Ventilátor klimatizace hluk

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 45
Registrován: 1 rok 4 měsíce
Bydliště: Lázně Bohdaneč
Vůz: V70 III

#1 Ventilátor klimatizace hluk

Příspěvek od zbass »

Začal se mi ozývat hluk z ventilátoru klimatizace. Skoro určitě se jedná o zapadený jakýsi předmět mezi lopatky ventilátoru (zdá se mi jako nějaký lísteček, jehlička, nevím).
Ale rozčiluje mě to. Poraďte prosím jak se k ventilátoru nejsnáze dostat. Viděl jsem nějaké video, ale rozebírali tam půl auta. Šlo by to nějak jednoduše?

Je to V70 III, 2012

Díky Zdenek

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 231
Registrován: 20 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 9
Vůz: V70III D5 136kw
Bydliště: Praha 9

#2 Ventilátor klimatizace hluk

Příspěvek od tiktak »

Jak se dostat co nejlépe k ventilátorům poradí určitě zdejší mechanici. Nicméně pokud to slyšíš převážně když je auto studené, či se ten zvuk zvýrazňuje třeba při projetí zatáčkou či přes díry na silnici, tak to nemusí bejt žádný zapadlý lísteček či jehlička, ale odcházející ložiska ventilátoru/ventilátorů - je to celkem známý problém Volva platforem P2 i P3.
_________________
Je: Volvo V70 III D5, 2009, 136 kw
bylo:Volvo V70 II D5 136kw, Volvo 855 Estate T5, 1995, 166kw, "Sazka edition"

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1277
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Vůz: Volvo S80 v8, 2008; Volvo S60 T5, 2002
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#3 Ventilátor klimatizace hluk

Příspěvek od marekbm »

někde už to tu bude, ale:

je to taková vlastnost p3. prostě ventilátor má své nejlepší již za sebou.

vcelku pěkný popis jak na to je tu.

jen není třeba oddělat sedačku, ale pro změnu doporučuju tu elektroniku a kabeláž za kastlikem nedávat bokem, ale vytáhnout. pak to jde líp.
stačí na to jeden člověk, ale tak trochu musí aspoň tušit co dělá.

jo a bez toho přípravku to ani nezkoušej.
_________________
.:::. Volvo S80 V8, MY2008 (severka alias black panther), Bluetooth PHM .:::. Volvo S60 T5, 2002 (zlatonka), Bluetooth PHM .:::.
Bylo: Volvo S80 V8, 2007 (slovenka) .:::. Renault Laguna II, Liftback II, Privilege, 2001, V6 24V .:::. Renault Laguna I, Liftback, RXT, 1999, 1.8 16V .:::. Renault 19, Hatchback, Storia, 1993, 1.4 8V

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 45
Registrován: 1 rok 4 měsíce
Bydliště: Lázně Bohdaneč
Vůz: V70 III

#4 Ventilátor klimatizace hluk

Příspěvek od zbass »

Já si opravdu myslím, že tam je něco zapadené. Frekvence toho "tikání" od ventilátoru se zvyšuje/snižuje, když zvýším/snížím otáčky. Dle toho zvuku bych se vsdil, že je tam něco zapadeného. Teď jen jak se k tomu ventíku snadno dostat. Nechce se mi toho zbytečně moc rozebírat. Na ložiska se mi to fakt nezdá. To není hučení, ale jak jsem psal spíš "tikání" v závislosti na otáčkách.

Díky

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 231
Registrován: 20 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 9
Vůz: V70III D5 136kw
Bydliště: Praha 9

#5 Ventilátor klimatizace hluk

Příspěvek od tiktak »

:D Hádat se nebudu, ale skoro bych se vsadil, že až se k ventilátoru dostaneš, tak žádný "cizí předmět" v něm nezjistíš. Ten zvuk odcházejícího ložiska je obvykle skutečně hodně podobný tomu, jakoby o lopatky něco malého brnkalo.
_________________
Je: Volvo V70 III D5, 2009, 136 kw
bylo:Volvo V70 II D5 136kw, Volvo 855 Estate T5, 1995, 166kw, "Sazka edition"

