Cim umyvate auto?

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 549
Registrován: 7 roků
Bydliště: West Bohemia
Vůz: S60 D3 '12

#126 Cim umyvate auto?

Příspěvek od shalibaba »

Clayem pujde asfalt dolu mizerne. Ja mam ted v planu, az preparaty, pravdepodobne z uk objednam, nejprve striknout rozpoustedlo asfaltu, pak chemickej clay, pote mechanicky clay, vylestit rucne nejakou co nejmene abrasivni lestenkou (jen aby se lak vycistil a odstranila se vrchni oxidace laku) a pak nejaky ten vosk, u mne to asi bude stale prirodni vosk. Asi sdelam Hard wax od chemiku. Pote jen prizivovat obcas po umyti detailerem s voskem. Na DW jsem tusim nedavno Tvoji kombinaci sealantu a vosku nasel, ze to nekdo pouziva.
Jinak, asi, napr. kvuli vydrzi by byla zajimava i nejaka syntetika, napr. vosk Soft99 Fusso 12M je ted sice za super cenu, ale na jeho aplikaci se zatim moc necitim.

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 21
Příspěvky: 4924
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#127 Cim umyvate auto?

Příspěvek od python.p »

Právě že mám zkušenost, že tím clayem mi to šlo dolů... jen takové ty malé kousky.

Mrkni ještě na nějakou tu chemii, stejně to nemám ještě objednané.
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 549
Registrován: 7 roků
Bydliště: West Bohemia
Vůz: S60 D3 '12

#128 Cim umyvate auto?

Příspěvek od shalibaba »

Ja pujdu asi do auto finesse iron out - na poletavou rez, pak AF oblitarate na asfalt. Proti te poletave rzi toho beru 5l, spotreba na auto tak pul litru, tak pokud by ses tak za14 dni pohyboval pobliz KT, tak mohu odlit - vyjde to o hodne levneji, nez kupovat jen pul litr v origo baleni.
A pak az lehce presmrdlat clayem, ale hoooodne lubrikovat.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 27
Příspěvky: 1181
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Písek
Vůz: Chrysler Town&Country 3,8l, MY'08

#129 Cim umyvate auto?

Příspěvek od Nimrod »

vosk má vyšší lesk než sealent, ale zas se sealent snadněji aplikuje než vosk, takže mi přijde jednodušší na přiživení vrstvy
jinak budu muset zas rozleštit kapotu, nechápu... asi je to kvuli tomu, že motor je přece jen celkem dost teplý a tak vrstva vosku (ale i leštěnky) leze pryč podstatně rychleji než na zbytku auta
_________________
byla 960 B204FT, MY'93

Zeb
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 885
Registrován: 20 roků
Bydliště: Praha

#130 Cim umyvate auto?

Příspěvek od Zeb »

Soft 99 Fusso mám na autě od dubna a je stále, jako bych ho nanesl včera. Pořád se krásně dělají kapičky, mouchy jdou z laku jenom politím vodou. Jezdím minimálně 800 km týdně, parkuju venku, auto myju ob týden wapkou a nějakým autšamponem triplewax, který mám už asi 3 roky. A vosk drží naprosto skvěle
_________________
Bylo: bílá 440 1,9 TD
Je: modrá V70 I 2,5 TDI

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 549
Registrován: 7 roků
Bydliště: West Bohemia
Vůz: S60 D3 '12

#131 Cim umyvate auto?

Příspěvek od shalibaba »

Jak jsi na SOFT99 připravoval lak? Je to syntetika, takže nějak odmastil?

Jakub Svoboda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5087
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#132 Cim umyvate auto?

Příspěvek od Jakub Svoboda »

python.p píše:Páč je auto opět od bordelu a na pár místech i od asfaltu :(
Na asfalt zkus Carlan nebo Arva. Funguje to výborně.
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

Zeb
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 885
Registrován: 20 roků
Bydliště: Praha

#133 Cim umyvate auto?

