Seřízení ruční brzdy, lanovodu V50

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 92
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Raspenava
Vůz: Volvo V50 2.0D
Bydliště: Raspenava

#1 Seřízení ruční brzdy, lanovodu V50

Příspěvek od Jarda.E »

Zdravím,
ještě tu dnes poprosím o jednu radu. Kde se u V50 seřizuje lanovod a jde každé kolo zvlášť?
Cestou do práce mi přibržďovalo pravé zadní kolo. Pístek se vrací, táhlo ruční brzdy s pružinkou (na třmenu) taky, ale když je lanko zavěšené, tak se páčka na třmenu nevracíí až k dorazu, nepustí ho lanovod. Když lanko svěsím, je po problému, chce to tedy jen povolit. Dělá to jen jedna strana.
Děkuji

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 92
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Raspenava
Vůz: Volvo V50 2.0D
Bydliště: Raspenava

#2 Seřízení ruční brzdy, lanovodu V50

Příspěvek od Jarda.E »

Dostal jsem se jen k šroubu pod víčkem na dne kastlíku, lanovod jsem sice povolil tak, aby se páčka na brzdiči vracela až k dorazu a kolo odbrzdilo, ale obě kola nebrzdí stejně. Potřebuji se dostat k místu spojení obou lanek.
Kudy se tam leze?

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 538
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#3 Seřízení ruční brzdy, lanovodu V50

Příspěvek od Dzambor »

Jarda.E píše:Dostal jsem se jen k šroubu pod víčkem na dne kastlíku, lanovod jsem sice povolil tak, aby se páčka na brzdiči vracela až k dorazu a kolo odbrzdilo, ale obě kola nebrzdí stejně. Potřebuji se dostat k místu spojení obou lanek.
Kudy se tam leze?
Ak mas na mysli nastavenie na rucke tak tam sa lezie zospodu podvozku. Pripajam PDF postupu z VIDY.
Přílohy
Brake.pdf
(316.23 KiB) Staženo 615 x
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

Ares
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 432
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Petržalka
Vůz: S80II C30
Bydliště: Bratislava

#4 Seřízení ruční brzdy, lanovodu V50

Příspěvek od Ares »

Mal som ten isty problem, po kompletnej vymene brzd. Pomohlo zhodit znova brzdic a viac zatlacit piestik dovnutra. (takym tym obtiaznym sposobom, ze tocis a tlacis naraz, vo volve na to maju naradie).
Skratka som tam nechal prilis malo miesta a rucna brzda sa nemala kam vracat. Je to jemny mechanizmus a nastavuje sa takmer sam, len mu treba vymedzit viacej miesta pri montazi, on si sadne, lebo dotahuje sa len jednym smerom.
Odvtedy to nepribrzduje a aj na minimalnej nerovnosti sa auto obcas hybe same, takze OK.
_________________
S80 D5244T4 Executive MY2009; C30 B4184S11 Summum MY2008
Obrázek;Obrázek
bolo: S80 D5 Momentum MY2008 136kW/185k [01/2010 - 10/2013]

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 92
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Raspenava
Vůz: Volvo V50 2.0D
Bydliště: Raspenava

#5 Seřízení ruční brzdy, lanovodu V50

Příspěvek od Jarda.E »

Nakonec jsem pod auto lehnul a pod krytem vyfuku jsem to nasel. Jedine co se ale dalo udelat, prostriknout bowdeny, povolit to centrálním sroubem tak, aby obe kola byla odbrzdena. Presto jedno kolo brzdy drive nez druhe (na rucku), ta vaha kde se lanka spojuji je nakrivo. Takze jedno lano musi byt kratsi, protoze se nikde nezadrhava, bovden nikde vyskoceny neni a na obou brzdicich je odbrzdeno k dorazu. Zajimave

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 92
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Raspenava
Vůz: Volvo V50 2.0D
Bydliště: Raspenava

#6 Seřízení ruční brzdy, lanovodu V50

Příspěvek od Jarda.E »

Ares píše:Mal som ten isty problem, po kompletnej vymene brzd. Pomohlo zhodit znova brzdic a viac zatlacit piestik dovnutra. (takym tym obtiaznym sposobom, ze tocis a tlacis naraz, vo volve na to maju naradie).
Skratka som tam nechal prilis malo miesta a rucna brzda sa nemala kam vracat. Je to jemny mechanizmus a nastavuje sa takmer sam, len mu treba vymedzit viacej miesta pri montazi, on si sadne, lebo dotahuje sa len jednym smerom.
Odvtedy to nepribrzduje a aj na minimalnej nerovnosti sa auto obcas hybe same, takze OK.
Me se na brzdici vrati az k dorazu, kdyz tam nemam lanko. S lankem chybelo k dorazu cca 2milimetry, ale lanko jde v bovdenu krasne volne. Povolil jsem to, ted to vypada tak, ze toto kolo zabrzdi na 1. zubu, druhe na 3. S tim asi nic delat nelze, stejne se rucni brzda taha do konce.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“