BASS TEST - Rozvibrujte si interiér Volva :-)

Vše kolem audia a car Hifi, videa DVD, navigace, telefonů, ipodů a ostatní komunikace
Pravidla fóra
Upozornění
V této sekci se ponejvíce objevují odkazy na nelegální soft.
Postihy
Při prvním prohřešku napomenutí.
Při druhém zablokování účtu na jeden měsíc.
Při třetím trvalá blokace.
Tak nás k tomu nenuťte. Admini
  • Autor
  • Zpráva
IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#1 BASS TEST - Rozvibrujte si interiér Volva :-)

Příspěvek od IgorS »

Stiahnite si tento ZIP s MP3 súbormi, rozbaľte, vypáľte na CD, alebo skopírujte si na USB, SD kartu alebo pustite cez Bluetooth z telefónu/tabletu (kto čo v aute používa) a preverte si, ako vám hrá vaše Volvo 8)

Dá sa tak rýchlo preveriť v akom stave je tlmenie vášho interiéru, čo v interiéri auta rezonuje, čo v ňom drnčí, aké tuhé máte dvere, čo tie reproduktory sú vlastne zač, alebo od akej spodnej frekvencie vám vaša reprosústava prenáša zvuky. Pritom si vyskúšajte pustiť testovacie tracky aj s faderom len na predné repro / zadné repro a aj balancom to dať iba na ľavú stranu / pravú stranu.

Do ZIP súboru som dal tieto tracky/súbory:
Screenshot 2017-07-26 18.24.14.png
Screenshot 2017-07-26 18.24.14.png (37.67 KiB) Zobrazeno 1617 x
Track 01 sú fekvecnie v Hz plynule menené podľa údajov v názve súborov
Track 02-03 sú fekvecnie v Hz krokovo menené podľa údajov v názve súborov
Track 04 sú fekvecnie v Hz plynule menené podľa údajov v názve súborov
Track 05 - 14 sú jednotlivé frekvencie podľa údajov v názve súborov, dĺžka 10 s - dajú sa opakovať
Track 15 je komplexný bass test s plynule meniacim signálom generátora

Pre cielenejšie odlaďovanie interiéru a odstraňovanie konkrétnych rušivých drnčaní a vibrácií v ňom je potom lepšie použiť najakú appku sinusového generátora na smartfóne, počítači alebo tablete, ktorá umožňuje konkrétnu frekvenciu (aj medzi týmito rozsahmi) prehrávať počas dlhšej doby.

PS: ... a nezabudnite to poriadne "osoliť"! Len pozor, aby ste si pri solení niečo neodpálili.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1141
Registrován: 9 roků 10 měsíců
Bydliště: Damboritz
Vůz: V40 1.9D

#2 BASS TEST - Rozvibrujte si interiér Volva :-)

Příspěvek od labanos »

Hadám že v S80 už ti nic nevibruje :-)
Teď jak se ochladilo a prší tak mě už tak dost sere vrzající sedačka, takže radší ani nebudou zkoušet toto :D
_________________
S80II D5244T4 136kW TF-80SC '07 | P5008 2.0HDi |
Bylo: S40 D4192T3 85kW M56 '04 | C70 Coupé B5234T3 176kW M56 '02 | V40 D4192T3 85kW M56 '01 |
VIDA | DiagBox |

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#3 BASS TEST - Rozvibrujte si interiér Volva :-)

Příspěvek od IgorS »

Aj keď som sa dosť venoval tlmeniu interiéru a kvalite reprodukcie v S80, nie je tomu, žiaľ, tak. :%)
Aby nič nevibrovalo, nerezonovalo pri nejakej frekvencii alebo nedrčalo, sa mi zdá, byť nemožné. Aj keď sa podarí odrezonovať predok, stále niekedy zarezonuje zadok. Niekedy zadné plato nad kufrom, či niečo iné.

Totiž aj keď používam takéto syntetické testy, v praxi, pri komplexnej hudobnej reprodukcii, pri type pesničky alebo kvality dynamiky nahrávky spolu v kombinácii hlasitosti od určitej úrovne, pri vplyve teploty na karosériu, plastov a komponentov interiéru ale aj pri vplyve otáčiek motora (ktoré pri TDI sa z motora prenášajú do karosérii vibrácie) sa mi stále sem tam niekedy objaví nejaké to zadrnčanie. Vtedy viem, že pri ďaľšej pesničke aj tej istej hlasitosti to už neurobí alebo, že keď vypnem motor či keď bude iná teplota vonku alebo v interiéri bude to zas inak. Inak napísané, pri reprodukcii reálnej hudby vznikajú rôzne harmonické a zložené kmitočty, ktoré sa fázovo sčitavajú ale aj odčítavajú ešte od vibrácií produkovaných motorom atď.

Takže nie je to na nervy, že mi niečo este zavibruje, ale sem som to dal čisto ako funny, pre takého, kto by si chcel niečo odhaliť, tým že si nájde frekvenciu kedy sa mu niečo rozvibruje, a potom skúsi niečo popritláčať v interiéri, podlepiť, zasunúť pod niečo molitan atď... Ale je to aj vec hlasitosti, pretože niekedy stačí znížiť hlasitosť len o mierne a už je po drnčaní. Naopak, niekedy stačí trochu pridať a bude drnčať aj to čo dovtedy bolo ticho.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2113
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#4 BASS TEST - Rozvibrujte si interiér Volva :-)

Příspěvek od jirka87 »

Tlumení auta je o nervy. Prošel jsem si tím opakovaně a aby to člověk udělal na 100% pokud je řekněme hudebně náročnější, než zbytek populace (nebo ne zbytek, ale než průměr řekněme), tak to stojí hroznej ranec. A tady je to navíc jako se vším. o 1/3 lepší materiál je 2x dražší.

