S60 D3 automatická převodovka a servis

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 27
Registrován: 3 roky 9 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo S60 D3 110kW 2017

#1 S60 D3 automatická převodovka a servis

Příspěvek od frantaklika »

Nazdar Volváci,

jak jsem zmínil v jiném vlákně, namísto P2 S40 jsem zvolil koupi S60 D3 110kW a rovnou v automatu. Z ojetého automatu jsem měl a stále mám strach, ale na ty dálky mi to prostě přišlo velmi výhodné. Je to vůz z auto Cardion, r.v. 2017 a 117T km. Procházel jsem tady různá témata, ale ty odpovědi mi nepřišly ucelené, proto píšu nové téma a mám dvě otázky.

1.) Ty nové motory jsou pro mě fakt nový svět, proto mě zajímá jak je to teda fakt s tím olejem do motoru. Jasný, odpověď asi nebude jednoznačná, někteří tu psali, že zastávají to, co u starých aut a to výměna každých 10T kilometrů. Jiní, že Švédové vědí, proč dali doporučení 30T kilometrů. Dokud je to auto ještě poměrně nové, rád bych zachoval co nejdelší životnost, ale zase nerad bych byl moc akční a pak to nějak domrvil.
2.) V Cardionu mi řekli, že nemají jednoznačnou odpověď, jestli byl olej měněný ještě ve Švédsku (auto tam bylo do 78T kilometrů), v servisní knize jsou jen pravidelné kontroly, ale ne to, co bylo dělané. V pondělí mi budou dělat poprodejní servis, kde jsem požádal o výměnu oleje v převodovce. Jenže moc jsem to studoval a teď vůbec nevím. Vaculík doporučuje po 120T kilometrech první výměnu a pak po 60T kilometrech. Někdo co 60T kilometrů. Pokud budu brát extrém, že s tím někdo jezdil víc než třeba 180 km/h, nápor na převodovku musel být velký. No a to mě přivedlo k otázce, která byla také už několikrát řešena především na fb a poměrně zase zmatečné. Někteří psali jen výměna bez proplachu, protože pokud už to má 117T kilometrů, ten starý olej vymezuje vůle a s proplachem a výměnou by to mohlo být na škodu. Jiní zase, že proplach a výměna, to je nezbytné pro správný chod. Takže jak vlastně?

Díky moc za rady!

Jakub Svoboda
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5140
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#2 S60 D3 automatická převodovka a servis

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Nech je olej v AT vyměnit jako jsou oni zvyklí a můžeš klidně spát. Nicméně si spíše pohlídej, zda ten 4 hrnek nežere olej, jinak okamžitě reklamace.
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 27
Registrován: 3 roky 9 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo S60 D3 110kW 2017

#3 S60 D3 automatická převodovka a servis

Příspěvek od frantaklika »

Super, díky, budu si na to teď dávat pozor dokud to je v záruce.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“