Tlumiče Öhlins

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#1 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

Cau kluci

podařilo se mi sehnat všechny 4 tlumiče od Öhlinsu. Mám z nich moc velkou radost. Chtěl bych je trošku (víc) zrepasovat a narvat do auta. A protože tomu fakt nerozumim a informací o Öhlinsech je všude poskrovnu, tak se na pár věcí zeptám i tady...

Přední jsou celkem dobrý:
Obrázek
how to screenshot on windows 7
Obrázek
photo hosting

zadní jsou celkem dobitý, jeden má řachlý oko a ten druhej je zaseklej nebo co, neměl jsem to rozhozený, tak ještě nevim:

Obrázek
screen capture tool

Obrázek
upload pic

Co jsem se tak poptával daliho tak jsem zjistil:
-pružiny si tam můžeš dát jaký chceš
-mcpherson je jen futrál a tlumič v něm sedí pístnící dolu....futrál můžeš pískovat brousit, nevím co ještě
-servis öhlinsu rádi zrepasujou, daj novej olej, plyn, těsnění, případně ventilky
-oka na ty zadní tlumiče leda z nivomatů ty maj taky pístnici dolu, nebo nechat někde udělat

Taak a otázka je, co teda s tim všechno udělat a neudělat, podle toho co psal dali jsem pochopil, že dýlka pružiny je stejná jako origo pružina, ví to někdo ?
S tim futrálem tlumiče bych právě rád něco udělal, mám si to spleskat doma, nebo byste třeba doporučili nechat někde opískovat a stříknout pořádnym lakem, abych se komplet zbavil rzi ?
Servis Öhlinsu bude asi drahej, přiznám se, že jsem ho ještě nezkoušel ale zní to celkem logicky, ještě mě napadá, že by to mohli umět někde, kde repasujou motocyklový tlumiče, dokonce jsem to snad někde viděl, šli byste jen a pouze do oficiálního servisu ?

A posledně, nemáte prosím někdo nivomaty po smrti s dobrýma okama na prodej ? VRZČ ?

Díky všem za rady :beer:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 957
Registrován: 12 roků 9 měsíců
Bydliště: Trnavský kraj, SR

#2 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Fritzko »

ty vole... to je ulovok
_________________
Volvo 245 GL B230F 91´-Helga
Volvo 245 GL B23E+LH 2.4 89´-Maxim
Volvo 242 DL B21F 81´US model (kmotrovo fáro)
BMW 525 TDs Touring 93´

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 145
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Ostrov nad Oslavou
Vůz: Nissan E.110/35

#3 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od CouDy »

Moc si od nich neslibuj, ladit tlumiče je věda, jinak zastoupení Ohlins pro čr je pan Vách http://www.vmmotor.com/kovovyroba/o-spolecnosti/
a ze srandy zkus pana ladiče Buráň BVMO
http://www.firmy.cz/detail/1992893-vladimir-buran-pasovice.html
_________________
1.480 - .........
2.480 - B18FT (regál)
3.V40 - B4204T
4.TMracing EN450Fes 05´
S3->Nissan Cabstar - BD30Ti

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#4 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

CouDy píše:Moc si od nich neslibuj, ladit tlumiče je věda, jinak zastoupení Ohlins pro čr je pan Vách http://www.vmmotor.com/kovovyroba/o-spolecnosti/
a ze srandy zkus pana ladiče Buráň BVMO
http://www.firmy.cz/detail/1992893-vladimir-buran-pasovice.html
Díky, ale tohle jsou tlumiče na auto

Airbus380
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 658
Registrován: 14 roků 1 měsíc
Bydliště: Teplice
Vůz: V70II D5

#5 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Airbus380 »

No gratulace k úlovku. Öhlins je super. Ale pár varování. Najdi si někoho schopného kdo ti je dá do kupy. I ta repase se nemusí povést, nasadíš je a tlumiče budou v hajzlu, vytečou ti hned, nebo nebudou pracovat správně. Pružinu dej jenom originál. Hlavně bych si našel jaké tam přesně patří. Každá jiná pružina se chová jinak i když je stejně dlouhá (vinutí u öhlinsu stavěno na váhu, sílu účinku). Není to o tom že tam jde všechno. To prasklé oko taky originál, jiné může být materialově někde jinde a kdo ví co to udělá na autě. Zjisti jestli ti neberou vzduch a jak funguje štelování dorazu a jestli tam je vůbec správný tlak a olej. Ty pančéřovky a pouzdra vyměnit, už budou možná vytahané a uvnitř zpuchřelé. No snad tady někoho najdeš a možná bych se podíval v Německu tam mají více zkušeností. A nebo napiš do Öhlinsu jestli nemají nějakou servisní opravárenskou sadu... Každopádně hodně štěstí a pevné nervy bude to stát nemalé peníze.
_________________
Bylo....Škoda Yeti 1,2TSi
Honda XRV750 Afrika Twin

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 145
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Ostrov nad Oslavou
Vůz: Nissan E.110/35

#6 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od CouDy »

