Úprava na převoz psa

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 26
Registrován: 11 měsíců
Bydliště: Kladno
Vůz: V70 II D5 120kW, r.2003

#1 Úprava na převoz psa

Příspěvek od Jake Bambitka »

Zdarec!

Věřím, že nejsem jediný kdo řešil.

Po koupi V70 II potřebuju vyladit zadní sedačky pro převážení psa. Úvodem vysvětlím, proč nemůže jezdit v kufru, jak psi většinou jezdí. Zaprvé se nejedná ani tak o psa, jako o mopsa. Tedy desetikilové stvoření, které by se v obřím kufru Véčka při jízdě umlátilo. Zadruhé...i kdyby se pes v kufru neumlátil, umlátila by přítelkyně mě. Takže pes jezdí na zadní sedačce, čumí na cestu nebo z okna.

V druhém autě (Oktávka 1) se naprosto elegantně osvědčil TENTO přehoz. Upevní se za hlavovou opěrku, zastrčí se mezi opěradlo a sedák, kde se rovnou otvorem vytáhne zapojení pásu, zbytek se přetáhne přes sedák a zastrčí pod něj. Vypadá to suprově a ještě lépe chrání sedačku. Ve Volvu je bohužel hrozně poddimenzovaný. Sedačky jsou mohutnější a nevychází ani otvory na pásy.

Když už jsem u pásů... Při první jízdě jsem zapojil psí pás, který v Oktávce funguje naprosto suprově. Ve Volvu taky drží velmi pevně. Tak pevně, že nešel vyndat :D Koncovka pásu je jiná a nejde vycvaknout. Jedna pracovní varianta je ustřihnout koncovku pásu z vrakáče a dodělat na to psí popruh. Druhá je někde sehnat popruh, který tam pásne a nebudu to muset bastlit.

Díky za tipy ;-)

Obrázek
_________________
V70II D5244T 2003

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2432
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#2 Úprava na převoz psa

Příspěvek od z-d-e-n-a »

Mno, jakožto i my - majitelé šelmy mopsovité - jsme tím prošli, stejně jsme skončili se skládací klecí do kufru. Vejde se i do V50:
https://www.svet-trampolin.cz/aga-ohrada-pro-zvirata-90x60x67-cm/?gclid=CjwKCAjwpayjBhAnEiwA-7ena2y7EyVsLuqoWbwJiEwdvxxXvg-PCZDfnds3WOHDCkRZuYz48FveChoCn10QAvD_BwE
Měli jsme stejný lantuch jako jsi měl v oktávce, jenže ta naše můra zvědavá vždy byla schopna najít nějakou skulinku a protáhnout se u dveří dírou a pak čučela dopředu dírou u loketky. Ale obecně nejsem úplně příznivec nechávat psy na zadních sedačkách.

Jelikož teď už máme další malý měsíční pískle, určíme jí hned od začátku v kleci v kufru a až časem nebude takovej pošuk, budeme ji dávat do kufru jen na deku v kombinaci s kšírkama na 30cm pásu zacvaklém do origo oka v kufru.
IMG_0278.jpeg
Vlastně je to stejný pás jako na zácvak do bezp. pásu, akorát to má na konci karabinku.
Origo vytahovací síťka ze zadních seslí, oddělující kufr a interiér, je samozřejmostí.
No a nebo použít origo psí paket:
IMG_0414.jpeg
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 26
Registrován: 11 měsíců
Bydliště: Kladno
Vůz: V70 II D5 120kW, r.2003

#3 Úprava na převoz psa

Příspěvek od Jake Bambitka »

O něčem podobném jsem přemýšlel, ale chtěl sem to zvýšit, aby pes viděl z okna. Cestuje rád, někdy si na procházce dojde k autu, že by někam jel. Když mám čas tak se projedem a venčení dáme někde v lese. Ale potřebuje ten kontakt, vidět na řidiče nebo z okna.

Když jsme měli labradora, jezdil v kufru, to je jasný. Ale to byl pes, tohle je mops :D
D3E8B2E9-B1B9-4C9A-A78A-ABE662A46E80.jpeg
edit: ještě jsem měl v plánu podobnou zástavbu přidělat na sklopenou sedačku, to by možná prošlo i přes přítelkyni...
_________________
V70II D5244T 2003

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 91
Registrován: 1 rok 1 měsíc
Bydliště: České Budějovice / Dresden
Vůz: Xc70 D5 MY2003

#4 Úprava na převoz psa

Příspěvek od Nikkki »

Máte prosím někdo tip na deku pro psa do kufru která dobře pasuje do Xc70 /V70. Něco podobného, hlavně aby to bylo funkční....
https://m.alza.cz/auto/compass-deka-ochranna-do-kufru-d4564686.htm
Děkuji 😊
_________________
XC70 D5 2003
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“