Standova S80 II T6

Prostor pro Vaše auta
Pravidla fóra
V této sekci se můžete pochlubit ostatním uživatelům se svým miláčkem.
Každý, kdo bude chtít, si založí vlastní topik se srozumitelným názvem.
Co napíšete dál, už záleží jen na vás. Pamatujte, že to je galerie, tzn. fotky jsou žádoucí.
Čím víc informací zveřejníte, tím lépe. Je možné požádat o případnou úpravu, pokud by se diskuse rozjela jiným směrem.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 18
Registrován: 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 II T6 AWD (B6304T2)

#1 Standova S80 II T6

Příspěvek od stabur »

Ahojte,

tak po druhé úspěšné registraci na fóru (poprvé jsem byl pro delší neaktivitu smazán), po roce a půl vlastnictví mého druhého Volva, jsem dospěl do fáze, kdy jsem se i já rozhodl přispět svým autem do galerie. Je to porpvé, co jsem se odhodlal k podobné aktivitě na nějakém fóru... :) a sociální sítě sice mám, ale taky tam nepřispívám, kdysi dávno něco málo na FB... Takže nevím, jak moc se mi bude dařit v průběhu času dávat sem příspěvky, update k autu atp. ... uvidím.

Každopádně v lednu 2022 jsem si pořídil S80 II T6 AWD, MY dle TP 2008, někteří z vás si na to možná vzpomenout, protože její prodej tu byl v sekci "co neprodávám já" a tenkrát jsem se poprvé registroval a něco málo do tohoto topicu přispěl. Měl jsem plán tu zůstat být aktivní, dát si auto do galerie, ale dostal jsem se k tomu až v srpnu 2023 :)) co se dá dělat... o autu jsem nic moc nevěděl a vlastně ani dodnes třeba nevím, jaký stupeň výbavy to má. Odhaduju, že je to ta základní pro T6 - MOMENTUM. A asi nějaká příplatková k tomu, jako třeba vyhřívaný zadní sedadla a TV tuner (ke kterýmu pak bylo zřejmě dodělaný DVB-T1 - proto ta dodělávaná čtečka IR signálu v místě, kde bývají tlačítka k podvozku, pokud je tím auto vybaveno), kterej už stejně dávno nefunguje. Třeba navigaci to nemá, nebo se mi ji aspoň nepodařilo spustit - ale stejně jsem to moc neřešil, protože kdo by dneska používal vestavěný navigace z roku 2008, že jo... Stav interiéru mě nepříjemně překvapil tím, jak moc viditelně jsou opoužívaný přední sedadla. Předtím jsem měl i auta s podobným nájezdem a tam byly sedadla v lepším stavu. Ale asi chápu, jednak levná kůže (protože nižší výbava) a jednak se o tu kůži asi nikdo nestaral.

Auto mělo při pořízení najeto nějakých 293.500 km. Kupovaný v CZ, určený pro CZ, první majitel byl jeden úřad, druhej majitel pak jinej úřad a teď já. Takže servis byl dělanej docela poctivě, i když pak už ne ve Volvu. Mám k tomu faktury za servis 2015, 2016, 2017 a 2018. 2019 už nemám, ale to tam byly zřejmě jen opraveny parkovací senzory a zrcátko a klasický běžný servis už ne. Protože od července 2019 do začátku roku 22 to stálo na místě. Při téhle informaci možná některé z vás napadne, že to se zprovozněním auta nebude tak jednoduchý. Já jsem jen laik, uživatel, i když možná trošku poučený. A nikdy předtím jsem tak dlouho odstavený auto nekupoval, takže jsem netušil do čeho jdu... :)

První zprovoznění proběhlo u Truksů v AMBO v Kobylnicích, jelikož auto bylo v Blansku a kvůli nefungující sahaře ho bylo potřeba odtáhnout a taky bydlí ve vesnici na ulici o pár domů vedle táty. Úplně šťastnej jsem z jejich přístupu nebyl a navíc pak později se ukázalo, že třeba saharu vyměnili za neznačkovou a špatně fungující (vím, na fóru tu o tom pár řádků je), takže se musela měnit znovu a pro jistotu za originál. Nebyla to až zas tak zásadní částka, auto jezdilo, brzdilo, řadilo, sahara házela chybu, ale větrala, klima neklimovala.

