Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#76 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Lukaso »

Já si myslím, že tohle porovnání by měl především dělat někdo, kdo najel alespoň pár tisíc s oběma autama stejné generace. Tím nenarážím na Macka, jeho zkušenosti neznám, ale obecně. Já si osobně myslím, že audi dělá lepší auta než volvo, ikdyž to nerad to říkám :D nicméně:

- V téhle generaci je ( a doufám, že se nepletu ) 7Q automat a už jenom tvrzení, že je lepší než současný 8Q od volva by mě přišlo hodně odvážné...ono taky jde o to s jakým motorem to funguje a co si budeme povídat současný volvo diesly jsou tragédie. Ale i s 6ti válcovým benzínem ( nebo možná právě s tím ) bude i horší automat "fungovat" lépe

- Ergonomie sedaček ve volvu je dlouhodobě oceňována napříč kritikama

- Nejvíce kritizovanej infotainment je snad u VW group jako celek, je tím bych řekl snad vyhlášenej. ( mě sedí volvo, což je subjektivní, ale když už nic tak tu alespoň všechno funguje. Měl jsem poslední 3 měsíce arteona a A4 allroad oboje nové, nefungovalo ani jedno. Ideální byl černej nehybnej displey - nicméně nutno podotknout, že tím údajně trpí i teď nová volva v rámci impelementace googlu )

- podvozek a motor je jasný audi, to tak bylo vždycky a asi bude ( možná teda nebude, protože vstříc elektroterorismu je celý VW group dost tragický, ale oni to lusknutím prstu doženou )

- BW hudba je naopak docela kritizovaná jako docela zbytečnost, ne z důvodu kvality, ale toho, že jsou nevhodně rozmístěné repráky, takže to nemá smysl...takže stářím to není :D

Co se týká tvrdosti. S60 má být sportovní sedan, nevím jak se má tvářit V60 ( na kombíky nejsem ) nicméně já bych zkusil třeba BMW 3 na chvilku...to si pak stačí přesednout zpět do S60 a je to pocit jak z range na vzduchu. S60 vážně není tvrdá, ale není to luxusní limo a ani citroen z devadesátek...
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 127
Registrován: 1 rok
Bydliště: Žiar nad Hronom
Vůz: XC90 2019 B5

#77 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od jergus.balaz »

Lukaso: v nových Audi je ZF 8HP70, 8 stupňový automat. Môj osobný pocit je, že v XC90 Aisin radi krásne do cca 2000ot, ale ZF v Q8 ide hladko celými otáčkami, aj keď som jej stupil na plyn.

Macek2
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 426
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Třeboň
Vůz: Audi A6 Allroad V6 3,0 BiTdi

#78 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Macek2 »

To je právě ono, že jsem srovnával napříč generacemi a Lukaso se nepodíval do mojí galerie. To Audi je generace C7 (2017) a s motorem BiTdi a je tam 8q od ZF (tiptronic) a nikoliv 7q Stronic ( DSG od VW). Rovněž rozhraní má výklopný display a ovládá se ještě tlačítky a točítky. :)
_________________
Audi A6 Allroad 3,0 V6 BiTdi
Bylo: Volvo XC70 D5 Edition 2007 AWD Man, Volvo XC70 Summum 2012 AWD AT

Jasper
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 744
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Řečany nad Labem
Vůz: V90CC VOR

#79 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Jasper »

Tak to asi nebyl dobry napad. Osobne jsem nadmiru spokojeny. V90 bych nevymenil a porovnavat nebudu a ani nechci. Marginality,ktere se resi jsou mimo me meritka. Treba jednou zmeni nazor,ale smyslim jako Lukaso...Neco vyzkousel a rad se vratil k Volvu. A povidacky o tom ze neco v S60 nebo V60 vrze...Bratr dela v automotive. To co do interieru pusti koncern nikdy neproslo u jinych znacek. U Volva s didavkou nejakych plastu pohoreli hned na zacatku ve vyvoji...Ale to nemusi hrat zadnou roli. Honim obe auta a zatim,tuk tuk,bez jineho nez pravidelneho servisu. At to tak mame vsichni bez rozdilu znacek a hlavne se potkavame na silnicich jen bezpecne.
_________________
V90 CC Ocean Race D5 MY2018 Polestar
XC40 T5 MY2019

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 36
Registrován: 3 roky 7 měsíců
Bydliště: Brandýs
Vůz: EX V90 D3 2017

#80 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od enzo »

… já vám to říkal… :beer:
Naposledy upravil(a) enzo dne 16 zář 2023 11:32, celkem upraveno 1 x.

