Stránka 1 z 1

#1 Bakly S80 moondust

Napsal: 03 bře 2017 12:06
od Bakly
Tak jsem se konečně také dokopal k tomu, abych se podělil o svou S80. Chtěl bych to tady zároveň pojmout jako takový servisní/údržbový/úpravový přehled, ať vím co kdy bylo děláno. Protože své dokumenty nemůžu nikdy najít, když jsou zrovna nejvíce potřeba :)
Někteří určitě ví, jak probíhal výběr auta pro mě a přítelkyni (ZDE), nakonec vyhrála S80, na kterou jsme byli upozorněni ok2ucx.
Auto je původem z CZE, před námi jej měli dva majitelé - první dokonce celkem známý pán z Prahy :D
Celý proces nákupu byl trošku delší, protože jsme se rozhodovali, zda auto vzít, nebo ne. První byla nezávazná návštěva. Při druhé návštěvě jsme složili zálohu a auto si půjčili na kontrolu, kterou nám provedl Jakub Hrbáč z Hradce nad Moravicí. Stanovil odhadovaný rozpočet oprav (který nakonec opravdu seděl) a my jsme s autem jeli zpět k majiteli. Následoval týden rozhodování a nakonec jsme auto vzali - druhému zájemci těsně před nosem :) K autu jsme dostali zimní neorigo 16" a origo 17" kola.
Jde o faceliftovou S80 I D5 120kW z roku 2003. Auto je až na drobnosti v podstatě v plné výbavě. Je to opravdu kočár - nejdelší cesta byla zatím Bratislava na otočku, ale oproti autům, se kterýma jsem jezdil dálky se nedá srovnávat - ty sedačky... :Bravo: A taky nesmím zapomínat na zvuk audia - nikdy jsem mu nepřikládal váhu, ale je fakt super a po přesednutí do jiného auta to fakt není ono.

Při koupi mělo auto najeto kolem 372 tis. aktuálně nějakých 378. Zatím žádné problémy (až na ty, o který jsme věděli již před koupí). Co mě překvapilo je spotřeba. Palubák kecá cca o litr, ale reálně se při kombinovaném provozu cca 60:30:10 (měřeno od plné do plné) pohybuje okolo 5-6 litrů. Auto je aktuálně po technické stránce úplně OK, plány do budoucna jsou jen drobnosti.

Abych se ale dostal k servisu:

Před koupí (cca rok) byly repasovány všechny vstřiky a některé vyměněny. Vzhledem k tomu, že i při teplotách kolem -30 auto startovalo bez problému tomu tak doopravdy je. Repasován by měl být i posilovač řízení.

Po koupi jsem se do několika málo věcí pustil sám, naprostou většinu má ale na svědomí opět J. Hrbáč, kterému tímto ještě jednou děkuji, za pomoc před i po koupi :) Snad nic nezapomenu napsat, zdá se to jako dlouhý seznam, ale jde z velké části o údržbu, kterou bylo potřeba dohnat. Šlo o:
- výměnu zadních tlumičů (KYB),
- výměnu manžet řadící páky a ruční brzdy,
- novou kůži loketní opěrky (k vidění ZDE),
- vyčištění a dezinfekce klimatizace + filtr,
- odstranění starého handsfree,
- opravu hlavy motoru (oprava, všechna těsnění...),
- vyčištění turba,
- těsnění turba, výfuku, sání, vačky,
- zdvihátka a vahadla ventilů,
- výměnu oleje + filtru (Mobil 1 5w50),
- výměnu palivového filtru,
- výměnu oleje v převodovce,
- silentbloky motoru, převodovky,
- přední tlumiče + příslušenství (Sachs),
- čepy přední nápravy, ložiska ramen,
- výměnu prasklého kroužku ABS,
- výměnu osvětlení SPZ (jedno vyhnilé, druhé načnuté),
- výměnu vodítek oken,
- zadní brzdové kotouče + destičky (Zimmerman),
- oprava ruční brzdy
- nahrání češtiny.


V budoucnu je ještě v plánu několik věcí. Některé jsou jasné, u jiných se zatím rozhoduji:
- vyčištění motoru (uvažuji, zda výrobky od BG či Liqui Molly), HOTOVO + ADITIVA DO NÁPLNÍ
- výměna unavených tlumičů kufru, HOTOVO
- instalace LED žárovek místo některých normálních, VYZKOUŠENO A ZAVRŽENO
- předání auta k profesionálnímu vyčištění, umytí a vyleštění, HOTOVO
- vyřešit ramínka stěrače světlometů, které nemají přítlak, jaký by měly mít + vyměnit stírátka. HOTOVO
- rozvody (inteval ve 400tis - doloženo fakturou bývalého majitele), HOTOVO
- renovace kůže sedaček,
- instalace bluetooth handsfree+USB+AUX (už mám doma TOTO - nikde jsem nenašel žádnou referenci, takže pak dám vědět, jaké to je), HOTOVO
- oprava pravého zrcátka (nevyhřívá a motorek pro sklápění není úplně 100%),
- oprava bufíku + nahrání SW pro nezávislé topení,
- sehnat "šrouby" pro uchycení výstražného trojúhelníku na víku kufru,
- pokud někdy dozadu seženu origo sluneční clony - nechci fólie, ZAVRHL JSEM - nesehnatelné a když jo, tak v jiném provedení, než si představuji
- oprava nevyklápějících se klíčů - mám doma náhradní díly, jen se k tomu dokopat,
- dodělání senzorů dopředu a dozadu. Dozadu to bude jednoduché, dopředu ale nevím jak s tlačítkem - nerad bych nějaké neoriginální a nejsem si jist, zda jdou nějak použít ty origo prázdné,
- roztáhnutí zadního nápisu VOLVO,


Kdyby měl kdokoli jakýkoli poznatek, určitě jej uvítám.

Exterier.jpg
Interier.jpg
Interier.jpg (82.72 KiB) Zobrazeno 5589 x
vítkovice.jpg
L+K.jpg
L+K.jpg (24.05 KiB) Zobrazeno 5589 x

#2 Bakly S80

Napsal: 03 bře 2017 20:14
od Krystof P.
Moc pěkná, S80 se mi taky velice líbí :good:

A něco bych měl...

Čistit motor, pokud měl výměny oleje v rozumnym intervalu, můžeš klidně vyřešit Mobilem (ne telefonem :) ) než zkoušet nějakou šokovou terapii.
Renovace kůže na sedačkách je velice nákladná, pokud nemáš známého čalouníka, tak bych zkusil sehnat pěkný sedačky z nějaký mrtvoly, těch bude dost.

#3 Bakly S80

Napsal: 03 bře 2017 22:23
od Bakly
Díky za pochvalu i připomínky!

Motor jsem chtěl vyčistit hlavně preventivně, především co se týče vstřiků - tankuji sice jen Vervu, ale bývalý majitel tuším ne. Ještě nad tím pouvažuji.

Renovaci nechci dělat kompletním přečalouněním, ale popracuji na stavu současné kůže. Není na tom naštěstí tak hrozně, jako je to občas vidět. Mám jeden povolený steh, jednu klasickou díru na bočnici a především nějaké ty neestetické černé sklady a praskliny. Naštěstí mám kamarády, kteří mají jako koníček detailing, takže pomůžou :) Určitě tu pak dám foto před a po.
Ale nějakou mrtvolu asi stejně oberu o některé další díly, o kterých jsem tu psal :D

#4 Bakly S80

Napsal: 05 bře 2017 16:45
od Bakly
Tak dnes opraveny stěrače světlometů, už konečně pracují jak mají, vyměnil jsem i stírátka :Yahoo!:
Dále na S80 i C30 nalepeni decentní losíci od spy. Původní šli na skříň.

[img]http://imageshack.cz/images/2017/03/05/Ultimate_HDR_Camera_20170305_162329-1024x576.jpg[/img]

#5 Bakly S80

Napsal: 10 bře 2017 08:14
od Bakly
Tak jsem zase o něco pokročil. Pokusil jsem se nahodit na auto LEDky a zjistil jsem, že se mi to vůbec nelíbí :D Takže pokud by měl někdo zájem, jsou volné.
Co jsem ale vyměnil jsou žárovky mlhovek za žluté. Jelikož mám mlhovky (na rozdíl od půlky lidí, které potkávám na cestách) fakt do mlhy, bude to daleko lepší, než ty současné bílé.
Poslední věcí je nákup aditiv. Objednal jsem Liqui Moly. Mám čistič systému, aditivum do nafty, převodovky a serva. Ať se auta mají :)
A stihl jsem už i pořádnější jarní očistu, jelikož počasí konečně dovolilo vytáhnout wapku.


[img]http://imageshack.cz/images/2017/03/10/IMG_20170310_073002-768x10246ce4f.jpg[/img]

[img]http://imageshack.cz/images/2017/03/10/IMG_20170306_185240-1024x7681e43b.jpg[/img]

[img]http://imageshack.cz/images/2017/03/10/IMG_20170310_075850_150.jpg[/img]

[img]http://imageshack.cz/images/2017/03/10/IMG_20170310_075441-1024x768.jpg[/img]

#6 Bakly S80

Napsal: 26 bře 2017 11:21
od Bakly
Včera proběhlo pořádnější čištění, taková čtyřhodinová rychlovka ve třech lidech :D Aktivní pěna, PH neutrální šampon, odstranění asfaltu a polétavé rzi (té bylo fakt dost), dočištění CLAYem. Poté odmaštění a nanesení polnosyntetiky a obnovení nelakovaných plastů. V průběhu jsme lehce vzali i interiér - zmatnění palubovky, vyčištění plastů a kůže. Jediné co jsme nestihli a ještě se dodělá je keramika na kola a tekuté stěrače.
Dále jsem přehodil kola na letní, ale v brzké době to bude chtít nové pneu.

V pátek ještě proběhl pokus o odstranění téměř neviditelných důlků (jen pod správným světlem a úhlem) na pravých dveřích. Samozřejmě vznikly za bývalých majitelů na parkovišti. To se mi s mým parkováním naštěstí už nemůže stát :D Nicméně pokus proběhl pomocí fénu/horkovzdušky a stlačeného vzduchu. Je to asi vhodnější na větší ťukance, takže zakončeno bez úspěchu.

A večer jsem se nachomýtl k focení, takže mám konečně alespoň jednu pořádnou fotku.

[img]http://imageshack.cz/images/2017/03/26/aktivnipena.jpg[/img]

[img]http://imageshack.cz/images/2017/03/26/poletavarez.jpg[/img]

[img]http://imageshack.cz/images/2017/03/26/vitkovice.jpg[/img]

#7 Bakly S80

Napsal: 26 bře 2017 12:03
od Blade
Potreboval bych 4 bile ledky do stropniho osvetleni nad ridice ale nevidim tam u tebe tu se spravnou patici, ale mozna jen spatne vidim.

#8 Bakly S80

Napsal: 26 bře 2017 12:07
od Bakly
Myslím, že tam správnou nemám - byly kupovány jen na exteriér. Kamarád si totiž dal LEDky do interiéru a pro mě to bylo večer dost nepříjemné světlo, takže jsem je ani nezvažoval :)

#9 Bakly S80

Napsal: 26 bře 2017 12:10
od Blade
aha tak to jo, diky za info a mas to pekny

#10 Bakly S80

Napsal: 26 bře 2017 12:11
od Arkaz
cauko. prosim ta cim odstranujes asfalt a tu polietavu hrdzu ? ja mam chemical guys iron pro na elektrony a chcem to skusit aj na karoseriu pri najblizsom velkom umyvani. ja budem musiet po clayovani asi aj prelestit karoseriu kedze nebola nikdy lestena. potom by som chcel naniest keramiku na cele auto. a co pouzivas na zmatnenie palubovky? tekute sterace G1? keramika na kolesa aka? dakujem. :)

#11 Bakly S80

Napsal: 26 bře 2017 13:57
od Bakly
Volvo Polestar: Taky díky :)

Arkaz: Pokud by tě zajímal komplet soupis přípravků, tak bylo (bude) použito:

Předmytí: Pěna Bilt Hamber auto foam
Mytí: Valetpro concentrated car shampoo
Chemická dekontaminace: Gyeon iron + Valetpro citrus tar glue remover
Mechanická dekontaminace: Valetpro střední clay žlutý + Gyeon claylube
Příprava povrchu: Gyeon prep
Vosk: Soft 99 Fusso Coat
Plasty: Carpro PERL
Interiérové plasty + zmatnění: Chemical Guys InnerClean Interior Quick Detailer & Protectant

Keramika na kola: Gyeon RIM
Tekuté stěrače: čelní sklo Soft 99 Glaco (Japonsko), ostatní skla Gtechniq G5 (Anglie)

#12 Bakly S80 moondust

Napsal: 27 bře 2017 17:15
od Bakly
Tak to vypadá, že se se mnou za nějakou dobu rozloučí jedna z xenonových výbojek, takže se blíží nákup celé sady. Máte někdo tip, jakou pořídit a případně nějaký osvědčený obchod abych nekoupil kopie? Počítám, že asi bude nejlepší jít do nějakého Osramu či Phillipsu.

#13 Bakly S80 moondust

Napsal: 27 bře 2017 21:47
od hajnej
Bakly píše:Tak to vypadá, že se se mnou za nějakou dobu rozloučí jedna z xenonových výbojek, takže se blíží nákup celé sady. Máte někdo tip, jakou pořídit a případně nějaký osvědčený obchod abych nekoupil kopie? Počítám, že asi bude nejlepší jít do nějakého Osramu či Phillipsu.
Jancho má čerstvé zkušenosti, k tomu i LED parkovačky: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56378&hilit=led&start=25#p691621

#14 Bakly S80

Napsal: 27 bře 2017 21:49
od hajnej
Bakly píše:Tak jsem zase o něco pokročil. Pokusil jsem se nahodit na auto LEDky a zjistil jsem, že se mi to vůbec nelíbí :D Takže pokud by měl někdo zájem, jsou volné.
Měl jsi LEDky ve světlech zpátečky? To taky nebylo dobré?

#15 Bakly S80 moondust

Napsal: 27 bře 2017 21:55
od Bakly
Díky, mrknu na to :good:

Původně jsem tam chtěl ty velké LED s čočkama, ale nevešly se na délku. Možná ještě zkusím ty bez

#16 Bakly S80 moondust

Napsal: 27 bře 2017 22:05
od tomasss
Na ty posledni fotce, krasny auto :good:

#17 Bakly S80 moondust

Napsal: 27 bře 2017 22:42
od jancho
Bakly píše:Díky, mrknu na to :good:

Původně jsem tam chtěl ty velké LED čočkama, ale nevešly se na délku. Možná ještě zkusím ty bez
Nebo ještě rozbij prasátko a zkus toto: http://www.svitlip.cz
;-)

#18 Bakly S80 moondust

Napsal: 27 bře 2017 23:28
od Bakly
Díky, ale zatím jsou světla jako takové OK :)

#19 Bakly S80 moondust

Napsal: 31 bře 2017 09:47
od Bakly
Tak po středeční zbytečné panice (k posmání ZDE :D ), jsem si udělal do auta radost a pořídil krabičku, jejíž jinou verzi jsem měl předtím na dva týdny půjčenou. Teď nechápu, jak jsem bez toho mohl být a vřele doporučuji všem :good:

[img]http://imageshack.cz/images/2017/03/31/IMG_20170331_093217-1024x768.jpg[/img]

#20 Bakly S80 moondust

Napsal: 31 bře 2017 10:13
od hajnej
Ale ten kabel by mě rozčiloval.

