V70 - ako je riešená výhybka pre repro vpredu/vzadu

První generace velkých předokolek
  • Autor
  • Zpráva
M4jky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 550
Registrován: 10 roků 8 měsíců
Bydliště: Východní říše
Vůz: V70III 2.5FT MY2009

#1 V70 - ako je riešená výhybka pre repro vpredu/vzadu

Příspěvek od M4jky »

Nazdar, známy si chce do auta hodiť navigáciu. Má v aute SC-900 + zosík, budeme teda musieť pretiahnuť prívod k reprákom od zosíku k navigácií (nemá bohužial dva nezávislé kanály zpred zosíku). Otázka teda znie ako je riešená výhybka pre predné a zadné repro? Je to nejak zabudované v zosíku alebo sú nejaké pasívne v reprákoch? Podľa wiring diagramu sú na každý výstup zosíku pripojené aj výškové aj stredobasové repro. V predu ale vidím samostatný výstup zo zosíku na vyšáky na palubke. Ako to teda je? Vopred dík za radu.
_________________
V70III 2.5FT Momentum, 147kW, MY2009, M66
Zmenilo majitela - Čmoud: V70I 2.5TDI '97, D5252T 103kW, manuál, uhlie

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 72
Registrován: 12 roků 9 měsíců
Vůz: Volvo V70 I, 2.5 TDI, man, 03/1998
Bydliště: Horažďovice, okr. Klatovy

#2 V70 - ako je riešená výhybka pre repro vpredu/vzadu

Příspěvek od hansV70 »

Zdravím, výhybku (kondenzátor) má každý výškový reproduktor vlastní. Týká se to reproduktorů u sloupků A a D, v zadních L-P dveřích jsou dvoupásma s výškou zapojenou paralelně taktéž s kondenzátorem. Můžeš tedy natáhnout přívod až k reproduktorům. Toto ale platí pro zapojení rádia SC805 a ta SC900 může mít lepší repro a od zesilovače jinačí zapojení.

H
_________________
Volvo V70 I - 2.5 TDI (103kW D5252T) r.v. 03/1998, man.

M4jky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 550
Registrován: 10 roků 8 měsíců
Bydliště: Východní říše
Vůz: V70III 2.5FT MY2009

#3 V70 - ako je riešená výhybka pre repro vpredu/vzadu

Příspěvek od M4jky »

Vlastne máš pravdu v zadných dverách je výškový reproduktor súčasťou stredobasu. Vzadu v kufri to bude asi rovnaké vo všetkých V70. Zaujímalo by ma ale pripojenie predných repro. Na zosíku vidím tri výstupy. To by znamenalo spoločnú zem a výhybku priamo v zosíku. Mám to z pdfka z netu (volvowiringdiagrams). Neriešil to už niekto? Chcel by som mať všetky informácie predtým než sa k tomu dostanem aby som to len cestou poprepájal a frčal ďalej. Nerád by som nad tým strávil celý deň a rozoberal to čo netreba.
_________________
V70III 2.5FT Momentum, 147kW, MY2009, M66
Zmenilo majitela - Čmoud: V70I 2.5TDI '97, D5252T 103kW, manuál, uhlie

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 72
Registrován: 12 roků 9 měsíců
Vůz: Volvo V70 I, 2.5 TDI, man, 03/1998
Bydliště: Horažďovice, okr. Klatovy

#4 V70 - ako je riešená výhybka pre repro vpredu/vzadu

Příspěvek od hansV70 »

A nemá ten známý náhodou dolby surround pro logic? Tam bych se vsadil, že ten střed. repro na palubce bude mít extra přívod. Ale tipuju :)
_________________
Volvo V70 I - 2.5 TDI (103kW D5252T) r.v. 03/1998, man.

M4jky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 550
Registrován: 10 roků 8 měsíců
Bydliště: Východní říše
Vůz: V70III 2.5FT MY2009

#5 V70 - ako je riešená výhybka pre repro vpredu/vzadu

Příspěvek od M4jky »

Ten stredový reproduktor má samostatný prívod priamo z rádia ale na ten kašlem. Ide mi o to či reproduktory môžem len sprosto predrátovať priamo na rádio, keďže tam má samostatný zosík. Neviem totiž ako sú ťahané prívody k reproduktorom od zosíku, klasika je samostatné dva vodiče na kanál. Je to tak aj na zosíku? Je mi jasné čo tam je okrem reprákov potrebné pozapájať, čo ale neviem je, ako je oddelený frekvenčne stredobas v predných dverách a vyšák na palubke. Ako som písal na zosíku sú podľa schémy pripojené tromi vodičmi so spoločnou zemou. To ja urobiť nemôžem, spojiť zeme dvoch nezávislých koncových stupňov na zosíku rádia nie je veru rozumné. Ako je to teda s tým origo zosíkom?
_________________
V70III 2.5FT Momentum, 147kW, MY2009, M66
Zmenilo majitela - Čmoud: V70I 2.5TDI '97, D5252T 103kW, manuál, uhlie

M4jky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 550
Registrován: 10 roků 8 měsíců
Bydliště: Východní říše
Vůz: V70III 2.5FT MY2009

#6 V70 - ako je riešená výhybka pre repro vpredu/vzadu

Příspěvek od M4jky »

Tak niekto z volva rozmýšlal a za rádiom bez zosíku je priamo redukcia aby sa tam dalo zapojiť aj klasické volvo rádio so zosíkom. Len tie vyšáky na palubke majú samostatný výstup priamo z rádia, takže aby boli funkčné tak sa to musí riešiť výhybkou.
_________________
V70III 2.5FT Momentum, 147kW, MY2009, M66
Zmenilo majitela - Čmoud: V70I 2.5TDI '97, D5252T 103kW, manuál, uhlie
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850, S / V70 (-00), C70“