartovat :(
Mé podezření je na spínací skřín, že se to pokoušel dříve někdo vykrást. Třeba nečte čip. Ale může to být i něco jiného. Případně kde se dá spínačka koupit? Hledal jsem a nic jsem nenašel, z vrakoviště to asi nemá ani cenu. Aby mi zase odešla, takže novou.
Předem všem děkuji

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 214
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Hlavní město piva
Vůz: V70 D5252T rok 98

#2 V70 2,5TDI - přestalo jet

Příspěvek od Jiří M »

Co auto dělá, jak se chová?

Začalo to zlobit s mrazem? Pokud kontrolky svítí a statrovat jde, motor točí ale nechytí, typoval bych to na palivovej filtr. Může bejt zahnojenej byť jen parafínem z mizerný nafty a dokud se parafín nerozpustí teplem, tak auto nenatočíš.
Pro koupi doporučuju filtr MANN, výměnu bych 100% neodkládal, pokud nevíš, že je dávanej novej. Odvodnění filtru je asi jediný co můžeš zkusit, ale s vodou v naftě jsem se nesetkal.

Pokud máš možnost teplý garáže, zaparkuj v ní a až se auto ohřeje nad 10°C zkus s nim zatočit, chytí..
Další věc může bejt zavzdušnění čerpadla, na mym autě se mi konečně podařilo najít netěsnost, kdy pertl na trubce z filtru přisával vzduch...

Předpokládam, tedy, že máš napětí na elektromagnetu na čerpadle, to by mohla bejt druhá věc, proč auto náhle chcíplo.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 26
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Velký Šenov
Vůz: Volvo V70 I 2.5TDI

#3 V70 2,5TDI - přestalo jet

Příspěvek od maxvendy »

Jiří M: Děkuji, jdu ted mrknout na filtr. To už mi říkalo plno lidí :) Takže asi to udělám, když nesněží.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 26
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Velký Šenov
Vůz: Volvo V70 I 2.5TDI

#4 V70 2,5TDI - přestalo jet

Příspěvek od maxvendy »

Tak od 25.12.2016 mi auto stálo. Obavy že to bude spínací skřín. Na motoru je vše nové. Vstřiky, pumpa, filtr. A problém byl jen jeden blbý šroubek na alernátoru 8mička :(
Někde vypadla a nikdo si toho nevšiml ani pán co dělá v servisu a ten mi už řikal že naftové čerpadlo :D Tak jsem zbytečně vyndal filtr který je pěkně čistý a poté zase nandání zpět. Pak koukám na naftové čerpadlo a u alternátoru 2 drátky volné. Takže jen rada ostatním. Koukněte na možné volné konektory :)
Volvo po 20km testu a cca 10 startech startuje na brnk jako předtím. Jak studené tak teplé starty.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 418
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Liberec
Vůz: S60, S70R

#5 V70 2,5TDI - přestalo jet

Příspěvek od marekl »

:) Jel bych pozdravit pána do servisu s naftovým čerpadlem :D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 26
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Velký Šenov
Vůz: Volvo V70 I 2.5TDI

#6 V70 2,5TDI - přestalo jet

Příspěvek od maxvendy »

marekl: Ano stavím se tam v Úterý, když mám cestu kolem :D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 214
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Hlavní město piva
Vůz: V70 D5252T rok 98

#7 V70 2,5TDI - přestalo jet

Příspěvek od Jiří M »

Vida! Aspoň že tak.. ;) Ať to jezdí.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 26
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Velký Šenov
Vůz: Volvo V70 I 2.5TDI

#8 V70 2,5TDI - přestalo jet

Příspěvek od maxvendy »

Tak a ujeto cca 800km a dnes nechce chytnout. Opět, motor točí, otáčkoměr při startu jde nahoru a dolu a nechce chytnout. Že se to stalo jen 5km od baráku. Zkoumám, jestli není někde zase povolená kostra jak předtím. Jen nevím kde všude jsou kostry.

Ještě dodávám, auto při roztlačení chytne na brnk. Prostě jede jako by nic. Při startování klíčkem to dělá to co popisuji nahoře.

