Únik oleje mezi motorem a převodovkou

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 434
Registrován: 10 roků
Bydliště: Klimkovice
Vůz: S60 D5 120KW r.v2004 automat

#1 Únik oleje mezi motorem a převodovkou

Příspěvek od mirekcafa »

Zdravím, dnes jsem zjistil docela velký únik oleje a převodovkou, předpokládám že gufero, nicméně jsem se tu na foru dočetl že to může být i nějaká zátka.
Prosím o informaci jak je náročná výměna a na co si dát pozor. S60 2004 D5 120 Kw . Automat. Případně jaké je to číslo dílu gufera i té zátky a které prodejce by jste doporučili
díky

GDPR_user

#2 Únik oleje mezi motorem a převodovkou

Příspěvek od GDPR_user »

mirekcafa píše:Zdravím, dnes jsem zjistil docela velký únik oleje a převodovkou, předpokládám že gufero, nicméně jsem se tu na foru dočetl že to může být i nějaká zátka.
Prosím o informaci jak je náročná výměna a na co si dát pozor. S60 2004 D5 120 Kw . Automat. Případně jaké je to číslo dílu gufera i té zátky a které prodejce by jste doporučili
díky
99% zátka.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 434
Registrován: 10 roků
Bydliště: Klimkovice
Vůz: S60 D5 120KW r.v2004 automat

#3 Únik oleje mezi motorem a převodovkou

Příspěvek od mirekcafa »

Jo Martine už jsem se tu dočetl, nicméně když už to musí rozhodit tak by bylo asi vhodný vyměnit i to gufero, co si o tom myslíš?
Druhá všc, zvládne to mechanik který Volva nedělá? Není tam nějaká pastička?

GDPR_user

#4 Únik oleje mezi motorem a převodovkou

Příspěvek od GDPR_user »

mirekcafa píše:Jo Martine už jsem se tu dočetl, nicméně když už to musí rozhodit tak by bylo asi vhodný vyměnit i to gufero, co si o tom myslíš?
Druhá všc, zvládne to mechanik který Volva nedělá? Není tam nějaká pastička?
Výměnou gufera určitě neublížíš.

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1483
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#5 Únik oleje mezi motorem a převodovkou

Příspěvek od kwiko »

zvladne, len spojka je samonastavovacia a gufero zvyknem menit tiez. aked to bude robit spodom musi mat vhodny drziak na ktory motor zavesi (co je samozrejmost) a ked sa dava dole ram, treba davat bacha na servoriadenie... a podtlakove kolienka silentblokov. 8)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 434
Registrován: 10 roků
Bydliště: Klimkovice
Vůz: S60 D5 120KW r.v2004 automat

#6 Únik oleje mezi motorem a převodovkou

Příspěvek od mirekcafa »

chlapi prosím nevíte ještě číslo dílu jak toho gufera tak i té zátky ? je to motor D244T

moc dík

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#7 Únik oleje mezi motorem a převodovkou

Příspěvek od David Patočka »

Číslo dílu ti řeknou ve Volvu, a rádi, protože to stejně jinde nekoupíš.
A až tam bude ten hošík natloukat to gufero, tak bacha, protože jinak si to dá celé znova.
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 434
Registrován: 10 roků
Bydliště: Klimkovice
Vůz: S60 D5 120KW r.v2004 automat

#8 Únik oleje mezi motorem a převodovkou

Příspěvek od mirekcafa »

Díky Davide, už ho mám na cestě, na co by si měl dát bacha? Je to automechanik, je tam nějaká spešl finta?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 434
Registrován: 10 roků
Bydliště: Klimkovice
Vůz: S60 D5 120KW r.v2004 automat

#9 Únik oleje mezi motorem a převodovkou

Příspěvek od mirekcafa »

Takže hotovo, byla to ta záslepka, vyměnil mi i to gufero. Taková kravina a 4500,- . Tohle teda ve Volvu moc nedomysleli :(

GDPR_user

#10 Únik oleje mezi motorem a převodovkou

Příspěvek od GDPR_user »

mirekcafa píše:Takže hotovo, byla to ta záslepka, vyměnil mi i to gufero. Taková kravina a 4500,- . Tohle teda ve Volvu moc nedomysleli :(
A co nové gufero ok? :lol:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 434
Registrován: 10 roků
Bydliště: Klimkovice
Vůz: S60 D5 120KW r.v2004 automat