Příspěvek od Zeb »

Shalibaba: Na zkušební kapotě co mám doma, jsem ji jenom umyl jarem a hned na to napatlal voskem. A drží taky úplně stejně, jako na autě.
Na autě ale předcházelo přeleštění excentrickou bruskou hrubší a pak jemnou pastou. Podle návodu bych to pak měl vzít IPOU, ale nebyl čas. Tak jsem to napatlal bez IPA, ale bohužel jsem to dělal v podvečer, aby nebylo sluníčko a odpoledne pršelo. No a jak začínalo sluníčko zacházet, zvedla se vlhkost a mně se ten vosk nepovedl 100% rozleštit, takže na sluníčku jsou pod určitým úhlem občas vidět šmouhy. Mně to nějak nevadí, voskoval jsem tímhle voskem proto, abych pak měl jednodušší mytí, což se podařilo. Ta schopnost odpuzování vody a špíny je fakt neuvěřitelná. I smůla ze stromu pustí samotným proudem wapky.
_________________
Bylo: bílá 440 1,9 TD
Je: modrá V70 I 2,5 TDI

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 21
Příspěvky: 4924
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#134 Cim umyvate auto?

Příspěvek od python.p »

Jakub: jsou to jen takové tečky, šli mi i měkkým clayem. :)

Zen: koukám na to, a asi to zkusím. Ten do Mega nic moc, je to tak měsíc a je pryč... :(
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 549
Registrován: 7 roků
Bydliště: West Bohemia
Vůz: S60 D3 '12

#135 Cim umyvate auto?

Příspěvek od shalibaba »

Zeb píše: ... mně se ten vosk nepovedl 100% rozleštit, takže na sluníčku jsou pod určitým úhlem občas vidět šmouhy. Mně to nějak nevadí, voskoval jsem tímhle voskem proto, abych pak měl jednodušší mytí, což se podařilo. Ta schopnost odpuzování vody a špíny je fakt neuvěřitelná. I smůla ze stromu pustí samotným proudem wapky.
Nejsi sám, co jsem hledal na netu informace o tomto vosku, tak šmouhuje dost často a nejde s tím pořádně nic udělat. Já ho chtěl dávat na černou metlu, ale z těch šmouh mám strach.
Asi zvítězí nějaký hybrid - pravděpodobně od Collinite 915 (carnauba a polymery) a občas po umytí přiživit detailerem s carnaubou - to už teď praktikuji na vosk od Chemiků na Supu. Ale jak v zimě budu běhat s detailerem kolem auta.......

tady jeden uživatel: http://www.detailingclub.cz/viewtopic.php?f=13&t=1910&hilit=fusso+coat&start=540#p58972

anebo na YT: http://www.detailingclub.cz/viewtopic.php?f=13&t=1910&hilit=fusso+coat&start=540#p58977

Zeb
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 885
Registrován: 20 roků
Bydliště: Praha

#136 Cim umyvate auto?

Příspěvek od Zeb »

U mně to bylo 100% tím, že bylo vlhko a vosk pořádně nezaschl. Když jsem ho nanášel poprvé na zbouranou kapotu, kterou jsem dělal přes den, kdy bylo jasno a hezky, tak se rozleštil naprosto v pohodě a výsledek byl bezchybný. Takže nanášet ideálně v suché a větrané garáži, nebo někde ve stínu venku, ale hlavně když je sucho a do večerní rosy daleko. A nechat ho zaschnout klidně hodinu. Těch 15 minut, co píšou v návodu bych nebral moc vážně. Ale jak říkám, u mě byla na prvním místě lenost a snaha o následnou co nejjednodušší péči.
Jinak carnaubský vosk mi přijde, že udělá lepší lesk. Takový jakoby dojem mokrého povrchu a lépe zakryje škrábance. V lesku a maskování škrábanců Fusso oproti carnaubě lehce prohrává, ale ve výdrži vede neskutečně.
Taky to chce mít před nanesením auto fakt pořádně čisté. Mně před voskem zůstaly na střeše mapy po dešti, které jsem pořádně nevysušil a mám je tam zakonzervované tak, že i když je chci následně umýt, nebo rozleštit, tak s nima nehnu. Vosk ten lak totálně uzavřel včetně všech nedostatků.
_________________
Bylo: bílá 440 1,9 TD
Je: modrá V70 I 2,5 TDI

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 549
Registrován: 7 roků
Bydliště: West Bohemia
Vůz: S60 D3 '12

#137 Cim umyvate auto?

Příspěvek od shalibaba »

P.S. pokud někdo uvažujete o tomto vosku: Soft99 Fusso Coat 12 Months Wax - teď v červenci je za pěknou cenu na carmedia:

https://www.carmedia.cz/autodoplnky-a-zabezpeceni/autokosmetika/autokosmetika-pro-voskovani/soft99-fusso-coat-12-months-wax-dark-200-g-syntenticky-vosk/

Pořád rozmýšlím, zda hybrid anebo syntetiku - kdo používáte syntetiku delší dobu, jak je to s obnovou vosku? Uvedu příklad - teď dekontaminuji, ručně rozleštím oxidaci laku, odmastím a napatlám tento ryze syntetický vosk, který bude mít v reálu výdrž dejme tomu půl roku. Co před zimou? Rozpouštědlem sundat a znovu, anebo stačí jen neutrálním šamponem auto omýt a plesknout tam druhou vrstvu, aby vydržel do jara?

