Automatická převodovka,pojistka na hadici k chladici oleje

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 28
Registrován: 10 roků
Bydliště: Pardubice
Vůz: Volvo S60 2.4T

#1 Automatická převodovka,pojistka na hadici k chladici oleje

Příspěvek od Vilík 2.4T »

Zdravim, mam rychly dotaz.Byl bych rad za radu,kde sehnat pojistku na hadici k chladici oleje.O-krouzky mam,ale predpokladam,ze jakmile sundam tu zelenou mrchu tak bude urcite jednorazova.Chystam se na vymenu oleje,ale nikde nemuze sehnat tento dil.
Diky

GDPR_user

#2 Automatická převodovka,pojistka na hadici k chladici ole

Příspěvek od GDPR_user »

Udělali jsme mraky výměn, a ani jednou nám pojistka nepraskla.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 28
Registrován: 10 roků
Bydliště: Pardubice
Vůz: Volvo S60 2.4T

#3 Automatická převodovka,pojistka na hadici k chladici ole

Příspěvek od Vilík 2.4T »

Tak to rad slysim :D ,mam první japonský automat Aisin, jen jsem to okouknul.Díky za pozitivní zprávu.Tak o víkendu vzhůru do toho :good:

GDPR_user

#4 Automatická převodovka,pojistka na hadici k chladici ole

Příspěvek od GDPR_user »

Vilík 2.4T píše:Tak to rad slysim :D ,mam první japonský automat Aisin, jen jsem to okouknul.Díky za pozitivní zprávu.Tak o víkendu vzhůru do toho :good:
Nachystat 12l oleje,BG 106,BG 310 ,diagnostiku a vzhůru do toho. :good:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 28
Registrován: 10 roků
Bydliště: Pardubice
Vůz: Volvo S60 2.4T

#5 Automatická převodovka,pojistka na hadici k chladici ole

Příspěvek od Vilík 2.4T »

Vsechno mám, jen jsem si lámal hlavu s tou pojistkou;-)

Petr Marek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 7512
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha a Zápraží
Vůz: V70XC & 2x 240
Participant x 2

#6 Automatická převodovka,pojistka na hadici k chladici ole

Příspěvek od Petr Marek »

Vilík 2.4T píše:Vsechno mám, jen jsem si lámal hlavu s tou pojistkou;-)
Jen doplním, že ta zelená plastová pojistka se dá samostatně koupit v jakémkoliv autorizovaném servisu Volvo a stojí do dvou stovek za kus. (což je za kousek plastu relativně dost, ale pokud by praskla, tak asi dvě stovky nebudeš řešit a budeš rád, že jí lze bez problému koupit. U Kurtze jí někdo přede mnou onehdá kupoval a měli jí skladem)
_________________
Petr Marek ~ GSM: 603793424 ~ 739643618 ~ mail: p_marek@email.cz ~ Rajče ~ Galerie
Seveřan ~ Volvo V70XC 2,4T AWD ~ '01 ~ +384400 km ~ ARD tuning stage 2 ~ 227,2 HP ~ 308,8 Nm
Strawberry Basket ~ Volkswagen Golf Cabrio 1,6 ~ '99 ~ 140000 km ~ druhé auto (nejen) na léto
Zyklon B ~ Volvo 240 GLE ~ '93 ~ +490000 km ~ B230F ~ M47 ~ LPG
Diplomat s klimou ~ Volvo 240 GL ~ '90 ~ <200000 km ~ B230F ~ AW71

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 28
Registrován: 10 roků
Bydliště: Pardubice
Vůz: Volvo S60 2.4T

#7 Automatická převodovka,pojistka na hadici k chladici ole

Příspěvek od Vilík 2.4T »

Dvě stovky opravdu řešit nebudu :good: Já na autě nikdy nešetřím 8)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 455
Registrován: 12 roků 9 měsíců
Bydliště: Brno

#8 Automatická převodovka,pojistka na hadici k chladici ole

Příspěvek od sordo »

Když jsem měnil převodovku tak mi samozřejmě ta zelený mrcha praskla - takže jsem ji vyhodil. Dal jsem nové o-kroužky a už dva roky to tam drží i bez pojistky :)
_________________
Volvo V70 D5 MY2002 AT | VW Touareg W12
Bylo: VolvoXC90 MY2007 AT 3.2 , Citroën C6 3.0I V6 MY2007AT, Saab 900Turbo, Saab 9-5 2.0t, Peugeot 407 Coupé, Mitsubishi Galant V6, Fiat Stilo 1.6, Peugeot 406 2.0i

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 28
Registrován: 10 roků
Bydliště: Pardubice
Vůz: Volvo S60 2.4T

#9 Automatická převodovka,pojistka na hadici k chladici ole

Příspěvek od Vilík 2.4T »

sordo píše:Když jsem měnil převodovku tak mi samozřejmě ta zelený mrcha praskla - takže jsem ji vyhodil. Dal jsem nové o-kroužky a už dva roky to tam drží i bez pojistky :)
Ani jinou svorku jsi tam nedal,ani jsi to nestahl? To ti to tam drží na dobré slovo,ne? :D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 455
Registrován: 12 roků 9 měsíců
Bydliště: Brno

