vibrace pedálu s80 II

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 150
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: praha
Vůz: S80 II D5 AWD Polestar 169kw

#1 vibrace pedálu s80 II

Příspěvek od frantuvdedek »

Nazdar volváci
Před 2 měsíci jsem pořídil s80 II v D5 polestar v automatu. Má teda už najeto 180 tisic, ale je to volvo takže to nic neni. vevnitř netknutý a motor běží jak hodinky. Zvuk jak dieselova symfonie, prostě bez chyby. Nikde by nebyl problém, jenomže trochu vibruje pedál plynu - a to především v otáčkách 1300 - 1500. Je to automat, takže o špatným řazení nemůže být řeč. Při těchto otáčkách cítím mírné vibrace do volantu. Zkrátka abych nezdržoval na můj dotaz, může to být setrvákem? - Nějakej test, kterej sem našel ale jen na audináckejch forech, je prý ten, že když při jízdě prudce zabrzdím, a auto se rozklepe, dvouhmota je v prd*li, mi vyšel pozitivní. Opravdu to docela vibruje při prudkejch brzdách - a kotouče a desky sou ok protože při brznění na neutrál to nedělá.
tady budu citovat

"Tak mám zase novej poznatek v mém problému a myslím, že by se to dalo použít i jako nějakej takovej test, jestli je dvouhmota špatná. Auto vibruje někdy míň, někdy víc, někdy skoro vůbec. Před rokem jsem měnil brzdy a myslel jsem, že některý z těch kotoučů hází nebo se pokřivil, protože se auto rozechvělo při razantnějším brždění, při lehkém ne. Překvapení nastalo, když jsem včera měl náhodou vyřazeno a zašlápl to…auto jak beránek. Potom jsem to samé zkusil se zařazenou pětkou a auto se celý rozvibrovalo. Takže moje dedukce spočívá v tom, že to bude opravdu dvouhmota, jelikož když takhle zabrzdím, tak ji se ji motor snaží přetlačit a když je na odchodu, tak to ty pružiny neudrží a rozechvěje se celý auto. No, můžu začít šetřit. Jaký na to máte názor?"

Jinak jezdím na kvalitní naftu a VIF je samozdřejmost. Nevím, nechce se mi měnit dvouhmotu za perdu aby to potom byl silentblok za litr.
Předem dík za odpověď

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3674
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#2 vibrace pedálu s80 II

Příspěvek od yoby »

Automat a dvouhmota??
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 150
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: praha
Vůz: S80 II D5 AWD Polestar 169kw

#3 vibrace pedálu s80 II

Příspěvek od frantuvdedek »

Copak s80 v automatu nemá dvouhmotu? Ona má hydrodynamickej měnič?

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13068
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#4 vibrace pedálu s80 II

Příspěvek od raolsa »

Automat opravdu dvouhmotu nemá. :D Koukni na veškerý silentbloky na motoru, hadičky k nim a taky na stav poloos.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 150
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: praha
Vůz: S80 II D5 AWD Polestar 169kw

#5 vibrace pedálu s80 II

Příspěvek od frantuvdedek »

:oops: :good: Tak sem nechtěl bejt za debi*a, ovšem opět jsem zklamal. Děkuji za odpověď. Checknu ty silentbloky, dělá to i na neutrál v garáži ty vibrace, takže poloosy nechám až nakonec. Díky moc každým pádem
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“