Zkušenost s Auto STEIGER - koupě nové XC60

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 23
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo XC60 D3 '12, Volvo XC70 T6 '09
Bydliště: Praha 3

#1 Zkušenost s Auto STEIGER - koupě nové XC60

Příspěvek od kanister »

Ahoj všem.

Když jsem zde skrze fórum prodával svého miláčka, ptal jsem se na vaše zkušenosti s Auto Steiger. Našli jsme tam totiž XC60, kterou jsme se rozhodli koupit a zajímalo mne, na co se připravit. Nikde jsem nenašel odkaz či zmínku o tomto pražském autorizovaném prodejci a proto se podělím o zkušenosti, třeba někomu pomůžou.

Abyste byli v obraze, koupili jsme XC60 D3 z roku 2012 za 600.000 Kč. Autům téměř nerozumím, bylo kupováno hlavně pro mé lepší já, vysnila si bílou XC60 a jak víte, "happy wife, happy life". S autem najeto cca 2k a zatím spokojenost, na nějaké větší soudy je brzo a třeba se někdy podělím.

Co se týče servisu / prodejce samotného. Obrňte se velkou trpělivostí - ujal se nás manažer ojetých vozů, neempatický a bohužel ne úplně chytrý pán, který působil, že takových aut prodá deset do hodiny. Nevím, jestli ho to nebaví, nebo 600k jsou pro něj či jeho zaměstnavatele drobné.

Auto jsme přišli vyzkoušet v pondělí, pršelo a byla tma. Na mou otázku, co nám o autě řeknete, jsem dostal lehce arogantní odpověď: "Co vás zajímá, se ptejte?" Když jsem potlačil své ego (které chtělo dodat, že barvu, motor a výbavu vidím), zeptal jsem se na historii auta. "Normálka, ukončenej operák z Francie, s autem nic není a má veškerý servis a servisní knížku". OK, šli jsme se projet, pán si sednul dopředu vedle mě, moje snoubenka seděla vzadu (jako jediný prodejce, všude si prodejce sedal dozadu, já kupuji auto). Auto jelo skvěle, jen smrdělo po cigaretách, načež mě pán ujistil, že to je on, kdo si dal cígo předtím, než jsme přišli - super, to miluji.

OK. Koupeno, druhý den jsem dal 20k zálohu s tím, že se jim ozve naše banka s financováním. Po cca třech týdnech ničeho volám a je mi sděleno, že to "nějak trvá" a že ať si pospíším ... OK, volám do banky, které transakci zatrhla CEBIA s ohledem na to, že auto je paralelně přihlášeno právě ve Francii. Volám příjemnému pánovi zpátky, že teda asi chyba bude na jeho straně a že 3 týdny po koupi bych si auto rád vyzvedl. Tady těžko vinit koho chyba - asi u obou. Jeden tupec chce prodat auto, druhej ho prohnat úvěrem. Win-Win situace pro oba. Připadal jsem si jako medvědář. U Volva mi navíc tvrdili, že to, že auto je přihlášené ještě v jiné zemi je úplně normální ...

Po pár dnech bylo auto odhlášeno. Bohužel jsem byl pracovně mimo ČR a tak jsem poslal vyzvednout partnerku a rovnou ji objednal na přezutí pneu. Trošku paradox. Místo, aby autorizovaný servis vám prodal gumy za extra 15k, tak vás nechá odjet na letních ... Snoubenka přijela do pneuservisu, kde zjistili, že nemaj bezpečnostní klíč. Takže nejdou pneu sundat. Zpátky do Volva, odvrtat disky. Zpátky do pneu servisu a opět přezout. V autě bylo minimum nafty (chápu, šetří), nebyla voda do ostřikovačů (nechápu, stojí korunu), olej se dělá za měsíc a průplach převodovky taky.

Když jsem se vrátil do Prahy a auto dovezl k Marrovi na prohlídku, zjistil jsem, že v autě není serviska (byť tvrdili opak). Po několika hovorech a vysvětleních, že auto jsem koupil se serviskou se pan prodejce otočil u Marry a servisku dovezl. Když jsem přišel k Marrovi si auto vyzvednout, smáli se na mě, že takovou servisku ještě neviděli a že si jí můžu strčit do .... . Pán prodejce vzal prázdnou servisku, napsal do ní počty kilometrů, kdy byly dělány úkony. Co se na autě dělalo nezmínil, razítko jaksi také ne.

Takže, až příště budu tady v sekci prodávat XC60, nedivte se, že nemá komplentí servisku. Auto mi prodal pán, který prodávat neumí. Nebo nechce umět. Kdybych si šel koupit knížku, tak prodejce v knihkupectví odvede víc práce než tento moula.

Vůbec nechápu, jaký mají model fungování. Kdyby auto zdražili o 50k a předali mi ho s úsměvem, plnou nádrží, novými pneu a všemi náplněmi, řekl bych že umí podnikat. Takhle napíši, že zaměstnávají paka. A pak tam jeďte na servis.

Shodou okolností jsem kupoval A6 3.0 BiT v Dráždanech. To je zážitek, auto je připravené ke startu, je to sice komedie (bomboniera, šampaňské, ...), ale máte z auta fakt radost. Jediná vaše starost je kam pojedete :)

Díky.