To byl tip koho kontaktovat, určitě budou vědět kam tě s něma poslat, kdo ti je udělá. Ještě jsem si vzpoměl na Vangelase v Brně, sám mám od něj Ohlins na motorce http://tlumice-podvozek.cz/kontakt/
_________________
1.480 - .........
2.480 - B18FT (regál)
3.V40 - B4204T
4.TMracing EN450Fes 05´
S3->Nissan Cabstar - BD30Ti

doktor
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 3226
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Slaný, okr. Kladno
Vůz: SAAB 9-5 AERO 04, V70II R 04, C70 T5 98

#7 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od doktor »

mě to spíš připadá jako značka Öhnils !! :green:
_________________
V70R II 2,5T AWD, manual, 220 KW,´04, SAAB 9-5 AERO 2.3T, B235R, manual, 184 kW, ´03, Volvo C70 2,0 T5, B5204T3, 166kW ´98, manual, ARD tuning stage 2, 195kW,
bylo Volvo 460 2.0, B20F manual, 80kW,´95, bylo Volvo V70 2.5 10V, B5252S automat, 106kW,´99, bylo Volvo 850 R, 2.3, B5234T5 automat, 176kW,´96, Volvo V70 T5 2.3, B5234T3, manual, 176kW, ´99,
Vstup do galerie ZDE

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1553
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#8 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od koch »

ceho se namontovanim takove veci docili?

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#9 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

Celkem by mi i pomohlo, kdybyste měl někdo nějaký informace, třeba pod jakym označenim se nechají najít u Öhlinsu, nebo třeba kopii těch originál dokumentů, který k nim byly. Dostal jsem se k informaci, že zadní pružiny nejsou stejný, respektive tam patří kratší, který Volvo prodávalo i mimo tyhle sety. Je to fakt voser o nich něco dohledat.

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2438
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#10 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od z-d-e-n-a »

No úlovek fakt pěknej,ale laborace s tím bude asi festovná. Mě by byly k prdu ale strašně se mi líbí jak to vypadá... :good:
wp_ss_20150830_0001.png
wp_ss_20150830_0002.png
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#11 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

hmm tak koukám že se zadkama se možná nebudu muset obtěžovat, protože tyhle jsou z S70 a Cčko má zadky jiný :o

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#12 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od dali »

Ty zadky máš hlavně AWDčkový. Což může a nemusí bejt problém. Teoreticky by se mohly lišit jen tou tyčkou ve spodním oku.

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#13 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

A jak to zjistím Dalibore?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#14 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od dali »

Že jsou AWDčkový je jasný na první pohled. Jestli se AWDčkový liší jen tou tyčkou nebo i něčím jiným těžko říct, teoreticky jestli existuje nějaká dokumentace k repasi, tak z ní, tu ale asi öhlins jentak mezi lidi nepustí.

Fíla
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1067
Registrován: 14 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70R AWD, B5234T4, '98

#15 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Fíla »

Zadní tlumiče na AWD (ty, cos koupil) vedou skrz rameno a šroubují se k němu zespodu. Na předokolkách jsou zadní tlumiče šroubovány z boku ramena, v oku tlumiče je silentblok s dírou. Díky jiným ramenům mají i jinou délku, AWD tlumiče jsou kratší. Neřeknu ti ale o kolik, nemám to změřené. Horní uchycení mají stejné.
_________________
V70R AWD, B5234T4, M58, 1998, Saffron metallic, Coil On Plug conversion, tuned by VastTuning
XC70 D5 AWD POLESTAR, D5244T10, TF-80SC, 2011, Oyster Grey Pearl; V60 CrossCountry AWD POLESTAR, D5244T21, TF-80SD, 2017, Rich Java

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#16 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

Díky moc za odpovědi (alespoň ty věcný) zkusím se poptat přímo u Ohlinsu jak to teda je, teoreticky by snad o něco kratší tlumič vadit tolik nemusel, případně tam dám jenom ty přední.

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#17 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

Tak jsem zjistil, že se zadní tlumiče na AWD od FWD na těle samotném ničím neliší - nejsou jinak dlouhé.

Fíla
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1067
Registrován: 14 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70R AWD, B5234T4, '98

#18 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Fíla »

Tak jsem to došel změřit. Celková délka (střed oka dole - začátek závitu nahoře) - o 16 mm delší FWD. Ale na V70-I. U Céčka může být vše jinak, myslím, ale opravdu jen si to myslím, že má nějaké rozdíly v zadní nápravě. Navíc např. moje eRko AWD má fabricky snížený podvozek a tam je ten rozdíl daleko větší. Ale to v tuto chvíli nejde změřit a i je to asi zbytečné. Každopádně pokud se pustíš do repasování a výroby nových ok, můžeš si v podstatě udělat délku podle svých původních.
_________________
V70R AWD, B5234T4, M58, 1998, Saffron metallic, Coil On Plug conversion, tuned by VastTuning
XC70 D5 AWD POLESTAR, D5244T10, TF-80SC, 2011, Oyster Grey Pearl; V60 CrossCountry AWD POLESTAR, D5244T21, TF-80SD, 2017, Rich Java

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#19 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

Fíla píše:Tak jsem to došel změřit. Celková délka (střed oka dole - začátek závitu nahoře) - o 16 mm delší FWD. Ale na V70-I. U Céčka může být vše jinak. Navíc např. moje eRko AWD má fabricky snížený podvozek a tam je ten rozdíl daleko větší. Ale to v tuto chvíli nejde změřit a i je to asi zbytečné. Každopádně pokud se pustíš do repasování a výroby nových ok, můžeš si v podstatě udělat délku podle svých původních.
To je skvělý info, díky !

