Spojka 2.4 T5

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 17
Registrován: 1 rok 2 měsíce
Bydliště: Piešťany
Vůz: Volvo V70 T5

#1 Spojka 2.4 T5

Příspěvek od eGarageT5 »

Zdravim páni. Prišiel som sem po nejaké rady 😁
Po GO motora mi začala šmýkať spojka (klasika buď letia otáčky hore, alebo vibruje dvojhmota) a rád by som to vyriešil k veľkej spokojnosti.
Moja otázka teda znie . Aku spojku tam mám kúpiť , prípadne nejaké overené tipy ako to celé vyskladať aby to nezačalo šmýkať ?
Prípadne ešte aká je zamennost medzi motormi?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 718
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Milevsko
Vůz: S60 2.4T5 ARD, 940 B230FT

#2 Spojka 2.4 T5

Příspěvek od kishmick »

Ahoj!
Spojka na 2.4 T5 se jaksi ztratila ze světa :cry: . Originál byl LUK. Poté se prodávala SACHS 3000951814 (také LUK). Perfektní spojková sada, kterou stále nabízí pár prodejců, ale bohužel už reálně není a místo ní dostaneš náhražku: VALEO 826797.
To samé se mi stalo ve Skandixu: Objednal jsem 1016605 (super spojka Skandix na fotce-podobná té SACHS) a přišla mi opět VALEO 826797 !!! Bylo mi sděleno, že toto VALEO je plnohodnotná náhrada za origo a že jiná spojka prostě není. (Ta Valeo je už od pohledu jen dosti chabou náhražkou a já osobně jsem jí 3x posílal prodejcům zpět).
Co se týče setrvačníků: na každém druhém eshopu máš LUK, nebo SACHS(ten je super-koupil jsem ho minulý rok).
_________________
Bylo: Volvo 245 DL r.1974
Nyní: Volvo S60 I 2.4 T5 r. 2005 290 kW https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=69548
Nyní: Volvo 940 Turbo r. 1990 B230FT https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?t=78321

Ejdou Rotacak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3268
Registrován: 9 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#3 Spojka 2.4 T5

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

Co RENOVAK? Mě pomohli. Myslím, že u nich určo pořídíš, nějak to poskládají.
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 17
Registrován: 1 rok 2 měsíce
Bydliště: Piešťany
Vůz: Volvo V70 T5

#4 Spojka 2.4 T5

Příspěvek od eGarageT5 »

Diky za vyčerpavajucu odpoveď 😁 Skúsim pohľadať nejaký ten kus.
Dnes som sa vozil a skúmal čo to vlastne robí a nepríde mi že by to nejak šmýkalo, to trasenie nerobí dvojhmota ale skôr zapaľovanie. Pri väčšom pridaní plynu kedy je poziadavka na výkon motor začne akcelerovat a turbo sa začne plniť niečo tomu bráni a chová sa to ako nejaký obmedzovač . Motor vtedy "brble" a je to pocut aj cez výfuk.
Napadlo mi či mám správne zapojené hadičky do TCV ventilu či náhodou neprefukuje turbo a RJ neodpaja zapalovanie

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 17
Registrován: 1 rok 2 měsíce
Bydliště: Piešťany
Vůz: Volvo V70 T5

#5 Spojka 2.4 T5

Příspěvek od eGarageT5 »

Trošku to aktualizujem 🙂
Vibrácie a trhanie vyriešili nové zapaľovacie cievky. Teraz to šlape celkom obstojne takže pri trochu nakladačke to nedáva spojka 🤣

Ejdou Rotacak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3268
Registrován: 9 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#6 Spojka 2.4 T5

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

pokud budeš v budoucnu řešit spojkovou sadu, doporučuji RENOVAK, určitě ti vyjdou vstříc. Já měl nejdřív spojkovou sadu Sachs Performance z BSR, ale ta Stage 4 od ARD/D5T5 od začátku nestíhala
a spojka smrděla. Nakonec to vyřešili u RENOVAK sadou od (teď nevim - HKS, KHS?) a je klid.
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“