#21 Bakly S80 moondust

Napsal: 31 bře 2017 10:26
od Bakly
To věřím, taky mě rozčiluje - navíc má na zásuvce tlačítko na vypínání, které svítí červeně a to mi večer vadí hrozně, protože jezdím i s budíky staženými na minimum. Ale mám už koupený origo kabel na pevnou montáž, tak tam co nejdříve půjde :)

#22 Bakly S80 moondust

Napsal: 09 dub 2017 16:04
od Bakly
Dnes jsem vybíral nové tlumiče do kufru. Odskok jsem nakonec vzdal. Co jsem si ale všiml je, že se dělají s různou vymršťovací silou (310-380N). Nemá někdo zkušenost, jestli je tam nějaký rozdíl?

Jinak dnes jsem se vrhl lehce na interiér - rozhýbal jsem středový panel (loketku a držák nápojů), které vrzaly a nechodily na 100 % jak by měly.

#23 Bakly S80 moondust

Napsal: 13 dub 2017 13:00
od Bakly
Tak jsem dnes pořídil nové vzpěry do kufru. Bohužel jsou o něco kratší, takže asi bude ještě druhý pokus :D Kufr se teď otevírá méně - jen kolmo.
Původní byly asi OK, ale jeden byl na konci zlomený.

[img]http://imageshack.cz/images/2017/04/13/IMG_20170413_125545-600x800.jpg[/img]
[img]http://imageshack.cz/images/2017/04/13/IMG_20170413_125510-600x800.jpg[/img]

Edit: hned ráno vyměněno, napraveno :)

[img]http://imageshack.cz/images/2017/04/14/IMG_20170414_125047-600x800.jpg[/img]

#24 Bakly S80 moondust

Napsal: 19 dub 2017 10:07
od Bakly
Dnes rallye letní gumy :D Byl jsem poprvé v životě s letními na sněhu - navíc s nic moc vzorkem - čekal jsem to horší.

[img]http://imageshack.cz/images/2017/04/19/IMG_20170419_095334_691.jpg[/img]

#25 Bakly S80 moondust

Napsal: 21 kvě 2017 22:14
od Bakly
Tak jsem si to ani neuvědomil, ale po necelých pěti měsících jsme zvládli překonat svých prvních společných 10.000 km. Musím za tu dobu zhodnotit, že pohodlí i na dálkových trasách neskutečné, spotřeba neskutečná kdekoli :D Výkon taky dostatečný, chyběl jen při předjíždění v horách při plně naloženém autě, ale to je pro mne výjimečná situace.

Tak snad bude vše tak super i další desetitisíce :)

Brzy se snad pustím do renovace interiéru, tak nahodím fotky.

#26 Bakly S80 moondust

Napsal: 23 kvě 2017 14:21
od Tod2
ahoj, pěkné auto, mám podobnou...
chci se zeptat k těm stěračům světel, nechodily vůbec, čili světla dolů a vyčištění hřídelek? nebo jen oprava ramínek? taky mne to čeká jen pořád není čas a jezdím s odpojenými stěrači

#27 Bakly S80 moondust

Napsal: 23 kvě 2017 14:28
od Bakly
Nn, tam byl problém jen v tom, že neměly žádný přítlak a tím pádem ho v 80 % plochy nestíraly, plus to, že z gumových stírátek už zbyla jen ta hlavní guma, ta co má stírat už nebyla :) Na první problém stačilo WD a na druhý upravené klasické gumy ze stěrače.

#28 Bakly S80

Napsal: 23 kvě 2017 14:39
od labanos
Bakly píše:...
Poslední věcí je nákup aditiv. Objednal jsem Liqui Moly. Mám čistič systému, aditivum do nafty, převodovky a serva. Ať se auta mají :)
A stihl jsem už i pořádnější jarní očistu, jelikož počasí konečně dovolilo vytáhnout wapku.
Krásný auto :)
Jakou máš zkušenost s tím aditivem do serva řízení od Liqui Moly? Nějaká změna?

#29 Bakly S80 moondust

Napsal: 23 kvě 2017 15:00
od Tod2
tak to byla ta jednodušší oprava :)

#30 Bakly S80 moondust

Napsal: 23 kvě 2017 19:34
od Bakly
Naštěstí jo :) původně jsem myslel, že bude třeba výměna, ale stačilo toto stále drží

S aditivem nemůžu u S80 účinnost s jistotou říct, jelikož kapalina utíkala asi především přes víčko. Spolu s nalitím aditiva jsem otočil gumičku těsnění a vše je OK, takže kdo ví, zda na tom má podíl i aditivum. Nicméně na C30 to někde utíkalo celkem dost a servo nebylo celkově úplně v pohodě. Po nalití aditiva vše OK. Dnes jsem ho zrovna kontroloval a ani kapka pryč. Takže za toto auto můžu říct, že aditivum funguje skvěle :good:

#31 Bakly S80 moondust

Napsal: 29 kvě 2017 18:42
od Bakly
Takže jsem dnes konečně nainstaloval výše zmiňovaný BLUETOOTH . Co jsem tak zkoušel, tak vše funguje v pohodě, zvuk je super, párování bez problémů a mikrofon ucházející. Zkoušel jsem i AUX a zvuk taky dobrý. Jen na otestování USB jsem se ještě nedostal, takže to mě ještě čeká. Za co jsem hodně rád je, že zůstala zachována i fukce na CD. Nicméně na větší závěry je ještě brzy a uvidím po delším testování.

Co se týče instalace, tak je velmi podobná, jako u GROM. Zařízení má i vlastní krabičku s pojistkou. Jen není dodáváno očko na černý kabel a není dodáván ani posi-tap konektor (ten modrý s ostnem), což trošku znesnadňuje plug and play instalaci. Nicméně očko stojí asi 5 korun a konektor asi 50, takže žádný problém dokoupit. Další zdánlivě nepodstatným rozdílem je to, že kabel do samotného zařízení vede napevno a není řešen konektorem jako u GROM. Že to není až tak nepodstatný rozdíl zjistíte při protahování kabelů od rádia. Ale dá se to :)
S umístěním krabičky a mikrofonu jsem docela laboroval. Nakonec ale šla za kastlík, kde je k ní přístup a ničemu nevadí, mikrofon šel za volant.

[img]http://imageshack.cz/images/2017/05/29/IMG_20170529_181149-1024x768.jpg[/img]

[img]http://imageshack.cz/images/2017/05/29/IMG_20170529_181245-1024x768.jpg[/img]

Co se týče médií, tak teď mi vlastně už nic nechybí, a to ani na dlouhé cesty.

[img]http://imageshack.cz/images/2017/05/29/IMG_20170529_181113-1024x768.jpg[/img]

#32 Bakly S80 moondust

Napsal: 30 kvě 2017 07:41
od Tod2
ale víš, že se při řízení nesmíš dívat na tv...? :)
ta krabička je za ty prachy zajímavou alternativou, mě by úplně stačilo něco jen s usb pro přehrávání hudby, takže až se s tím sžiješ a prozkoumáš hlavně to usb, tak dej vědět
díky

#33 Bakly S80 moondust

Napsal: 30 kvě 2017 07:57
od Bakly
Jasně :D jde ale často o zabavení zbytku auta. Především mám ale v tabletu vše od navigace až po audio. Bez bluetooth to vychází ještě o něco levněji - http://www.ebay.co.uk/itm/132155898351

#34 Bakly S80 moondust

Napsal: 01 čer 2017 09:55
od Bakly
[img]http://imageshack.cz/images/2017/06/01/IMG_20170601_092313-1024x768230e3.jpg[/img]

Dnes mi došly na zkoušku clony na S60. Má někdo zkušenost s instalací? Když jsem se naživo díval na tvar, tak mám trošku obavy, jestli budou tvarově alespoň přibližně pasovat. Vidím to tak, že dost možná ne. Zkusím odpoledne.

#35 Bakly S80 moondust

Napsal: 01 čer 2017 20:25
od Bakly
Tak jsem se na to díval a napasovat by to asi šlo. Nicméně to naživo nevypadá hezky díky tvaru rolet přizpůsobených na tvar oken S60. Vzhledem k mým požadavkům jsou tedy asi rolety nesehnatelné a prozatím to vzdávám :(
Takže tyto zase pošlu dále. Když by je někdo chtěl na S60, tak SZ.

#36 Bakly S80 moondust

Napsal: 06 čer 2017 12:09
od Vembloud
Zdravím, mám dotaz na tu USB krabičku, pokid nekdo vola prrs bluetooth, zobrazi se na displeji radia jmeno? Diky.

#37 Bakly S80 moondust

Napsal: 07 čer 2017 23:08
od Bakly
Tak krabička má za sebou první týden užívání. Zde jsou mé postřehy:
- USB pro přehrávání hudby funguje, jen musí být hudba řazena bez složek.
- USB také bez problému nabíjí.
- AUX funguje.
- Bluetooth nemá problémy s připojováním, přenos je dobrý.
- Mezi jednotlivými výstupy lze přepínat přes tlačítka pro posun ve skladbě.
- Na rádiu se při příchozím hovoru neukazuje nic, jen to vyzvání.
- Funguje ovládání přes volant - další/předchozí skladba, hlasitost, odmítaní/pokládání hovoru (tlačítky pro posun skladeb).
- Přiložený mikrofon funguje dobře, dá se mluvit i ve velkých rychlostech, i s klimou puštěnou ve vyhřátém autě naplno.
- Co jsem zatím zaznamenal za nevýhodu, tak při hovoru se rádio v případě dopravního zpravodajství přepne a hovor položí :D

#38 Bakly S80 moondust

Napsal: 08 čer 2017 08:56
od Tod2
- USB pro přehrávání hudby funguje, jen musí být hudba řazena bez složek.
to je nemilé, pokud bych měl stovky skladeb bez složek v jedné hromadě, tak je to v podstatě nefunkční přehrávání, respektive pustit si to, co zrovna chci, je skoro nemožné...

- Na rádiu se při příchozím hovoru neukazuje nic, jen to vyzvání.
škoda no...

- Mezi jednotlivými výstupy lze přepínat přes tlačítka pro posun ve skladbě.
tomuto nerozumím, jak potom posouvám skladby?

- Co jsem zatím zaznamenal za nevýhodu, tak při hovoru se rádio v případě dopravního zpravodajství přepne a hovor položí :D
vypni si zpravodajství... 8)

#39 Bakly S80 moondust

Napsal: 08 čer 2017 16:11
od Bakly
- USB pro přehrávání hudby funguje, jen musí být hudba řazena bez složek.
to je nemilé, pokud bych měl stovky skladeb bez složek v jedné hromadě, tak je to v podstatě nefunkční přehrávání, respektive pustit si to, co zrovna chci, je skoro nemožné...
Je to dost blbě vyřešeno, ale mi osobně to nevadí, protože to mám primárně na bluetooth a co ho nemá, připojím na AUX. Ale chápu, že pro některé by byla ideální připojená flashka.
- Mezi jednotlivými výstupy lze přepínat přes tlačítka pro posun ve skladbě.
tomuto nerozumím, jak potom posouvám skladby?
Funguje to na krátké zmáčknutí :)
- Co jsem zatím zaznamenal za nevýhodu, tak při hovoru se rádio v případě dopravního zpravodajství přepne a hovor položí :D
vypni si zpravodajství... 8)
Budu nucen :D

#40 Bakly S80 moondust

Napsal: 27 čer 2017 11:29
od Bakly
Tak jsem dneska ráno hodil auto před prací do místního servisu na doplnění klimy. Vždycky to byl lehký úkon, tak jsem neřešil. Teď mi volali, že se nemůžou dostat k přednímu ventilu a museli by rozebrat půlku předku, na což bohužel nemají prostor (a ani nevím, zda to chci :D ). Nezkoumal jsem to a nějak mi to příjde divné, jelikož to u ostatních aut bylo vždycky připojeno hned a úkon byl na počkání. Neví někdo, jak to je? Než se pro auto dostanu, tak mi to celkem leží v hlavě.

#41 Bakly S80 moondust

Napsal: 27 čer 2017 11:40
od Tod2
ať se pořádně podívají, on ten ventil jde "blbě" vidět, respektive tak dobře, že ho nejspíš nevidí, nic se rozdělávat nemusí, ale mám podobnou zkušenost
říkám, chci naplnit klimu, ale kudy se plní jsem musel ukázat... :ROFL:

#42 Bakly S80 moondust

Napsal: 27 čer 2017 12:06
od Bakly
Tak jsem tam nakonec jel už teď. Nakonec jim to na ten přední nešlo nasadit. Nepasuje to, protože vadí hadice toho plnícího přístroje

#43 Bakly S80 moondust

Napsal: 27 čer 2017 12:08
od Tod2
aha, tak v tom případě jsou to amatéři a nemají správné koncovky...

#44 Bakly S80 moondust

Napsal: 27 čer 2017 14:51
od Bakly
Zavezu to zítra do KK pneu a není možné, že by to taková velká firma neměla.

A když už tu píšu, podělím se s příhodou z minulého týdne. S plnýma rukama nákupu přijdu k autu, chci odemknout a nic. Chvíli jsem ještě mačkal, ale bez úspěchu. Odložil jsem tedy věci z rukou s tím, že odemknu manuálně. Po odložení nákupu jsem ale ještě naposled zkusil dálkáč. A kupodivu se odemklo. Pátral jsem po příčině a odhalil ji. Byl to ovladač od brány, který jsem s těma plnýma rukama taky držel a u toho omylem mačkal. :D Nenapadlo mě, že bude využívat stejné frekvence jako Volvo. Na C30 to funguje taky, naopak Škoda Rapid nic.

#45 Bakly S80 moondust

Napsal: 27 čer 2017 14:55
od Tod2
jako že ovladač brány rušil ovladač Volva?

#46 Bakly S80 moondust

Napsal: 27 čer 2017 14:58
od Bakly
Tod2 píše:jako že ovladač brány rušil ovladač Volva?
Jj jakmile se drží tlačítko na ovladači brány, tak Volva nereagují na svůj dálkáč. Předpokládám, že to asi zahltí Volváckou frekvenci.

#47 Bakly S80 moondust

Napsal: 27 čer 2017 15:00
od Tod2
a Fiata tím rovnou odemkneš... :D

#48 Bakly S80 moondust

Napsal: 28 čer 2017 15:59
od Bakly
Tak dnes už se akce podařila, byl potřeba nástavec :D Doplnili 415g, takže bylo relativně plno. Nicméně klima dnes při jedné cestě opět vypla, takže mě nejspíš čeká udělat vůle klimaspojky.

