Nefunkční klima při stání (XC70 III, D5, 2009)

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 92
Registrován: 2 roky 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC70 D5244T4 St2 09’
Kontaktovat uživatele:

#1 Nefunkční klima při stání (XC70 III, D5, 2009)

Příspěvek od Vojtech Veskrna »

Ahoj,

jelikož je přes léto trochu delší čekačka na servisy, tak to zatím zkusím tady. Jak začaly být ty čtyřicítky, tak mi auto při nahození (a doteď to trvá) přestalo klimovat. Když se rozjedu, tak to pak už funguje, pokud zrovna neposkakuji po městě, to tipuju, že se chladič prostě nestačí chladit.

Dongle mi vyhodil ECM-P048097 což jsem laicky vygooglil a snažil se zjistit, jestli tedy není zaseklý ventilátor. Zkusmo rukou se točí oba vepředu, větší se pak při startu motoru točí sám a ten malý vůbec (ale nevím, jestli prostě nemá jiný parametr spuštění). Chladič klimy mám cca od jara nový od AVDílů a náplň taky. Než na mě tedy u nich vyjde řada, zajímá mě, jestli s tím můžu jezdit. Nejde mi o to, jestli se upeču, s tím dokážu do opravy žít a když jedu daleko, tak to chladí normálně. Jen abych to nějak zbytečně neutrápil (I když teploty všeho v dongle jsou OK).

Zatím jezdím v naší malé C30. Díky za echo, potažmo jestli je to jen nějaká blbost na kterou nestačím, ale se kterou hned nemusím jet do servisu a někdo by byl ochotný se zastavit, tak to rád zatáhnu.

Vojta

Vapik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2914
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

#2 Nefunkční klima při stání (XC70 III, D5, 2009)

Příspěvek od Vapik »

Takhle se na několika autech co se u mě otočili projevovala velká vůle na magnetické spojce klimakompresoru. Je to celkem jednoduše řešitelné, tak bych tím začal a když to tím nebude aspoň jí prodloužíš život.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 92
Registrován: 2 roky 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC70 D5244T4 St2 09’
Kontaktovat uživatele:

#3 Nefunkční klima při stání (XC70 III, D5, 2009)

Příspěvek od Vojtech Veskrna »

Děkuju moc, myslím, že si s tím samopomocí neporadím, ale přinejmenším se na to zkusím mrknout podle nějakých návodů na YT.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“