Macek2
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 426
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Třeboň
Vůz: Audi A6 Allroad V6 3,0 BiTdi

#81 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Macek2 »

Omlouvám se za rozvíření teto vášnivé diskuse, ale Jasper mě k tomu sám vyzval. Jen bych chtěl vysvětlit jak to celé vzniklo. Chtěl jsem upgradovat svoje vybavení (XC 70 D5 AWD Polestar MY 2012) a po dlouhém vybírání jsem koupil to zmiňované Audi. No a vy sami jste mě vybízeli ať srovnám. Tak jsem popsal své subjektivní pocity že tří konkrétních vozů. Tu V90 D5 CC jsem poznal jen při zkušební jízdě a jednalo se o vůz r.v. 2019 v plné palbě s asi 150 tím. Ale přeci si nebudu kupovat auto, které ve mě nevzbudilo žádné emoce (kromě pěkného vzhledu). Jo a k těm kritickým poznámkám na kocern - se vším souhlasím, ale dosud jsem v tomto Audi nenašel ani jediný detail, který by připomínal VW, nabo Škodu.
_________________
Audi A6 Allroad 3,0 V6 BiTdi
Bylo: Volvo XC70 D5 Edition 2007 AWD Man, Volvo XC70 Summum 2012 AWD AT

PetrXC70
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4773
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC 70 2.4D 2010
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

#82 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od PetrXC70 »

Jen srovnávejte, každej vnímá něco jinýho a taky si něco jinýho vybere...
_________________
XC70 2010 151kw/420NM

Jasper
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 744
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Řečany nad Labem
Vůz: V90CC VOR

#83 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Jasper »

Jo. Ja to tak vnimam..Nikdo ti nebude a ani nemuze hanit vyber. Me to vazne zajima. Treba na te me v90tce sviti dlouhodobe volvo on call servis. Je ale funkcni a nic mu nechybi. Otravna hlaska,kterou pri kazdem startu musim potvrdit. No a psat tady,ze Pruhonice navrhuji vymenit celou jednotku za bratru 8 tis.je asi vec ktera neprekvapi🤣Jen si to tady vymenujme...Enzo jeste po vcerejsku nevstal,tak prispevek zustal🤣🤣Jinak uz jsem zde uvadel jak muj bratr s RS zustal s DSG 2 x viset? Rozhodla se,ze bude radit jen sude stupne...😅35 tis.oprava a druha tedy nejak uhadana...za nula.
_________________
V90 CC Ocean Race D5 MY2018 Polestar
XC40 T5 MY2019

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#84 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od mr1 »

Tak můžu potvrdit, že 12 aut z 20 firemních VW/Škoda (ovce/artíky/T6/LT) mají motor po dvou kilech na výměnu. To samé automaty. Některé se odporoučeli už v kile. Nikdo to neřeší, bo operák. Majitel S90, obchodní dajrektor V40 :D
edit: ještě bych měl doplnit, že sou to všechno dvoulitrové dehty. Watáž tuším 110kW. Artíky automaty, řadí to hladce, krásně. Ale prostě něco je špatně.
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#85 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Lukaso »

Tak to sorry, on ten kamarád má fakt identické auto a myslel jsem, že to je Q7...V arteonu byl Q7, ve té A4 allroad nevím, ale byla uplně nová ( najeto asi 10 km ), takže očekávám, že asi měla Q8. Tam mě to zajímalo nejvíc, protože to bylo nějaký dvoulitrový TFSI..., což je typově stejný motor jako volvo. no řadilo to v pohodě, ale že bych z toho byl nějak vyplesklej a řekl bych to chci...zkrátka ta audina řadí fakt moc hezky s tím motorem to funguje a je to příjemný. Ale že to je jiná liga bych fakt neřekl...a znova, sám by mě zajímal celkovej dojem z auta kdyby s k 3 litrovýmu šestiválu připlácnul 8Q od vovla, podle mě byste to nepoznali.

Co se týká infoteinmentu, tak si stojím za tím co jsem napsal :D

Nedávno jsem vzal želvu a týpek jezdil předtím na nějaký flotile co jezdila transfery na letiště. Prý tam měli MB E, Superby a S90. Nevydrželo z toho nic. Já si nemyslím, že tohle má nějakou výpovědní hodnotu, to je prostě o lidech. Jsou to prasata, v -20 do toho sednou a na druhý křižovatce dají kickdown. Bo to není moje, bo operák. Ale co mi říkali na Jarově tak ty 110kw jsou docela odolný, spíš odcházejí ty silnější výkonový varianty
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Macek2
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 426
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Třeboň
Vůz: Audi A6 Allroad V6 3,0 BiTdi

#86 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Macek2 »

Tady ani nejde o to jestli 7Q nebo 8Q ale o systém - 7Q u Audi je dvouspojka z koncernu a 8Q je měnič od ZF. 8Q od Volva by u šestiválu být nemohla, protože by nezvládla takový točivý moment (továrních 650 Nm). Jde o koncepci - u Volva motor napříč, málo místa, převodovka dimenzovaná tuším na 500 Nm. U Audi motor podélně, dost místa, robustnější převodovka, primárně náhon na zadek.
Tímto jsem rozhodně nechtěl říci, že 8Q ve Volvo řadí špatně
_________________
Audi A6 Allroad 3,0 V6 BiTdi
Bylo: Volvo XC70 D5 Edition 2007 AWD Man, Volvo XC70 Summum 2012 AWD AT

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 636
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#87 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od jirkaTDI »

Arteon je platforma MQB jako Passat/Golf - motor napříč - tam je automat jen dvouspojka DSG, se silnějšími motory aktuálně 7q s mokrými spojkami.
A4/A6 má se čtyřválci a slabšími verzemi V6 taky dvouspojku 7q (jen se to nejmenuje DSG, což je obch. označení u VW, ale S-tronic), ale motor s převodovkou jsou podélně.
Nejsilnější verze jako V6 Bi-TDI, S6, RS4, RS6 mají bytelnou planetovou převodovku s hydroměničem od ZF (označení Tiptronic), aktuálně jako 8q
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“