#49 Bakly S80 moondust

Napsal: 28 čer 2017 16:00
od Bakly
2x

#50 Bakly S80 moondust

Napsal: 28 čer 2017 16:16
od PINĎABC
mě to vypínalo když jsem měl chladiva moc, automat to přeplnil. :D

#51 Bakly S80 moondust

Napsal: 28 čer 2017 16:51
od Bakly
Mi to právě dělalo i před plněním. A doufal jsem, že to je nedostatkem média :/ Poprvé se to stalo cca před 3 týdny. Zajímavé, že to dělá dost nepravidelně - např. v pondělí jsem najel asi 700km a nic, včera 50km a dvakrát.

#52 Bakly S80 moondust

Napsal: 20 srp 2017 12:39
od Bakly
Tak jsme se dnes vrátili z Chorvatska. V pohodě jsme se ve čtyřech dospělých naskládali do kufru, do auta nemuselo jít vůbec nic. Cesta taky bez problémů a hlavně pohodlná :D V průběhu padl nájezd 390.000, takže už 18.000 společných km. Spotřebu čistě za dálnici nevím, ale při poměru necelých 80 % dálnice a přes 20 % městské jízdy v rámci jednotek kilometrů + to vše v plném autě, vyšla reálná stále kolem 6l/100km. Zácpy jen dvě cestou zpět, ale krátké. Co mě ale zarazilo, že za celou dobu na hranicích nikdo neměl potřebu vidět ani jednu občanku. Na to, že jsme prakticky vyjížděli z Schengenu a vjížděli zpět, je to podle mě docela smutné... Italové tomu při kontrole lodí z HR dávali daleko větší péči.
IMG_20170816_121148-921x691.jpg

#53 Bakly S80 moondust

Napsal: 28 srp 2017 17:36
od Bakly
Tak máme za sebou STK a emise. Bez ztráty kytičky - emise velmi dobré hodnoty, STK 0 chyb. Ale asi 10 km po odjetí z kontroly umřel pravý xenon :D Štěstí. Po opětovném nastartování zase naskočil, ale beru to jako poslední varování a začnu se dívat po nových výbojkách.

#54 Bakly S80 moondust

Napsal: 30 zář 2017 13:48
od Bakly
Takže další aktualizace: dorazil olej. Jen sehnat 36 ořech a půjde se na to. Dále dorazily zimní pneu. Zajedu je přezout, ať se vyhnu frontám. Jsem zvědav, jak narvu do auta 4x obuté kola a 4x pneu :D
IMG_20170930_133929_137-907x864.jpg
IMG_20170930_133929_137-907x864.jpg (107.99 KiB) Zobrazeno 1892 x
Mimo jiné jsem dnes umyl auto a otestoval, jak je na tom vosk. Je už nic moc, ale je tam půl roku a vydržel i mořskou sůl, kdy bylo auto komplet bílé. Takže hodně dobrý a ohlasy nelhaly.
IMG_20170930_133645-921x691.jpg
IMG_20170930_133645-921x691.jpg (76.34 KiB) Zobrazeno 1892 x

#55 Bakly S80 moondust

Napsal: 30 zář 2017 14:31
od Bakly
Ještě mě napadá - mám teď na palubce hlášku o pravidelném servisu, ale nesvítí mi oranžový trojúhelník. Je to normální? Zdá se mi totiž, že před nahráním češtiny od D5T5 svítil.

#56 Bakly S80 moondust

Napsal: 30 zář 2017 23:10
od Tod2
Tak mám pocit, že oranžový trojúhelník mi svítí s jakoukoliv hláškou.

#57 Bakly S80 moondust

Napsal: 02 říj 2017 08:26
od Bakly
Je to teda divné :o U prázdných ostřikovačů i nesvítícího světla se oranžová normálně rozsvítí. Možná nějaká chyba v nahrané češtině, zkusím se při další návštěvě zeptat.

#58 Bakly S80 moondust

Napsal: 02 říj 2017 09:20
od Tod2
ostřikovače i světlo určitě, obojí jsem řešil zrovna teď, ale u toho servisu si jistý nejsem, každopádně se na to pak zaměřím :)

#59 Bakly S80 moondust

Napsal: 02 říj 2017 10:36
od Andrij
NEPANIKAŘ!
Taky mi oranžový Dreieck nesvítí při servisní hlášce.
Jen se to zobrazí na chvíli po nastartování a pak zmizne - není to ani v seznamu zpráv. Řekl bych tedy, že to je standardní chování ;)

#60 Bakly S80 moondust

Napsal: 02 říj 2017 20:17
od Bakly
Ok, díky nebudu to řešit :D

Dnes konečně vyměněn olej. Při cestě do Hornbachu pro nářadí si Volvo po dnešním ranním škrábání námrazy z oken řeklo, že už je na letní pneu moc nebezpečno. A vybavilo je alespoň hřeby, teda vlasně šroubkem a jen jedním :D Naštěstí pneu už je stejně téměř KO a zatím neutíká, takže jsem v pohodě dojel.
IMG_20171002_164754-921x691.jpg

#61 Bakly S80 moondust

Napsal: 02 říj 2017 21:07
od Tod2
To tam někdo našrouboval, to jinak nejde. :)

#62 Bakly S80 moondust

Napsal: 02 říj 2017 21:30
od Bakly
To se mi nezdá, auto stojí většinu času za plotem a jinde moc není důvod a ani není jak - jedině, že by lidi chodili se šroubovákem v kapse :D U Hornbachu, kde bych se tomu šroubováku nedivil, jsem stál zcela korektně :D Navíc, když bych to dělal já, tak to hodím spíš do vzorku. Ale možné je dnes vše. Nicméně tak kriticky bych to neviděl, podle mě není šroub problém ani na cestě - když to zvládne drát/hřebík...

#63 Bakly S80 moondust

Napsal: 02 říj 2017 21:50
od Tod2
To byl vtip. :) Ale je fakt, že když bude jeden šroub mezi Brnem a Prahou, tak ho schytám já. :)

#64 Bakly S80 moondust

Napsal: 02 říj 2017 22:03
od Bakly
V tom případě ti připisuji bod. Takhle na večer jsi mě dostal :D Vyhnal jsi mě dokonce ven, abych to ještě obhlídl :D

#65 Bakly S80 moondust

Napsal: 03 říj 2017 07:07
od Tod2
tak to se omlouvám za takovou drzost :)

#66 Bakly S80 moondust

Napsal: 03 říj 2017 12:43
od Urvanej
Přesně takhle jsem ho sebral do nový (2tkm) gumy, ale víc na kraj a ušel a než sem si toho všiml, tak ten konec co je uvnitř rozřezal bočnici...

#67 Bakly S80 moondust

Napsal: 03 říj 2017 13:05
od Bakly
Četl jsem, je to hnus :no: Ale mám relativně štěstí. Je to poprvé, co jsem někde píchl. Když nepočítám měnění kola na starém autě, když po cestě odešel ventilek.

#68 Bakly S80 moondust

Napsal: 03 říj 2017 13:46
od Bakly
Tod2 píše:tak to se omlouvám za takovou drzost :)
No to sis teda dovolil moc :lol: Jinak mám doma ještě dvě stejné pneu navíc, takže jsem v pohodě, i kdyby to pachatel zopakoval ještě jednou, pak už ale dost :D

#69 Bakly S80 moondust

Napsal: 08 říj 2017 10:56
od Bakly
Včera se mi stala zajímavá věc. Za relativně studeného motoru jsem na to byl nucen mimořádně dupnout. Ukázalo se mi "Motor doporučen servis" (bez trojúhelníku) + ztráta výkonu. Po chcípnutí a nastartování OK. Závada už se neprojevila ani při ostřejší jízdě za tepla a VIDA také nic nehlásí.
Počítám, že nějaká nahodilá chyba, případně o něco více oleje při výměně (i když měrka ukazuje 1,5 X pod max.).

#70 Bakly S80 moondust

Napsal: 11 říj 2017 21:03
od Bakly
Výše uvedený problém vyřešen - moc oleje. Ale stejně je divné, že diagnostika nic nehlásila...

Jak jste si možná všimli jinde, Volvo dostalo kamaráda - Fiat Punto 2 fl. Je to předchůdce pro plánovanou S60 T5 - které se tada moc neblíží :D . Člověk si neuvědomí, co v S80 má, dokud nepřesedne do takového auta :D
s80punto.jpg

#71 Bakly S80 moondust

Napsal: 12 říj 2017 07:24
od Tod2
jak se stalo "moc oleje"?

měli jsme taky punto jako druhé auto, není to nejhorší, ale fakt nechci :)

#72 Bakly S80 moondust

Napsal: 12 říj 2017 08:19
od Bakly
Tak, že jsem příliš věřil olejové měrce - nedal jsem na max., ale přesto to bylo o trošku více. Někde jsem tu četl příběhy lidí, kteří dali na max. a auto se jim házelo do nouzáku i na volnoběh. Jestli celkově Volvo něco nevychytalo, tak je to olejová měrka. Mimo ty nesedící údaje je třeba oproti ostatním autům celkem oříšek zjištění hladiny. Na déle stojícím autě bez problémů, ale jinak je to něco... O opakované kontrole ani nemluvě.

My jsme měli Punto 1 i 2 před fl a šlo to - nejslabší motor a zvládli jsem s tím 10 - 20 cest do Chorvatska (maximálně dokonce i ve 4 lidech :D ). Z prvního udělal bohužel ožrala totálku na parkovišti, když ho v noci svým autem natlačil na zeď. Druhé ale jezdí někde asi doteď a jediné co se na něm řešilo, byl slavný posilovač. Toto bude vyloženě na město, takže myslím, že ideál.

#73 Bakly S80 moondust

Napsal: 12 říj 2017 08:25
od Tod2
no je fakt, že já dávám do půl měrky, ale pak to je před výměnou na minimu, už jsem jednou raději i dolil

#74 Bakly S80 moondust

Napsal: 29 říj 2017 13:24
od Bakly
ZDE jsem problém s chybou řešil hlouběji a vypadá to, že je pryč. Pravděpodobně to chtělo systém zbavit bordelu.

Další věc: žil jsem v přesvědčení, že interval rozvodů je u mého motoru 5 let/120k km. Dočetl jsem se ale, že to je 6 let/160k km. Může mi to někdo ještě potvrdit?
Rozvody byly dělány 5.12.2013 ve 280k km. Což by znamenalo, že plán dělat je na jaře by byl asi zbytečný.

#75 Bakly S80 moondust

Napsal: 29 říj 2017 14:11
od Jasko
Rozvody z druhovýroby by som určite vymenil skor tych 120 je tak strop.

#76 Bakly S80 moondust

Napsal: 05 lis 2017 18:48
od Bakly
Dnes se mi podařilo přehodit při západu slunce na zimní. Ještě to není úplně třeba, ale později nebude čas. Při této příležitosti dostal hever trochu skoliózu :D
IMG_20171105_184301_071.jpg
received_10209050016879895-960x720.jpeg
received_10209050016879895-960x720.jpeg (104.62 KiB) Zobrazeno 1656 x

#77 Bakly S80 moondust

Napsal: 06 lis 2017 10:17
od Bakly
Sliboval jsem, že časem udělám recenzi na TOMKETy. Zatím je brzo, ale první dojem super! Oproti letním Michelinům žádný rozdíl v hlučnosti - při jakékoli rychlosti. Celkem jsem se toho bál, protože Barumky na C30 jsou v tohle děs.

#78 Bakly S80 moondust

Napsal: 06 lis 2017 11:01
od Tod2
ono to není ani tak o značce, ale spíš o rozměru, v jednom rozměru to bude tiché, v jiném bude hučet...

#79 Bakly S80 moondust

Napsal: 06 lis 2017 11:31
od Bakly
Tak to nevím... Spíš bude hlavním faktorem ze strany auta typ vzorku + směs. Z okolních vlivů pak teplota. Rozměr bude hrát roli spíš ve smyslu větší plocha=větší hluk při stejných ostatních parametrech. Což u pneu co jsou na C30 vs. S80 vychází v předpokladu hluku v neprospěch S80.
Ale pokud to na něčem zakládáš, tak se přiučím.

#80 Bakly S80 moondust

Napsal: 06 lis 2017 11:33
od Tod2
zakládám to na tom, že už jsem kupoval stejné gumy, akorát v jiném rozměru (disku) a jedny byly v pohodě a druhé stály za prd...
tož tak :)

#81 Bakly S80 moondust

Napsal: 06 lis 2017 11:41
od Basstl
Spíš než jinej rozměr bych rozdíl v hluku tipoval to, že byly každý vyrobený jinde (např. v Německu a v Polsku). :)

#82 Bakly S80 moondust

Napsal: 06 lis 2017 11:46
od Tod2
je to možné

#83 Bakly S80 moondust

Napsal: 20 lis 2017 13:04
od Bakly
Tak můžu ZDE přidat další příspěvek do palubního deníku :D naštěstí dobrý konec. Kvalita se pozná :D

Dále od "opravy" chyby s turbem už uběhl skoro měsíc a ani za současného počasí se neprojevila. Takže případ uzavřen.

#84 Bakly S80 moondust

Napsal: 18 pro 2017 08:44
od Bakly
Tak bez fotek, ale dvě nové aktuality. Protože občas (hlavně když je chladno) blbnou některé CD - přeskakují či hlásí error, rozhodl jsem se použít čistící CD s nějakým přibaleným přípravkem. Bez efektu :D
Další aktualitou je, že jsem poprvé nenastartoval. V pátek před odjezdem na dovolenou. Vlastní vinou. Nechal jsem totiž po příjezdu ve čtvrtek otočené klíčky v zapalování. Asi musím trochu zpomalit :D Byly tam takhle slušných 15+ hodin, takže baterka před odjezdem totálně KO - elektrika v autě bez známky života. Naštěstí pomohlo Punto, chvilka minut na kabelech, Volvo nastartovalo a jelo se. Vzhledem k pár hodinám cesty před námi se alespoň zase nabila.

#85 Bakly S80 moondust

Napsal: 26 úno 2018 09:16
od Bakly
S dovolením bych si tu poznamenal, že jsem debil a zase jsem nechal klíčky v zapalování... Naštěstí jen 4 hodiny, ale v té -17 kose se mi to málem vymstilo. Musím při příjezdech domů více myslet :D Volvo nicméně nastartovalo :) Takže klobou dolů...

#86 Bakly S80 moondust

Napsal: 26 úno 2018 16:53
od Urvanej
Hele to je asi normální. Já zase zapomínám auta zamykat... :-D

#87 Bakly S80 moondust

Napsal: 27 úno 2018 09:28
od Bakly
A nebo jsme nenormální oba dva :D Kvůli zamykání se občas vracím k autu, ale zatím bylo naštěstí vždy zamčeno :D

#88 Bakly S80 moondust

Napsal: 01 bře 2018 08:54
od Bakly
Tak pro uchování pro porovnání v dalších letech přidávám dnešní start. Nafta Eurobit, žádné aditiva. Venku -20,7 (auto ukazuje tepleji skrze chvilku svítící slunce). Cca 8 vteřin žhavení, 4 vteřiny startování. Opravdové výzvy pro Volvo očividně začínají hluboko pod -20 a daleko po 400 000 :lol:


#89 Bakly S80 moondust

Napsal: 01 bře 2018 10:35
od Urvanej
Vidim, že ten traktorovatej zvuk u D5 je asi normální... trochu mě to totiž vylekalo.

