Právě je 18 led 2018 02:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DPF
PříspěvekNapsal: 08 led 2018 14:32 

Vůz: XC70 D5 09" / S60 D4 13"
ja mam egr funkcny staci ho cistit a nemyslim si ze sa tam ma co pokazit pokial tam nieje tona bordelu.

PříspěvekNapsal: 08 led 2018 22:58 

Vůz: V70 III D5 '08
Dobrá debatka chlapi :beer: zaujala ma a ta jazda "na pilu" na dialnici.. neviem ako s automatom ale 150km/h na manuale s M66 znamena dlhodobu jazdu na 6-tke s cca 2300 rpm pri 7,5l spotrebe, aspon u mna teda, a zase nechávať tam pravidelne preventivne zaradenú 5-ku ked je tam aj 6-tka to je take divné :) :crazy:

Z technickeho hladiska nieje ucinejsie to radsej na okreskach napr. za kazdym autom trochu osolit? Myslim tym castejsie predbiehanie a vyslovene dynamickejsiu jazdu, ked si to nejake dve hodinky lieta medzi 2000-4000 rpm na trojke/stvorke a k slovu sa dostanu tak virive klapky ako aj EGR a niekolko krat sa takto doslova "prefúkne komín" ?? :D Alebo práve vtedy toho popolu vzniká viac?? :oops: :pardon:

PříspěvekNapsal: 09 led 2018 09:54 
Sponzor fóra

Vůz: S80II C30
st_Andy píše:
Dobrá debatka chlapi :beer: zaujala ma a ta jazda "na pilu" na dialnici.. neviem ako s automatom ale 150km/h na manuale s M66 znamena dlhodobu jazdu na 6-tke s cca 2300 rpm pri 7,5l spotrebe, aspon u mna teda, a zase nechávať tam pravidelne preventivne zaradenú 5-ku ked je tam aj 6-tka to je take divné :) :crazy:

Z technickeho hladiska nieje ucinejsie to radsej na okreskach napr. za kazdym autom trochu osolit? Myslim tym castejsie predbiehanie a vyslovene dynamickejsiu jazdu, ked si to nejake dve hodinky lieta medzi 2000-4000 rpm na trojke/stvorke a k slovu sa dostanu tak virive klapky ako aj EGR a niekolko krat sa takto doslova "prefúkne komín" ?? :D Alebo práve vtedy toho popolu vzniká viac?? :oops: :pardon:

Automat má trochu rozdielne pomery v prevodovke, ale nie je to nič diametrálne. Čo mám odsledované, tak automat točí 110km/h pri 2000 ot/min a cca 2700 ot/min pri 160km/h. Manuál si už nepamätám, ale dajme tomu +5 km/h
Nikto nehovorí, aby si tam nechával zaradenú preventívne 5ku, to je blbosť samozrejme.

Teraz k tomu motoru a spaľovaniu. To je otázka na motorára, teda niekoho, kto motorom a procesom v nich fakt dobre rozumie. Na rovinu, ja to nie som. :-)
Ale čo tu už bolo popísané:
Motor najviac dymí pri akcelerácii, kedy je bohatá/chudobná zmes (podľa toho či berieme do úvahy palivo/vzduch) a vtedy sa aj najviac zasiera DPF.
Naopak EGR prepúsťa časť spalín len pri ustálenej rýchlosti a nízkej záťaži alebo decelerácii. Na druhej strane však pomáha znižovať teplotu horenia a dochádza k optimálnemu spaľovaniu paliva atď...
O eliminácii škodlivín všetkého druhu nejdem rozvíjať debatu, to považujme v tomto prípade za pridruženú činnosť týchto eko kurvítok.

Záver:
EGR a DPF sa najviac zasiera v meste. Na diaľnici dochádza k pasívnemu vypaľovaniu DPF a minimálnemu znečisťovaniu EGR.
Pre mňa osobne ostávajú otázkou biosračky v nafte a ich podiel na zanášaní DPF a EGR.

bolo: S80 D5 Momentum MY2008 136kW/185k [01/2010 - 10/2013]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina