Zdráhavý chod motoru na benzín - LPG je OK

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 6
Registrován: 7 měsíců
Bydliště: Mohelnice
Vůz: Volvo V70 P2 BiFuel CNG, manuál

#1 Zdráhavý chod motoru na benzín - LPG je OK

Příspěvek od KodzghlyCZ »

Ahoj všem

Dostala se mi do rukou 2005 V70 II s motorem B5244 S2, obyč atmosféra se 103kW. V autě už je vestavba na LPG od Landi Renzo s přímazem oleje.
Auto má dost problém nastartovat, většinou mu trvá pár startů než se konečně chytne, předtím většinou silně kolísá a většinou to končí tím, že motor zhasne a musím startovat znovu. Po několika takovýchto startech už se motor chytí a běží na cca 800 RPM. V neutrálu reaguje na plyn poměrně normálně, ačkoli je slyšet, že motor neběží úplně plynule. Když s ním ale jedu a šlápnu na plyn, tak mu trvá třeba 5 vteřin, než dostanu nějakou odezvu. Pak se většinou začnou zvětšovat otáčky, jakoby motor nabral dech. Na vyšší stupně řazení se ale začne zdráhat a přestane mít výkon.
Zvláštní je, že na LPG motor běží naprosto bez problémů, reakce plynu je okamžitá a motor zabírá tak jak by měl, možná ještě o něco líp než moje druhá V70 se stejným motorem na benzín. Po přepnutí na benzín se začne problém opakovat - auto ztrácí výkon, škube a otáčky padají nebezpečně nízko.

Zatím jsem měnil svíčky, váhu vzduchu a čistil škrtící klapku. Další zákroky jsem nepodnikal, nicméně výše uvedené problém moc neovlivnilo. Možná má teď auto o něco větší sílu, protože předchozí svíčky na tom byly dost bídně, ale celkově problém setrvává. Diagnostika neukazuje nic zvláštního - nemám origo Volvo diagnostiku, takže nevidím vše, ale u ostatních aut chybové hlášky dostávám, tady hlásí jen problém s čidlem teploty okolí.

Moje podezření na vadné díly jsou:
Palivové čerpadlo
Palivový filtr
Senzor tlaku v railu

Než se pustím do dalších pokusů, chci se zeptat zde na fóru, protože je velká šance, že už měl někdo podobný problém a závada byla naprosto mimo to, co podezírám. Za každou odpověď budu rád. Pokud bude třeba další info, rád poskytnu vše, co zvládnu.

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13127
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#2 Zdráhavý chod motoru na benzín - LPG je OK

Příspěvek od raolsa »

Určitě bych vyměnil palivový filtr. Kdo ví, kdy byl naposledy měněný.
Tohle mi štymuje na problém s palivem, když na LPG to běží normálně. Možná i vstřiky.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 6
Registrován: 7 měsíců
Bydliště: Mohelnice
Vůz: Volvo V70 P2 BiFuel CNG, manuál

#3 Zdráhavý chod motoru na benzín - LPG je OK

Příspěvek od KodzghlyCZ »

Pravda, vstřiky by to mohly být taky. Levnější bude ale asi zkusit ten filtr a třeba se poštěstí. Čerpadlo mám jedno funkční navíc, vstřiky taky, ale ten filtr bude asi nejmíň bolet. Díky za radu :wink:
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“