C70 II před a po faceliftu - postřehy, doporučení, rozdíly

První generace velkých předokolek
  • Autor
  • Zpráva
Dan
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 4 roky 4 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 II- D4

#1 C70 II před a po faceliftu - postřehy, doporučení, rozdíly

Příspěvek od Dan »

Ahoj, zjistil jsem, že nutně potřebuju k životu kabriolet. Celkem rychle jsem se rozhodl, že to musí být C70, ideálně T5 nebo alespoň 2.4.
Zatím se mi ale nepodařilo najít žádný smysluplný přehled toho, co proběhlo při faceliftu (tuším 2009?) za změny. Byla to jen "kosmetika"? Nebo se měnila i technika? Budu Vám všem vděčný samozřejmě i za jakékoli další informace nebo odkazy.

Blade
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1201
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Ostrava
Vůz: Volvo XC60 D5 r.v.09 a C70II T5 r.v.08

#2 C70 II před a po faceliftu - postřehy, doporučení, rozdí

Příspěvek od Blade »

Nedavno to tady resil jeden uzivatel a ptal se na me zkusenosti s timto autem: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=127&t=70891

Dan
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 4 roky 4 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 II- D4

#3 C70 II před a po faceliftu - postřehy, doporučení, rozdí

Příspěvek od Dan »

Blade píše:Nedavno to tady resil jeden uzivatel a ptal se na me zkusenosti s timto autem: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=127&t=70891
Děkuju, to vlákno jsem četl. Ale mně šlo o něco trochu jiného - rozdíl mezi před a pofacelift verzemi.

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#4 C70 II před a po faceliftu - postřehy, doporučení, rozdí

Příspěvek od Michl »

Co vím tak FL (MY2010) u C70II měnil jen světla (přední a zadní), pochopitelně s nárazníkem a změnila se nabídku motorů a převodovek
https://de.wikipedia.org/wiki/Volvo_C70?oldid=66880526
https://www.tipcars.com/magazin/testy/volvo-c70-d5-je-libo-kupe-nebo-kabrio.html
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 257
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Cieszyn
Vůz: S60 D5 Sport 136 kW MY 09

#5 C70 II před a po faceliftu - postřehy, doporučení, rozdí

Příspěvek od ruprecht »

Taky jsem nedávno zjistil, že potřebuju kabrio. V merku byla mimo jiné i C70, pár kusů jsem byl prohlídnout a vzdal jsem to. První generace je v dobrém stavu prakticky nesehnatelná a druhá generace nemá žádný slušný motor (i s T5 to moc nejede a čipovat jsem to nechtěl), je to uvnitř celkem malé, takže jediným pozitivem je vzhled: se střechou i bez ní je to prostě moc hezký vůz...
Nakonec jsem koupil BMW Z4, se kterým je spousta zábavy... (do MX-5 se nevlezu a Nissan je moc kulatý). Ono pokud chce člověk atmosférický šestiválec moc na výběr nemá...
_________________
S60 D5 SPORT ´09 "Czarny Szerszeń" 136 kW Obrázek
BMW Z4 E85, 2.5I

ex V40 1,8i 92kW / 125 oslíků, B4184SM, rv´99 "Srebrny

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5014
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#6 C70 II před a po faceliftu - postřehy, doporučení, rozdí

Příspěvek od PINĎABC »

A když má postavu jak já tak už vůbec ne, teda pokud by chtěl jezdit se střechou někdy. Tak pak ta c70ii dává smysl, že se tam vlezu a protože jsme čtyři a v žádném kabriu se nedá sedět se staženou střechou vzadu tak jsem to zatím vzdal.

f.e.e.t
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1358
Registrován: 7 roků 11 měsíců
Bydliště: Ronov nad Doubravou
Vůz: V70 D5252T 2.5 TDI r.v. 9/1998

#7 C70 II před a po faceliftu - postřehy, doporučení, rozdí

Příspěvek od f.e.e.t »

A saab 9-3 II po FL nic?
_________________
Volvo černá V70 TDI 9/1998 NA PRODEJ
Volvo stříbrná V50 T5 FWD 12/2004

Dan
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 4 roky 4 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 II- D4

#8 C70 II před a po faceliftu - postřehy, doporučení, rozdí

Příspěvek od Dan »

f.e.e.t píše:A saab 9-3 II po FL nic?
Kupodivu nic. Saab je mi jako značka z nějakých iracionálních důvodů hodně sympatická, ale v těch novějších se nijak zvlášť necítím. A staré auto zatím nechci. Zkusil jsem se střechou i bez a prostě ten saabfaktor mne nezasáhnul.
Ale jestli to auto máte, tak by mne hodně zajímalo, jestli se dá nějak konkrétně říct, co je to, proč spousta lidí jiné už nechce.

Dan
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 4 roky 4 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 II- D4

#9 C70 II před a po faceliftu - postřehy, doporučení, rozdí

Příspěvek od Dan »

ruprecht píše:Taky jsem nedávno zjistil, že potřebuju kabrio. V merku byla mimo jiné i C70, pár kusů jsem byl prohlídnout a vzdal jsem to. První generace je v dobrém stavu prakticky nesehnatelná a druhá generace nemá žádný slušný motor (i s T5 to moc nejede a čipovat jsem to nechtěl), je to uvnitř celkem malé, takže jediným pozitivem je vzhled: se střechou i bez ní je to prostě moc hezký vůz...
Nakonec jsem koupil BMW Z4, se kterým je spousta zábavy... (do MX-5 se nevlezu a Nissan je moc kulatý). Ono pokud chce člověk atmosférický šestiválec moc na výběr nemá...
Chápu Vás, ale já chci kabrio spíš na pohodu a relax. Takže přiměřeně silný motor samozřejmě ano, ale spíš pro ten pocit. A tam T5, nebo i 2.4 docela stačí. Pár aut už jsem si vyzkoušel a myslím, že na řádění není prostě Volvo (ani v té první generaci) to nejlepší, co se dá vybrat. Naopak pro mne je to skoro jediná volba, snad kromě Mercedesu SL, ale už je to z mého pohledu zase přehnaně náročné z hlediska provozu a údržby.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850, S / V70 (-00), C70“