#90 Bakly S80 moondust

Napsal: 02 bře 2018 08:33
od Bakly
Jo, ten začíná tak od těch -15 níž :D Když je tepleji, tak start v podstatě shodný s létem

#91 Bakly S80 moondust

Napsal: 12 bře 2018 08:51
od Bakly
Tak už je to tady. Rok to oznamoval a nyní to opravdu vypadá, že umírá. Pravý xenon mi začal svítit hezky barevně :D Vím, že jsem se na to už připravoval, ale vědomosti se během času nějak vypařily. Mohl by mi někdo potvrdit, že do S80 patří opravdu D2S, pamatuju si to dobře?

Plus další otázka, máte někdo zkušenost s tímhle obchodem? http://www.xenonovevybojky.cz Asi nechci riskovat s čínama, takže bych nerad koupil číny v balení Philips/Osram :D

#92 Bakly S80 moondust

Napsal: 12 bře 2018 08:59
od Arkaz
mala by ti tam ist d1s. ak chces origo objednaj z lichtex.de :)

#93 Bakly S80 moondust

Napsal: 12 bře 2018 09:40
od Tod2
já mám D2R
D2S je pro čočku
xenonove výbojky - myslím, že to je všechno čína
já objednával na alze tuto https://www.alza.cz/hobby/osram-xenarc-original-d2r-d154078.htm
ale má 4150K, je dobré vědět, jakou teplotu tam máš, já to nevěděl a teď mám levé světlo 4300K a pravé 4150K, na první pohled to není vůbec poznat, na druhý, je tam lehký rozdíl, ale nic zásadního

#94 Bakly S80 moondust

Napsal: 12 bře 2018 09:59
od Bakly
Tak ještě, že jsem se zeptal. Teď tedy jen otázka zda D1S nebo D2R. Určitě budu měnit obě najednou - viděl bych to na teplotu mezi 4-5000k.

#95 Bakly S80 moondust

Napsal: 12 bře 2018 10:03
od Tod2
D1 má takovou čtvercovou, hliníkovou patici, konektor z boku žárovky
D2 má kulatou, plastovou, konektor zezadu žárovky
S je pro čočku
R je pro parabolu

#96 Bakly S80 moondust

Napsal: 12 bře 2018 10:06
od Tod2
jinak pokud tam máš D2R, tak ty se od Osramu nebo Philipsu moc ani nedají sehnat nad 4300K
a není nutně potřeba měnit obě

#97 Bakly S80 moondust

Napsal: 12 bře 2018 10:25
od Arkaz
najjednoduchsie je dat svetlo von otvorit dekel a pozret sa. ja mam d1s v xc70 2009 bixenon.

#98 Bakly S80 moondust

Napsal: 12 bře 2018 10:56
od Tod2
nejspíš v S80 MY04 nebudou čočky, respektive ještě jsem neviděl jedničkovou S80 s čočkou, proto si myslím že pravděpodobně D2R jako mám já v MY06

#99 Bakly S80 moondust

Napsal: 12 bře 2018 12:29
od Arkaz
aha pardon ja som si celu dobu myslel ze sa bavime o s80 II.

#100 Bakly S80 moondust

Napsal: 12 bře 2018 13:18
od Bakly
Určitě budou D2R - číslo jsem trefil, ale písmeno spletl, máte pravdu. Ale pro jistotu se mrknu.

Číny se bojím, aby mi nedodělala zbytek světel. Takže zkusím asi ty Philipsy 4300k

#101 Bakly S80 moondust

Napsal: 12 bře 2018 13:26
od Tod2
ty Philipsy mají záruku 7 let, kdybych to věděl, vzal jsem je tenkrát taky :)

#102 Bakly S80 moondust

Napsal: 12 bře 2018 18:56
od Bakly
Tak už téměř objednáno. Jen se musím rozhodnout, jestli nepřibrat i lepší žárovky do dálek. Hezký kontrast to teď je. Foťák zkreslil barvy, ale kontrast podobný jako v reálu.
609F63F6-595B-4ABF-A84C-64E2B68DEEE1.jpeg
609F63F6-595B-4ABF-A84C-64E2B68DEEE1.jpeg (39.95 KiB) Zobrazeno 1704 x

#103 Bakly S80 moondust

Napsal: 12 bře 2018 20:01
od Tod2
O lepších halogenech do dálek jsem taky uvažoval. Lákalo mne nějaké bělejší světlo a samozřejmě lepší svítivost. Ale zatím na to kašlu a nechám "obyčejné" halogeny. Po přečtení všech mouder jsem došel k závěru, že to za to nestojí. Bělejší není dost bílé a životnost to má mnohem menší. A ty, které by za to stály, jsou řádově za tři tisíce a víc, a nemají homologaci...

#104 Bakly S80 moondust

Napsal: 14 bře 2018 13:46
od Bakly
Tak operace hotova, díky Todovi za konzultaci přes SZ. Bylo to celkem v pohodě až na jednu stranu, kde se mi výbojka nedařil dostat z těch pacek. Našel jsem na netu i návod zde http://ww2.justanswer.com/uploads/PENTICO/2010-12-23_032500_volvo.pdf

Je to zdá se mi více do žluta oproti původním, které ale taky byly 4300. Ale uvidíme večer. Nahodím zde fotku.

Koupil jsem nakonec z xenon-vybojky.cz Philipsy a klobouk dolů. Včera ve 12 objednáno a dnes v 9 doma :)

Jinak mrtvý xenon byl Philips, ten druhý nevím. Měl na sobě jen nálepku bez dalších popisů. Tak že by Osram nebo čína?
C019CFEA-18B1-48D9-B03B-B763F23C2D25.jpeg

#105 Bakly S80 moondust

Napsal: 14 bře 2018 13:55
od Tod2
osram (a všechny značky) by měl taky nápis a kódy, to bude nějaká čína
na té horní výbojce, jestli je to ten philips, je ta clonka dost vypálená, to má za sebou taky nějaký ten rok

#106 Bakly S80 moondust

Napsal: 14 bře 2018 19:18
od Bakly
Jo, jo horní má normálně všechny údaje a spodní nic. Takže asi čína. Bude do zálohy :D
Jinak svítí to parádně. Pokoušel jsem se o fotku se stejnými parametry foťáku a myslím, že to jde vidět. Jen stojím blíž domu, takže se více odráží světlo na kapotu.
9893BFC3-0C62-442D-9834-B1110D86FEA8.jpeg
9893BFC3-0C62-442D-9834-B1110D86FEA8.jpeg (51.5 KiB) Zobrazeno 1646 x
Takže toto asi vyřešeno. Za chvíli ale přijdou rozvody a klimaspojka. Jen co pominou mrazy, domluvím si termín.

A dnes jsem konečně odsolil. Vypadá to jako zcela jiné auto :D

#107 Bakly S80 moondust

Napsal: 14 bře 2018 19:42
od Tod2
Na výbojkách není dobré šetřit, respektive Čínu nechci.

#108 Bakly S80 moondust

Napsal: 14 bře 2018 20:09
od Bakly
Tod2 píše:Na výbojkách není dobré šetřit, respektive Čínu nechci.
Taky bych nechtěl, proto jsem nakonec vzal ty Philipsy. Ale na druhou stranu ta spodní v autě asi fungovala v pohodě. Nicméně za ten risk to asi nestojí

#109 Bakly S80 moondust

Napsal: 15 bře 2018 06:48
od GDPR_user
Hlavně pozor na barvu světla,zatím co se bílá zdá super na suchu,v dešti je to peklo!

#110 Bakly S80 moondust

Napsal: 15 bře 2018 07:55
od Bakly
Právě proto jsem bral 4300k, aby to bylo co nejlepší. Na nové halogeny do dálek prozatím kašlu, jelikož je chci spíš do žluté, jak jsou i nyní. A lepší halogen žárovky všichni vyrábí jen bílé/modré. Chci, aby světla hlavně fungovaly a ne dobře vypadaly - třeba i proto jsem sehnal do mlhovek úplně žluté žárovky.

#111 Bakly S80 moondust

Napsal: 19 bře 2018 18:29
od Bakly
Tak jsem nečekal aktualizaci tak brzo... Ujel jsem od výměny cca 300km. No a levý xenon přestal svítit (měněno bylo kvůli pravému). Zkusil jsem vrátit zpět původní výbojku i vyměnit pojistky (jak v motorovém prostoru, tak v kabině), ale nic nepomohlo...
VDASH píše: CEM-8D02 - Zapalování lampy a vysoce-nasedl zastaví (brzda) žárovky Signál, příliš vysoká/Signál chybí

Někdo nějaké tipy po čem jít? Pokud něco odešlo, tak je divné, že takhle chvilku po výměně...

#112 Bakly S80 moondust

Napsal: 19 bře 2018 19:11
od Bakly
Tak jsem to připojil i na Vidu, říkal jsem si, jestli se v překladu něco neschovává. A jestli jsem to pochopil dobře, tak s předním xenonem ta chyba nemá nic společného :) Takže světlo nesvítí a jediná chyba co je, tak je oranžový trojúhelník a nápis na palubovce...

Edit: Pojistky jsem kontroloval/měnil ty klasické - tj. v motorovém prostoru č. 17 a 18 a v kabině č. 1. V hlavních se nevyznám, mohou mít některé vliv?

Edit2: Ještě info - nestalo se to za jízdy - ráno příjezd do práce OK, odpoledne při odjezdu nesvítilo světlo už před nastartováním.

#113 Bakly S80 moondust

Napsal: 20 bře 2018 07:18
od Tod2
to znám, když se něco kazí...
a je ta žárovka opravdu dobrá? jestli ano, tak by to mohl být ten elektronický balast výbojky, když tam byla ta čína...
nebo jen něco s kabeláží, když se s tím hýbalo...

#114 Bakly S80 moondust

Napsal: 20 bře 2018 09:22
od Bakly
Výbojka musí být 100 % OK, jelikož to nesvítí ani s tou novou a ani se starou. Takže jediné, co mne napadá, že už byl třeba načnutý balast a nová výbojka ho dodělala. Nebo náhoda, že se to tak sešlo :)

Uvidím podle počasí, jestli se pustím do pokusů s balasty a nebo to nechám na Kubovi Hrbáčovi. Blíží se mi ty rozvody, takže bych to sfoukl najednou. Ačkoli nově opravuji pod střechou, tak tam docela fouká a už včera mi slušně mrzly ruce :D

Nicméně abych na tom všem našel alespoň jedno pozitivum, tak včera mi trval celý proces výměny výbojky asi 5 minut. Fakt to není nic těžkého a až na odpojování baterky je to vlastně daleko lehčí, než výměna obyč. žárovky v některých <> autech :D

#115 Bakly S80 moondust

Napsal: 20 bře 2018 13:09
od Bakly
Ještě mě napadlo, nemůže na to mít vliv některé relé v pojistkové skříni pod kapotou? Pokud ano, tak které mám zkontrolovat? Nikde na netu jsem nenašel rozpis

#116 Bakly S80 moondust

Napsal: 20 bře 2018 19:21
od Bakly
Tak vyřešeno, je to balast. Po přehození se to potvrdilo. Díky martinovi za konzultaci přes SZ. Divné ale je, že se to stalo chvilku po výměně výbojek. Ale možná to je náhoda...

Nicméně kdyby někdo měl funkční balast doma, jeden bych potřeboval :D Zítra pohledám na netu sám.

#117 Bakly S80 moondust

Napsal: 20 bře 2018 19:52
od Vany
Mám dvě celé náhradní lampy. Myslím, že obě pravé. Kdybys ještě nesehnal

#118 Bakly S80 moondust

Napsal: 29 bře 2018 17:27
od Bakly
Tak dnes opraveno, nebyl nějak čas :) Vše vyřešila výměna balastu za podle mne slušných 1350,- včetně PPLka. Díky hlavně za bleskovou dopravu do druhého dne. Fakt bodla vzhledem k tomu, jak jsem to odkládal. Takže na velikonoční akci PČR jsem připraven :D Dnes už jsem se musel jedné hlídce preventivně vyhýbat.

#119 Bakly S80 moondust

Napsal: 03 dub 2018 13:07
od Bakly
Tak aby nebyla nuda, tak se mi 2 dny zpět stala zajímavá věc. :D Chci nastartovat, otočím klíč na II, čekám na žhavení... a auto komplet celé zhasne. Otočil jsem tedy klíč zpět na 0 a opět na II, opět chvíli počkal na nažhavení, nastartoval a vše OK. Jediný následek byly vynulované hodiny a zamkl se sám kufr :D
Vzhledem k teplotě palubního teploměru 3 stupně to asi CEMkou není (navíc dle VIN nespadám do krizových sérií). Baterka je taky utažena dobře. Takže asi nějaká elektronická anomálie či apríl. Nicméně zajímavé a nechám si to tu jako záznam, pokud by se to někdy opakovalo.

#120 Bakly S80 moondust

Napsal: 16 dub 2018 11:55
od Bakly
Tak ve středu půjde S80 na servis ke Kubovi do Hradce nad Moravicí.

V plánu je:
- vůle klimaspojky (klasické příznaky minulé léto)
- komplet rozvody (blíží se interval ve 400 000)
- výměna palivového filtru (preventivně)
- doplnění aditiva do převodovky a kontrola hladiny oleje
- kontrola hadic apod. (vzhledem k dřívější ECM 6805 chybě)
- celková kontrola (podvozek apod., zda není třeba něco vyřešit)

Plus dnes objednávám letní pneu R17 225/50. Po skvělých zkušenostech ze zimní sezóny to bude opět Tomket.

#121 Bakly S80 moondust

Napsal: 27 dub 2018 10:59
od Bakly
Tak servis již proběhl. Tímto ještě jedou díky Kubovi - vše bylo jako vždy super. Vůle klimaspojky je OK, takže uvidíme co v létě a jestli není špatný magnet, respektive cívka. Rozvody a vše okolo také komplet vyměněny. Palivák také a auto teď jede pocitově lépe, předtím se mi zdálo, že jsem v průběhu výrazné akcelerace cítil občasné nepatrné zaváhání. To je teď pryč. Navíc jsem tím preventivně připraven na další zimu :D Aditivum také doplněno, včetně nějakých provozních kapalin. Celková kontrola dopadla OK a vše je v pořádku :) Jen dvouhmota se ozývá, půjde na řadu pravděpodobně příští rok. Nějaké to Chorvatsko na otočku ještě musí zvládnout :D

Další aktualitou je, že dorazily pneu. Po velmi kladné zimní zkušenosti je to opět Tomket. Měli na výběr 1. a 3. generaci, rozdíl v ceně téměř nula. Vzal jsem nakonec 3. gen. vzhledem k tomu, že se mi na obrázku více líbil vzorek :D Tak uvidíme... Až bude čas na přezutí a trochu pojezdím, dám reference.

#122 Bakly S80 moondust

Napsal: 13 kvě 2018 18:50
od Bakly
Včera S80 pokořila 400 000 :) Fotku jsem házel to tématu s kulatinami. Jak jsem psal, ještě stovka a konečně bude motor správně zajetý.

Kousek výše jsem psal o zajímavé věci, která se mi stala na Apríla - auto po otočení klíčkem naběhlo, ale při pokusu o nastartování "elektronická smrt" a auto bez života. Toto se mi stalo ještě někdy na konci dubna před nákupákem - auto pak na cca 2 minuty bylo úplně mrtvé, ale poté jako zázrakem vše OK.

