Jak na: V70 I/850 Estate zpětný ventil zad./pře. ostřikovače

Nejdříve se podívejte SEM - Již vyřešené problémy
Pravidla fóra
Nepište sem dotazy, budou se okamžitě bez náhrady mazat
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#1 Jak na: V70 I/850 Estate zpětný ventil zad./pře. ostřikovače

Příspěvek od dali »

Asi to řada z vás zná: po zapnutí ostřikovače zadního okna stěrač jednou nebo dvakrát setře na sucho, než motorek ostřikovače dopraví kapalinu k trysce. Může za to vadný zpětný ventil, jak mi zde na fóru bylo řečeno, jenže jsem byl nasměrován, že ho mám hledat pod reproduktorem resp. krytkou v D-sloupku na pravé straně auta. Omyl! V D-sloupku se nachází pouze spojka 2 hadic bez jakékoli jiné funkce (na obrázku vlevo). Zpětný ventil se nachází pod kapotou motoru u paty nalévacího hrdla nádržky ostřikovači (na obrázku je vpravo, včetně popisu zapojení) je tam velice snadný přístup a podle mě se rozhodně vyplatí ho vyměnit za nový a předejít tak nenávratnému zničení zadního skla. Cenu zatím zjištěnou nemám, tipoval bych max 100 Kč.
zpetak.JPG
zpetak.JPG (21.03 KiB) Zobrazeno 3319 x

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#2 Jak na: V70 I/850 Estate zpětný ventil zadního ostřikova

Příspěvek od Honza »

U předních ostřikovačů je to podobné, může být špatná rozbočka po deklem kapoty je to včetně zpětného ventilku. Pokud je špatnej tak jde nahradit jen membrána z jemné gumy (ale ne zas tak jemné) osvědčil se mi gumovej prst.

Přední ostřikovače (+světla) jsou ovládány jedním čerpadlem které je zasunuté do nádržky. Zadní ostřikovač má čerpadlo poblíž nádžky na rámu a sání je ze spodního vývodu náržky. Nádržka je společná.
Přílohy
PR.JPG
PR.JPG (12.28 KiB) Zobrazeno 3145 x
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Zeb
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 885
Registrován: 20 roků
Bydliště: Praha

#3 Jak na: V70 I/850 Estate zpětný ventil zadního ostřikova

Příspěvek od Zeb »

Pokud budeš potřebovat nějaké náhradní díly (zpětný ventil, hadičky, možná i čerpadlo) koukni v Halfords (v Čestlicích, nebo v Letňanech). Já tam kupoval zpětný ventil k ostřikovači zadního okna a stál něco kolem 50 a funguje jak má. K ostřikovačům tam mají spoustu udělátek.
_________________
Bylo: bílá 440 1,9 TD
Je: modrá V70 I 2,5 TDI

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#4 Jak na: V70 I/850 Estate zpětný ventil zad./pře. ostřiko

Příspěvek od Honza »

dali píše:Může za to vadný zpětný ventil, jak mi zde na fóru bylo řečeno, jenže jsem byl nasměrován, že ho mám hledat pod reproduktorem resp. krytkou v D-sloupku na pravé straně auta. Omyl! V D-sloupku se nachází pouze spojka 2 hadic bez jakékoli jiné funkce (na obrázku vlevo). Zpětný ventil se nachází pod kapotou motoru u paty nalévacího hrdla nádržky ostřikovači
U 850 je zpětný ventil hned za tryskou
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány
Zamčeno
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „FAQ - Jak na to“