V.
EDIT: zapomněl jsem dodat, že během tří týdenní čekací doby jsem výjezd servisních úkonů do emailu. Takže mám představu, co na autě bylo děláno - bohužel moje dodatečné otázky zůstaly bez odpovědi. A tyto úkony samozřejmě nejsou zaneseny v aktuální servisní knížce.
Naposledy upravil(a) kanister dne 22 úno 2016 13:08, celkem upraveno 2 x.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13
Registrován: 8 roků 5 měsíců
Bydliště: Písek
Vůz: Saab 9-3 SC 2.0t 2009

#2 Zkušenost s Auto STEIGER - koupě nové XC60

Příspěvek od ctyri-pet »

To je prostě kocourkov.
Takovýto přístup je přesně ten důvod, proč český trh vypadá tak, jak vypadá, a proč zásadně volím nákup jakékoliv větší investice v zahraničí.
Pamatuju si, jak se při nákupním procesu Saaba v autorizovaném dealerství v Dražďanech ke mně prodavač choval, jak kdybych tam hodlal utratit minimálně sedmimístnou částku (v korunách). A to jsem kupoval auto za zhruba polovinu co ty, tedy na německé poměry fakt drobné. Nejen že prodej probíhal fakt pohodově s kafíčkem, s veškerou dokumentací k autu, prohlédnutí na zvedáku a výpisu z diagnostiky, ale totálně mě dostala dárková kazeta v barvách Saabu na sedadle spolujezdce (šampíčko, klíčenka, pero). Blbost za pár stokorun, ale tohle je to Kundenbetreuerung, které jsem v Čechách asi ještě nezažil. Určitě ne v "bazaru".
A tvojí příhodu bych si asi pro sebe nenechal, klidně bez jmenování prodejce bych to poslal jako zpětnou vazbu vedení AutoStaiger. On majitel třeba se může snažit podnikat férově, ale když jsou jeho zaměstananci vohnouti, tak se o tom třeba nemusí ani dozvědět.

GDPR_user

#3 Zkušenost s Auto STEIGER - koupě nové XC60

Příspěvek od GDPR_user »

Možná budu hnusný,ale jen hlupák si za takových podmínek koupí auto.Pokud se ke mě někdo neumí chovat,pokud chci u něj utratit půl míče,pak tedy nasrat.Najde se spoustu obchodníků,kteří za takovou částku budou rádi a budou se podle toho chovat.Bohužel ovce v ČR takovým zmetkům umožňují dále podnikat.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 23
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo XC60 D3 '12, Volvo XC70 T6 '09
Bydliště: Praha 3

#4 Zkušenost s Auto STEIGER - koupě nové XC60

Příspěvek od kanister »

martinopel píše:Možná budu hnusný,ale jen hlupák si za takových podmínek koupí auto.Pokud se ke mě někdo neumí chovat,pokud chci u něj utratit půl míče,pak tedy nasrat.Najde se spoustu obchodníků,kteří za takovou částku budou rádi a budou se podle toho chovat.Bohužel ovce v ČR takovým zmetkům umožňují dále podnikat.

Taky názor. Kdybych nebyl v Londýně a auto přebíral osobně, možná by to takhle dopadlo. Druhá věc je, že jsme na auto nespěchali (to ty tři týdny čekačka) a byli jsme extrémně zaneprázdněni jinými věcmi.

Jinak "Ctyri-Pet". Asi dám managementu vědět, co tam mají za "poklad". A můžu říct, že příští auto určitě koupím zase v Německu :)

Díky.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 36
Registrován: 8 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha-západ
Vůz: Volvo XC90 II D5

#5 Zkušenost s Auto STEIGER - koupě nové XC60

Příspěvek od Fragma »

Myslím, že je dost pravděpodobný, že ta tvoje XC60tka bude mít elektronickou servisní knížku :).
Zjisti, kde bylo auto prvně prodáno a zkontaktuj je. Já to takhle udělal u svojí V70tky a dostal jsem kompletní historii.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 23
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo XC60 D3 '12, Volvo XC70 T6 '09
Bydliště: Praha 3

#6 Zkušenost s Auto STEIGER - koupě nové XC60

Příspěvek od kanister »

Fragma píše:Myslím, že je dost pravděpodobný, že ta tvoje XC60tka bude mít elektronickou servisní knížku :).
Zjisti, kde bylo auto prvně prodáno a zkontaktuj je. Já to takhle udělal u svojí V70tky a dostal jsem kompletní historii.

Ta se nedělá duplicitně? Já jsem dostal nějaký výjezd všech úkonů, bohužel ve Francouzštině. Takže zhruba vím, ale není to v papírové podobě.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 36
Registrován: 8 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha-západ
Vůz: Volvo XC90 II D5

#7 Zkušenost s Auto STEIGER - koupě nové XC60

Příspěvek od Fragma »

Já to duplicitně něměl, několikrát se stalo, že ten původní majitel dojel do servisu, ale servisku u sebe neměl a bylo to zapsáno jen v tý elektronický. Dostal jsem kompletní výpis úkonů z dvou různých servisů v Holandsku. Naštěstí to vypadá, že jezdil právě jen do autorizovaných Volvo, takže je to komplet 8).

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 23
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo XC60 D3 '12, Volvo XC70 T6 '09
Bydliště: Praha 3

#8 Zkušenost s Auto STEIGER - koupě nové XC60

Příspěvek od kanister »

Děkuji za info. Já to zkusím zjistit.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“