XENONY

jak si doma vyladit motor apod.
  • Autor
  • Zpráva
tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 24
Příspěvky: 1093
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#176 XENONY

Příspěvek od tnemec »

dali píše:
Tak tohle mě rozsekalo! :ROFL: To je argument jak noha! :green: Až tohle bude aplikovatelný tak slušnej člověk může rovnou emigrovat, protože šmejdi dělaj většinu věcí v dobrý víře.

Já to řeším takhle: když se mi nelíbí, jak protijedoucímu HID svítí, dám dálkový, a už je nevyndám. Dobrý je když mi to chce oplatit taky dálkovýma... a žádná změna, svítí mu to furt stejně :green:
Semtam to odnese i nějaká dvojková oktávka, když nemám náladu.
Princip bona fide má poměrně jasně definované mantinely, jasně mimo jiné definuje, že pokud pachatel mohl vědět, pak vědět měl. Čili pokud někoho majznu okovanou bejzbolkou a rozkřápnu mu kokos, tak jsem nemohl jednat v dobré víře, že ho tím jen lehce pokárám.

Diskusi bych uzavřel s tím, že si to budem dělat oba po svým a budem doufat, že až se srazíme, tak se nějak dohodneme :-) Zkrátka pro mě je podstatně větší děs přehlédnout chodce kvůli originálním bludičkám než někoho možná oslnit. Kdybych to měl naopak, tak bych musel nutně dát žalobu na Škoda-auto za světla na Fóbyjích I, kde a) chybějící regulace dovoluje těm světlům svítit jak hovada b) design paraboly způsobuje při sebemenší terénní nerovnosti oslnění horší jak od celých HID. A pochopitelně počítám s tím, že pokud dojde na lámání chleba, budu držet kratší konec lana...

Nicméně respektuji Tvou nenávist k HID, mám to podobně vůči fóliím na předních bočních oknech, které mi znemožňují pozorovat, co dělá řidič a jakkoli s ním komunikovat. Také jsou zakázané (resp. povolené s min. 90% propustností) a také na to STK i PČR kašlou. A těch věcí je víc.

Zkrátka dohodněme se, že se nedohodneme :-)

P.S. Argumenty proti HID jsou stejné, jako v době, kdy začínaly legální xenony. Taky všichni tvrdili, jak je to oslňuje a kdesi cosi a dneska to nikomu nepřijde...
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#177 XENONY

Příspěvek od dali »

2 tnemec:
já píšu, že dálkový dávám když se mi nelíbí, jak někomu svítí HID. Takže pokud to máš seřízený tak jak si někde v hloubi topiku naznačil tak bych v případě našeho setkání na použití trestu dálkovýma ani nepomyslel. :wink: Zas takovej fanatik nejsem. Kdybys viděl případy na který jsem ty dálkový použil, možná bys to udělal taky, jenže rvát někomu dálkový za špatný svícení z auta který má taky HID by asi vyznělo trochu jinak :crazy:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 21
Příspěvky: 552
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.
Bydliště: Kolín

#178 XENONY

Příspěvek od Pavluňa »

tnemec píše:Diskusi bych uzavřel s tím, že si to budem dělat oba po svým a budem doufat, že až se srazíme, tak se nějak dohodneme :-) Zkrátka pro mě je podstatně větší děs přehlédnout chodce kvůli originálním bludičkám než někoho možná oslnit. Kdybych to měl naopak, tak bych musel nutně dát žalobu na Škoda-auto za světla na Fóbyjích I, kde a) chybějící regulace dovoluje těm světlům svítit jak hovada b) design paraboly způsobuje při sebemenší terénní nerovnosti oslnění horší jak od celých HID. A pochopitelně počítám s tím, že pokud dojde na lámání chleba, budu držet kratší konec lana...

Nicméně respektuji Tvou nenávist k HID, mám to podobně vůči fóliím na předních bočních oknech, které mi znemožňují pozorovat, co dělá řidič a jakkoli s ním komunikovat. Také jsou zakázané (resp. povolené s min. 90% propustností) a také na to STK i PČR kašlou. A těch věcí je víc.