Zeb
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 885
Registrován: 20 roků
Bydliště: Praha

#138 Cim umyvate auto?

Příspěvek od Zeb »

Teoreticky mám plán, že před zimou auto umyju autošamponem bez vosku, ručně lehce přeleštím touhle https://www.carmedia.cz/autodoplnky-a-zabezpeceni/autokosmetika/autokosmetika-pro-lesteni/auto-finesse-tough-prep-250-ml-pre-sealant-cleanser-lestenka-s-cisticimi-prisadami/ Tough prep leštěnkou, ideálně ještě odmastím IPA a znovu navoskuju. Leštěnka by měla vosk strhnout.
Ale stejný plán byl i na jaře, a nakonec to bylo bez IPA a jenom leštící pastou BRAYT, kterou jsem původně chtěl rozleštit nové škrábance a nakonec jsem tou BRAYT vzal celé auto.
_________________
Bylo: bílá 440 1,9 TD
Je: modrá V70 I 2,5 TDI

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 27
Příspěvky: 1181
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Písek
Vůz: Chrysler Town&Country 3,8l, MY'08

#139 Cim umyvate auto?

Příspěvek od Nimrod »

mně je divná ta ipa před voskem, po leštěnce. podle mě se má dávat ipa před leštěnkou (a ještě to ani není nutné), aby se člověk zbavil zbytků vosku a leštěnky. leštěnka podle mě připravuje povrch před voskem a ipou se naopak člověk zbaví těch míst, které leštěnka nevyleštila, ale zamaskovala
_________________
byla 960 B204FT, MY'93

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 549
Registrován: 7 roků
Bydliště: West Bohemia
Vůz: S60 D3 '12

#140 Cim umyvate auto?

Příspěvek od shalibaba »

Podle mne tato konkrétní leštěnka, kterou mimochodem mám vybranou i já, nemaskuje - pouze čistí a odstraňuje zoxidovaný lak. Alex na webu vlesku.cz doporučuje před Fussem po použití leštěnky ještě auto přejet IPOU.

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 21
Příspěvky: 4924
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#141 Cim umyvate auto?

Příspěvek od python.p »

Selským rozum mi říká jednu věc. Lešťenka je mastná a když zaschne blbě se sundává snad ze všeho - IPA to má odmastit.
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 27
Příspěvky: 1181
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Písek
Vůz: Chrysler Town&Country 3,8l, MY'08

#142 Cim umyvate auto?

Příspěvek od Nimrod »

netvrdím, že nemůžou existovat leštěnky bez maskovacích složek, ale jsou i bezabrazivní leštěnky, k čemu by pak byly dobrý, když bych to pak přejel ipou? navíc některým leštěnkám se přímo říká "příprava pod vosk". nevím, no, ale jsem ochoten připustit, že bude záležet na druhu leštěnky
_________________
byla 960 B204FT, MY'93

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 27
Příspěvky: 1181
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Písek
Vůz: Chrysler Town&Country 3,8l, MY'08

#143 Cim umyvate auto?

Příspěvek od Nimrod »

http://www.detailingblog.cz/kdy-odmastovat/ tak jsem našel článeček :-) jen furt nevím, jestli před voskem je rozumný odmašťovat :-D ale vypadá to, že pro následnou syntetiku to jistý smysl má
_________________
byla 960 B204FT, MY'93

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 21
Příspěvky: 4924
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#144 Cim umyvate auto?

Příspěvek od python.p »

Já bych to bral tak, že ublížit to nemůže. :) Jen je to prostě krok navíc. No taky zkusím ten soft99, ale až si uklidím garáž abych to mohl udělat tam a vyřeším jak odstranit ty drobné škrábance co leštěnka nevzala.
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Zeb
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 885
Registrován: 20 roků
Bydliště: Praha

#145 Cim umyvate auto?