Vzhledem k tomu, že jsem skrze výměny xenonů a balastu procházel snad celou běžnou kontrolní rutinu elektriky, jsem celou věc nijak aktivně neřešil a pomalu se připravoval na nějaký větší problém s CEM či něčím takovým. Nicméně se dnes stalo opět to samé - a to dokonce 2x po sobě. S tím, že jsem nakonec vůbec nenastartoval. Tedy - pokud o start = auto bez elektriky. Cca 2 za 2 minuty naběhlo, opět pokus o start a auto bez elektriky :) Takže jsem se pustil do kontroly všeho... A světe div se, chyba nebyla v autě, ale ve mě :) Chybu jsem našel velmi rychle...
Nějakým záhadným způsobem se uvolnil + kabel u baterky a na kontaktu baterky jen ležel. Vím přesně, kdy se to stalo - když jsem měnil balast v noci. Nicméně není to tak, že bych baterku nezapojil, ale svorku jsem špatně utáhl. Utahoval jsem ji jen šroubovákem s nástavcem na ořechy a to pravděpodobně bylo málo a za těch pár najetých tisíc se spojka vyklepala, až se od kontaktu úplně odpojila. Takže utaženo klasicky golou a vše vypadá OK. I tak je mi sice záhadou, jak se to při utažení šroubovákem "co to šlo" mohlo vypojit, ale možná jsem měl ten ten malou sílu v rukou :) Nicméně šroubů jsem se na autech už něco nautahoval a něco takového se mi stalo poprvé. Pokud nemám momenťák, tak na stupnici "málo utaženo-akorát utaženo-moc utaženo", se vždy snažím držet pravé strany spektra - tzn. někde mezi akorát a trošku více.

Zajímavé, že se mi problém se startem stal jen párkrát a že to bylo právě u startování. Že by v případě výpadků kontaktů baterky při jízdě např. na hrbolech vše stíhal táhnout alternátor? Ale zase že by se neukázala žádná chybová hláška?

Nicméně teď už můžu alespoň v klidu spát. Někdo se třeba pobaví, někdo si pokroutí hlavou :D

#123 Bakly S80 moondust

Napsal: 17 kvě 2018 16:46
od Bakly
Konec května se blíží a já nestíhám - takže dnes přezuto na letní. Pokud bude čas, tak brzy bude pozdnějarní dekontaminace laku a vosk :)
Na těch 17 to auto jede daleko lépe a příjemněji... Možná by nebyly zlé ani na zimu :D
DBA4B3C2-E59B-4DB3-BDC6-82CBA826E2A3.jpeg
Sundané zimní Tomkety byly fakt super a za zimu mne nezradily. Celkem mne vzhledem k jejich dobrým jízdním vlastnostem překvapilo, že za zimu ubyly snad o 0,5mm, a to i přesto, že jsem jim i v těch teplotách kolem 30, co teď byly, dával na dálnici často co proto.

#124 Bakly S80 moondust

Napsal: 01 zář 2018 18:58
od Bakly
Tak se mi nasbíral nějaký servis. Něco málo už mám nakoupeno, ale zatím jsem se k tomu nedostal. Snad stihnu v průběhu tohoto měsíce. Bude se dělat:
- komplet přední brzdy (asi ATE),
- výměna jezdců pravého předního okna (už mám origo),
- výměna oleje + filtru (ještě asi 1500 zbývá, ale to je tu hned. Po experimentu s 10w40 se vracím k 5w50),
- výměna/servis senzoru pedálu spojky (klasická chyba ECM-930A - občas hodí chybu a vypne tempomat). Má někdo zkušenost, jestli mám spínač kupovat hned nový, nebo stačí jen vyčistit? Případně existuje alternativní díl jiných automobilek?

Další problém je, že při vysokých teplotách (28+) stále vypíná klima. Seřízení vůle nepomohlo, takže pravděpodobně špatný magnet/cívka. Toto ale budu řešit až v servise, který je plánovaný předběžně na jaro. Tento rok se těch 28+ asi už stejně nedočkáme.

Jo a ještě jedna podivná chyba mě trápí - diagnostika píše CEM-8D02 - což by snad mělo odkazovat na brzdová světla. Ty ale bez problémů svítí. Jediný problém, co jsem v poslední době vypozoroval je, že mi občas levý blinkr při spuštění zabliká 3x rychle, než se spustí normálně. Stane se to ale jednou za hodně dlouho, takže se mi nepodařilo to nasimulovat. Při kontrole na místě vše funguje jak má :/ Po čem mám zkusit jít?

#125 Bakly S80 moondust

Napsal: 03 zář 2018 07:47
od Tod2
chladiva je dost?
blinkr se mi taky občas rychle rozbliká, ale netuším, co to je, stane se to tak jednou za dva měsíce

#126 Bakly S80 moondust

Napsal: 03 zář 2018 09:01
od Bakly
Tak to máme s blinkrem stejný problém :) Pokud zjistím důvod, dám vědět. Teď se mi to stalo při odbočování vlevo (bez odbočovacího pruhu) a auto za mnou (které jelo rovně) na mě zatroubilo. Takže jsem chytl podezření, že možná při tom rychlém blikání nebliká vůbec a rád bych to vyřešil. Jde sice jen o 2 sekundy, ale občas jsou i ty důležité.

Chladivo jsem nechal doplňovat loni a moc ho nechybělo. Problému to nepomohlo, takže na jaře přišlo seřízení vůlí, které také téměř nebyly a taky to nepomohlo :/ Takže jako jediné už vidím vadný celý díl. Jinak klima na začátku vždycky chladí úplně v pohodě, ale pak se začnou projevovat klasické příznaky, jako u velké vůle klimaspojky (vypnutí, vlhko atd.).

#127 Bakly S80 moondust

Napsal: 03 zář 2018 09:26
od Tod2
pokud vím, tak blikání závisí na odebraném proudu, tedy buď se to někde (třeba na páčce) na chvíli propojí s něčím jiným a teče tam velký proud, nebo je chyba v řídící jednotce, nic dalšího mne zatím nenapadá
klasický přerušovač tam není...

#128 Bakly S80 moondust

Napsal: 10 říj 2018 09:53
od Bakly
Mohl by mi někdo prosím poskytnout rychlou radu? Vybírám kotouče a brzdy. Kotouče jsou jasné - beru ATE pro velikost 16" (zimní mám 16" a letní 17"). Ale trochu jsem se zasekl u desek. Našel jsem dva téměř stejné typy a nerad bych koupil špatné. Jaký je rozdíl?

1. TYP

2. TYP

#129 Bakly S80 moondust

Napsal: 10 říj 2018 10:07
od IgorS
Rozdiel je v tvare a rozmeroch. Pri vyšších 72 mm sa píše v ATE katalógu že sú pre 17 kolesá a pri nižších 69,1 mm píšu že nie sú určené na 17 kolesá.

#130 Bakly S80 moondust

Napsal: 10 říj 2018 10:13
od Bakly
Super, díky. Takže používám-li 16" a 17", tak raději nižší? Počítám, že to asi ATE myslelo tak, že ty 72mm jsou minimálně pro 17" a výš.

#131 Bakly S80 moondust

Napsal: 10 říj 2018 10:54
od IgorS
V podstate voľba doštičiek závisí na veľkosti kotúčov. Tá info o veľkosti diskov je skôr pre užívateľa a vychádza z údajov veľkosti diskov uvedených pri kotúčoch. Preto nejde ani tak o to, aké kolesá používaš ale aké tam máš alebo ideš dať veľké kotúče.

#132 Bakly S80 moondust

Napsal: 10 říj 2018 11:06
od Bakly
Díky za vysvětlení :) Kupovat budu kotouče pro 16" (TADY nebo možná TADY), takže desky vezmu ty 61,9mm

#133 Bakly S80 moondust

Napsal: 10 říj 2018 11:17
od IgorS
Na 305 mm kotúče potrebuješ platničky Volvo 8634921
V prípade ATE Ceramic to budú 13.0470-7145.2

#134 Bakly S80 moondust

Napsal: 10 říj 2018 11:24
od raolsa
V jakém intervalu ti ta klima spíná?

#135 Bakly S80 moondust

Napsal: 10 říj 2018 11:39
od Bakly
Díky moc Igore ;)

raolsa - ta klima vypíná dost nepravidelně. Začíná to aktuálně při venkovní teplotě cca 28 stupňů a vypíná to tak do 5-10 minut. V případě, že klimu poté manuálně vypnu a dám ji chvíli čas, tak zase na chvíli jede. Pokud člověk jede rychle po dálnici, tak se stane, že nevypne za celou cestu vůbec. Naplnění je OK - naplňoval jsem minulý rok a moc média nechybělo. Vůle je, jak jsem psal, taky OK.

#136 Bakly S80 moondust

Napsal: 10 říj 2018 11:58
od IgorS
Mal by si zistiť, či klímu vypne RJ, čiže sa klíma vypne, pretože elektromagnet spojky už nedostáva prúd na jej pritiahnutie alebo sa vypne - spojka sa rozpojí ale prúd v elektromagnete je. Ide o to, že ak je všetko zdá sa ok, či to nerobí elektromagnet spojky ak aj je na nej vôľa ok. Lebo príznaky, ktoré opisuješ sa náramne podobajú na veľkú vôľu spojky.

#137 Bakly S80 moondust

Napsal: 10 říj 2018 13:11
od Bakly
Také jsem si to myslel, mělo to všechny příznaky. Ale nakonec se to nepotvrdilo :/ Aktuální to asi bude zase až příští léto, takže to nechám až na Kubovi Hrbáčovi, až půjde Volvo na jaře na servis.

Jinak poznatek k tomu blinkru: Je to na 100 % páčka. Nedávno se mi to zase stalo a zkusil jsem s páčkou pohýbat (respektive jsem ji přitlačil) a pomohlo to. Vzhledem k nahodilosti mne to moc netrápí, ale asi to někdy rozeberu a podívám se na to.

#138 Bakly S80 moondust

Napsal: 10 říj 2018 13:28
od Tod2
pokud se při vyšších rychlostech klima nevypne, nemohlo by to znamenat, že se něco přehřívá a při menších rychlostech se to neuchladí (třeba i ta spojka...)?
s tím blinkrem jsem si to taky myslel, že to bude v páčce

#139 Bakly S80 moondust

Napsal: 10 říj 2018 17:44
od IgorS
Písal som o elektromagnete a o ňom asi nevieš či je ok, a či náhodou už jeho elektromagnetické pole nie je slabé. Teda, či by vypínanie kompresora nespôsoboval elektromagnet, ktorý už nedokáže pritiahnúť spojku počas celej doby. To len ako nápad.

#140 Bakly S80 moondust

Napsal: 10 říj 2018 19:30
od raolsa
Ještě mě tak napadlo - funguje ti sahara?
A tím spínáním jsem myslel, jestli ti spíná kompresor třeba v intervalu 10 sec. :wink: To je totiž po vychlazení normální, jestli ti ale klima úplně přestane fungovat (fouká teplý vzduch) tak to může být něco úplně jiného. Třeba ten elektromagnet, jak píše Igor.

#141 Bakly S80 moondust

Napsal: 14 říj 2018 18:29
od Bakly
Sahara normálně funguje, k intervalu jsem se úplně přesně nedostal, ale je to v řádu desítek sekund až minut - nespíná to často. Ale projevy jsou fakt podobné, jako u velké vůle klimaspojky (prádelna).

Jinak o víkendu proběhl avizovaný servis. Vše šlo hladce, až na pravý brzdový třmen, kde pístek šel zatlačit nejdříve bez problémů, ale poslední 4mm, které jsem potřeboval, byly porod. Rozdělávat třmen se mi nechtělo, takže jsem na té pravé straně nakonec nechal asi hodinu jen na to, abych ho rozpohyboval. Ale povedlo se a vše je OK :) S brzdama jsem si nakonec fakt pohrál a všechno pořádně vyčistil, takže jsem na to nechal dost času.

Celkem tedy proběhlo:
- výměna předních kotoučů (305mm ATE),
- výměna předních desek (keramické ATE),
- výměna plastových jezdců okna spolujezdce,
- vyčištění senzoru spojkového pedálu,
- výměna oleje a filtru (vrátil jsem se k 5w50 od Mobil 1).

S vyčištěným senzorem jsem zatím najel jen asi 20km. Ale neozval se, takže to možná pomohlo. Uvidím zítra.
Jako tip k jezdcům oken přidávám, že jsou shodné s BMW. Takže je pořídíte ve skoro každém obchodě s autodíly. Měl by to být stejný výrobce, jako u origo. Cena byla (pokud si dobře pamatuji) 75 Kčks.

Když už jsem byl v tom, využil jsem poslední hezké dny a provedl také kompletní čištění laku a údržbu plastů.

EDIT: Tak už jsem spínač pedálu spojky otestoval na 50 km jízdě, při které se před opravou vždy někdy v průběhu vypnul. A tentokrát nic, takže pravděpodobně vyčištění pomohlo.
44140264_271666073483934_2692224597943648256_n.jpg
43950898_271637646799287_6188170785379581952_n.jpg

#142 Bakly S80 moondust

Napsal: 16 říj 2018 07:53
od smarkus
ahojte.
pěkná S80 ta stříbrná ji sedne :good:
mám přesně stejný problém z Klímou jak popisuje bakly " klima jede cca jen 5-10min a konec . když ji ručně na chvíli vypnu a pak zapnu tak zase chvíli chladí. Přišlo mi že čím je venku tepleji tím dříve se vypne. Klímu sem nechal před cca 2měsici naplnit ale nepomohlo to. Je zajímavé že máme stejnej ročník kde to blbne . Předtím jsem měl S80 z 98 a 10 roku jsem na klímu nešáhl a fungovala suprově.

#143 Bakly S80 moondust

Napsal: 16 říj 2018 11:27
od raolsa
Špatná vůle na spojce klimakompresoru.

#144 Bakly S80 moondust

Napsal: 25 říj 2018 16:22
od Bakly
Tak keramika od ATE už nikdy. Bohužel jsem až teď tady na fóru dohledal informace s podobnými zkušenostmi ostatních. Tak snad to také někomu pomůže a ušetří starosti.
Prvních 200 km OK. Ale po nich začlo pískající peklo (upozorňuji, že jsem brzdy velmi šetřil). Pískání tak hlasité, až jsem se v koloně styděl při pohledech souběžně jedoucích řidičů. Vše jen v malých rychlostech, obvykle kolem 20, někdy až 40. Kola nehřály ani nic podobného. Auto nepřibržďovalo.
Abych s tím něco udělal, shodil jsem opět brzdy, vyčistil, zkontroloval ještě jednou pístky... Vše OK. Jemně jsem srazil i hrany desek. Proběhla samosebou i kontrola, zda kotouč nedře o štít atd... Po nasazení naprosto bez změny. Najel jsem především na rychlejších cestách dalších cca 600km a bez změny. Město = peklo. Rozhodl jsem se tomu dám poslední šanci a nechal jsem brzdy zahořet, ale nepomohlo. Tento týden jsem celkem rozlítaný a tak jsem to nestihl řešit, navíc jsem jezdil skoro jen služebákem. Včera jsem za týden poprvé sedl do Volva a samosebou pořád pískalo. Dopískal jsem tedy domů.
Dnes jsem sedl to auta... a ticho. Nechápu. Asi 1000 km trvalo, než si to sedlo. Nicméně toto jsem nikdy nikde nezažil a stačí mi to pro zavržení ATE keramiky. Zažít už to nechci :)

#145 Bakly S80 moondust

Napsal: 25 říj 2018 16:55
od Tarkin
Jak to je s těma 305mm kotoučema na předek? Jdou i pod R16 kola?