Hned během prvních km se mi zdálo, že auto nějak moc hučí, takže jsem si prošel znovu fórum a začal předpokládat, že půjde o ložiska haldexu. Předpokládám, že hlavně kvůli tomu, že to tak dlouho nehybně stálo. A furt ta nefunkční klima. Obojí bylo dost nepříjemný na komfort jízdy. Ale jinak jsem byl s koupí a autem jako takovým spokojenej. Dokonce mě překvapilo, jak malou to má spotřebu při jízdě po okreskách i dálnici (při rozumné rychlosti do 150). Jak jsem tenkrát v té diskuzi psal, mám to jako druhý auto, pro radost, do práce jezdím mhd. Takže mě trvalo docela dlouho, než jsem s tím najel nějaký 2-3 tis., aby se projevily případný další nedostatky a mělo smysl jít podruhý do servisu... což se povedlo v létě 2022. A v průběhu jsem na to koupil nějaký starší originál Volvo kola, stálo to na neoriginálních, myslím ENZO. Nechtěl jsem do kol dávat moc, tak jsou koupil takový, který se mi aspoň trochu líbily, měly ucházející pneu, daň za to bylo, že jsou celkem poškrábaný.

Jelikož bydlím v Praze, tak na druhý servis jsem se vydal do AV dílů, kde se řešila znovu sahara, klima kompresor, haldex, tlumiče, olej v převodovce a další, asi spíš drobnější věci, protože to si z hlavy nevybavím. Každopádně to byl cenově dost ranec.

S AV dílama spokojenost, takže letos znovu. Proběhla klasika běžný servis, ale znovu začala zlobit klima, ucházela chladíci kapalina, přetěsnili turbo. Takže to taky nebylo úplně nejlevnější.

Celkově jsem v tom zahučel mnohem víc, než jsem počítal i v černým scénáři... ale to mi asi napíšete, že to bylo jasný :)) Každopádně z auta mám furt radost, líbí se mi, rád v tom jezdím. I když ne moc, zatím jsem s tím najel necelých 10.000 km. Do práce totiž jezdím MHD nebo na kole, na hory do Alp dieselovým kombíkem a navíc jsem si letos pořídil další auta (ne-Volva), ze kterých mám taky úsměv na rtech, když s nima jedu. Každý je úplně jiný.

Co by se na tom dalo vyřešit je ten interiér, ty popraskaný sedadla. Asi mi těžko poradíte něco jinýho než přečalounit nebo koupit míň jetý sedadla... A pak nefunguje roletka v loketní opěrce. Myslím, že už je úplně v háji, že nebude stačit jen promazat, jak se tu řešilo v jednom vlákně. Dál je v docela nic moc stavu lak, jsou vidět stopy po kartáčové myčce (myslím) a je takovej matnej. Dál mě moc nenapadá, protože cílem je mít auto v originálním původním stavu.

Celkem jsem se rozepsal, koukám, uvidím, jestli to někdo vůbec bude chtít číst... ale shrnul jsem s tím rok a půl v jednom příspěvku, tak to možná není ani tak moc.

Budu rád, když mi sem tam něco okomentujete nebo vás k tomu něco napadne.

Dík a mějte se

Standa

Přidáno za 4 minuty 56 sekund:
Zkusím nahrát nějaký fotky exteriéru

Přidáno za 2 minuty 34 sekund:
A interiéru
Přílohy
IMG_7315.JPEG
IMG_7317.JPEG
IMG_7308.JPEG
IMG_7310.JPEG
IMG_7306.JPEG
IMG_7314.JPEG
IMG_7303.JPEG
IMG_7298.JPEG
IMG_7287.JPEG
IMG_7285.JPEG
IMG_7282.JPEG
IMG_7298.JPEG
IMG_7291.JPEG
_________________
S80 II T6 AWD (B6304T2), MY2008, MOMENTUM

Jakub Svoboda
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5087
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#2 Standova S80 II T6

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Mě spíše zaujalo proč máš zaplé zadní pásy.
Že by tě vadila hláška o pásech?
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

Pep
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 372
Registrován: 5 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60 MY11 T6 AWD

#3 Standova S80 II T6

Příspěvek od Pep »

Vítám dalšího “TéŠestkaře”. Je to fajn motor, jenom pozor na nefunkční PCV a spotřebu oleje. Stupeň výbavy najdeš na nálepce na B sloupku. Sedačky je levnější vyměnit. V Polsku se dají najít hezké kousky za málo peněz. Jinak do S80 jdou retrofitovat všechny sedačky z P3 aut.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 18
Registrován: 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 II T6 AWD (B6304T2)

#4 Standova S80 II T6

Příspěvek od stabur »

Jakub Svoboda píše: 17 srp 2023 13:16 Mě spíše zaujalo proč máš zaplé zadní pásy.
Že by tě vadila hláška o pásech?
Jo, je to tak. To jsem zapomněl zmínit. Ne vždy, ale občas to blbne... Je to běžný? Dá se to opravit, třeba vyčistit? (tohle jsem zatím na fóru nehledal, protože mě to až tak netankuje...)

