Nefunguje zadny sierac V40 2000-2004

  • Autor
  • Zpráva
kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1483
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#1 Nefunguje zadny sierac V40 2000-2004

Příspěvek od kwiko »

Casto sa opakujuca sa zavada.
pricin moze byt viacero.

1. treba si overit ci funguje zadny mechanizmus stieraca. 3 kabliky.
cierna kostra (31),modrobiela dobeh (15) a modro cervena rozbehovy impulz (53) ten sa prepina s ukostrenim v RJ pri spravnej funkcii.
Zatial vzdy tam problem nebol, ale treba to overit...

2.pouzila sa CEM z ineho auta, lebo prestal svietit hlavny svetlomet. Castokrat je to z S40 a ta zadny stierac v popise prace nema, hoci suciastky v CEM su osadene :c\

3. pokazilo sa to samo... zial rele na doske to nikdy nebolo. Raz sa to rozbehlo po vymene tranzistora (ktory som ukradol z CEM na S40 :c) a raz zhorela cesticka po tom co tam zaliezol hmyz - foto
007.jpg
007.jpg (33.97 KiB) Zobrazeno 261 x
4. Pausalne to teda riesim pripojenim externeho pamatoveho relatka. Auto strati funkciu spustenia zadneho stieraca pri zaradeni spiatocky ak je spusteny predny stierac. Na druhej strane ak sa pouzije AEZ 2062 https://eshop.aev.cz/pdf/aev2062.pdf (povodne pre favorit/felicia) doba cyklovaca sa namiesto 5s bude dat nastavit lubovolne v rozsahu 0,5-60s.
Co je velmi prijemne, hlavne na dazdivej dialnici.

CEM riadiaca jednotka
016.jpg

Oznacenie konektorov na CEM
VolvoCEMConnectors.jpg
VolvoCEMConnectors.jpg (39.48 KiB) Zobrazeno 261 x
riesenie s externym rele
038.jpg
zapojenie externeho rele
stierac.jpg
stierac.jpg (81.36 KiB) Zobrazeno 261 x
Relativne jednoduche, treba si davat pozor na spolahlive zaizolovanie spojov, predsa len je tam teplo... bezna izolacka sa casom odlepi. Preferujem pajkovanie a zmrstovacie buzirky. Povodne kable nestriham, len sa pripojujem. Okrem ovladacieho modrocerveneho. ten treba odstrihnut, lebo v CEM ked nieje na nom 12V sa ukostuje. Co by bol problem.

Dalsia komplikacia je ze kablik na trvale spustenie stieraca som v CEM konektore nenasiel, tak som si ho odpichol priamo pri packe vedla volantu.
041.jpg
To je vsetko co som mal v zapisnicku, co by mohlo niekomu pomoct sa zorientovat.
Pekny den
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“