V70 TDI siréna alarmu a zámok kufra

První generace velkých předokolek
  • Autor
  • Zpráva
M4jky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 550
Registrován: 10 roků 8 měsíců
Bydliště: Východní říše
Vůz: V70III 2.5FT MY2009

#1 V70 TDI siréna alarmu a zámok kufra

Příspěvek od M4jky »

Nazdar chlapi, mám problém so zámkom kufru a sirénou alarmu.

1. Zámok kufru: asi dva mesiace dozadu za mi začalo stávať, že centrál niekedy nedokázal odomknúť kufor. Zámok som teda vyčistil, premazal a zase fungoval asi mesiac. Potom sa všetko vrátilo do starých kolají. Asi som len rozhýbal motorček centrálu a chvílu bol ochotný fungovať normálne. Podľa zvuku by som povedal, že melie z posledného. Pri odomknutí sa totiž neozve len cvak ale sprevádza to také podivné snaživé zaskučanie. Niekedy dokonca ani nemá snahu o odomknutie. Dnes som ho teda vykuchal a popri tom som skontroloval poriadne funkčnosť celého mechanizmu zámku. Dospel som k názoru, že problém musí byť v motorčeku, pretože všetko ostatné funguje perfektne. Stretol sa niekto s podobným problémom? Zaujímalo by ma na čo sa mám pri rozborke motorčeka zamerať?

2. Po kúpe auta som mal problémy s alarmom. Sám sa spúšťal. Našťastie siréna nefungovala, takže mi len občas blikali výstražné svetlá. Najskôr som podozrieval pohybové snímače nad napínačmi predných pásov, neskôr záložnú batériu priamo v siréne. Pohybové snímače sú podla mňa ok a batériu v siréne som vymenil, pretože články už boli KO. Potom som zistil, že mi alarm spúšťa ešte zámok kapoty. Asi má už nespolahlivý koncák. Prívod k nemu som teda natvrdo prepojil a problémy s alarmom skončili. Asi pred dvoma dňami som zmazal chybové hlášky v systéme alarmu a nič tam odvtedy nepribudlo. Chybové hlášky boli len dve. Jedna súvisela s pohybovými snímačmi, pretože som ich mal pre istotu odpojené a druhá bola niečo ako "siren power supply fault", kvôli spomínaným článkom. Všetko by teda malo byť ok ale siréna stále po spustení alarmu nehúka. Nie, že by ma to nejako štvalo ale keď už som dal všetko do poriadku, tak by ma celkom potešilo keby bola funkčná. Teraz neviem či ju predchádzajúci majiteľ nejako cez diagnostiku vypol alebo je po nej. Nejaké nápady?
_________________
V70III 2.5FT Momentum, 147kW, MY2009, M66
Zmenilo majitela - Čmoud: V70I 2.5TDI '97, D5252T 103kW, manuál, uhlie

M4jky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 550
Registrován: 10 roků 8 měsíců
Bydliště: Východní říše
Vůz: V70III 2.5FT MY2009

#2 V70 TDI siréna alarmu a zámok kufra

Příspěvek od M4jky »

1. Motorček zámku som rozobral a premazal. Nastavil som ho nanovo na doraz, tak aby sa ešte nepretláčal z koncovou polohou páky na zámku. Nahodil som ho naspäť a zatiaľ behá jak víno. Uvidíme či si to zas za pár týždňov nerozmyslí.

2. Čo sa týka sirény alarmu, tak na ňu kašlem. Prečítal som si tu zopár tém kde sa riešia koncové spínače v zámkoch. Na tak staré auto normálne. Pre mňa to teda znamená radšej nechať alarm v takom stave ako je lebo z toho asi budem mať časom okrem vianočného stromčeku aj prudič susedov :D
_________________
V70III 2.5FT Momentum, 147kW, MY2009, M66
Zmenilo majitela - Čmoud: V70I 2.5TDI '97, D5252T 103kW, manuál, uhlie
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850, S / V70 (-00), C70“