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 45
Registrován: 1 rok 4 měsíce
Bydliště: Lázně Bohdaneč
Vůz: V70 III

#6 Ventilátor klimatizace hluk

Příspěvek od zbass »

tiktak - Je to možný. Fakt je, že bych to nerad rozebíral a pak zjistil, že tam nic není.
Nicméně skoro stejný zvuk jsem měl na novým Fiatu (Doblo), rozebral jsem to (tam to šlo podstatně jednodušeji) a cizí předmět tam fakt byl. Ale to vůbec neznamená, že se máš pravdu a nic tam nakonec nebude. Teď jak se říká "babo raď... ".

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13070
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#7 Ventilátor klimatizace hluk

Příspěvek od raolsa »

Bez toho "rozebrání půlky auta" a bez přípravku se k tomu stejně nedostaneš. Takže když už to bude venku tak bych ho rovnou vyměnil.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Jakub Svoboda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5140
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#8 Ventilátor klimatizace hluk

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Ale kulový!!!!
Sundej plast pod steraci a pak uprostred vozu hned pod sklem uvidis ventilator. Na pripadne vycisteni ten pristup staci. Max si budes muset nastavit jinak klapky abys jej videl.
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 231
Registrován: 20 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 9
Vůz: V70III D5 136kw
Bydliště: Praha 9

#9 Ventilátor klimatizace hluk

Příspěvek od tiktak »

zbass píše: 30 lis 2022 00:34 tiktak - Je to možný. Fakt je, že bych to nerad rozebíral a pak zjistil, že tam nic není.
Nicméně skoro stejný zvuk jsem měl na novým Fiatu (Doblo), rozebral jsem to (tam to šlo podstatně jednodušeji) a cizí předmět tam fakt byl. Ale to vůbec neznamená, že se máš pravdu a nic tam nakonec nebude. Teď jak se říká "babo raď... ".
Jakub Ti poradil, jak se tam dobře dostat.
Jako ověření, zda je to ložiskem myslím docela funguje (alespoň u mne to tak bylo) - relativně studené auto, větrák nastavit do cca střední polohy (tam je to asi nejvíc slyšet) a projet se svižněji pár táhlými zatáčkami - pokud se ten zvuk při průjezdu zatáčkou výrazně zhorší, nebo to naopak přestane bejt skoro úplně slyšet, opět bych si tipnul na to ložisko na 99%. Fakt to dělá většinou takový tikavý/drnkavý zvuk. :D
_________________
Je: Volvo V70 III D5, 2009, 136 kw
bylo:Volvo V70 II D5 136kw, Volvo 855 Estate T5, 1995, 166kw, "Sazka edition"

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 328
Registrován: 3 roky 5 měsíců
Bydliště: Ždírec nad Doubravou
Vůz: XC70 D5 AWD AT 2008

#10 Ventilátor klimatizace hluk

Příspěvek od Majkl1 »

Jelikož mám to samé (ložiska) a dle netu je to chronická nemoc P3, zajímalo by mě, co je to za výrobce. Originál dávat nechci - nehodlám se k témuž problému po čase vracet (a pokud ano, tak aspoň ne za dvoj až trojnásobek ceny). V nabídce je těch neorigo výrobců celkem dost. Například NRF - co vy na to? :oops:
_________________
XC70 D5 136kw AWD AT 2008

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 45
Registrován: 1 rok 4 měsíce
Bydliště: Lázně Bohdaneč
Vůz: V70 III

#11 Ventilátor klimatizace hluk

Příspěvek od zbass »

Díky moc Jakubovi. myslel jsem si, že tam asi mělo být možné jít nějak před sklem. Na tu jednoduchou kontrolu bez rozložení "celé" palubky by to snad mohlo stačit.
Pokud bych nakonec došel k závěru, že ten ventilátor je fakt v háji, dá se ten stahovák někde půjčit. Protože někde na videu jsem viděl, že stojí cca 100$. To by pak možná vyšlo nastejno ve Volvu :(.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“