Spínacia skrinka? Neide kluč do polohy II.

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 20
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Svidník
Vůz: volvo V70 I 2.5 LPi 1998
Bydliště: Svidník

#1 Spínacia skrinka? Neide kluč do polohy II.

Příspěvek od volvov70LPi »

volvo V70 D5, 2006, automat. Problém. Sadol som do auta, kľúč do zapalovania. Otočím do polohy I - odomkne volant, rozsvietia sa budíky, podsvietenie klimatizácie, zapne rádio, všetko ako má byť. Idem otočiť kľúč do polohy II, aby sa zapli kontrolky, žhavenie, atď a nič. Nedá sa mi otočiť kľúčom do polohy II, ako by to bolo zamknuté. Neviem ani v polohe kľúča I dať po stlačení brzdového pedála rýchlostnú páku z P do N, aby sa auto niekde odtlačilo. Autom sa v podstate nedá pohnúť, lebo je páka v polohe P. Všimol som si že ak dávam kľúč do polohy I po zasunutí, počuť cvaknutie pri rýchlostnej páke ako keby sa zamkla.
Baterka je v poriadku.

Skusil som to rozobrať. Odšruboval som STARTER SCHWITCH a skusil otočiť so šrubovakom, keď bol pripojený konektorom. Naskočili všetky kontrolky, palivo. Ešte pri miernom otočení ako ked sa startuje to nerobilo nic, len svietili kontrolky ako ked je zapnuté zapalovanie v polohe II. A písalo mi bremsausfall sicher anhalten. Kluc je stéle v spínačke len v polohe I a je odomknutý volant. Viac sa otočit nedá. Mne to pripadá, že starter schwitch je v poriadku. Len na strane, kde je kluc je imobilizer a ten neviem ci nahodou nefunguje az ked je kluc v polohe II. A stale mam zablokovaný stupen P, aj ked mi svietili kontrolky. Vsimol som si, ze pri stlacení pedála brzdy počut cvakanie pri rýchlostnej páke Neviem co mam robit. S autom sa neviem ani pohnut. Ako z tohto problému.
_________________
volvo XC60 D5, Rdesign, 2012, aut.
volvo c70 2.0T cabrio 2003 aut.
volvo S60 2.5 T 2008 aut.

ex: volvo s40 2.0D, 2004
volvo V70 I 2.5 LPi(LPG), 1998
VOLVO V70 II D5, 2006, geartronic
VOLVO V50 2.O D, 2008, 6-manuál
volvo XC90 D5, 2008, geartronic
vovlo V70 III D5 Rdesign, aut., 2011

GDPR_user

#2 Spínacia skrinka? Neide kluč do polohy II.

Příspěvek od GDPR_user »

volvov70LPi píše:volvo V70 D5, 2006, automat. Problém. Sadol som do auta, kľúč do zapalovania. Otočím do polohy I - odomkne volant, rozsvietia sa budíky, podsvietenie klimatizácie, zapne rádio, všetko ako má byť. Idem otočiť kľúč do polohy II, aby sa zapli kontrolky, žhavenie, atď a nič. Nedá sa mi otočiť kľúčom do polohy II, ako by to bolo zamknuté. Neviem ani v polohe kľúča I dať po stlačení brzdového pedála rýchlostnú páku z P do N, aby sa auto niekde odtlačilo. Autom sa v podstate nedá pohnúť, lebo je páka v polohe P. Všimol som si že ak dávam kľúč do polohy I po zasunutí, počuť cvaknutie pri rýchlostnej páke ako keby sa zamkla.
Baterka je v poriadku.

Skusil som to rozobrať. Odšruboval som STARTER SCHWITCH a skusil otočiť so šrubovakom, keď bol pripojený konektorom. Naskočili všetky kontrolky, palivo. Ešte pri miernom otočení ako ked sa startuje to nerobilo nic, len svietili kontrolky ako ked je zapnuté zapalovanie v polohe II. A písalo mi bremsausfall sicher anhalten. Kluc je stéle v spínačke len v polohe I a je odomknutý volant. Viac sa otočit nedá. Mne to pripadá, že starter schwitch je v poriadku. Len na strane, kde je kluc je imobilizer a ten neviem ci nahodou nefunguje az ked je kluc v polohe II. A stale mam zablokovaný stupen P, aj ked mi svietili kontrolky. Vsimol som si, ze pri stlacení pedála brzdy počut cvakanie pri rýchlostnej páke Neviem co mam robit. S autom sa neviem ani pohnut. Ako z tohto problému.
Zítra mi zavolej na 775148152 nebo hledej na foru.Je to řešitelné.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 20
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Svidník
Vůz: volvo V70 I 2.5 LPi 1998
Bydliště: Svidník

#3 Spínacia skrinka? Neide kluč do polohy II.

Příspěvek od volvov70LPi »

OK. Volam. :D Uz som o tom dosť čítal na nete. Chcem to poriešiť aj za cenu, že mi to nebude zamykať volant.
_________________
volvo XC60 D5, Rdesign, 2012, aut.
volvo c70 2.0T cabrio 2003 aut.
volvo S60 2.5 T 2008 aut.

ex: volvo s40 2.0D, 2004
volvo V70 I 2.5 LPi(LPG), 1998
VOLVO V70 II D5, 2006, geartronic
VOLVO V50 2.O D, 2008, 6-manuál
volvo XC90 D5, 2008, geartronic
vovlo V70 III D5 Rdesign, aut., 2011
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“