Zkrátka dohodněme se, že se nedohodneme :-)

P.S. Argumenty proti HID jsou stejné, jako v době, kdy začínaly legální xenony. Taky všichni tvrdili, jak je to oslňuje a kdesi cosi a dneska to nikomu nepřijde...
tnemec: krasne napsano :good: lip to snad ani neslo :wink: :beer:

dali: by me zajimalo,jak na dalku poznas,ze je to HID,nebo jen blba lampa :twisted: :crazy:
_________________
Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v. 2011 r.v.2005,Kinetic
Pavluňova galerka :-)

Lukaso
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#179 XENONY

Příspěvek od Lukaso »

prpblém je v tom, že dneska jak jsou výbojky s paticema H7,H4...tak každej prostě přijde cvakne to tam a je to, jenže to prostě nestačí....u paraboly teda
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#180 XENONY

Příspěvek od dali »

Pavluňa píše:dali: by me zajimalo,jak na dalku poznas,ze je to HID,nebo jen blba lampa :twisted: :crazy:
Já jim ty dálkový dávám zblízka :wink: :crazy: BTW Na 20 aut oslňujících HID připadá jedno oslňující žárovkama.
Pokud budu mluvit za sebe, tak 850 jsem s namontovanou nějakou takovou prasečinou koupil a celou 1000 km cestu domu jsem se styděl a vduchu se omlouval všem, který jsem potkal. S tím jak mi moje auta svítí spokojenej nejsem, ale nechat si něco takovýho na autě, tak bych se v první řadě propad ostudou :oops:
Kam bych si něco takovýho naopak dal, je motorka, protože u tý je to jestli tě někdo vidí nebo ne často otázka života a smrti tam by mi bylo jedno jak moc ostentativně dávám ostatním najevo, že jedu (tím myslím ve dne, v noci jezdí ty co musí + sebevrazi) navíc od tý doby co je svícení přes den povinný i pro auta, je motorka přehlédnutelná ještě snáz.

jou81
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1038
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno / Hradec Králové
Vůz: XC90 MY17 Inscription

#181 XENONY

Příspěvek od jou81 »

dali píše:Já jim ty dálkový dávám zblízka :wink: :crazy:
A kdybys viděl jak svítí taková dálková H9 v naleštěným novým světlometu, to je paprsek, uááááá :Yahoo!:

Né že bych se tím chlubil, ale takovým fialovým prasákům ho občas taky ukážu :pardon:
_________________
https://www.zidekmir.cz/ - Volvo diagnostika s úsměvem, v Brně zdarma :-)
Oprava přístrojovek a jiné elektroniky z S/V/XC s doživotní zárukou :-) tel. 602749614

S80 V8 Executive, XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

st_Andy
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1929
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Bydliště: Košice - Staré mesto
Vůz: V90 D5 AWD Inscription

#182 XENONY

Příspěvek od st_Andy »

jou81 píše:A kdybys viděl jak svítí taková dálková H9 v naleštěným novým světlometu, to je paprsek, uááááá :Yahoo!: :pardon:
Tohle je paprsek! :green: :pardon:

S80
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 70
Registrován: 18 roků
Bydliště: Jirkov

#183 XENONY

Příspěvek od S80 »

Všem co večer špatně vidí , doporučuji zajít si k očnímu. Ušetříte za rádoby xenony a protijedoucím nervy z vašeho oslnování. Jinak Pavlušo , pokud tvrdíš že ti 8000K svítí líp jak staré H7 tak kecáš, při 8000K nevidíš lautr kulový,jen to máš modrý jak jelito. Jinak standartně se osazují do xenonů 4300 K až 5000 K a asi zřejmě vědí proč, nemyslíte ?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 21
Příspěvky: 552
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.
Bydliště: Kolín

#184 XENONY

Příspěvek od Pavluňa »

st_Andy: jj to fe faaaaakt paprsek :lol: :D

S80: za radoby xenony jsem utraltil celkem rad :) a urco nelituju lip vidim,nikoho neoslnuju,takze vyhodnej tah :wink: (ocniho urco neportebuju :lol: )
Svitivost 8000K se urco nevyrovna treba 5000K,ale 100% to svtiti lip nez nejlepsi halogenka,tim si bud jistej :good: tenhle odstin jsem chtel i kvuli vzhledu auta,takze vicemene kompromis :)
Az budu kupovat odstin jen pro ucel koupim maximalne 6000K :D