Někde v katalogu jsem viděl, že 288 jsou pro R15, pro R16 už jdou 305mm.

#146 Bakly S80 moondust

Napsal: 25 říj 2018 16:57
od IgorS
Bakly píše:Nicméně toto jsem nikdy nikde nezažil a stačí mi to pro zavržení ATE keramiky. Zažít už to nechci :)
Namazal si to všetko, tak ako sa má?

#147 Bakly S80 moondust

Napsal: 25 říj 2018 17:33
od Bakly
IgorS: Jj vše jak se má :/ a dvakrát, takže možná až moc. A napoprvé jsem vše i čistil.

Tarkin: Pod moje jdou v pohodě (mám na zimu neorigo 16”).

#148 Ate Ceramic

Napsal: 25 říj 2018 19:01
od Michl
Mám na autě kombinaci desek Ceramic s kotoučema PowerDisc a fakt mi nic nepíská a nevrže. Zajížděl jsem je cca 500 km a brzdí to parádně, za studena i zatepla. Jiné už kupovat nebudu. Co člověk to jiný názor a zkušenost. A žádné špatné hodnocení jsem nikde nečetl.

#149 Bakly S80 moondust

Napsal: 25 říj 2018 19:27
od Bakly
Já tady na fóru, zkusím dohledat - kotouče mám nakonec klasické. Jinak brzdí to super od začátku, to jo. Zdá se mi, že znatelně lépe, než brzdy předtím

#150 Bakly S80 moondust

Napsal: 25 říj 2018 20:24
od IgorS
Čím si mazal? Teda, aké mazadlo si tam dal?

#151 Bakly S80 moondust

Napsal: 30 říj 2018 11:17
od Bakly
Klasicky vazelínou.

Téma, o kterém jsem se zmiňoval výše je tady.

#152 Bakly S80 moondust

Napsal: 17 dub 2019 09:15
od Bakly
Tak po delší době - respektive zase po roce - proběhl větší servis u Kuby Hrbáče. Udělalo se:
- výměna některých žárovek;
- výměna čidla spojkového pedálu (po mém vyčištění vždy vydrželo bez problému tak měsíc, takže to byl opruz :D );
- komplet kontrola stavu auta, podvozku atd. (vše OK);
- komplet pneuservis zimní-letní;
- oprava klimatizace (spojka, kompresor, naplnění).

Klimatizace nakonec byla způsobena špatnou spojkou a zadírajícím se klimakompresorem. Teď je při sepnutí spojky krásně tichá. Vím, že cvaknutí při sepnutí je normální, ale na ostravském sraze si pamatuji, že jsem ho měl dost zásadně nejrazantnější. Teď je téměř neslyšitelné. Takže jsem připraven na léto a hranice 28 stupňů už mne nebude děsit :Yahoo!:

+ mnou vyměněny stírátka stěračů světel (okradl jsem Punto o staré stěrače :D)

#153 Bakly S80 moondust

Napsal: 26 dub 2019 09:22
od Bakly
Možná si někdo pamatujete, jak jsem minulý rok vyháněl vosy ze vstupní branky. Asi to přežily a druhá generace se mi rozhodla pomstít. Včera jsem po dojetí domů viděl pod levé zpětné zrcátko Volva jednu zaletět. Vyhnal jsem ji sprejem na hmyz a následně odtamtud vytáhl 6 buněk hnízda s už nakladenými vajíčky :D Auto stálo jeden den - to to stihla rychle.
58378571_2240144342690439_2310690158980104192_n.jpg

#154 Bakly S80 moondust

Napsal: 26 dub 2019 09:28
od Warcz
Rychlovka. Já tak vozil pavouka v pravém zpětném zrcátku. Vždy mi udělal pavučinu a když jsem nastartoval tak si zalezl do zrcátka. Najel se mnou mraky km :-)

#155 Bakly S80 moondust

Napsal: 26 dub 2019 17:38
od Bakly
Tak dnes se mi stala zajímavá věc. Potřeboval jsem rychle z domu otočit Karvinou. Zrovna mi skočila rezerva a po cestě byl jenom EuroOil. Vzal jsem proto jen 10l nafty a vyrazil. Po 2km auto skočilo do nouzáku - motor nutný servis. Po odstavení ke krajnici a vypnutí/zapnutí motoru vše zase OK. Nicméně do Karviné (cca 15-20km) to udělalo ještě dvakrát. Z toho jednou na semaforu a tam motor i chcípl. Jen co jsem vše vyřídil, stavil jsem se na Benzinu a vzal Vervu. Po výjezdu z Karviné ještě jednou skočil nouzák, od té doby nic. A auto zase jede jak má. :shock: Doma diagnostika, ale ta neukázala nic. Zároveň žádné divné zvuky či projevy od motoru, prostě nic.

Takže nedělám z toho jasné závěry, ale upozorňuji.

Edit: Tak po 200km ani jednou nic. Takže opravdu to vypadá na naftu...

#156 Bakly S80 moondust

Napsal: 05 kvě 2019 13:28
od Tod2
Na eurooilu beru pravidelně a nikdy jsem neměl problém. Letos budu měnit palivák, tak jsem zvědav. Ale samozřejmě kvalita nafty poznat z filtru nejde.

#157 Bakly S80 moondust

Napsal: 05 kvě 2019 14:04
od Bakly
Je to moje nejbližší benzínka, takže tam občas brávám. Do C30 se tam taky brávalo pravidelně a vždy OK. Nicméně teď už tam nevezmu nic než benzín. S80 už najela od této zkušenosti asi 1000km a žádný problém. Takže příčina v jejich naftě je jasná. Nevím přesně jak to funguje, ale teoreticky by nemusel být problém v dodávané naftě, ale v chybě obsluhy? Odčerpávání vody z nádrží apod.

Spojila se mi s tím ještě jedna vzpomínka. Když jsem ten den dojížděl domů, stálo mi u baráku (asi 300m od benzínky) Mondeo s vozíkem, které pak někdo odtahoval na laně. Naftové Mondea jsou celkem citlivé, takže možná tam taky tankoval. Ale možná jen shoda náhod.

#158 Bakly S80 moondust

Napsal: 05 kvě 2019 14:36
od Tod2
Taky to mám po cestě. Beru skoro jen tam, protože bez bio sraček. Dávám VIF. Tak jednou za půl roku beru prémiovou benzinu nebo OMV a rozdíl není poznat, tedy ne z jízdy. Ale teď byly vstřiky venku a naprosto čisté.

#159 Bakly S80 moondust

Napsal: 23 srp 2019 19:10
od Bakly
Delší dobu jsem tu nic nepřidával - nějak nestíhám :) Za dobu nepřítomnosti jsem s S80 stihl pokořit 420 000 a podívala se i do IT Benátek i Alp :D

A dnes je za mnou úspěšné STK.

V nejbližší době je v plánu opět nový 5w50 a přední spodní čepy, které v řízení nejsou nijak cítit, ale už jsou načaté. A bude se muset zase vyměnit osvětlení SPZ... Po 2 letech opět shnilé... Možná tam strčím LEDkové moduly. A v souvislosti s víkem kufru mám ještě jednu věc - objevily se mi tečky na laku, které se loupou. Nevím, jestli nějaká agresivní míza ze stromu a nebo co... :(
rsz_69642557_393481831308133_4579716210316279808_n.jpg

#160 Bakly S80 moondust

Napsal: 23 srp 2019 19:20
od Blade
Hoj, pokud osvetleni je stejne jako u me C70tky tak tu mam jeden par navic...

#161 Bakly S80 moondust

Napsal: 23 srp 2019 19:27
od Bakly
Díval jsem se a podle netu by měly být :) Napíšu PM

#162 Bakly S80 moondust

Napsal: 07 kvě 2020 01:40
od Bakly
Tak se po delší době hlásím. Běžný servis tady nějak nestíhám psát - proběhly ale jen nějaké výměny spotřebáku, olej, žárovky atd... Za chvíli pokořím teprve 430 000. Přes zimu nebylo kam jezdit a teď jsem byl dlouho zavřený doma na home office. Aktuálně proběhl větší servis u Kuby v Opavě. Nechal jsem u něj vyměnit olej+filtry. Dále proběhl servis přední nápravy (čepy, geometrie atd.), vzadu pak excentrické šrouby. Pořád sám sebe straším výměnou dvouhmoty, která se občas ozývá, nicméně zatím nepřišel její čas. Vše funguje :)
K čemu jsem se ale konečně odhodlal je Stage2 od D5T5/D5T5 + EGR. Takže aktuálně ze 160 koní na 200. Nicméně S80 je pořád auto dělané k pohodlnému cestování, takže rychlost a okolní svět se k člověku dostává nějak tak z dálky. Subjektivně jsem to tedy moc nepoznal :D Nicméně jsem s tím počítal už předem. Takže jsem si natočil už před úpravou video. Abych co nejvíce eliminoval řidiče a vyzkoušel celé spektrum otáček, proběhlo video v 60-140km/h na 4. rychlostní stupeň. To samé jsem udělal i dnes po úpravě na stejném úseku silnice. Výsledek přikládám na YouTube. Stříhal jsem jej jen rychle na tabletu. Nicméně výsledkem je rozdíl cca 2,6 vteřiny, což je slušné. :) Jsem rád, že jsem se k tomu konečně odhodlal.

#163 Bakly S80 moondust

Napsal: 07 kvě 2020 07:15
od jancho
Toto video je soukromé

#164 Bakly S80 moondust

Napsal: 07 kvě 2020 09:43
od Bakly
Youtube mi to zablokoval za hudbu... To se mi ještě nestalo. Navíc jsem čekal, že Apple bude mít ty své automaticky do videí vkládané písničky nějak ošéfované :roll: Už je to tam znova bez ní a odkaz by měl fungovat.

#165 Bakly S80 moondust

Napsal: 07 kvě 2020 12:53
od jancho
Pěkné! Rozdíl znatelný.

#166 Bakly S80 moondust

Napsal: 10 kvě 2020 18:14
od Bakly
Takto vypadá, že čas spojky s dvouhmotou se blíží, občas se ve vysokých otáčkách a plném plynu stane, že lehce proklouzne... Nicméně objevil se problém - dvakrát se mi při normálním rozjezdu na křižovatce (za tepla) nouzák... :o Dnes doma proběhla diagnostika a chyby tři. ECM-2501, ECM-2503 a ECM-2505. Po znovunastartování byl nouzák pryč.
Nevím, jak moc si to mám dávat do souvislosti se Stage2. Může to být tisíc věcí, nicméně můžu vyloučit samotnou naftu, palivák a čidlo spojky. Jako podezřelý mi možná vyšel regulátor tlaku paliva. Zkusím ještě pojezdit a zjistím, jestli to nebyla nahodilá chyba.

Edit: Moje podezření mi bylo potvrzeno jako dost možné. Nicméně z časových důvodů to teď hned nezvládnu vyřešit. Uvidím, zda se to vůbec objeví znova.

#167 Bakly S80 moondust

Napsal: 26 kvě 2020 13:00
od Bakly
Tak asi můžu s menším odstupem hodnotit a Stage2 super :good: Nejdříve se mi lehce zvedla spotřeba - asi o 0,5l, ale když jsem přestal zkoušet a ustálil styl jízdy zase k normálu, palubák ukazuje o 1 litr méně :) A změnu pociťuji, jen si to chtělo zvyknout. Žádná chyba se zatím neozvala.

#168 Bakly S80 moondust

Napsal: 06 říj 2020 11:11
od Bakly
Proběhla zimní údržba a někdy se musím pustit do dekontaminace laku, protože vapka a šampon už si s tím neporadí :( Možná se během dlouhé zimy ozvu s fotodokumentací opravy sedačky řidiče, kterou už pár let odkládám, ale opravdu by si to zasloužila. Tak držte palce.
Se slzou v oku jsem tento víkend vzpomínal na to, jak jsem si měnil zadní tlumiče na S80 a jak to bylo vše krásně jednoduché... Vzpomínal jsem na to při výměně tlumičů na C30, kde je to oproti s80 hotové peklo (výměna proběhla zapět dvanáct, nebo spíše 12:05, protože řidičova strana už fungovala tak na 0-20 %). No a samotná výměna: zaprvé vůbec dostat dohromady nové ložiska a tlumiče... Oproti S80 peklo... A zadruhé naprosto hrozný přístup ke šroubům ložisek na autě. Nad řidičovou stranou jsem vyhrál, ale u spolujezdce je jeden šroub zatuhlý a prostě jsem ho nepovolil... Takže jeden tlumič čeká na servis. Nepamatuji, zda byly tlumiče od novoty (220 000) měněny, ale asi jo, jelikož to byly KYB. Teď jsem koupil Sachsy, takže to snad nějakou dobu vydrží.
Novinkou je také to, že jsme tento rok plánovali pořídit nějaký "sporťák" - TT MK1/MK2, C70 nebo něco podobného. No a protože věci jsou vždy podle plánu, máme SuperBa :lol: Pokud by měl někdo zájem o Punto (MY2005) v nic moc stavu, bude brzy za pár korun na prodej. :D
120997821_647609419477732_1433056684902935901_n.jpg

#169 Bakly S80 moondust

Napsal: 06 říj 2020 13:28
od Nosound89
Bakly píše: 06 říj 2020 11:11 ..
Novinkou je také to, že jsme tento rok plánovali pořídit nějaký "sporťák" - TT MK1/MK2, C70 nebo něco podobného. No a protože věci jsou vždy podle plánu, máme SuperBa :lol: ..
To máš asi jako já 2 roky zpět, kdy jsem se konečně začal dívat po něčem jako 350Z a podobně a koupil jsem Navaru :ROFL:
To říkám pořád, člověk může plánovat jak chce, ale pak přijde výhodná nabídka na něco úplně jiného a člověk po tom stejně sáhne.

