převodovka 240

Kategorie věnovaná dvojkám
  • Autor
  • Zpráva
kolemjdouci
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 615
Registrován: 7 roků
Bydliště: Praha
Vůz: 89 745 B230 škatule
Bydliště: Pha skoro

#26 převodovka 240

Příspěvek od kolemjdouci »

Od Jardy jsem asi před rokem dostal (Jardo, ještě 1x velké díky!) půl velkýho kanystru originál ATF F/G, kus použil do ingota a zbytek odvezl do Petrova. Měl by tam být, zavolej Adamovi.
tady to bylo: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?p=724166#p724166
_________________
škatule hejbej se

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 64
Registrován: 5 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo 245 GLT 88'
Bydliště: Brno

#27 převodovka 240

Příspěvek od Ragnarok »

Přesně takhle jsem si to představoval. Díky všem!
_________________
Volvo 245 GLT 88', B230E

kolemjdouci
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 615
Registrován: 7 roků
Bydliště: Praha
Vůz: 89 745 B230 škatule
Bydliště: Pha skoro

#28 převodovka 240

Příspěvek od kolemjdouci »

když už si tu povídáme o převodovkách, mám m46 (s tím přepínačem na klacku) a dost často tam jde zpátečka přes zuby. Pomůže zařadit za jedna a teprve potom zpátečku.
Je to normální, nebo příznak průšvihu? Díky.
p.s. Ne, že by se s tim tak nedalo jezdit, ale občas to zdržuje, hlavně ty okolo :-S
_________________
škatule hejbej se

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1181
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Písek
Vůz: Chrysler Town&Country 3,8l, MY'08

#29 převodovka 240

Příspěvek od Nimrod »

mám to s tou zpátečkou stejně. na jaře se chystám na výměnu uložení koule řadicí páky a pouzdra na konci, tak snad to pomůže
_________________
byla 960 B204FT, MY'93

smolda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1136
Registrován: 11 roků 3 měsíce
Bydliště: Turnov
Vůz: 745 TIC

#30 převodovka 240

Příspěvek od smolda »

Nepomůže, v servisním manuálu k M46 je velice podrobný návod na kompletní seřízení převodovky a je to fakt hodně přesná věda. Mají na to samozřejmě kupu originálních přípravků na seřízení a vážně to není prdel, takže doporučuju se v tom idealne vůbec nehrabat a smířit se s tím, dělá mi to taky...nicméně s citem to jde naprosto v pohodě vychytat a bezproblemove jezdit.

Měl jsem celou převodovku venku a měl jsem ji rozdělanou, seřizovat bych to ale nechtěl když jsem viděl že všechno ovlivňuje všechno :D pretesnil jsem ji, složil jsem to tak, jak to bylo a jsem teď spokojený...overdrive řadí jako víno a to je pro mne hlavní.


Ad. pouzdro - je to takový mrňavý gufero na prostupu řádícího táhla do převodovky a udělá to hodně - řazení krásně ztuhne až jsem z toho měl fakt radost.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1181
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Písek
Vůz: Chrysler Town&Country 3,8l, MY'08

#31 převodovka 240

Příspěvek od Nimrod »

děkuju. takže to sice nepomůže, ale zbytečný to není :-) mně se ta zpátečka povede jak kdy. někdy tam jde normálně, někdy přes zuby. a jednička mi tam leze občas trošku víc ztuha, než by bylo normální, to také připisuji spíš těm 25 let starým pouzdrům
_________________
byla 960 B204FT, MY'93

pavel.2
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 416
Registrován: 12 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha 10

#32 převodovka 240

Příspěvek od pavel.2 »

Mě potkalo u M47 něco podobného , nešlo zařadit , po chvíli jsem rychlost dal , pak zas ne a když jsem jel do servisu šla i dvojka . Zajimavý bylo, že po uvolnění převodovky o pár mm nešla vyndat , po chvíli přemlouvání se uvolnila a vyskočilo rozpadlé ložisko ze setrváku ( takové malé ) . Ted řadí skvěle.
_________________
740 GL r91LPG a 740 r92 AT combi

standa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1735
Registrován: 19 roků 10 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Amazon, 1800ES, 240, 480, 740,760, T603
Participant x 1

#33 převodovka 240

Příspěvek od standa »

To zadřený ložisko v klikovce unášelo vstupní hřídel, který se točil i po vyšlápnutí spojky. Stejnej problém vzniká i při nedostatečným vypínání spojky...
_________________
121 Amazon, B20A, 1970
244 GL, 1980, B21A, Tuzex
3x 240 kombi, 1991-3, B200F, B230F, Super Polar, Eaton Diff Locker, Standheizung
Tatra 603, 1970, V8

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 64
Registrován: 5 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo 245 GLT 88'
Bydliště: Brno

#34 převodovka 240

Příspěvek od Ragnarok »

Tak asi po 1000 km a půl roce se podělím s výsledky svých experimentů s oleji do převodovky. Mám za sebou tři výměny...
Nejdříve jsem tam dal to ATF, které předepisuje výrobce (množství taky dle manuálu) - převodovka hlučná, prakticky na všechny stupně, nejhorší to bylo na trojku a pětku (jako kdyby někdo hodil hrst matek do pračky). Pak jsem zkusil Valvoline 75w80 API GL4 a přeplnil- to už bylo o něco lepší, ale pořád to nebylo ono. No, nakonec po troše googlení a procházení zahraničních fór jsem tam dal 80w90 (obyčejný Mogul Trans, API GL4, za 150 Kč /litr) a výsledek je super. Řadí pořád stejně hezky a hluk se dost snížil.
_________________
Volvo 245 GLT 88', B230E

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1181
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Písek
Vůz: Chrysler Town&Country 3,8l, MY'08

#35 převodovka 240

Příspěvek od Nimrod »

neví někdo, jestli jsou ložiska v m46 normální normalizovaná, nebo tam jsou nějaká atypická? tak nějak doufám, že tam je něco normálně sehnatelnýho, přece jen je to starý volvo...
_________________
byla 960 B204FT, MY'93

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 21
Registrován: 6 roků 2 měsíce
Bydliště: Bratislava
Vůz: Volvo 744, Trabant 601s, Škoda 1000MB

#36 převodovka 240

Příspěvek od 11oxo »

Nimrod píše:neví někdo, jestli jsou ložiska v m46 normální normalizovaná, nebo tam jsou nějaká atypická? tak nějak doufám, že tam je něco normálně sehnatelnýho, přece jen je to starý volvo...
Mal som otvorený nákres M46 v e-katalógu, po kliknutí na jednotlivé ložiská mi ukázalo ložiská s normalizovaným ozačením (na ktoré si už teraz ale nespomeniem :D ) a výskyt napr. aj vo Forde Capri. Z toho súdim, že by mali byť určite normalizované... :)
_________________
Volvo 744 GLE '86 D24T, Trabant 601s '82, Škoda 1000 MB '69
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „200 - opravy“