Příspěvek od Zeb »

Přešel jsem na mytí autošamponem s voskem od Turtle Wax - v Globusu měli akci a přijde mi, že po jeho použití Fusso z auta docela rychle slezlo. Fusso vydrželo od dubna do konce září. Přičemž ještě v první polovině září, když jsem myl nějakým nejlevnějším autošamponem Triplewax (co jsem ho koupil asi před pěti lety) a ujel cca 20.000 km na autě krásně držel. Parkuju venku, auto jsem myl tak jednou za dva týdny. Boží bylo, když auto stálo dva týdny v Itálii pod lípou, takže na něj padal takový ten lekavý sajrajt, co na sebe krásně lepil písek foukaný od pláže. Cestou domu v Rakousku mezi dvěma údolími v horách pršelo a auto bylo v tu ránu jak čerstvě po myčce.
Teď jsem na mytí objednal autošampon Finesse Lather a ještě detailer Fusso, abych mohl vosk dvakrát za zimu přiživit a posichrovat, že mi vosk vydrží přes celou zimu zase až do dubna.
Máte s nějakými tekutými vosky, nebo detailery někdo zkušenost? Je to v zimě k něčemu, nebo to díky soli hned sleze?
_________________
Bylo: bílá 440 1,9 TD
Je: modrá V70 I 2,5 TDI

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 549
Registrován: 7 roků
Bydliště: West Bohemia
Vůz: S60 D3 '12

#146 Cim umyvate auto?

Příspěvek od shalibaba »

Sampon od Finesse Lather pouzivam taky, staci polevkova lzice do 10-ti litroveho kyble. Na detailingu Fusso prizivuji BSD od Sonaxu, ja zkusim od AF jejich detailer s Carnaubou, protoze ho mam 5 litru a pres leto se mi osvedcil na priziveni prirodnich vosku. Uvidime, co vydrzi a hlavne, jestli k tomu bude v zime prihodne pocasi.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 422
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: SK - BA
Vůz: Volvo XC60 D4 AT Summum-E MY2015

#147 Cim umyvate auto?

Příspěvek od lkopcansky »

Obrázek

Niečo zo zbierky
_________________
XC60 D4 AT8 Summum-E, MY2015, 130 000 km, Castrol 0w-20
Obrázek
S60 D3 AT6 Summum, MY12, 236 000 km, Ravenol SSV 0W-30 - tatko
Obrázek
XC60 D3 AT8 Dynamic, MY17, Castrol 0w-20, 180 000 km - mamka
S60 2,4i B5244S, FWD, MT, MY2004, 249 000 km, Mobil 5W-50 - sestra

smidcze
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 199
Registrován: 7 roků 8 měsíců
Bydliště: Znojmo
Vůz: XC70, D5 AWD aut, 151kw, 2,4 r.v 2011

#148 Cim umyvate auto?

Příspěvek od smidcze »

Super díky za fotku aspoň je lepší představa
_________________
Volvo XC 70, r.v. 2010 do provozu 2011, 151KW, 2.4 D5, AT, AWD
STAGE2 D5T5 175KW
Vida k dispozici

jancho
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 4174
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Domov: Třebestovice
Vůz: XC70 D4 120kW D5244T17 MY 2013
Bydliště: Zaměstnání: Praha

#149 Cim umyvate auto?

Příspěvek od jancho »

Neabsolvoval jste někdo někdy nějaký z těchto níže uvedených kurzů?
Nebo naopak nemá chuť se někdo přihlásit?
Já si napíšu Ježíškovi o leštičku, tak dost silně uvažuji, že se přihlásím alespoň na ty základy, ať pak nenadělám více škody než užitku.
http://www.smartdetailinguniversity.cz/
_________________
Je: Volvo XC70 P3 D4 120kW D5244T17 MY 2013, Renault Twingo, Ariens gt14

Bylo: Volvo 960 1994 150kW B6304FS, XC70 D5 MY 2007 automat 136kW - chip od D5T5 Stage2 158kW/470Nm, EGR OFF, Volvo V70 XC 142kW, Land Rover Discovery 2 Td5, V70 D5 2,4 rv2003, škoda octavia super 1221 rv 1964
GALERIE
Foto-rajče

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 549
Registrován: 7 roků
Bydliště: West Bohemia
Vůz: S60 D3 '12

#150 Cim umyvate auto?

Příspěvek od shalibaba »

Mrkni na http://www.detailingclub.cz
Jsou tam nekde informace od ucastniku techto kurzu.
Kdybys nenasel, tak dej vedet a vecer az budu u pc, tak Ti to najdu.
Jinak lesticky berou lidi dost casto z UK.
P.S. pokud by ses chtel kurzu zucastnit, tak vydrz na black frajdej, verim, ze budou davat slevy, jako letos na velikonoce.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“