#170 Bakly S80 moondust

Napsal: 07 říj 2020 00:00
od Bakly
Je to tak :D Toto je zainvestovaný SuperB od kamaráda za naprostý zlomek rozpočtu, takže nešlo odolat :D Má to sice o metr více, než bylo plánované auto, je to úplně jiný typ auta... Ale co už :D Teď se celkem bojím toho pekla, až budu prodávat Punto... Chci ho dát jen kolem 10 000 a moc dobře si pamatuji, jací lidé se ozývali (a jaká byla domluva...), když jsem auto za desítku prodával minule :bad:

#171 Bakly S80 moondust

Napsal: 01 pro 2020 18:29
od Bakly
Dnes jen malá předzimní údržba. Mimo dolití trošky oleje a servokapaliny jsem lehce vyčistil vrch motoru. Pravděpodobně jsem se někdy netrefil do díry a byla tam hnusná olejová připečenina :D
Taky jsem vyměnil kabinový filtr. Občas jsem měl po příchodu do auta lehce zamlžené přední sklo. Kupoval jsem ho 4 roky zpět při koupi auta. Byl mi v blízkých autodílech prodán jako uhlíkový (i dle čísla výrobce měl být), nicméně byl na uhlík nezvykle celý bílý. No dnes po vytažení jako uhlíkový i vypadal :bad: Už byl nejvyšší čas :D
Stejně jako dvě předchozí zimy si myslím, že baterka už to určitě nedá, ale kupodivu zatím vždycky vydržela. Jen v mínusových teplotách občas točí trošku zdechleji, než by se mi líbilo. Tak uvidíme, jak tento rok.

#172 Bakly S80 moondust

Napsal: 01 pro 2020 18:42
od gigy
tyvoe 4 roky kabiňák to musela bejt dobrá mňamka :D

#173 Bakly S80 moondust

Napsal: 01 pro 2020 18:50
od raolsa
Mě se protrhl po roce a půl, když jsem na něj zapomněl. :D

#174 Bakly S80 moondust

Napsal: 01 pro 2020 19:08
od Tod2
Kabinový aspoň jednou ročně. Dávám MANN MF FP2855. Je fakt lepší a už nestojí takový ranec.

#175 Bakly S80 moondust

Napsal: 02 pro 2020 18:23
od Bakly
Uznávám, jsem prase :pardon: :lol: Technicky se všechno snažím držet na co nejlepší úrovni, palivák měním skoro každý rok, ale ty 4 roky s jedním kabiňákem nějak rychle utekly :D

MANN je super. Používám ho díky Kubově servisu na všechny filtry. Kabinový neberu jako tak důležitý, takže experimentuji. Teď jsem vzal KAMOKA 6080089, který mě zaujal tím, že je na pohled naprosto stejný, jako MANN (včetně materiálu). Položit je vedle sebe, tak se těžko hledá rozdíl. Tak uvidíme.

A abych to nezapomněl napsat do deníčku, asi 2 týdny zpět proběhla BG čistící kůra (naftová, ne olejová). Od kamaráda se mi navíc podařilo výhodně koupit 1,5 litru VIFu (zbavil se všech nafťáků, tak neměl využití), který jsem předtím nikdy nepoužíval. Tak vyzkouším a bude se tuto zimu jezdit jedna báseň.

#176 Bakly S80 moondust

Napsal: 08 pro 2020 09:39
od Bakly
Takže další aktualizace... Asi jsem tím přivolal. Po vyčištění bordelu za olejovým víčkem mi začal tento zvuk. Diagnóza myslím jasná - fouklé těsnění pod vstřikem. Bordel byl ze vstřiku, ne z oleje. Muselo se to stát při nějaké delší jízdě, kdy těsnění povolilo, ale bordel ho zase utěsnil... Přikládám video z garáže, kde to jde dobře slyšet. Mobil, YouTube a garáž ten zvuk dobře vytáhla. Jinak je docela tichý a za volantem nejde slyšet vůbec nic - a to já mám na poslouchání motoru už léta úchylku. A věřím, že tady nejsem sám :D Projevuje se to jen zvukem a hromadícím se bordelem - jinak žádné chyby, neklid motoru apod.

Bohužel je teď fakt blbé období na servis. A to jak pro mě, tak pro Kubu v servisu. Takže to musí počkat do ledna. Zdravé s tím jezdit asi úplně není, takže se ho pokusím nechat odstavené. Naštěstí mám až do Vánoc většinu času homeoffice a svátky se s jedním autem nějak zvládnou. V lednu půjde na řadu rovnou i dvouhmota a spojka. Má někdo zkušenost, zda je lepší Sachs nebo LUK? A nebo je to jedno? Mám možnost sehnat dvouhmotu + šrouby + sadu spojky + ložisku LUK za komplet 15-16 000, což se mi zdá jako dobrá cena. Nicméně nechci, abych ji za 60 000km musel měnit znova.


#177 Bakly S80 moondust

Napsal: 08 pro 2020 10:29
od jirka87
Cenu máš dobrou.

LUK byl a asi i je prvovýroba pro Volvo - Michl teď dával taky nějaký fotky a má tam logo Volvo i Luk na jednom díle. Nebral bych ale "Repset" - neboli znovuobložená lamela..zkrátka repasovaná spojka. Nevím jak u osobáků, ale u náklaďáků s tím dobrou zkušenost nemám.

Já dával Sachs v bytostném přesvědčení, že je to nejlepší, ale každej ti řekne něco jinýho a upřímně si myslím, že ty už ji nikdy znovu měnit nebudeš ať už tam dáš to, nebo ono..Pokud teda nejezdíš 40 000Km ročně.

#178 Bakly S80 moondust

Napsal: 08 pro 2020 14:30
od Bakly
Super, dík za zpětnou vazbu :) Dvouhmota by byla úplně nová, takže asi není problém.
Teď jen doufat, že vstřik nebude (moc) zapečený a půjde ven.

#179 Bakly S80 moondust

Napsal: 08 pro 2020 21:01
od jirka87
U tech vstriku bacha. S kamaradem jsme doslova trhali ven vstriky z D5 120kw a u jednoho to dopadlo tak,ze jiz znacne K.O. medena podlozka pod vstrikem praskla na dva dily z nichz jeden spadl do valce... Vytahnout to dirou po vstriku neslo. Tak jsme dali ven zhavku, tam foukali stlaceny vzduch a na diru po vatriku dali vysavac...tak nic...oblepili jsme duct paskou takovou tycku a dirou po vstriku rejdili na pistu,ze to zachytime,prilepi se a vytahnem to ven. Taky nic. Po 2hodinach neuspesneho laborovani jsme to nasrani nastartovali a na tom valci to zretelne cinkalo. Tak se slapl plny plyn a bud a nebo...Udelalo to frnk a byl klid. Turbem to teda proslo taky a zustalo to teda asi logicky nekde pred katem :-D auto dal nornalne jezdi (rok a pul a cca 50000km)

#180 Bakly S80 moondust

Napsal: 05 úno 2021 12:52
od Bakly
Tak mám servis u Kuby za sebou. Největším předmětem návštěvy byla dvouhmota a spojka (obojí LUK). A samozřejmě ty věci, co okolo, jako jsou šrouby, zátka převodovky apod. Takže mám největšího strašáka od koupě za sebou a Kubovi děkuji za super práci. Teď můžu s klidem říct, že není v dohledu žádný velký servis :D Auto je zainvestováno hezky. Nicméně ono se stejně brzy něco najde :D Aktuální je nájezd cca 437 000km. Dvouhmota byla lehce slyšet už od koupě před 65 000km a zhoršilo se to za tu dobu jen o trošku. Kdyby na 4 a 5 občas nezačala klouzat spojka, ještě by určitě pár desítek tisíc v pohodě dala.
Těsnění pod vstřikem bylo prý zatuhlé, ale po prostříkání a odstátí povolil v pohodě a vše přežilo bez úhony :good: Snažil jsem se s tím jezdit opravdu minimálně, takže jsem rád, že to snad mělo efekt a nezapeklo se to do nerozebíratelného spoje.
Mimochodem už konečně došlo na má slova a baterka se dostala do fáze, kdy jí nevěřím a půjde vyměnit. Nechci mít auto ve stavu, kdy se bojím, zda nastartuji, pokud pár dní stojí na mrazu. Navíc letošních -20 byla taky konečná. Korunu tomu nasadilo to, že poté, co auto déle stálo během servisu, museli mě pak při odjezdu nahodit :D Vybral jsem nakonec na doporučení Kuby Exide. Konkrétně pak Premium 12V 100Ah, 900A, EA1000. Chvilku jsem sice uvažoval o EFB, která by měla vydržet více a výrobce ji doporučuje i do aut bez start-stop. Ale asi je to zbytečná věc. Zároveň budu měnit rámečky RZ. U Kuby jsem při vyzvednutí S80 sehnal D5T5. Vyměním je rovnou i na rodinné C30, kde se někomu do původního rámečku povedlo nacouvat.

Jak jsem si tak četl první příspěvky, říkal jsem si, že bych se mohl pustit to několika věcí, které jsem původně před 4 lety plánoval. Mohl bych konečně roztáhnout VOLVO nápis :D A hlavně bych se chtěl pustit do sedaček. Tím, jak na té nejhůř vypadající sedačce sedím, tak mě to netrápí a ani na to nemyslím. Nicméně chtělo by to. Firmy jsem zavrhl, protože co jsem viděl, tak na tu cenu to po 2 letech vypadalo zase nic moc. To si raději co pár let v menší míře obnovím sám. Proto jsem si objednal lepidlo na kůži, sadu jehel a nití na šití, více odstínů barev a tmel (tekutou kůži) na opravu prasklin a děr. Výrobky nejsou od žádné renomované firmy, tak uvidíme, jak to půjde. Pokud bych nedokázal chytnout barvu, plánuji to zachránit LEDER FRESH TÖNUNG od Colourlocku, který se dělá přímo v odstínech dle kódu/vzorku/automobilky. Pokud se do toho pustím, určitě dodám fotky. Když už jsem byl v tom, vzal jsem něco i na C30, do které se možná pustím taky.

#181 Bakly S80 moondust

Napsal: 08 úno 2021 11:42
od Bakly
Dnes ráno jsem měl jet pro baterku. Starou jsem pro jistotu přes víkend nechal doma v teple a na nabíječce. No a po ranním vložení do auta stejně nic :D Takže jsem se nechal odvézt pro novou a už startuju jedna báseň. Těším se, až u nás bude pozítří -20 a já těch 100Ah a 900A pořádně prověřím :D
Taky jsem už na S80 vyměnil podznačníky. Dělal jsem to v teple, s WDčkem a opatrně, ale i přesto se mi vzadu jeden ze zrezlých šroubu zlomil :cry: Nemám na to nářadí, takže to drží na jednom šroubu + zbytku druhého. Navíc jsem to pojistil oboustranným samolepícím sucháčem, který mi zbyl z instalace kamery na SuperBa. Jako provizorium do drží v pohodě. Nicméně musím sehnat odpovídající vytahovák/vrták.

#182 Bakly S80 moondust

Napsal: 20 úno 2021 13:02
od Kein
Hoj, pokud bys měl problém ještě se vstrikama mám sadu z té mojí ex. Nechal bych je za levno. Už je mám rok v krabici a jsou mi na nic, mám benzín.

Někde bych vystrachal i silenblok pod rozvody febi.

#183 Bakly S80 moondust

Napsal: 28 bře 2021 20:05
od Bakly
Nestraš :D Vstřiky byly řešeny před koupí. Tak doufám, že vydrží. Ale kdyžtak bych se ozval :)

#184 Bakly S80 moondust

Napsal: 07 čer 2021 10:28
od Bakly
O víkendu jsem konečně po roce udělal větší očistu. Předtím jsem nestíhal nic jiného, než vapku. Trápily mě černé tečky od nějakého pylu, které nešly ničím dolů... Nicméně se mi to podařilo vyřešit - namíchal jsem Dodo juice v silné koncentraci a šlo to samo. Měl jsem po této zimě už docela velký puchýř rzi na spodku řidičových dveří. Asi s nimi někdy někdo silně klepl a narušil lak i ochrannou vrstvu. Pomohl IronX a přelakování. Teď se chystám pustit do sedačky řidiče. Bohužel jsem zjistil, že ani jedna z umělých kůží které mám, nesedí barevně přesně. Takže to bude chtít objednat ještě barvu na kůži od Colourlock. Tím bude vizuálně asi zatím hotovo.
Co se týče technického stavu, tak jsem od února najel celé 3000km (440 celkem) :D S takovým tempem se na toho půl mega nikdy nedostanu. Mám úchylku v poslouchání motoru a zdá se mi, že mezi 1800-2500 je od jara nějaký hlučnější. Přítelkyně říká, že to tak není, ale já myslím, že jo. Z venku nejde nic zvláštního slyšet, ale za volantem (asi) ano. Navíc mi přijde, že škrabky na okna v kapsách dveří vibrují více, než je zdrávo. Možná se mi to zdá a možná by bylo dobré se mrknout na silentbloky... Edit: Teď se dívám, že silentbloky motoru a převodovky se měnily relativně nedávno (ani ne 100 000 zpět). Takže spíše kontrola + nevím, zda se měnily i podtlakové...

#185 Bakly S80 moondust

Napsal: 16 čer 2021 19:30
od Bakly
Moje paranoia ohledně zvuku dosáhla do zoufalých výšin. Před tím, než se domluvím ke Kubovi na servis jsem udělal opravdu zoufalou věc. Nahrál video zvuku motoru na YouTube :D Takže realita je značně pochroumána telefonem i YouTube. Nicméně třeba mě někdo uklidní a je to tím, že Volvem jsem v poslední době jezdil opravdu málo a nemám ho naposlouchané... A nebo mě podpoříte v cestě do servisu. Původně jsem video nahrával hlavně kvůli toho, jak motor v intervalech mění zvuk a jakoby i otáčky (na otáčkoměru to nejde vidět). Nicméně na videu se velmi (asi 3x tolik) zvýraznilo nějaké cvakání. Které je v reálu docela málo slyšitelné a po instalaci krytu téměř vůbec. Po zavření kapoty už úplně ticho. Je to OK? Nebo snad odchází vstřiky? :o Pro "změnu otáček" mám ještě jedno video z iteriéru, kde je zvuk čistší. A samozřejmě mi vše rezonuje i uvnitř (alespoň mi to přijde), ale to na video nezachytím. Pardon za tento zoufalý čin, :fool: ale potřebuji postrčit jedním směrem... Doma je mi říkáno, že je zvuk OK. Jen doplním, že dne VDASH chyby žádné, úbytek nebo příbytek náplní žádný. Stejně tak jsou v pohodě starty kolem -30 a auto startuje hned (takže vstřiky to snad nakonec fakt nejsou! :D ) Tak prosím někdo s křišťálovou koulí?

VIDEA:
EXTERIÉR
INTERIÉR

#186 Bakly S80 moondust

Napsal: 17 čer 2021 08:01
od Urvanej
Uvnitř neslyšim nic. Zvenku jsou otáčky stejný, jen zhrubne chod, jakoby čerpadlo tlačilo proti vyšší kompresi, nebo míň paliva, na chvíli. Nepřisává ti to vzduch někde cestou do čerpadla?

#187 Bakly S80 moondust

Napsal: 17 čer 2021 13:59
od Bakly
Dík za reakci, skrze ni jsem se rozhoupal a jsem příští týden domluvený ke Kubovi na prohlídku a případně bude servis. Tak uvidíme a dám vědět, nicméně už objednání na servis mi zařídilo alespoň částečný klid v duši. :D Pokud půjde na servis, alespoň rovnou nechám vyměnit olej, který už má před sebou jen 1500km a nebudu to muset dělat klasicky na zahradě :D Ještě mě napadlo, jestli by to nemohlo být:
a) podtlakovými silentbloky. Pokud se nepletu, tak při koupi se tuším měnily jen komplet klasické a vím, že po otevření víčka oleje nejsou úplně ve 100% stavu;
b) by to mohlo mít ještě nějakou souvislost s tím, kdy mi auto v minulosti sporadicky hodilo nouzák s ECM-2501, ECM-2503 a ECM-2505. Nicméně tato chyba se mi objevila jen docela v minulosti a velmi sporadicky... Ale mohla by ukazovat na regulátor/senzor tlaku paliva a nebo v horším třeba čerpadlo samotné.
Ale moudřejší budu příští týden.