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2432
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#9 V70 2,5TDI - přestalo jet

Příspěvek od z-d-e-n-a »

Zkusil bych startér. Vydyndat, vypucovat a promáznout. U toho bych zkusil přejít i kabely k němu - očistit,namáznout. Jinak hlavní kostra na kastli je (pokud si dobře vzpomínám) pod podlážkou baterie. Motor je ukostřen jakoby pod čerpadlem - jdi po kabelech.
Jinak ještě ta spínačka by mohla dělat brikule - měj se to projevovalo tak, že když jsi při běžícím motoru jakoby kousek vrátil klíček těsně před polohou 1, spadly budíky jako když máš klíček vypnutý ale motor běžel pořád...
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 26
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Velký Šenov
Vůz: Volvo V70 I 2.5TDI

#10 V70 2,5TDI - přestalo jet

Příspěvek od maxvendy »

Starter točí pěkně. Měl jsem horší na VWčku a taky to roztočil.
Kostru zkouším najít, jestli není někde zoxidovaná. Zkouším baterii nabít, jestli nemá málo ampér pro start. I když studené to chytlo pěkně a po 5km co jsem auto vypnul, tak už nenastartovalo. Pouze když mě kámoš chtěl odtáhnout, tak chytlo hned. Tak si říkám zda je možná i spínací skřín. No koupím z jiného a uvidím. Jen mě štve, že tam je plno nových věcí, na motoru a takhle se to sere :( Asi opravit a prodat pryč. Po druhé co by mě nechalo. K tomu nechce se ani připojit k diagnostice. Možná špatný software. Dnes stáhnu jiný a uvidím. Snad půjde a napíše mi to nějakou chybu. At vím.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 26
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Velký Šenov
Vůz: Volvo V70 I 2.5TDI

#11 V70 2,5TDI - přestalo jet

Příspěvek od maxvendy »

Tak jsem udělal video. Nejvíce nechápu že skáče otáčkoměr při startu


Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2163
Registrován: 16 roků
Bydliště: Sydney - AUS
Vůz: Mitsubishi Challenger

#12 V70 2,5TDI - přestalo jet

Příspěvek od tomasss »

Rekl bych typickej vadnej snimac otacek motoru... :pardon: oem c.9168039
Na diagnostice to neco hlasi?
https://www.matthewsvolvosite.com/forums/viewtopic.php?t=77874
_________________
Je: Mitsubishi Challenger 2002 3.0 V6 aut
Bylo: V40 D2 6q 88kW MY2017, 760GLE B280F AW71 108kW, 960II B6304S3 AW30-43 150kW, 2x 740TURBO B204GT M90 147kW, S70R B5234T3 AW50-42 176kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 26
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Velký Šenov
Vůz: Volvo V70 I 2.5TDI

#13 V70 2,5TDI - přestalo jet

Příspěvek od maxvendy »

tomasss píše:Rekl bych typickej vadnej snimac otacek motoru... :pardon: oem c.9168039
Na diagnostice to neco hlasi?
https://www.matthewsvolvosite.com/forums/viewtopic.php?t=77874
Ok mrknu na to. Diagnostiku jsem ještě nezprovoznil asi špatný software.

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3674
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#14 V70 2,5TDI - přestalo jet

Příspěvek od yoby »

Na co se to snažíš napíchnout? Jen abys do toho zbytečně nezahučel postupnou výměnou hafo zdravých součástek :-)
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 26
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Velký Šenov
Vůz: Volvo V70 I 2.5TDI

#15 V70 2,5TDI - přestalo jet

Příspěvek od maxvendy »

yoby píše:Na co se to snažíš napíchnout? Jen abys do toho zbytečně nezahučel postupnou výměnou hafo zdravých součástek :-)
To snad né, na motoru je plno nových věcí. Proto jsem do toho šel. Je tam snad vše nové jen né turbo, které zatím funguje. Jen má hold tů mouchu kterou nemohu najít :Search: Možná jích bude více. Uvidí se, jestli se tomu bude chtít napíchnout :D
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850, S / V70 (-00), C70“