zpětné zrcátko

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 10
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Vůz: V70 SW7202 2,5D WHITE
Bydliště: Jablonec n/n

#1 zpětné zrcátko

Příspěvek od Miki Béna »

Ahoj všichni. Mám problémek se zpětným zrcátkem.
K dokonalosti mé V 70 ll chybělo zpětné zrcátko přes které je dobře vidět (to původní bylo nějak rozmazané), tak jsem si sehnal jiné a s velkou slávou ho namontoval na místo toho kazu. A od té doby mi nefunguje dálkový centrál a osvětlení interiéru krom osvětlení nohou.
Dokáže mi někdo poradit nebo nasměrovat správnou cestou?
_________________
V70 2.5 T 140PS r.v.2000 white

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1553
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#2 zpětné zrcátko

Příspěvek od koch »

nejaka pojistka?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 10
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Vůz: V70 SW7202 2,5D WHITE
Bydliště: Jablonec n/n

#3 zpětné zrcátko

Příspěvek od Miki Béna »

Pojistka ne. Zkoušel jsem to taky, ale pojistka byla O.K. Svetla sice chvilku svítila ( po vrácení pojistky), ale zase zhasla, nesvítí ani osvětlení tlačítek a s centrálem to ani nehlo. Ve VOLVU mi řekli že přes samostmívací zrcátka jde alarm ta snad to chce nějaký kód : :?:
_________________
V70 2.5 T 140PS r.v.2000 white

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1553
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#4 zpětné zrcátko

Příspěvek od koch »

no kdyz ti to chvili svitilo po vlozeni pojistky a pak zase zhaslo tak se podivej na tu pojistku znovu... mne to pripada fakt jako pojistka... ale muze byt ze i nejaky skratek... jinak zkus to znovu rozebrat a podivat se jestli jsi tam neco v tom zrcatku neposahal nebo spatne nezapojil...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 10
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Vůz: V70 SW7202 2,5D WHITE
Bydliště: Jablonec n/n

#5 zpětné zrcátko

Příspěvek od Miki Béna »

Pojistka je v pohodě. Zakopaný pes bude asi tom kódování. Je možné, že světlo s tím zrcátkem ani nesouvisí, ale je to od té doby. Ještě zkusím vrátit staré zrcátko a uvidím. Dny se zkracují a v autě je tma jako v pr... Ani osvětlení spínací skříňky nefunguje.
_________________
V70 2.5 T 140PS r.v.2000 white

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 10
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Vůz: V70 SW7202 2,5D WHITE
Bydliště: Jablonec n/n

#6 zpětné zrcátko

Příspěvek od Miki Béna »

Tak jsem vrátil zpět staré zrcátko, řádně vyčištěné a centrál i s lampičkame funguje. Jen to stmívání při oslnění nechodí.
Taď budu hledat nějakého dobrovolníka , který mi "překóduje" nové zrcátko. :(
_________________
V70 2.5 T 140PS r.v.2000 white

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 26
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 4

#7 zpětné zrcátko

Příspěvek od vozo »

Ahoj. jen se chci zeptat, jestli se ti podarilo rozchodit to stmivani u zrcatka.
Mne to dela to same-nestmiva-potvora. - Je to celkem neprijemne!
Nebo nema nekdo nejake jine zkusenosti? S vymenou nebo opravou?
Dik.
_________________
Volvo V70 2,5TDI r.v.2000 manual

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 8
Registrován: 17 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V70III, D5

#8 zpětné zrcátko

Příspěvek od Norek »

Právě jsem dokončil operaci zrcátka, ale jestli to bude fungovat vyzkouším až zítra.
Myšlenka je jednoduchá - elektronika musí zůstat z mojeho autí, abych nemusel kupovat soft k elektronice, která řídí osvětlení interiéru, kontrolky pásů a kdo ví co ještě plus nakóvovat všechny oladače, dle Marry sranda za cca 3-ku. Ale problém tkví ve vlastním zrcátku, respektive tekutých krystalech před ním, takže jsem odletoval dva drátky, odřízl elektroniku od skla, totéž u náhradního zrcátka z vrakáče a navzájem to prohodil. Jak to dopadlo dám určitě vědět, dost věřím v úspěch, protože na 1,5 V to moje sklo nic nedělá, ale to "nové" krásně fachá (otočením polarity buď ztmavne nebo zesvětlá, bez proudu je tak nějak uprostřed).
Zatím dobrou všem.

Doplněno 20.3.
Tak to krásně funguje, ježiši to je paráda po dvou letech :D
Kdyby to náhodou chtěl někdo zkusit, tak opatrně nožem rozlousknout kryt, začít nahoře a páčit aby se nadzvedávala část krytu u čelního skla, nejlépe natrénovat na tom náhradním kuse. Elektroniku drží tlustá oboustranná lepenka, doporučuji odřezávat dobrý tišťák u skla a obráceně, dobrý zrcátko u tišťáku. Předem si lihovým fixem naznačte přesnou polohu a tenkou obostrankou to zase slepte tak, že ta původní tlustá tam zůstane.
A ještě varování - nezkoušejte do toho skla pouštět víc než 1,5V a musí to být odpojené od elektroniky. To moje nefunkční při 5V prsklo a roztekly se krystaly, asi se odpařila nějaká vrstvička uvnitř, ale je mi to fuk, tomu už beztak nebylo pomoci
_________________
V70 III D5 136kW - ještě nevím
V70 II 2,5TDi 103kW - zatím nejlepší
850 2,5i 20V Estate - bylo lepší
460 1,8i - bylo dobré