Dal uz psat nic nebudu,protoze bych se opakoval,takze staci komplet precist tenhle topic :)
_________________
Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v. 2011 r.v.2005,Kinetic
Pavluňova galerka :-)

Lukaso
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#185 XENONY

Příspěvek od Lukaso »

Pavluňa : 8000K se ještě dá ikdyž už je to trochu disko...viděl bych to jako "rozumný maximum" . Co se týká oslňování, je třeba si uvědomit, že je trochu něco jinýho to cpát do paraboly a něco jinýho do projektoru :wink:
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

S80
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 70
Registrován: 18 roků
Bydliště: Jirkov

#186 XENONY

Příspěvek od S80 »

8000 K je dobrý korát tak na bílé čáry, do snížené viditelnosti jako mlha, déšť a sníh nepoužitelné. a pokud jsem pochopil, tak si pavluna namontoval HID kvůli image, ne kvůli lepší viditelnosti .Holt i fandové Volva se mění, tuning jim není cizí :lol:

S80
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 70
Registrován: 18 roků
Bydliště: Jirkov

#187 XENONY

Příspěvek od S80 »

Lukaso píše:Pavluňa : 8000K se ještě dá ikdyž už je to trochu disko...viděl bych to jako "rozumný maximum" . Co se týká oslňování, je třeba si uvědomit, že je trochu něco jinýho to cpát do paraboly a něco jinýho do projektoru :wink:
Právě takové světla oslnují jako prase, uvědom si to . To je vám jedno že se může někdo zabít ?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 21
Příspěvky: 552
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.
Bydliště: Kolín

#188 XENONY

Příspěvek od Pavluňa »

Lukaso: nemyslim,ze je to tolik disko :D se koukni na fotky :) rekl bych rozumny maximum,nebo kompromis mezi vzhledem a ucinnosti :wink:

S80: kdyby sis precetl celej tenhle topic,jak uz jsem ti psal,urcite bys nenapsal,ze to mam kvuli image :no: ,ale jak pisu Lukasovi je to kompromis :wink:
Kazdopadne mi neni jedno jestli nekoho oslnim,ale je pro me dulezity,ze lip vidim,coz si nemyslis,ale kazdej ma prece narok na svuj nazor :wink:

Prosim,prosim jeste procti si celej tenhle topic DIKY!

btw: daleko snadneji muze zabit jednickova Fabka s halogenama nez ja z HID :D a to mylsim neni jedniny auto,ktery takhle oslnuje uz z fabriky :evil:
_________________
Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v. 2011 r.v.2005,Kinetic
Pavluňova galerka :-)

S80
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 70
Registrován: 18 roků
Bydliště: Jirkov

#189 XENONY

Příspěvek od S80 »

tenhle topik jsem četl řádek po řádku a nestačím se divit . Jinak o te imidžovce jsi mne už přesvědčil dávno, jak tu opěvuješ toho tvého focuse s motorem od PSA. Uvědom si že jsou tu lidé kteří dali Volvu kus života a srdce, a neřeší na svém autě vysloveně kraviny jako jsou HID sady. Volvo má zůstat originál tak jak je, to je můj názor starého Volváka
Naposledy upravil(a) S80 dne 15 lis 2009 21:49, celkem upraveno 1 x.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2166
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Sydney - AUS
Vůz: Mitsubishi Challenger

#190 XENONY

Příspěvek od tomasss »

S80 píše:Volvo má zůstat originál tak jak je
:good:
_________________
Je: Mitsubishi Challenger 2002 3.0 V6 aut
Bylo: V40 D2 6q 88kW MY2017, 760GLE B280F AW71 108kW, 960II B6304S3 AW30-43 150kW, 2x 740TURBO B204GT M90 147kW, S70R B5234T3 AW50-42 176kW

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 24
Příspěvky: 1093
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#191 XENONY

Příspěvek od tnemec »

S80 píše:tenhle topik jsem četl řádek po řádku a nestačím se divit . Jinak o te imidžovce jsi mne už přesvědčil dávno, jak tu opěvuješ toho tvého focuse s motorem od PSA. Uvědom si že jsou tu lidé kteří dali Volvu kus života a srdce, a neřeší na svém autě vysloveně kraviny jako jsou HID sady. Volvo má zůstat originál tak jak je, to je můj názor starého Volváka
Moje definice je podobná, ale o něco pružnější: Volvo vyjíždí z fabriky hotové a není potřeba ho dodělávat. Patří na něj jen originální věci nebo věci, které by tam fabrika dala, kdyby byly v té době k dispozici :-).
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

DejFe
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 285
Registrován: 20 roků 3 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: Služební
It’s my birthday

#192 XENONY

Příspěvek od DejFe »

Veterání mají zustat v originálním stavu, auto se kterým deně jezdím se musí podřídit standartu doby, prostě ostatní auta přezbrojili na HID Xenony no tak musíme jit s dobou.

