GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Vše kolem audia a car Hifi, videa DVD, navigace, telefonů, ipodů a ostatní komunikace
Pravidla fóra
Upozornění
V této sekci se ponejvíce objevují odkazy na nelegální soft.
Postihy
Při prvním prohřešku napomenutí.
Při druhém zablokování účtu na jeden měsíc.
Při třetím trvalá blokace.
Tak nás k tomu nenuťte. Admini
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 879
Registrován: 13 roků 8 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: S60 D5, S60 R, S80 D5

#101 GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Příspěvek od MarekV »

wickey píše:a neprepnes si ho cez source?
Na 830tke nie, na 650 neviem, pravdepodobne tiez nie. Skusal som s tym tiez takto vyj*bat ale nedalo sa :)

kfe
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 10
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Vůz: S60 B5244S 2.4l 2005
Bydliště: SB/BA (SR)

#102 GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Příspěvek od kfe »

robim si resers ohladne toho a existuju hlasy, ktore tvrdia ze sa to da

na tomto nemeckom fore sa to riesili. vraj po pripojeni cd changer-a/usb modulu si ho radio detekuje a potom sa da v SOURCE prepnut. treba potocit do polohy CD a potom stlacanim kolecka sa prepnut na CHANGER
http://www.motor-talk.de/forum/hu-650-grom-an-cd-wechsler-anschliessen-t3078644.html
podobne tu http://volvoforums.com/forum/audio-visual-electronics-26/hu-650-cd-changer-option-17060/ aj tu http://swede.vortexmediagroup.com/showthread.php?92391-HU-650-does-it-have-cd-changer-option

tu je dokonca navod ako to fesak instaloval (sice nie GROM) priamo na HU 650
http://volvoforums.com/forum/audio-visual-electronics-26/guide-installing-neo-prolink-ipod-interface-hu-650-a-32759/

dalsia iskierka nadeje je v komentaroch tohto videa
tam sa pytal jeden ci to pojde na 650ku a dostal kladnu odpoved od gromu:
The red wire connects using P-Tap clip that we supply - very easy to use. It connects to the constant POWER. The HU-650 will automatically detect the GROM kit as the CD changer.
ak by bol niekto kto ma grom alebo nieco podobne ochotny to skusit, rad sa podujmem tohto testu so svojou HU 650 :)
_________________
S60 2.4 125 kW, 2005

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 879
Registrován: 13 roků 8 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: S60 D5, S60 R, S80 D5

#103 GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Příspěvek od MarekV »

ak prides do NR tak neni problem
momentalne ich mam doma zopar
cela instalacia je tak na pol hodinu

kfe
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 10
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Vůz: S60 B5244S 2.4l 2005
Bydliště: SB/BA (SR)

#104 GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Příspěvek od kfe »

podla tohoto http://accessories.volvocars.com/AccessoriesWeb/Accessories.mvc/en-GB/SK/S60/2005/2.4/all/L.H.D/ShowDocument/VCC-425452
a http://accessories.volvocars.com/AccessoriesWeb/Accessories.mvc/en-GB/SK/S60/2005/2.4/all/L.H.D/ShowDocument/VCC-425442 by sa mal dat na HU 650 pripojit original cd zasobnik
MarekV píše:ak prides do NR tak neni problem
momentalne ich mam doma zopar
cela instalacia je tak na pol hodinu
rad by som sa zastavil. v piatok idem po R1 smer BB. planujem z BA vyrazit okolo piatej. ale vpohode sa prisposobim (akurat skorej asi moc nie kvoli robote)
_________________
S60 2.4 125 kW, 2005

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 879
Registrován: 13 roků 8 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: S60 D5, S60 R, S80 D5

#105 GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Příspěvek od MarekV »

No tak to potom asi ozaj len HU-830 co je v 1 generacii S80 je "drbnute"
Ja idem z BA v obdobnom case, takze by to slo

kfe
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 10
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Vůz: S60 B5244S 2.4l 2005
Bydliště: SB/BA (SR)

#106 GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Příspěvek od kfe »

no ale teraz mi kazi moju nadej toto radio. HU 650 s kazetakom, a co je dolezite, s extra koleckom na CD. wtf? pozna to niekto
[img]http://www.trioma.ru/base/volvo/pic/hu650.jpg[/img]
_________________
S60 2.4 125 kW, 2005

wickey
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3745
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Bratislava
Vůz: V70 D5 AWD, S60 D5, C70 T5 Cab, XC90 V8
Bydliště: Bratislava - Staré Mesto