#11 Únik oleje mezi motorem a převodovkou

Příspěvek od mirekcafa »

Ahoj Martine, gufero vyměnil a zatím v pohodě, nicméně mi to začlo občas padat do nouzáku s hláškou nutný servis motoru (bez oranžového trouhelníku), po ujetí někdy kiláku někdy dvou nebo po nastartování to zmizí. Připadá mi to, že to naskočí vždy když to vytočím a chce to řadit z 3 na 4, nebo možná ze 4 na 5.
Na Svitavsku s diagnostikou nikoho nemám tak zatím zkouším rady z fora.Hadice jsme překontrolovali, vypadají v pořádku. Bude to nějaká kravina

MichalK
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 100
Registrován: 16 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: bylo V70 D5 OPTIMA, AT, MY03

#12 Únik oleje mezi motorem a převodovkou

Příspěvek od MichalK »

mirekcafa píše:Ahoj Martine, gufero vyměnil a zatím v pohodě, nicméně mi to začlo občas padat do nouzáku s hláškou nutný servis motoru (bez oranžového trouhelníku), po ujetí někdy kiláku někdy dvou nebo po nastartování to zmizí. Připadá mi to, že to naskočí vždy když to vytočím a chce to řadit z 3 na 4, nebo možná ze 4 na 5.
Na Svitavsku s diagnostikou nikoho nemám tak zatím zkouším rady z fora.Hadice jsme překontrolovali, vypadají v pořádku. Bude to nějaká kravina
Ahoj, mě to dělal třeba špatný podtlakový silenblok motoru.
_________________
Volvo V70 II D5, 120kW, MY03, OPTIMA, AT
bylo Volvo V70 2,5D, 103kW(140PS), r.v.1999, černá, radio SC901 s 3CD changer, šíbr.
http://www.oriasis.info

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 434
Registrován: 10 roků
Bydliště: Klimkovice
Vůz: S60 D5 120KW r.v2004 automat

#13 Únik oleje mezi motorem a převodovkou

Příspěvek od mirekcafa »

Michale jakou to může mít souvislost? Asi by se to dalo ověřit odpojením a ucpáním hadiček že?

MichalK
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 100
Registrován: 16 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: bylo V70 D5 OPTIMA, AT, MY03

#14 Únik oleje mezi motorem a převodovkou

Příspěvek od MichalK »

mirekcafa píše:Michale jakou to může mít souvislost? Asi by se to dalo ověřit odpojením a ucpáním hadiček že?
nevím, jestli to napíši správně, ale ten silentblok je napojený na tlakový okruh vzduchu. Když je špatný, tak tam asi dochází k úniku tlaku a pak to padá do nouzáku. Mě se to projevovalo při razantnějším přidání plynu. Musel jsem pak vypnout motor a když jsem znovu nastartoval vše fungovalo. Po výměně silentbloku motoru už vše funguje jak má.
Jestli to jde zjistit odpojením či ucpáním hadiček to nevím. To by ti musel potvrdit někdo, kdo tomu rozumí.
_________________
Volvo V70 II D5, 120kW, MY03, OPTIMA, AT
bylo Volvo V70 2,5D, 103kW(140PS), r.v.1999, černá, radio SC901 s 3CD changer, šíbr.
http://www.oriasis.info

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 434
Registrován: 10 roků
Bydliště: Klimkovice
Vůz: S60 D5 120KW r.v2004 automat

#15 Únik oleje mezi motorem a převodovkou

Příspěvek od mirekcafa »

Díky Michale, myslíš že se dají otestovat silentbloky takovým tím podtlakovým měřákem? Nebo je na to jiný způsob?

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#16 Únik oleje mezi motorem a převodovkou

Příspěvek od David Patočka »

Stačí tu hadičku od silentbloku vrazit do huby a nasát, jestli to drží podtlak :D
Ale většinou to bývá tím, že to pán při montáži nějak pochybyl, takže bych všechno kolem podtlaků překontroloval.
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 434
Registrován: 10 roků
Bydliště: Klimkovice
Vůz: S60 D5 120KW r.v2004 automat

#17 Únik oleje mezi motorem a převodovkou

Příspěvek od mirekcafa »

Díky za odpověď Davide, tu hadičku jsem v hubě měl a drží :), zbytek zkontrolujem až se mechoš vrátí z dovolené. Podezdřívám zasviněné turbo. Dal jsem tomu tuhle zahulit a už to neblbne tak často. Při zahřátí skoro vůbec.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“