Začal jsem čist tento topic a tak jsem začal sledovat protijedouci auta, a skromě říkam že 80 % (mimo osvětlene komunikace) mě oslnovalo tak že jsem viděl koulove, a to je přesně moment kdy jak s80 říka je šance někoho zabít, jenže na vině nebude ten co projede a viděl ale ja co jsem neviděl. Vidím dobře (jim mrkvičku) ale vzhledem k tomu jak moc tě člověk naproti oslní tak vidím koulove, pokud tedy budu svítit vice, uvidím dál i při střetu s "oslnovačem" , a stale mužu mít seřízená světla abych někoho neoslnoval ale viděl více .
_________________
Volvo 960 _ B204FT _ M46 _´93 _ 140KW
Volvo 850 R
Volvo V70 I T5

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#193 XENONY

Příspěvek od dali »

tnemec píše:Moje definice je podobná, ale o něco pružnější: Volvo vyjíždí z fabriky hotové a není potřeba ho dodělávat. Patří na něj jen originální věci nebo věci, které by tam fabrika dala, kdyby byly v té době k dispozici :-).
Opravdu nerad Tě opět chytám za slovo, ale fakt musím :oops: Nedokážu si představit, jak by fabrika jejímž hlavním krédem je bezpečnost dala HID xenony do skleněnýho vroubkovanýho světla s hladkou parabolou a bez dynamický regulace sklonu. Dobře si všimněte jak pěkně a ohleduplně svítí Volva s ORIGINÁL xenonama. Možná to taky bude souviset s tím, že Volvo začalo xenony montovat až v MY2003, takže se vklidu mohli poučit z chyb ostatních než to pustili do výroby. Mám za to že hlavní důvod, proč tak pozdě byl zákaz používání xenonů ve Švédsku, ale i tak.

wickey
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 3745
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Bratislava
Vůz: V70 D5 AWD, S60 D5, C70 T5 Cab, XC90 V8
Bydliště: Bratislava - Staré Mesto

#194 XENONY

Příspěvek od wickey »

dali píše: Opravdu nerad Tě opět chytám za slovo, ale fakt musím :oops: Nedokážu si představit, jak by fabrika jejímž hlavním krédem je bezpečnost dala HID xenony do skleněnýho vroubkovanýho světla s hladkou parabolou a bez dynamický regulace sklonu. Dobře si všimněte jak pěkně a ohleduplně svítí Volva s ORIGINÁL xenonama. Možná to taky bude souviset s tím, že Volvo začalo xenony montovat až v MY2003, takže se vklidu mohli poučit z chyb ostatních než to pustili do výroby. Mám za to že hlavní důvod, proč tak pozdě byl zákaz používání xenonů ve Švédsku, ale i tak.
amen.
_________________
'01 C70 T5 cabrio - B5234T3, M56LK 176 kW #601 - signal red /// '06 V70 D5 AWD - D5244T4, M66 AWD 136 kW #459 - dawn blue pearl /// '06 S60 D5 - D5244T4, M66 136 kW #459 - dawn blue pearl
'08 XC90 V8 AWD Sport - B8444S, AWTF-80 SC 232 kW #612 - passion red /// '03 S60 T5 - B5234T3, AW55-50SN 184 kW #449 - mistral green metallic

ex: '84 760 GLE TD; '90 940 GLE; '96 850 2.5 20V; '91 440 1.8 K; '98 V70 R AWD; '97 850 R; '00 V70 R AWD, '87 740 GL, '97 850 GLE, '04 S60 R AWD, '98 V70 XC AWD Cross Country, '99 V70 XC AWD Cross Country, '99 S70 2.5 20V, '00 V70 XC AWD Cross Country, '04 XC90 2,5T AWD