#107 GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Příspěvek od wickey »

to je radio z S80
_________________
'01 C70 T5 cabrio - B5234T3, M56LK 176 kW #601 - signal red /// '06 V70 D5 AWD - D5244T4, M66 AWD 136 kW #459 - dawn blue pearl /// '06 S60 D5 - D5244T4, M66 136 kW #459 - dawn blue pearl
'08 XC90 V8 AWD Sport - B8444S, AWTF-80 SC 232 kW #612 - passion red /// '03 S60 T5 - B5234T3, AW55-50SN 184 kW #449 - mistral green metallic

ex: '84 760 GLE TD; '90 940 GLE; '96 850 2.5 20V; '91 440 1.8 K; '98 V70 R AWD; '97 850 R; '00 V70 R AWD, '87 740 GL, '97 850 GLE, '04 S60 R AWD, '98 V70 XC AWD Cross Country, '99 V70 XC AWD Cross Country, '99 S70 2.5 20V, '00 V70 XC AWD Cross Country, '04 XC90 2,5T AWD

kfe
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 10
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Vůz: S60 B5244S 2.4l 2005
Bydliště: SB/BA (SR)

#108 GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Příspěvek od kfe »

dnes sme s marekom skusili napojit GROM na moje radio HU650 a funguje to paradne :Yahoo!:
trochu bol problem najst miesto v palubovke (po FL) pre tu krabicku, tak sme to tam ako tak suchli a cez vikend sa s tym pohram

hned som si to od neho aj kupil. kto uvazuje o MP3 (s najnovsim firmwarom dokonca FLAC) v aute, tak odporucam GROM, a samozrejme od mareka :Bravo: ma este nejake skladom :D

ps: marek, mozes si to na stranke upravit, ze HU650 je od dnes kompatibilne :)
_________________
S60 2.4 125 kW, 2005

ok2ucx
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 2622
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Beskydy
Vůz: V90CC-T6/S80-V8/740/940/C30
Kontaktovat uživatele:

#109 GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Příspěvek od ok2ucx »

Pánové,

s kamarády jsme se rozhodli poladit svá audia a vylepšit je o MP3 pomocí GROMu. Momentálně dávám dohromady jednu objednávku, kterou bych chtěl nejpozději v neděli (7.10.) odeslat. V objednávce bude i nějaký kousek mimo Volvo (konkrétně Škoda) - takže pokud máte v rodině ještě další přibližovadla - vidím tam podporu pro VW group nebo Fordy, tak neváhejte.

GROMy by mohly být v republice do 14 dnů a když se vše dobře zadaří, tak za ceny, které odpovídají doporučených cenám na originál americkém GROM shopu nebo o fous lepších. Čím více se toho posbírá, tím lepší bude cena.

Dejte mi vědět přes SZ nebo mailem na pavel(zavinac)D5T5.com

Pavel

P.S. Všiml jsem si, že GROM nabízí osekanou variantu pouze pro Android a USB (http://gromaudio.com/store/android_adapters/index.html) - bez možnosti Bluetooth. Pro toho, kdo ví, že "nikdy" nepůjde do Apple a/nebo Bluetooth, tohle může být zajímavé vylepšení ceny (jestli dobře koukám, tak za ~$100). Což už je věru cena zajímavá.
_________________
.::. V90CC T6 2018 .::. S80 V8 2007 .::. 940 2.3 1995 .::. 940 Polar 1994 .::. 740 Turbo 1988 .::.
Repase/klonování/párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / SAS & Optimalizace motoru
Start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika: VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
https://D5T5.com https://d5t5.com/helpdesk
Specializovaný Volvo servis - CarDiag.info

Shockey

#110 GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Příspěvek od Shockey »

Zrovna včera jsem objednal z německýho shopu verzi bez BTH a možností pro připojení "japka". V popisu sice píšou, že umí jen AAC, MP3, WAV, ale po updatu na firmware č. 27 už umí i FLAC. Pro rádio HU-850/650, který nemá minidisc mód jde pomocí upraveného firmware rozchodit i CD Text.
Velkou výhodou GROMu je funkční helpdesk a častý update firmwaru :good:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 879
Registrován: 13 roků 8 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: S60 D5, S60 R, S80 D5

#111 GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Příspěvek od MarekV »

ja len dodam, ze gromy predavam tiez a CD text sa mi nepodarilo rozchodit ale treba je nato treba 650/850 radio :pardon:

Shockey

#112 GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Příspěvek od Shockey »

MarekV: některý starší kusy ten CD text neumí, ale zjistíš to jen podle sériový čísla, který na helpdesku ověří. Pro verze, který mají možnost přepnutí na Minidisc je oficiální firmware s podporou tagů, pro 650/850 je potřeba upravený, který poslali přímo na mail. Pak je ještě potřeba vyzkoušet správný kódování tagů, aby to fungovalo.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 879
Registrován: 13 roků 8 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: S60 D5, S60 R, S80 D5

#113 GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Příspěvek od MarekV »

No snad ti to pojde, pretoze KFE si tam ten ich soft nalial a prestalo mu to cele ist a musel davat starsiu verziu.
Je ale pravda, ze ma aj starsiu verziu hardware ... ak ti to pojde budem len rad, ze som o cosi mudrejsi :good:

Shockey

#114 GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Příspěvek od Shockey »

"kfe" mi o tom říkal, o víkendu jsme se potkali v Prešově. Podle helpdesku je ta verze SAT firmware v pořádku, spíš je problém s verzí firmware 26, která má nějaký bugy a nefunguje. Pposlali novou č. 27 (s podporou FLAC) a vše OK (až na tagy, ale to je možná špatným kódováním).

kfe
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 10
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Vůz: S60 B5244S 2.4l 2005
Bydliště: SB/BA (SR)

#115 GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Příspěvek od kfe »

ano, najnovsia verzia 27 funguje tak ako ma. kto by chcel mozem mu ten subor poslat.

k zmene kodovania v ID3 tagoch a otestovaniu na radiu som sa este nedostal :oops: mozno dnes ked pojdem na minizraz v BA tak to skusim
_________________
S60 2.4 125 kW, 2005

Shockey

#116 GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Příspěvek od Shockey »

Zrovna mi došel mail z německýho umno-tech.com, že "light" verzi AND2 stáhl na doporučení výrobce z prodeje. Je tam nějaký problém v komunikaci s rádii HU-xxx a Grom na tom pracuje, zatím neví, jestli je to HW nebo SW problém.
Verze USB2 je v pořádku, tak jsem změnil objednávku a dneska to pošlou.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 287
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Vůz: S60 2.5T 04
Bydliště: Ostrava

#117 GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Příspěvek od Makronis »

Počkat počkat počkat, to jako umí i ID3Tagy??? Má to někdo odzkoušené na S60 2004 s Hu-603? jestli jo tak beru všema dvaceti :Yahoo!:
_________________
Volvo... automobily s duší.
S60 12/2003 2,5T B5254T2 M56 370kKm black and white.

kfe
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 10
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Vůz: S60 B5244S 2.4l 2005
Bydliště: SB/BA (SR)

#118 GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Příspěvek od kfe »

tagy sice este nemam odskusane, ale inu uzitocnu vec mam, ktora funguje

preskakovanie adresarov/albumov. cize sa daju preskakovat cele adresare bez toho aby si presne vedel kolko skladieb je v kazdom adresari. ak ich je tam 5, preskoci 5, ak 50 tak skoci 50. robi sa to tlacitkom SCAN.

tato ficurka je defaultne podporavana vo firmveri 27. na to aby to slo aj na starsich, je potrebne si vygenerovat config subor tu: http://www.gromaudio.com/support/usb-config.html a nastavit option "s" na hodnotu "d"
_________________
S60 2.4 125 kW, 2005

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 879
Registrován: 13 roků 8 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: S60 D5, S60 R, S80 D5

#119 GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Příspěvek od MarekV »

vcera som to hodil do GROMu, ID3 tahy nejdu na HU-803, takze to nepojde ani na HU-603 lebo to je jeho slabsi derivat

Shockey

#120 GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Příspěvek od Shockey »

Je to dost rozmazaný, ale podle mě je to HU-803 a tagy fungují. :unknown:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 287
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Vůz: S60 2.5T 04
Bydliště: Ostrava

#121 GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Příspěvek od Makronis »

Jojo, to je 803, protože má ty dva čudliky vpravo, 850 má jen jeden. I co jsem zkoumal jejich stránky tak píšou že jo, protože dříve tam měli přímo napsáno že nepodporuje.
Jen jsou různé formáty tagů a neumí to všechny, tak jestli třeba nemůže být průser v tom.
_________________
Volvo... automobily s duší.
S60 12/2003 2,5T B5254T2 M56 370kKm black and white.