Přidáno za 7 minut 33 sekund:
Pep píše: 17 srp 2023 13:36 Vítám dalšího “TéŠestkaře”. Je to fajn motor, jenom pozor na nefunkční PCV a spotřebu oleje. Stupeň výbavy najdeš na nálepce na B sloupku. Sedačky je levnější vyměnit. V Polsku se dají najít hezké kousky za málo peněz. Jinak do S80 jdou retrofitovat všechny sedačky z P3 aut.
Díky!
A díky za tip, kde bych to měl najít.
Jo, o tom PCV a spotřebě oleje jsem něco tu něco načetl, ale ještě jsem nepromyslel, jak si to ověřit. A teď pro servis jsem to zapomněl zmínit... Trošku se bojím, že spotřebu oleje nepoznám, když s tím jezdím docela málo. Takže ta druhá metoda je nějakej ten papír na odšroubovaný víko na olej na motoru?
Píšeš v Polsku, nikdy jsem tam nic nehledal (a ani nekupoval), poradíš kde? Myslíš třeba allegro? Měnil bys jen přední sedačky nebo všechno?
K "retrofitu", četl jsem to tu víckrát, ale dotaz neznalýho, co to znamená? To, že vezmu díl původně určenej pro jiný auto nebo jinej MY a namontuju to do svýho?
_________________
S80 II T6 AWD (B6304T2), MY2008, MOMENTUM

Giew
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 391
Registrován: 3 roky 11 měsíců
Bydliště: Popovice
Vůz: S80 2.5T 08', M66, D5T5 Stage 2 170kW

#5 Standova S80 II T6

Příspěvek od Giew »

Pep píše: 17 srp 2023 13:36 Jinak do S80 jdou retrofitovat všechny sedačky z P3 aut.
Pozor, řeč je pouze o předních sedačkách 👍

Přidáno za 1 minuta 50 sekund:
Hledej na allegro.pl fotele volvo. Do Čech přes Davida Švajdu.
_________________
Zlaťák S80 2.5T D5T5 Stage 2, 170kW, 2008
Bylo:
Stříbrňák V40 1.9DI 85kW 2004
Černej S80 D5 136kW 2007

Pep
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 372
Registrován: 5 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60 MY11 T6 AWD

#6 Standova S80 II T6

Příspěvek od Pep »

PCV ověřit buď přes “rukavicový” test, nebo se špatné PCV může projevovat pískáním při zapnutém motoru, které zmizí, například, když vytáhneš měrku oleje. Většinou tam praskne membrána, která je v tom plastovým domku. Dá se koupit nová, nebo se mění celý plastový domek.
Při krátkým nájezdu spotřebu oleje asi nepoznáš, ale u mne se projevila po cca 3000 km.
Ano, Polskem myslím Allegro. Většina Poláků už nemá problém posílat do Čech, někteří dokonce posílaj do zasilkovny za 50 Kč, ale to u sedaček nepůjde. :D
Jinak, dřív jsem využíval a do Čech sedačky dostal přes Triloxxboxx. Nebo můžeš využít služeb Davida Švajdy, jak píše Giew. A také, jak správně píše, samozřejmě pasují pouze přední sedačky z jakýchkoliv P3 modelů.
Ano, přesně namontuješ tam něco, co třeba bylo až u faceliftů apod. Tady je kdyžtak nějaký čtivo k těm sedačkám. https://www.swedespeed.com/threads/a-modest-xc-build.420953/page-40#post-5012649.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 18
Registrován: 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 II T6 AWD (B6304T2)

#7 Standova S80 II T6

Příspěvek od stabur »

Super, dík oběma za rady a tipy!
_________________
S80 II T6 AWD (B6304T2), MY2008, MOMENTUM

M@C
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 201
Registrován: 2 roky 5 měsíců
Bydliště: Beskydy
Vůz: S80 AWD AT 3.2 MY11, V70 AT 3.2 MY09

#8 Standova S80 II T6

Příspěvek od M@C »

A jinak navigaci tam mas, ovlada se na tlacitkach a joysticku ze zadni prave strany volantu. Dvakrat po sobe zmackni prave horni tlacitko a mela by ti vyjet z pristrojovky. Mapy se daji sehnat, mam pocit, z roku 17. Nic moc, ale porad lepsi nez z roku 08. Ale jinak to stejne neni moc pouzitelne, ja zapinam navigaci jen kdyz chce mala zezadu koukat na mapu :D
_________________
S80 AWD AT 3.2 179kW, B6324S, MY11
V70 AT 3.2 175kW, B6324S, MY09

