Vakel v spätnom zrkadle na 850, S/V 70

Nejdříve se podívejte SEM - Již vyřešené problémy
Pravidla fóra
Nepište sem dotazy, budou se okamžitě bez náhrady mazat
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 21
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Vůz: V70 TDI

#1 Vakel v spätnom zrkadle na 850, S/V 70

Příspěvek od Calbony »

Zatial všetky zrkadlá ktoré sa mi dostali do ruky mali vakel po tom čo som ich chcel zložit k autu a dať naspet do spravnej polohy.
Vymyslel som ako na to a urobil som aj fotonávod, nech ich nemusíme všelijak lepiť.

Link na fotky k jednotlivám krokom:http://www.rajce.net/a12705954

1. Dáme preč krytku v madle a ošrobujeme torx .
Obrázek
2. Dáme preč rámik okolo klučky, osvedčilo sa mi začat dole, používam na to naberačku na torty (taký trojuholnik)
Obrázek
3. Čierny plast v rohu spätného zrkadla iba potiahneme a je dole.
Obrázek
4. Pred odmontovaním celeho tapacirungu dáme zrkadlo do krajnej polohy aby sme sa zaň mohli dostať prstami.
5. Odmontujeme tapacirung, drži na obvode na 5 klipoch, potom nam držať iba ako je hore založeny v tesneni pri okne, odpojime všetky konektory(3x ovladanie okna, 1x ovladanie nadže a kufra, 1x ovladanie zrkadiel)
6. Odpojíme a odšrobujeme samotne zrkadlo od auta 3x T30??
Obrázek
7. A zostane nám v ruke.
Obrázek
8. Potiahneme za zrkadlo(drží na 8 klipoch), netreba sa toho báť, zatial som ešte žiaden klip na samotnom zrkadle nezlomil, odpojime ho.
Obrázek
9. Dáme dole plastový(farebný kryt) drží na 6 klipoch(4x za zrkadlom, 2x v pante), najprv zatlačíme klipy v pante s plochým šrobovákom, klipy za zrkadlo stalčíme klieštami a zaroveň sa ich snažíme vytlačit(stalo sa že jeden sa nezmestil cez diery a pomohlo až opilnikovanie hrany), Je dobré si uvolnenu časť zrkadla niečim podkladať nech nemusíte robiť jeden klip 3x.
Obrázek
10. Odšrobujeme 4 križove šroby ktoré držia čierny plast na zrkadle, doporučujem použiť vela WD-čka alebo niečoho učinejšieho na uvolnenie šróbov, veľmi radi sa z nich odlamujú hlavičky(ked 1 bude chýbať nič sa nestane)
Obrázek
11. Na spodku zrkadla ešte odšróbujeme krytku aby nám išiel kábel vybrať.
Obrázek
12. A konečne vidíme prečo tam bol ten vakel.
Obrázek
13. Rozobereme koncovku kábla, na oboch stranách otvoríme konektor a strčíme tenký šróbovák postupne ku každému káblu aby sme uvolnili jeho západku, potom ho vytiahneme von.
Obrázek
14. Vrchne sedlo pružiny niečím odrežeme, je na každom súdruhovi čo si na to vybere, osobne dopořučujem dremel. POZOR: pružina vyskakuje dosť nečakane.
Obrázek
15. Stiahneme ju dole a trubku na ktorej sedela dostaneme von s pomocou WD-čka a kladiva.
Obrázek
16. Nahradíme ju najlepšie hrubostenou trubkou so 14mm vonkajším priemerom na ktorú vyrežeme závit. Ja som použil hmoždinku(nič lepšie som v železiarstve nenašiel)
Obrázek
17. Dieru v zrkadle obrusime aby trubka prešla hladko a namažeme aby sa zase nezakusla.
18. Vrátime pružinu namiesto a stiahneme ju matkou, najlepšie je tlačiť matku dole cez nejaké drevo a točiť ju pokým nechytí závit, potom len matku dotiahneme podla toho ako tuhé chcem mať zrkadlo.
Obrázek
19. Pri 14mm hrubostenej trubke by mal ísť kabel prepchať celý naspeť, pri tejto hmoždinke som musel kábel odizolovať, pretiahnuť a nanovo zaizoloveť. NEZABUDNITE natiahnuť naspet prechodku (gumu) na kábel.
Obrázek
20. Poskladáme konektor.(Ešte doplním presne pozicie jednotlivých káblov)
21. Vakel je orpaveny teraz už len poskladať zrkadlo a dvere a je hotovo.

Dúfam že niekomu tento návod pomôže ak máte nejaké otázky kludne sa pýtajte.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 21
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Vůz: V70 TDI

#2 Vakel v spätnom zrkadle na 850, S/V 70

Příspěvek od Calbony »

EDIT: Doplnené fotky priamo do témy a opravené preklepy.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „FAQ - Jak na to“