850 - Zatékání do interiéru průchodkou

První generace velkých předokolek
  • Autor
  • Zpráva
Zir
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 25
Registrován: 4 roky 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V850 kombi

#1 850 - Zatékání do interiéru průchodkou

Příspěvek od Zir »

Ahojte,
do 850 mi teče na místě spolujezdce. Po vyndání koberce a zvednutí gumovo-pěnové rohože je na podlaze vlhkost, resp. někdy až kaluž, a to na pravé straně zcela vpředu pod palubkou. Blíže bylo zjištěno, že to teče, někde jak je průchodka kabelů do kabiny. Nebo nějaká jiná díra, kterou jsem tak úplně nevysledovala, není tam vidět.
Jak se tohle dá řešit? Je mi jasné, že se asi budou muset sundat dveře, ale co mám očekávat dál? Existuje ta průchodka jako náhradní díl?
Díkec.
_________________
Je: 850 kombi D5252T, M56 r.v.96, Traktor

f.e.e.t
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1358
Registrován: 7 roků 11 měsíců
Bydliště: Ronov nad Doubravou
Vůz: V70 D5252T 2.5 TDI r.v. 9/1998

#2 850 - Zatékání do interiéru průchodkou

Příspěvek od f.e.e.t »

Neztrácí se voda z expanzky? Hádal bych možná špatný výměník topení, pokud chybí voda v expanzce.
_________________
Volvo černá V70 TDI 9/1998 NA PRODEJ
Volvo stříbrná V50 T5 FWD 12/2004

dumi.cz
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3358
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Štěpánovice
Vůz: V70 '97 B5254T@192PSI Black | 850 '95

#3 850 - Zatékání do interiéru průchodkou

Příspěvek od dumi.cz »

Ja kdyz vjedu do mycky nebo poleju auto vetsim mnozstvim vody tak mi taky tece na nohy spulujezdce.

Zatim nevim presne kudy, ale prijde mi to ze to tam natece skrze kabinovy filtr (resp kolem toho jeho drzaku) a vytece to z ventilace u ventilatoru.
_________________
V70 '97 B5254T@192PSI Black - Vlk
850 `95 B5252S - Prezident
850 `96 B5252S WAGON A/T Webasto - Myslivec
850 '96 D5252T combi - Daisy

Zir
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 25
Registrován: 4 roky 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V850 kombi

#4 850 - Zatékání do interiéru průchodkou

Příspěvek od Zir »

Z expanzky se nic neztrácí, tam ubývá kapalina velmi pomalu a navíc je růžová.
Jinak to s tím větrákem se mi taky stalo při pokusu o nalezení zdroje vody, hádám, že to se tam musí stát přílivová vlna právě třeba z hadice nebo konve. Protože tam, kde je nebo má být kabinový filtr, je takový přepad, který tomu při dešti zabrání. V tom místě se může ucpat odtoková hadička, ale to není můj případ.

Částečně byl problém vyřešen výměnou těsnění pod kapotou (zkrátilo se asi vlivem času, takže tam chybělo pár cm po okrajích a voda pak tekla směrem k té průchodce.
Během posledních dešťů mi tam i s těsněním nateklo znovu, ale hádám, že problém bude křivě nasazené sklo ve dveřích - mezi sklem a těsněním je v poloze zavřeno fuka, kterou se tam při větším přívalu dostane voda, která steče po straně dveří dovnitř. Vyzkouším při příštím dešti. Možná to vyřeší výměna těsnění ve dveřích za nějaké méně ztvrdlé.
_________________
Je: 850 kombi D5252T, M56 r.v.96, Traktor

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1
Registrován: 9 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V50

#5 850 - Zatékání do interiéru průchodkou

Příspěvek od Aleš Dvořák »

dumi.cz píše: 25 kvě 2023 14:38 Ja kdyz vjedu do mycky nebo poleju auto vetsim mnozstvim vody tak mi taky tece na nohy spulujezdce.

Zatim nevim presne kudy, ale prijde mi to ze to tam natece skrze kabinovy filtr (resp kolem toho jeho drzaku) a vytece to z ventilace u ventilatoru.
dumi.cz píše: 25 kvě 2023 14:38 Ja kdyz vjedu do mycky nebo poleju auto vetsim mnozstvim vody tak mi taky tece na nohy spulujezdce.

Zatim nevim presne kudy, ale prijde mi to ze to tam natece skrze kabinovy filtr (resp kolem toho jeho drzaku) a vytece to z ventilace u ventilatoru.
Zdravím, mám stejný problém. Jak jste to vyřešil?

dumi.cz
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3358
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Štěpánovice
Vůz: V70 '97 B5254T@192PSI Black | 850 '95

#6 850 - Zatékání do interiéru průchodkou

Příspěvek od dumi.cz »

snazim jsem se vycistit odtoky vody pod torpedem, to nezabralo. Rekl bych ze problem je, ze pri velkem privalu vody proste voda protece kolem krytu kabinoveho filtru a protece do vetraku, kde pak vytece spolujezdci na nohy.

Zatim sem to neresil, prestal jsem jezdit do mycky :unknown:
_________________
V70 '97 B5254T@192PSI Black - Vlk
850 `95 B5252S - Prezident
850 `96 B5252S WAGON A/T Webasto - Myslivec
850 '96 D5252T combi - Daisy

Zir
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 25
Registrován: 4 roky 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V850 kombi

#7 850 - Zatékání do interiéru průchodkou

Příspěvek od Zir »

Problém vyřešen!

Teklo pod předním sklem, kde to podrezlo na asi dvou místech. Odtud už uvnitř tekla voda po plastech na podlahu. Vyřešeno důkladným vyčištěním té fuky okolo skla a aplikací polyuretanu na lepení skel. Nutno dbát na důkladné nalepení maskovací pásky.
_________________
Je: 850 kombi D5252T, M56 r.v.96, Traktor
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850, S / V70 (-00), C70“