Úskalí jsou taková, že aby jsi to vytlumil alespoň základně, tak musíš teda sundat tapce. Volvo má ty spešl gomblíky, tak tam to jde. U zbytku auta většinou rozlámeš polovinu těch plastových čurinů, protože auto má 10let a jseš asi první kdo leze do všech dveří (do všech)..

Tak to vytlumíš třeba pěnou dozadu a nějakých STP Anticor pod tapec...Zase to seskládáš. Hraje to líp, ale teď pro změnu vrže ten tapec :-D A takhle furt dokola :-D A největší lahůdka je, když ti pak nejde stahovačka...Trhat to tlumení..to jsou krokodýlí slzy :-D

A co je nejhorší, tak se s tím prcáš (já jsem třeba natáhnul komplet nové káble pro všechny reproduktory místo toho "zvonkového drátu" co tam byl a to je teprve lahůdka. Vrtat ty kabelové průchodky, které nikdo nepovoloval od výroby auta (u mě 17let) apod...

Ale půjdu do toho znovu, ikdyž teda ne TAKHLE extrémně :-D Ale pořád si pohrávám s myšlenkou dát na stropnici akustický molitan :evil:

Když jsme u toho, nechce někdo 3 roky starý, avšak až nyní teprve 2 měsíce používaný 4kanál (4x70w) Sony ? Potřeboval bych malinko menší abych ho dal tam, kam opravdu chci. https://www.sonicelectronix.com/item_17414_Sony-XM-ZR704.html

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 590
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Hodonín
Vůz: xc90 2008 3.2

#5 BASS TEST - Rozvibrujte si interiér Volva :-)

Příspěvek od hefaistos »

Najdou se lidi co to vyuzijou - treba ja, takze diky

Pokud si perfekcionista treba do toho jit tak brutalne jak pises vyse...jen ne v te dilne v Brne :o

Ja uz do toho vrazil peknou sumicku, ale odmenou je mi klidne a tiche auto, teda lepsi to uz nebude, jeste by to chcelo lepsi komfort, co budu za nejaky rok resit vymenou za XC70.

A na to povrzavani plastu atd je nejlepsi kombinace lehke tlumeni, malicko + penova paska a mazivo ktere je ve stejnem stavu i pri 100 stupnich. Ja uz nemam v aute az na zadni sedacky nic, co by zavrzalo i pri cilenem hledani :)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1130
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#6 BASS TEST - Rozvibrujte si interiér Volva :-)

Příspěvek od Tarkin »

Jak jsem psal tady: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=5&t=70271
Na své S80 už jsem měl mockrát tapce dole, věnoval jsem jim desítky hodin. Všelijaké úpravy, tlumení, prolepování, sešroubování, podkládání pěnové pásky atd...
Vidím v těch "kartonových" tapcích velký mínus jinak skvěle hrající S80, protože dosáhnout toho, aby to nikdy a nikde nerezonovalo - hlavně teď v zimě je prostě nemožné.

Čím více materiálu a věcí jsem na tapce dával a rozebíral je, tím méně drží originální plastové gombíky do tapců (debilní řešení, zlatá jedničková V70...). Řešil tohle někdo?
Náhrada něčím, co bude lépe držet na místě a bude pevnější. Případně jiný nápad odrezonování tapců na S80?
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4924
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#7 BASS TEST - Rozvibrujte si interiér Volva :-)

Příspěvek od python.p »

jirka87 píše:Tak to vytlumíš třeba pěnou dozadu a nějakých STP Anticor pod tapec...Zase to seskládáš. Hraje to líp, ale teď pro změnu vrže ten tapec :-D A takhle furt dokola :-D A největší lahůdka je, když ti pak nejde stahovačka...Trhat to tlumení..to jsou krokodýlí slzy :-D
Proč? Tak to udělám s rozumem tak abych to mohl v klidu rozebrat...

Vyzkouším ;)
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Sup
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 589
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Děčín / Hamburk
Vůz: O3 RS EA888

#8 BASS TEST - Rozvibrujte si interiér Volva :-)

Příspěvek od Sup »

Zrovna ne při tonhle testu, ale jiných vibracích, se mi rozezvučí celé dveře. Něco je v tapecu, to už vím jak, ale co nejvíc drnčí je stahovačka. Ta je přinýtovaná a tak nevím co s tím. Odvrtat a dát nové nyty?? Škoda ze není přišroubovaná, ta by stačila dotáhnout. Nápady?

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4924
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#9 BASS TEST - Rozvibrujte si interiér Volva :-)

Příspěvek od python.p »

Tak jsem se k tomu konečně dostal a vytlumení je dobré. Při 2 frekvencích mi drnčí něco v pravých zadních dveřích, tak na to musím mrknout. Ale jinak nic. 8)
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Audio, video, navigace, telefony a ostatní komunikace“