Shockey

#122 GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Příspěvek od Shockey »

Dneska jsem zapojil Grom-USB2 (jednoduchá záležitost, cca 30 minut) a zkusil neoficiální SAT firmware s podporou tagů pro HU-650/850. Po uploadu se na čudlíku Source objevila možnost FM/AM/CD06 (interní changer)/SAT1/SAT2/SAT3. Musí se zvolit SAT a tagy okamžitě fungovaly u všech položek (na usb jsem měl různé adresáře s ASCII i s "normálním" kódováním).
V MENU/SAT Settings (nová položka) se pak dá navolit, co se zobrazuje: Title/Album. Bohužel nefungovalo ovládání na volantu, večer na stránkách Gromu fungoval Helpdesk online chat, tak jsem seděl v autě s NTB a online to s nimi řešil. Zatím se jedná o neofiko firmware a vedlejší projekt, kterým se jen baví. Takže to nakonec se mnou částečně testovali a zapisovali některý bugy, pro úplný odladění to ale musí vyzkoušet v autě a ne na stole, takže těžko říct, kdy bude plně funkční verze.
Každopádně jestli někdo chce tagy a vydrží ovládání na panelu, můžu mu firmware poslat.
Přílohy
DSC_0017.jpg
DSC_0016.jpg
DSC_0015.jpg
Naposledy upravil(a) Shockey dne 08 říj 2012 21:12, celkem upraveno 1 x.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 879
Registrován: 13 roků 8 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: S60 D5, S60 R, S80 D5

#123 GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Příspěvek od MarekV »

hezky ...
posli mi to prosim ta na volvozone@volvozone.sk

diky

pohram sa s tym

kfe
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 10
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Vůz: S60 B5244S 2.4l 2005
Bydliště: SB/BA (SR)

#124 GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Příspěvek od kfe »

Shockey píše:Dneska jsem zapojil Grom-USB2 (jednoduchá záležitost, cca 30 minut) a zkusil neoficiální SAT firmware s podporou tagů pro HU-650/850. Po uploadu se na čudlíku Source objevila možnost FM/AM/CD06 (interní changer)/SAT1/SAT2/SAT3. Musí se zvolit SAT a tagy okamžitě fungovaly u všech položek (na usb jsem měl různé adresáře s ASCII i s "normálním" kódováním).
V MENU/SAT Settings (nová položka) se pak dá navolit, co se zobrazuje: Title/Album. Bohužel nefungovalo ovládání na volantu, večer na stránkách Gromu fungoval Helpdesk online chat, tak jsem seděl v autě s NTB a online to s nimi řešil. Zatím se jedná o neofiko firmware a vedlejší projekt, kterým se jen baví. Takže to nakonec se mnou částečně testovali a zapisovali některý bugy, pro úplný odladění to ale musí vyzkoušet v autě a ne na stole, takže těžko říct, kdy bude plně funkční verze.
Každopádně jestli někdo chce tagy a vydrží ovládání na panelu, můžu mu firmware poslat.
tak to je paradne :shock: , martin gratulujem ze to ide :good:
kazdopadne mne ten SAT softver na HU-650 nefungoval vobec. ale to mozno kvoli starsej verzii gromu. tak mi ostava cakat na novsi firmver :unknown:
_________________
S60 2.4 125 kW, 2005

Shockey

#125 GROM - Audio MP3/iPod Adapter k original autoradiam

Příspěvek od Shockey »

MarekV a kfe: Nebyl jsem schopný asi hodinu vrátit zpět ofiko firmware (dal jsem ho na USB, to sice po zapojení blikalo jak má, ale nic se nepřehrálo), tak jsem jim napsal na ten helpdesk chat. Reagovali v podstatě hned a poradili, že se musí z rádia vypojit na pár sekund ten zelený konektor s napájením (i vícekrát po sobě). Přitom musí být v GROM zapojené USB s požadovanou verzí firmwaru, potom se to "chytne". Zkoušel jsem pak firmwary flashovat několikrát, takže se není čeho bát, funguje to.
Pak funguje i funkce "SCAN + Next track" pro přeskakování adresářů, songy se posunují pomocí Next track. Akorát se nezobrazí nápis SCAN, takže nevíš, jestli zrovna přeskakuješ adresáře nebo jen písničky. Ale slíbili, že to dotáhnou do konce, včetně ovládání na volantu, pak to bude bomba.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Audio, video, navigace, telefony a ostatní komunikace“