Jakub Svoboda
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5087
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#9 Standova S80 II T6

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Hláška o pásech není chyba. Pokud otevreš zadní dveře, zpravidla hodit tašku, batoh, jako v mém případě. Tak se ti prostě po rozjetí rozsvití hláška o nepřipoutání zadních posádek.
Pokud ty dveře neotevřeš, nic ti to nenapíše.
Jak prosté. Protě bezpečnost u Volva.
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 18
Registrován: 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 II T6 AWD (B6304T2)

#10 Standova S80 II T6

Příspěvek od stabur »

No pasy teda zajimavy, je to mozny, takhle me nenapadlo to sledovat, zamerim se na to. Ale krome toho sviceni to myslim i pipa.

Jinak navigaci to podle me fakt nema, je to jen TV. Ze zadni strany volantu tlacitka nejsou. Obrazovka vyjede pres dalkovej ovladac (jako od televize; druhej mensi ovladac je od dodelavanyho DVB-T1, si myslim), ale vlastne na tom nejde nic spustit dneska uz. Kdyby to melo navi, tak vedle displaye radia na to bude cudlik, si myslim. A ja to mam prazdny. Viz foto. Ale mozna se pletu…
Přílohy
IMG_7401.jpeg
IMG_7400.jpeg
_________________
S80 II T6 AWD (B6304T2), MY2008, MOMENTUM

M@C
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 201
Registrován: 2 roky 5 měsíců
Bydliště: Beskydy
Vůz: S80 AWD AT 3.2 MY11, V70 AT 3.2 MY09

#11 Standova S80 II T6

Příspěvek od M@C »

Ne, na radiu zadny cudlik na navi neni. Taky mam k navi, krom ovladani ze zadni strany volantu, i DO. Ale nemam tam TV. To uz mas nejak dobastlene a navi je tedy mozna odpojena, cert vi :)
_________________
S80 AWD AT 3.2 179kW, B6324S, MY11
V70 AT 3.2 175kW, B6324S, MY09

Pep
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 372
Registrován: 5 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60 MY11 T6 AWD

#12 Standova S80 II T6

Příspěvek od Pep »

Třeba by šla obrazovka využít k zrcadlení obrazu z telefonu jako na P1 - https://github.com/laurynas/volvo,
nebo dokonce posloužit k zobrazení Carplaye/Android Auta - https://github.com/laurynas/volvo_crankshaft.
:twisted:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 18
Registrován: 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 II T6 AWD (B6304T2)

#13 Standova S80 II T6

Příspěvek od stabur »

Ahoj,

tak jsem si v mezičase přečetl návod a pochopil, jak je to s těma zadníma pásama, že je nemusím mít zapnutý, ale po otevření dveří a odhození batohu to jde odkliknout. Každopádně díky Jakube, žes mě nasměroval.

Sem tam se mi daří sledovat allegro, ale nepřijde mi, že ty sedačky, co se tam objevují, by byly v lepším stavu než moje. Většinou jiná barva a často z aut z Británie, takže by bylo v elektrice sedadlo spolujezdce a řidičovo ne. A ani nevím, jestli by se dalo moje auto předělat do sedadel v el., ale předpokládám, že spíš ano, že do toho jde dodělat kde co. Fórum postupně procházím, ale je tu toho napsanýho spoustu, tak si nejsu schopnej zapamatovat úplně všechno. Sedačky budu sledovat dál, ale bylo by to hodně o štěstí, kdyby se objevily v mé barvě, takže jsem výměnu zatím odložil.

Taky jsem se podíval na štítek a zjistil, že opravdu mám momentum.

Dodělaní zrcadlení telefonu na vestavěnou obrazovku zní zajímavě, ale taky to asi zatím nebudu řešit, protože vůbec nevím, kde mám brát na všechno čas :) ...na druhou stranu to nepoužívám ani v autě, kde mám carplay z výroby...

Zbyla mi ta neorigo sahara, o které píšu, že mi kvůli ní nefungovala klima. Zkusím ji tu nabídnout, kdyby měl někdo zájem. Měla by být funkční, najel jsem s ní jen pár km a teď ji mám rok ve sklepě. Těžko říct, proč mi tenkrát klima nefungovala, jen kvůli sahaře to nebylo, protože jsem musel měnit i kompresor a letos mi přestala fungovat znovu, měnil se kondenzátor.
_________________
S80 II T6 AWD (B6304T2), MY2008, MOMENTUM
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Galerie uživatelů“