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#195 XENONY

Příspěvek od eLzyx »

dobastlený xenony taky nemusím. Dobře seřízený origo čirý světlomety jsou naprosto dostačující. A to jezdím v noci denodenně.
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#196 XENONY

Příspěvek od eLzyx »

tnemec píše:Moje definice je podobná, ale o něco pružnější: Volvo vyjíždí z fabriky hotové a není potřeba ho dodělávat. Patří na něj jen originální věci nebo věci, které by tam fabrika dala, kdyby byly v té době k dispozici :-).
jen bych doupřesnil tu poslední větičku ... věci, které tam fabrika dávala v pozdějších verzích daného či velice příbuzného modelu (tj. čiré světlomety z C70 cabrio na S/V/C70, nebo na starší S60 čiré světlomety z modelů po roce 2005)

(to jen pro případ, kdyby si někdo tu gumovou definici vykládal tak, že když to tenkrát volvo nemělo a teď to jde, byť neorigo, tak je to v pořádku)
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 24
Příspěvky: 1093
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#197 XENONY

Příspěvek od tnemec »

dali píše: Opravdu nerad Tě opět chytám za slovo, ale fakt musím :oops: Nedokážu si představit, jak by fabrika jejímž hlavním krédem je bezpečnost dala HID xenony do skleněnýho vroubkovanýho světla s hladkou parabolou a bez dynamický regulace sklonu. Dobře si všimněte jak pěkně a ohleduplně svítí Volva s ORIGINÁL xenonama. Možná to taky bude souviset s tím, že Volvo začalo xenony montovat až v MY2003, takže se vklidu mohli poučit z chyb ostatních než to pustili do výroby. Mám za to že hlavní důvod, proč tak pozdě byl zákaz používání xenonů ve Švédsku, ale i tak.
Slyšel jsi někdy slovo "nadsázka"?
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

Lukaso
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#198 XENONY

Příspěvek od Lukaso »

S80 píše:
Lukaso píše:Pavluňa : 8000K se ještě dá ikdyž už je to trochu disko...viděl bych to jako "rozumný maximum" . Co se týká oslňování, je třeba si uvědomit, že je trochu něco jinýho to cpát do paraboly a něco jinýho do projektoru :wink:
Právě takové světla oslnují jako prase, uvědom si to . To je vám jedno že se může někdo zabít ?
Aby bylo jasno, já to neobhajuju, ale ani hned neodsuzuju. Je to i trochu reakce na někoho jinýho kdo tu psal proč tam něco bastlit když z továrny to je ok...až se budou dělat všechny Volva v plné výbavě tak hurá :wink: to se už nemusí nic dodělávat. A upřímě řečeno, xenonový světla je tuning asi jako když si dáš na auto 17" cky a nebo přilepíš navigaci na čelní sklo. Já mam taky originální navi co se vysouvá z palubky a neříkám všem že jsou tuzeři když maj něco přilepenýho na skle - jako že se mi to nelibí.

Hodit do paraboly HIDku bez žádný úpravy je prasárna, o tom žádná!! jediné co si ale uvědomuju je, že vůbec nevíš o čem mluvíš a nikdy si asi neviděl rozebranou lampu s čočkou :wink:

Já mam origo xenony a jsem v pohodě, občas mě opravdu nase*e někdo s dobaslenejma HIDkama, spíš ale hledám bič na majitelé kombíků s halogenem, který si hoděj do kufru pytel cementu a jsou celý happy jak jim svítí auto...??
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Lukaso
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#199 XENONY

Příspěvek od Lukaso »

Jen tak mimochodem jsem narazil na tohle:

https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=6&t=15349&p=239734&hilit=%C4%8Dir%C3%A1+optika#p239734

zajímavý že tenhle bastl nikomu nevadil, naopak,.... když jsme u toho co na volvo patří a co ne...
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Pablo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 275
Registrován: 20 roků
Bydliště: Praha

#200 XENONY

Příspěvek od Pablo »

Nemáte někdo zkušenost s touhle věcí?
http://www.svetzarovek.prodejce.cz/k-549/led-halogeny-h1-h3-h4-h7/
P.
_________________
945GL B230FD/M47 1993
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co vyladit???“