#10 Automatická převodovka,pojistka na hadici k chladici ole

Příspěvek od sordo »

Vilík 2.4T píše:Ani jinou svorku jsi tam nedal,ani jsi to nestahl? To ti to tam drží na dobré slovo,ne? :D
Ne. Hodil jsem tam nové o-kroužky (asi jsou trochu větší) a drží to jak helvétská víra. :)
_________________
Volvo V70 D5 MY2002 AT | VW Touareg W12
Bylo: VolvoXC90 MY2007 AT 3.2 , Citroën C6 3.0I V6 MY2007AT, Saab 900Turbo, Saab 9-5 2.0t, Peugeot 407 Coupé, Mitsubishi Galant V6, Fiat Stilo 1.6, Peugeot 406 2.0i

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 28
Registrován: 10 roků
Bydliště: Pardubice
Vůz: Volvo S60 2.4T

#11 Automatická převodovka,pojistka na hadici k chladici ole

Příspěvek od Vilík 2.4T »

Ok, tak uvidim,po vikendu, snad se mi ji podari sundat :)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 160
Registrován: 10 roků 8 měsíců
Vůz: xc70
Bydliště: Tábor

#12 Automatická převodovka,pojistka na hadici k chladici ole

Příspěvek od kozejk »

snažil jsem se někde dočíst něco ohledně přípravku BG. Ano je to zázračná vodička, ale jedna věc mi nepasuje. Máme olej s určitou specifikací a dle odborné literatury, je olej do Aisinu tedy spec 3309 velmi zvláštní receptůra a proto i odpovídá cena. Jak můžu mít jistotu, že přípravek BG, který není určen právě pro náš olej, ale pro všechny oleje určené pro automaty, tu naši náplň neznehodnotí? Ano omletá fráze, že prodlužuje oxidační vlastnosti, to se píše snad na všech přípravkách určený do automatu a nemusí to být zrovna BG.

Osobně jsem pro automat udělal to, že jsem podle jednoho videa na youtube, zařadil do okruhu filtr na olej, do 14 dní bych měl olej vyměnit, zkusím vyoperovat střeva filtru a dám echo, co se v něm nacházelo a jaký účinek to mělo.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 28
Registrován: 10 roků
Bydliště: Pardubice
Vůz: Volvo S60 2.4T

#13 Automatická převodovka,pojistka na hadici k chladici ole

Příspěvek od Vilík 2.4T »

Zalezi na tom,kdy byla delana vymena a jestli automat nezlobi,protoze kdyz na to predchozi majitel prdi,tak ti tyto pripravky mohouuvolnit bordel a pak muze zacit automat haprovat a konci to repasem.Jak rikam,zalezi na stavu a chovani automatu.

GDPR_user

#14 Automatická převodovka,pojistka na hadici k chladici ole

Příspěvek od GDPR_user »

kozejk píše:snažil jsem se někde dočíst něco ohledně přípravku BG. Ano je to zázračná vodička, ale jedna věc mi nepasuje. Máme olej s určitou specifikací a dle odborné literatury, je olej do Aisinu tedy spec 3309 velmi zvláštní receptůra a proto i odpovídá cena. Jak můžu mít jistotu, že přípravek BG, který není určen právě pro náš olej, ale pro všechny oleje určené pro automaty, tu naši náplň neznehodnotí? Ano omletá fráze, že prodlužuje oxidační vlastnosti, to se píše snad na všech přípravkách určený do automatu a nemusí to být zrovna BG.

Osobně jsem pro automat udělal to, že jsem podle jednoho videa na youtube, zařadil do okruhu filtr na olej, do 14 dní bych měl olej vyměnit, zkusím vyoperovat střeva filtru a dám echo, co se v něm nacházelo a jaký účinek to mělo.
Když ti nepasuje,tak ji tam nedávej! :D

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 160
Registrován: 10 roků 8 měsíců
Vůz: xc70
Bydliště: Tábor

#15 Automatická převodovka,pojistka na hadici k chladici ole

Příspěvek od kozejk »

tak pokud nebudu mít v ruce hmatatelný důkazy o funkčnosti, pak ano. Něco o tom napovídá, že to používáš nejen ty, ale i ostatní firmy, které se dokonce živí opravami automatů.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 160
Registrován: 10 roků 8 měsíců
Vůz: xc70
Bydliště: Tábor

#16 Automatická převodovka,pojistka na hadici k chladici ole

Příspěvek od kozejk »

tak je po výměně, je to na převodovce znát, řadí hladčeji. Jinak jsem rozkuchal filtr který jsem tam asi před 4000 tisíci namontoval a opravdu na stěnách filtru byl usazený černý mour, podobný grafitové vazelíně, tak filtr stoprocentně funkční a myslím že lepší investice než kondicionéry a podobný záležitosti.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“