Cafa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 139
Registrován: 19 roků 8 měsíců
Vůz: 2006 S40 1.6D
Bydliště: Lovosice / Litoměřice

#9 zpětné zrcátko

Příspěvek od Cafa »

super navod hlavne na mattewsvolvosite.. Taky mam kousek zrcatka bez ztmivani, ted jen sehnat funkcni nahradu. :)
_________________
Je:
* 2006 S40 D4164T
Bylo:
* 2001 V70 XC B5244T3 Geartronic Obrázek
* 1999 V70 XC 2,4T
* 2000 S40 2.0T

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 32
Registrován: 6 roků 6 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: XC70 II D5 136kw '07

#10 zpětné zrcátko

Příspěvek od milok »

Mne tiez nestmieva zrkadlo. Rozhodol som sa to riesit a nasiel som na ebayi o polovicu lacnejsie zrkadlo ako predavaju ostatni. Predajca sa vdusuje, ze funguje, ale chcem sa spytat, ci na overenie funkcnosti stmievania bude stacit, ked ho vymenim s mojim povodnym a hoc aj za bieleho dna nan zasvietim baterkou / mobilom, tak by som mal vidiet ze stmavne?

Chcem overit funkcnost prv, ako by som sa pustil do rozoberania a odliepania toho zhrkadla z plosakov.
_________________
Volvo XC70 II 2007 D5 136kw

Tod2
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2903
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#11 zpětné zrcátko

Příspěvek od Tod2 »

Svítit na zrcátko je k ničemu, svítit musíš na senzor. :)
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

ok2ucx
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2622
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Beskydy
Vůz: V90CC-T6/S80-V8/740/940/C30
Kontaktovat uživatele:

#12 zpětné zrcátko

Příspěvek od ok2ucx »

Všechno špatně :-/

1. test stmívání takto: nastartovat, na pravém zadní rohu (z pohledu řidiče) nahmátnout díru, kterou sensor kouká před auto a tuto zastínit. Do 10 sekund musí zrcátko zčernat na uhel. Jinak to nefunguje.

2. výměna zrcátka - jsou dvě možnosti:
2a. najít správný a kompatibilní typ, vyměnit kus za kus a ještě naklonovat SW. Jinak ti nepojede dálka a možná ještě hromada dalších věcí. Ono to zrcátko není tak blbý, jak vypadá.
2b. vyměnit pouze (funkční) sklo, ale chce to opatrně rozlepit a nic neponičit

P.
_________________
.::. V90CC T6 2018 .::. S80 V8 2007 .::. 940 2.3 1995 .::. 940 Polar 1994 .::. 740 Turbo 1988 .::.
Repase/klonování/párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / SAS & Optimalizace motoru
Start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika: VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
https://D5T5.com https://d5t5.com/helpdesk
Specializovaný Volvo servis - CarDiag.info

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 32
Registrován: 6 roků 6 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: XC70 II D5 136kw '07

#13 zpětné zrcátko

Příspěvek od milok »

Ahoj, dik za radu, uz mi to zrkadlo doslo, zapojil som ho miesto svojho, zakryl dieru a zrkadlo stmavlo, sice nie na uhol, ale stmavlo. Takze skusim tento tyzden prehodit sklo medzi zrkadlami. Ja som myslel, ze nejaky senzor osvitu je v strednej casti zrkadla hore, ako je ten cierny oval... preto som chcel svietit spredu na zrkadlo.
_________________
Volvo XC70 II 2007 D5 136kw

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 32
Registrován: 6 roků 6 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: XC70 II D5 136kw '07

#14 zpětné zrcátko

Příspěvek od milok »

Az dnes som sa dokopal k tomu zrkadlu (ano po pol roku). Odpojil som zrkadlo, vzal "pod pazuchu" a zamkol auto (dialkovym :-)). Auto sa zamklo, alarm blikal.

Potom som zorobral nahradny kus, ktory mi prisiel aby som zistil, kde su tam tie uchyty a podobne. Bol som pripraveny na to, ze najvacsia drina odlepit zrkadlo od plastu s plosakom a prdlajs. Je to pekne porobene. Zlepene je to s plasom na ktorom su rozne uchytky na ten plosak, takze to vsetko islo pekne vycvaknut. Najvacsia robota bola odpajkovat kable zo skla k plosaku :-).

Ked som potom rozobral moje povodne zrkadlo, uvidel som, ze jeden kablik, ktory je naletovany na "skle" tam drzi len silou vole. Preto som povodne sklo pripojil na 1.5V baterku a hned scernalo. Tak som len pripajkoval ten kabel, zlozil a zrkadlo funguje.

Co som mohol skusit, ale som na to nemyslel, ze ci by vsetko fungovalo s tym druhym zkradlom zpojenym. Ale mam pocit, ze ked mi prislo a pripajal som ho pokusne, tak som skusal aj zamknut a zamklo sa.

Ak by niekoho zaujimali fotky... ten plastovy ram je vpredu vrch a vzadu spodok (viac dier je na spodku). Tie plastove "zapadky" su aj po bokoch v oblukoch a na oboch zrkadlach som oddrapil jednu bocnu. A cisla dielov 31111838 (moje, so senzorom vlhkosti/rosenia) a 31111836 - co mal byt povodne nahradny diel mal o 2 senzory menej.
Přílohy
plastovy-ram.jpg
zrkadla.jpg
_________________
Volvo XC70 II 2007 D5 136kw
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“