System motoru - snizeny vykon

Nejnovější Volva od roku 2015/16
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 80
Registrován: 9 roků
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo XC90 II

#1 System motoru - snizeny vykon

Příspěvek od butcherson »

Ahojte,

mám problém se a systémovou hláškou “snížený výkon”. 3 cestě na dálnici se rapidně snížil výkon a nedovolil mi auto jet více než 90 km/h. Když jsem otevřel kapotu, byla tam vidět dírka v hadici. V servisu ji vyměnily, ale stále se to opakovalo. Myslel jsem, že je to jen špatným uchycením (protože se na hadici stále objevovala “mastnota”), po 3. navsteve a kontrole dotazeni jiz zadny unik nepozoruji, ale hlaska i vliv na vykon se stale opakuje. Při monitoringu, bylo vše v pořádku bez žádných závad. Kromě hlášky se to projevuje tak, že při přidání plynu je slyšet pod kapotou výrazně “šumivý” zvuk.

Nevíte prosím, čím by to mohlo být?

Diky!
Přílohy
IMG_8178.jpeg
IMG_8181.jpeg
IMG_8224.jpeg
_________________
XC 90 II

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 128
Registrován: 1 rok
Bydliště: Žiar nad Hronom
Vůz: XC90 2019 B5

#2 System motoru - snizeny vykon

Příspěvek od jergus.balaz »

Na zahraničných fórach je toho dosť popísané. Majú to hlavne benzíny s polestar. Chýb a riešení je veľa, niekomu stačilo prehrať nový software, niekto menil palivové čerpadlo, niekto sviečky, niekto hadice a filter paliva, ale niekto aj turbo, a niekto menil aj motor. Dokonca sú aj prípady kedy Volvo odkupovalo auto späť v rámci reklamácie, ale to boli malé nájazdy.

Nemáš spotrebu motorového oleja?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 80
Registrován: 9 roků
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo XC90 II

#3 System motoru - snizeny vykon

Příspěvek od butcherson »

Super, díky. Spotřeba oleje je v normě. Problém nastal poměrně krátce po ročním servisu. Ale možná to nesouvisí..jinak ja mam diesel.
_________________
XC 90 II

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 96
Registrován: 1 rok 8 měsíců
Bydliště: Praha 5 - Řeporyje
Vůz: 17 XC90 D5 Inscription Polestar

#4 System motoru - snizeny vykon

Příspěvek od dusan.pazicky »

jergus.balaz nic ve zlem, ale tva unahlena reakce na dotaz celkem vystihuje z meho pohledu "know how" tohoto fora s novejsimi modely volva. :roll:

butcherson pokud auto nemelo problem pred servisem, zameril bych se na to co delali/menili. Prijde mi fakt divne, ze kdyz auto padne do "nouzaku" neni chyba zapsana v pameti chyb, auto bylo v autorizaku na vycteni chyb??? Za me bez chyboveho kodu, to je jako hledani jehly v kupce sena. Tve popisovane "vyrazne sumeni" by mozna nasvedcovalo nejake netesnosti v plnicim okruhu, ale opet bez chyboveho kodu se tezko bude neco radit natoz neco hledat. Mozna by bylo faj napsat motorizaci a modelovy rok, treba nekdo kdo tomu tady opravdu rozumi bude mit tip po cem jit. :wink:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 128
Registrován: 1 rok
Bydliště: Žiar nad Hronom
Vůz: XC90 2019 B5

#5 System motoru - snizeny vykon

Příspěvek od jergus.balaz »

Dusan.pazicky: Nic v zlom, ale nove modely majú toľko problémov, že ich nevedia riešiť ani v samotných autorizakoch, sám som bol toho svedkom.
Tu sú dva odkazy plne problémov s "korytnačku", drvivá časť užívateľov popisuje obdobný problém kedy nemali zapísanú žiadnu chybu, pritom auto stále padalo do korytnačky.

https://www.swedespeed.com/threads/turtle-icon-reduced-engine-performance.580287/

https://www.swedespeed.com/threads/reduced-engine-performance-after-hard-acceleration.576483/
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S/V/XC 90; V/XC 60“