INTERIÉR - demontáž spínače výstražných světel S/V40

Nejdříve se podívejte SEM - Již vyřešené problémy
Pravidla fóra
Nepište sem dotazy, budou se okamžitě bez náhrady mazat
  • Autor
  • Zpráva
THOmasoj
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 831
Registrován: 13 roků 11 měsíců
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#1 INTERIÉR - demontáž spínače výstražných světel S/V40

Příspěvek od THOmasoj »

Protože se množí prosby o fotky k rozebrání spínače výstražných světel, dokopal jsem se konečně ke zpracování postupu. Nic moc na tom neni, nicméně občas je dobrý vědět, do čeho člověk jde.


1. Rozebrání klimapanelu
U manuální klimatizace stačí vyndat kolečka, který jsou pouze nacvaknutý a jdou ven docela snadno. Celej panel je pak pouze "vsunutej" do přístrojovky a stačí ho vytáhnout. Já k tomu použil příborovej nůž, ale použít se dá cokoliv širokýho a plochýho. Pár zapáčení na správných místech a klimapanel je venku.
U automatický klimatizace to bude předpokládám podobný nebo dokonce stejný. Snad mě někdo doplní.
Obrázek

2. Vyndání výdechů
Výdechy maj z každý strany kolíčky, který jsou nacvaknutý v panelu. Pro vytvoření odporu při otáčení je na nich pak ještě kovovej plíšek. K vyndání jsem použil opět nůž. Vyndání je trochu pakárna, ale taky to jde.
Obrázek

3. Rozebrání panelu s výdechy
Panel drží na 4 místech - 2 křížový šrouby po stranách dole a zobáčky schovaný v každým výdechu. Ze zadní strany panelu je pak konektor s kabelama ke spínači výstražných a lanko k nastavení teploty vzduchu výdechů. To jsem ani neodpojoval, místa pro vyndání spínače je tam dost.
Obrázek

Obrázek

4. Vyndání spínače
Samotnej spínač pak v panelu drží jen na dvou zobáčcích a konektoru (označený modře). Ven jde skoro sám.
Před jeho rozebráním je nutný vyndat žárovku. Ta jde ven trochu hůř
Obrázek

5. rozebrání spínače
Na obou stranách spínače jsou dva otvory v kterých jsou zaražený zobáčky. Zobáčky je teda třeba stlačit a vytáhnout "tlačítko". To je možná lepší dělat ve dvou, protože jestli se dobře pamatuju, šlo to ven hodně špatně.
Obrázek

Nakonec odcvaknout poslední zobáčky
Obrázek

a výsledek:
Obrázek


U mě byl problém s unaveným plastem, kterej pak málo tlačil na pérko běhající při zmáčknutí v bludišti. Sice jsem ho po nahřátí nad sporákem zase narovnal, ale fungovalo to jen chvíli - nakonec jsem se stejně rozhodl pro koupi novýho spínače.

Obrázek
Obrázek


Pokud tenhle návod někdo využije, napište komentář, ať vidim, že to bylo k něčemu dobrý a mám motivaci na příště :-)
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3677
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#2 INTERIÉR - demontáž spínače výstražných světel S/V40

Příspěvek od yoby »

Nedělal jsi to rozebrání půlky středovýho panelu zbytečně? Jak koukam na spínač (mam ho reál u sebe), tak by mělo stačit vsunout tenký šroubovák po stranách spínače a vytáhnout ho
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

THOmasoj
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 831
Registrován: 13 roků 11 měsíců
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#3 INTERIÉR - demontáž spínače výstražných světel S/V40

Příspěvek od THOmasoj »

yoby píše:Nedělal jsi to rozebrání půlky středovýho panelu zbytečně? Jak koukam na spínač (mam ho reál u sebe), tak by mělo stačit vsunout tenký šroubovák po stranách spínače a vytáhnout ho
nejsem si tim 100% jistej, ale vypínač by se měl vysouvat směrem DO palubky. Když koukneš na ty packy co ho drží, tak je tam takový zkosení, aby šel líp zasunout
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3677
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#4 INTERIÉR - demontáž spínače výstražných světel S/V40

Příspěvek od yoby »

THOmasoj píše:nejsem si tim 100% jistej, ale vypínač by se měl vysouvat směrem DO palubky. Když koukneš na ty packy co ho drží, tak je tam takový zkosení, aby šel líp zasunout
Je to možný... uvidíme co řekne vcar, jestli to už vyndaval :)
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#5 INTERIÉR - demontáž spínače výstražných světel S/V40

Příspěvek od kwiko »

Ked som ho menil, matne si spominam ze pri manualnej klime som to rozoberal, ale pri automatickej cely panel klimy vypadol, tak sa tam dalo zozadu nieco strcit a jednoducho vypacit... ale su to tak dva roky dozadu :unknown:
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „FAQ - Jak na to“