#188 Bakly S80 moondust

Napsal: 17 čer 2021 14:35
od Urvanej
Ode mě to byl jen nástřel... klidně to mohl dělat spínající kompresor klimatizace, nebo cokoliv jinýho. Nemůžeš z takový internetový střelby naslepo hnedka dělat závěry :-)

#189 Bakly S80 moondust

Napsal: 17 čer 2021 14:39
od Bakly
To neboj, závěr bude po servisu. Spíš jsem potřeboval popostrčení ve stylu "jsi debil, to zní úplně normálně" nebo "něco je/mohlo by být špatně, ale nemuselo" :D A to přišlo, takže mi to pomohlo :)

Edit: A klimu jsem na natáčení vypnul, aby nedělala bordel.

#190 Bakly S80 moondust

Napsal: 17 čer 2021 14:52
od Tod2
já slyším divné zvuky i uvnitř
navštiv servis... :)

#191 Bakly S80 moondust

Napsal: 01 črc 2021 18:42
od Bakly
Divné zvuky jsou pryč :Yahoo!: Díky Kubovi zase vrní jako kotě. Proběhla výměna regulátoru tlaku paliva (na pumpě) za zbrusu nový a pomohlo to. Při té příležitosti se vyřešil šroub zadní SPZ, který jsem zalomil... A alespoň se rovnou udělal ten olej (Mobil 1 5w50), filtr a palivák. Alespoň to nemusím dělat sám na zahradě :D
A navíc Osmdesátka si alespoň pokecala s kámošema a já jsem musel zase uznat, že S80FL byla nakonec lepší volba, než S60 - i když i ta se mi pořád líbí :)
205704236_297785588756336_7033971681798191736_n.jpg

#192 Bakly S80 moondust

Napsal: 12 črc 2021 15:52
od Bakly
Potkal jsem jeden zajímavý fenomén. Začala mi docela blbě fungovat dálka, kterou používám. Klíček se musel zmáčkout třeba 10x, než se otevřelo/zavřelo a musel jsem být hned u auta. Dělala to všechna tlačítka. Trvalo to bez přestání asi 14 dní na různých místech, takže rušení to být nemohlo. Výměna baterie také bez efektu. Pak jsem vytáhl druhé klíče, s nimi 1x zamkl/odemkl a od té doby fungují i ty první jako dřív :D Je to sice blbost - navíc vyřešená. Nicméně jen pro zajímavost: Nesetkali jste se tím někdo někdy taky? :D

#193 Bakly S80 moondust

Napsal: 12 črc 2021 16:55
od Nitty
Mně to dělá to samé občas, tak zkusím taky druhý klíč 👍😀

#194 Bakly S80 moondust

Napsal: 13 črc 2021 09:37
od Bakly
Zkus a dej vědět :good: :D

#195 Bakly S80 moondust

Napsal: 13 črc 2021 19:43
od Kein
Je dobrý vědět, ze ti auto pořád slouží! Moje už to ma za sebou.

#196 Bakly S80 moondust

Napsal: 19 črc 2021 10:22
od Bakly
Četl jsem si to v tvém tématu, je to škoda :( Ale je fajn, pokud alespoň stále někde jezdí. Zdá se mi, že jsem ji snad v Ostravě i viděl, pokud je to možné. Přední nárazník nebyl v barvě, tak by to mohla být ona. Občas vídám tvou novou S80 kolem starého místa a je pěkná :) Doufám, že ta má vydrží ještě dlouho :D Teď participuje na stěhování a vždycky mě překvapí, co vše uveze. Naposledy to byl konferenční stolek a celý velký rozebraný kallax 4x4 - a ještě by se jeden další vešel :D

#197 Bakly S80 moondust

Napsal: 20 črc 2021 06:15
od Kein
Jo, já ji taky zahlédl, přední nárazník a kapota je šedá. 😁

#198 Bakly S80 moondust

Napsal: 20 črc 2021 11:31
od Bakly
Nechci to cpát zbytečně někam jinam - třeba budu mít štěstí tady. Bylo u nás hodně vody a já přes ní musel jednou jet docela rychle, což zanechalo následky :D Naštěstí nic hrozného. Ale voda si vzala unavené držáky hadic na podvozku. Bohužel teď nemám přístup k Vidě a na netu se mi to nepodařilo dohledat :( Neměl by někdo číslo dílu pro držáky/spony tří hadic, co se táhnou v pravé třetině auta od motoru k nádrži a přichycují hadice ke karoserii? Předpokládám, že jsou to všechno palivové hadice. Původní držáky jsou z bílého plastu a asi už byly unavené - zůstaly mi po nich jen uchycující šrouby. Z 5 mi zůstal jeden :D Pokud by byl můj popis nicneříkající, odpoledne ho vyfotím.

#199 Bakly S80 moondust

Napsal: 20 črc 2021 13:14
od Urvanej
Hele k vidě se taky nedostanu, ale tady můžeš hledat.

#200 Bakly S80 moondust

Napsal: 20 črc 2021 13:56
od Bakly
Díky, dohledal jsem díky tomu, že se jedná o celý kryt. Cena docela drsná na takový kus plastu :D Origo v ČR taky nic moc... Allegro se tváří ještě dráž, nicméně toto možná půjde. Zkusím pohledat ještě jinde v ČR :D

#201 Bakly S80 moondust

Napsal: 29 srp 2021 22:36
od Bakly
Dvoustý příspěvek ve vláknu :beer:

Tak se hlásím s drobným updatem Volva. Dne 23. 8. 2021 (vím, že tu za necelé 2 roky toto datum - nemaje v ruce TP - budu hledat :D ) prošlo STK - vše OK. A taky mě potkaly hezké kulatiny :D Jde to ale přes koronu pomalu.
240741496_1758646694320768_4602799609229732089_n.jpg
A taky mám neVolvo update. SuperB je po smrti :( Snad pojišťovna alespoň takových 50-60 vysolí... byl hezky zainvestovaný, ale bohužel fakury nejsou... Pokud byste měli nějaké přebývající neVolvo v rozmezí 60-80, dejte vědět. Jediný požadavek je, aby to nebylo úplně líné (ekvivalent alespoň 100kW SuperBa).
240731444_1175179379671452_4949105961285200463_n.jpg

#202 Bakly S80 moondust

Napsal: 02 lis 2021 16:42
od Bakly
Proběhla klasická výměna vodítek jednoho okna... Ranní mrazík a je to :D Zdá se mi, že to měním snad každý rok 1x. Taková slabina jinak poctivé práce. Naštěstí jsem zrovna jel za Kubou pro kryt palivových hadic, tak jsem vodítka rovnou vzal. Kryt se mi namontovat nepovedlo, zdá se mi, že ty šrouby na podvozku mají mít hlavičky, ale jaksi ji nemají. No nic, vyřeší se později u Kuby...
Pořád mi chybí něco málo přes 50 000 do vytoužených 500 000. A vzhledem k novému přírůstku to zatím nevypadá, že meta v dohledné době padne... Z nového auta jsem rozpačitý, zatím jsem nepřišel na to, kde zjistit třeba průměrnou spotřebu. Snad to není příplatková výbava :lol: Volvo je Volvo.
251665454_905611163661659_2881412053289373556_n.jpg

#203 Bakly S80 moondust

Napsal: 02 lis 2021 22:19
od Noaen
Ahoj, je tady někde na fóru něco bližšího ohledně vodítek okna?
Koupil jsem Fl S80 a spolujezdcovo okno chodí unaveně. Zatím jsem nic ohledně toho nezjisťoval.
Taky jsem z MSK kraje.
Dle fotek tipuju, že jsi někde z okolí Ovy?

#204 Bakly S80 moondust

Napsal: 03 lis 2021 08:49
od Bakly
Ahoj, vodítka ti asi nepomůžu v chodu okna. Nicméně je můžeš zkusit alespoň promazat, to je u nich důležité. Spíš už ale nebudeš mít v úplně dobré kondici samotnou stahovačku - ať už motorově a nebo nebude úplně rovná z mechanického hlediska. To ale ničemu nevadí, taky mi chodí pomaleji. Jen to nebude úplně zdravé pro ty vodítka. Rozebrání je úplně jednoduché, oproti videu mám já jeden šroub navíc - v takovém tom žlábku u madla ve dveřích https://youtu.be/k0npZUO6K_4
Pokud by bylo potřeba nové vodítka (a lepší je vždy měnit v páru) najdeš možná v mém vláknu (a na fóru určitě) číslo dílu. A jdou koupit i v Autokelly - jsou shodné s BMW.
Edit: A silně nedoporučuji kupovat polské náhrady, ale výhradně origo Volvo/BMW díl. Rozdíl v životnosti je značný.

#205 Bakly S80 moondust

Napsal: 03 lis 2021 09:48
od raolsa
Dávám Febi FB 23749 fungují normálně. Životnost nevím mám je tam asi 5 let. :D

#206 Bakly S80 moondust

Napsal: 03 lis 2021 10:39
od Urvanej
Koukám, že si původní požadavek podstatně přehodnotil :-D
...neVolvo v rozmezí 60-80...
Ale já tomu nakrájenýmu salámu prostě na chuť nejsem schopen přijít.

#207 Bakly S80 moondust

Napsal: 03 lis 2021 17:50
od Bakly
Já ho vyfasoval 😁 Jako přibližovadlo OK. A mimochodem ta průměrná spotřeba tam fakt není :o To jsem bral jako standard už snad 20 let zpět… Ale pořád lepší, než BMW 2GT, které taky připadalo v úvahu. To je od BMW strašný designový fail :D

#208 Bakly S80 moondust

Napsal: 03 lis 2021 20:38
od Noaen
Tak dík tobě i raolsovi.
Demontáž, výměna či vyčištění vypadá snadně :)

#209 Bakly S80 moondust

Napsal: 04 lis 2021 07:31
od Urvanej
Průměrnou potřebu najdeš v telefonu, pokud je tam teda ten komunikační adon. Známej to cca 7 let z5 kupoval nový a hrozně si s tim hrál. Jediný, co mi tam přišlo dobrý, že se tim dal zapnout bufík, ale spotřeby tam měl a poměrně detailně rozebraný.

#210 Bakly S80 moondust

Napsal: 07 kvě 2022 18:24
od Bakly
Pár km zbývá do 450 000. S80 teď jezdí fakt málo. Nebýt toho, že jsem jej půjčil mámě, která ho střídá s C30, tak by to byla ještě větší bída :D Jinak update - proběhla klasická jarní údržba (oleje, filtry - tentokrát doma). A odešel před lety kupovaný jetý balast xenonu :cry: Ale měl jsem možnost se ve Volvu zase alespoň pohrabat :D Jdu shánět nový.

#211 Bakly S80 moondust

Napsal: 12 dub 2023 19:51
od Bakly
Aktualizace skoro po roce. Konečně padlo 450.000. Dnes konkrétně 450.450. Uvažuji, že na zimní kola hodím celoroční pneu s takovým nájezdem… Aktuálně mi mých současných 50.000km ročně nahrazuje Baworák, Audina je fuč 😁 Je to pěkné svezení, ale Volvo je Volvo. Vždycky když do něho sednu, cítím ten rozdíl 😁 A když se ohlédnu zpět, Audi v porovnání všech tří vychází jednoznačně nejhůř. Spolehlivostí, jízdními vlastnostmi i pohodlím.
A zajímavost - Volvo stojí stále u mámy. V lednových mrazech nenastartovalo žádně z dalších dvou aut (denně v provozu) a S80 po 10 týdnech stání na brnk 😁 Je to držák.

#212 Bakly S80 moondust

Napsal: 20 úno 2024 10:22
od Bakly
Úplně jsem zazdil záznam servisu z léta 2023 :D Dělala se komplet zadní náprava, komplet filtry a náplně, stk (bez chybky) a nové uchycení pro kryt palivových hadic na podvozku. Kryt jsem onehdá ztratil nejspíš v nějaké kaluži :lol: Najeto je teď nějakých 455000. Teď mě brzy čekají komplet zimní/letní pneu a opět olej. A když už jsem se tady zase po dlouhé době dostal, nemá někdo na prodej příčníky? Potřebuji nosnost minimálně 75kg. Bmw půjde pryč, tak bude Volvo v létě vozit střešní stan…

#213 Bakly S80 moondust

Napsal: 20 úno 2024 12:08
od Tod2
Na S80 jsou myslím pouze originální, nosnost nevím. Občas se něco objeví na fb.
Kolik vyšla zadní náprava? Mám trochu strach z těch neorigo silentbloků... :)

#214 Bakly S80 moondust

Napsal: 21 úno 2024 22:54
od Bakly
To už bych tak zpětně kecal :/ Ale dělalo se to fakt komplet - včetně nových šroubů na seřízení geometrie atd. A i s STK a ročním servisem to bylo nějakých 20-30. Ale to ti asi moc neřekne :(

#215 Bakly S80 moondust

Napsal: 25 dub 2024 18:56
od Bakly
Prosím o radu zkušenější: Sháním teď na s80 příčníky a mám dvě nabídky na tyto:

Obrázek

Obrázek


Nicméně moje auto vypadá takto. Jsou tam jen kovové drážky, ale žádná díra ani nic.

Obrázek

Obrázek

Moc si nedovedu představit, kam se má šroubovat ten šroub. Měly by to být příčníky přímo na S80I, ale nezdá se mi, že to bude sedět. Nemá někdo zkušenost? Nebo nechybí tam nějaký díl, který se zachytí pod těsnění dveří? Nicméně každý, kdo to prodává, tak to má jen takto.

#216 Bakly S80 moondust

Napsal: 26 dub 2024 07:36
od Tod2
to jsou správné, originální, tam ani jiné než origo v podstatě nejsou, respektive bys musel nějaké univerzály, které se montují na kastli jakoby pod dveře, ale to mi ani žádný prodejce na S80 nebyl schopen nabídnou, ani jsem to moc nechtěl
na pc mi nejsou zobrazit fotky, tak se dívám jen na mobilu a není to moc vidět, v tom žlábku pod lištou je takový plech s drážkou, do které se zahákne ten šroub, respektive ten háček dole a celé se to opře o spodek té drážky těmi plechy na příčníku

Přidáno za 2 minuty 35 sekund:
20230113_131915.jpg
20230120_122918.jpg
20230113_131924.jpg

#217 Bakly S80 moondust

Napsal: 26 dub 2024 18:17
od Bakly
Tak jsem dnes provedl objev, že příčníky se někdy kolem MY2001 měnily. Takže jsem koupil špatné :cry: Pokud by se někomu hodily, jsou na bazaru za litr, jak jsem je koupil. Jen dávejte bacha, jaký typ potřebujete 31213155 jsou pro novější a 9166417-7 pro starší modely.