Teoreticky by to mohlo bejt tim, že Cčka (nebo Cčka v T5) jsou oproti x70 platformě továrně nižší údajně o 1,5 nebo 2cm a pak by, opět teoreticky, mohly bejt prostě stejně nízký jako AWD Rka.

Teď je následující postup zjistit sériové číslo, označení pod jakym to Öhlins sázel a následně proběhne testování. Dokonce jsem v ČR objevil pár lidí, který jsou ochotný a schopný a je s nima dobrá komunikace, což jsem opravdu nečekal

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#20 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

Fíla píše:Každopádně pokud se pustíš do repasování a výroby nových ok, můžeš si v podstatě udělat délku podle svých původních.
Fílo, jak konkrétně jsi tohle myslel, jak by se to dalo udělat, kdyby na to ve finále došlo ?
Ony ty kratší Öhlinsy nejenom, že jsou o 35mm kratší, ale mají zároveň o 49mm menší zdvih, což by asi oko nevyřešilo
A hlavně co to pak udělá na autě ?

Fíla
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1067
Registrován: 14 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70R AWD, B5234T4, '98

#21 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Fíla »

Myslel jsem to tak, že stávající oka budeš muset vyříznout/vyšroubovat/vylisovat. Nevím, jak je to u Ohlinsů udělaný. U mých nivomatů byla oka našroubovaná a závity zalepené.
Určitě bych se ale snažil oka demontovat nějak šetrně, v ideálním případě, pokud budou tlumiče rozebrané na prvočinitele.
No a pak mě napadlo, že pokud bys nová spodní oka použil ať už ze svých stávajících tlumičů nebo jiných, nejlépe mrtvých, dal by se nějakým způsobem na nová oka navařit nějaký mezikus, dlouhý přesně tak, jak potřebuješ.
Myslím, že na tohle by byl nejvhodnější nějaký šikovný zámečník nebo nástrojař, dá se určitě něco vymyslet.

Každopádně bych tyhle hrubé práce udělal nejdřív a pak bych teprve řešil repas. Přece jen je asi nutné při případné přestavbě počítat s nějakým menším či větším násilím a pokud by se něco svařovalo, tak i vysokou teplotou.

Co udělá na autě menší zdvih je asi nejlepší vyzkoušet, ale s vyloženě plavnou, houpavou jízdou bych asi nepočítal. On asi bude i rozdíl v sagu Ohlins/standard tlumiče (SAG - rozdíl mezi délkou roztaženého, nezatíženého tlumiče a délkou stlačeného tlumiče stojícího auta). Ten se ovlivňuje jednak tvrdostí pružiny a její délkou, zároveň ale i velikostí vzduchové komory tlumiče. Což nevím, jestli u tohoto konkrétního Ohlinsu lze nastavit.

Ale fakt mě to jen tak napadlo, takže to asi neber jako návod :oops:
_________________
V70R AWD, B5234T4, M58, 1998, Saffron metallic, Coil On Plug conversion, tuned by VastTuning
XC70 D5 AWD POLESTAR, D5244T10, TF-80SC, 2011, Oyster Grey Pearl; V60 CrossCountry AWD POLESTAR, D5244T21, TF-80SD, 2017, Rich Java

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#22 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

Tohle všechno by se přirozeně dělo při tom, kdy se tlumič rozebere a bude se identifikovat rozsah poškození. Až bude jasný co je špatně, tak se zrenovujou pouzdra, naobjednaji případně díly, nový těsnění, v týhle fázi by se řešily oka a když budou jednotlivý kousky všechny ve stavu kdy se bude dát skládat, tak se složí a naplní se plynem.
Mě zajímalo, jak bys to oko udělal, protože pokud dáš nějakej mezikus, bude muset bejt kur*vsky pevnej podle mě.

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 12976
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#23 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od raolsa »

Ještě pořád tu nebylo zodpovězeno k čemu jsou vlastně tyhle tlumiče dobrý. Taky mne to zajímá.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 65
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#24 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od Krystof P. »

A co chcete jako vědět ? Tohle téma jsem nezaložil proto, abych zodpovídal vaše offtopic dotazy, ale abych požádal o případný vhodný informace, který by někdo z vás mohl mít.
Trošku nerozumim dotazu k čemu jsou dobrý. Navíc je to podlě mě vzhledem k zařazení a dotazu irelevantní

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 12976
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#25 Tlumiče Öhlins

Příspěvek od raolsa »

No tak promiň, že jsem se zeptal. Chtěl jsem jenom vědět co je na nich jiného, jestli jsou nějak stavěcí nebo se dá třeba nastavit tuhost nebo výška auta.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“