Zvýšení otáček volnoběhu D2

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4
Registrován: 1 rok 6 měsíců
Bydliště: Praha 3
Vůz: Volvo C30 D2

#1 Zvýšení otáček volnoběhu D2

Příspěvek od danielh »

Ahoj, mám Volvo C30 D2, 1,6 84kW
Mám problém s volnoběhem, když nastartuju auto za studena, tak na volnoběh to neběží nejlíp.

Vibrace jsou celkem cítit v salonu a není to ono.
Ale když zapnu klima, tak je to lepší (jelikož otáčky volnoběhu se trochu zvětší - je to tak v SW uděláno v základu.aby to líp chladilo).

A pokud na volnoběh trochu zmáčknu plyn, tak hned ten motor začne běžet nádherně. Je tam 825 volnoběh, a třeba na 875 RPM to běží výborně.
Když se ten motor zahřeje, tak už to nejde skoro cítit. Zařazení rychlosti se spojkou nic nemění, vibrace jsou stejné.

Měnil jsem všechny vstřikovače, kontroloval palivový systém, a vše se zdá být ok. Co jsem ještě četl je, že to může být silentblock motoru, ten jsem ještě neměnil.

Každopádně jako nejjednodušší řešení mi přijde zvýšit otáčky volnoběhu třeba o 50.

Má otázka zní, jak se na Volvu dají změnit otáčky volnoběhu? Ve VIDA se mi to nedaří najít.

Druhá otázka je, zda navýšení otáček volnoběhu nemůže mluvit t špatný vliv na motor

Díky moc za pomoc

PS: není to nic hrozného, jen lehké vibrace v salonu, což by bylo vcelku u staršího auta normální, ale říkám si, že kdyby ten motor běžel ideálně na volnoběh tak to bude mnohem příjemnější
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“