Potěmkinova vesnice se konečně stala realitou :-)

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Ejdou Rotacak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3214
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#1 Potěmkinova vesnice se konečně stala realitou :-)

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

http://www.autoforum.cz/predstaveni/cinane-uz-si-umi-vyrobit-volvo-i-sami-bez-svedu-a-nejedna-se-o-plagiat/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Prostě ne a ne - tenhle národ dosud nemá na to, aby byl globálně konkurenceschopný v metalurgii a jiných
vědecko-technologických odvětvích. To, že všichni píšeme na čínskejch, sračkoprdelních telefonech, čumíme
na sračkoprdelní TV vyrobených u žlutých tlam a jsou schopni vyrobit a zaplavit západní trh
100 000 000 dětskejch odrážedel a 1 000 000 000 powerbank z nich ještě nedělá odborníky na
pokrokové vědy.

Stačí se podívat na jejich "úspěchy" ve vesmírných a vojenských programech. Jedna "cvička" vedle druhé,
Al-31F nebyly schopni okopírovat ani po 20 letech.... hlavně, že jim lítá "5.gen" J-20 :ROFL:

A teď si dělají i svoje vlastní, čínské Geely bez pomoci západu 8) to bude mrtvejch....
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

pavel.2
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 416
Registrován: 12 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 10

#2 Potěmkinova vesnice se konečně stala realitou :-)

Příspěvek od pavel.2 »

Takhe to dopadne ve většině automobilek , Zesla má tablet po straně oni dva menší , je to pro mě hnus, ale mladí stim mít problém nebudou stejně do nic jiného nečumí.

Co se týče jízdních vlastností to ukáže čas, taktéž poruchovost a životnost. Za 10 let stejně budou auta z 99% dělat roboti , až zjednoduší výrobu natolik , že ani servis nebude problém , pár šroubů a vyměníš celý blok , nikomu se to nebude rentovat řešit nebot už dnes technolofie nedovoluje rozebrání některých dílu bez poškození.

Nehledě nato, že spoustu věcí už lze vytisknout na 3D až to zlevní to bude jiná doba.
_________________
740 GL r91LPG a 740 r92 AT combi

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 12078
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#3 Potěmkinova vesnice se konečně stala realitou :-)

Příspěvek od Urvanej »

Jako bach, 3D tisk se vyplatí jen u malých serií a v budoucnu to nebude jinak, protože následné tepelné zpracování a povrchová úprava to prodražuje. Nemluvě o tom, že kilo slušnýho železa stojí pade, ale pokud ho chceš mít jako 50um prášek pro 3D tisk, tak jsi v tom za 5000+, stejně to musíš roztavit, ochladit a něco mezitim, takže furt tam je hodně kroků navíc, který seriovou výrobu 3D tiskem neumožní.
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#4 Potěmkinova vesnice se konečně stala realitou :-)

Příspěvek od Daniel Kout »

Ejdou Rotacak píše:http://www.autoforum.cz/predstaveni/cinane-uz-si-umi-vyrobit-volvo-i-sami-bez-svedu-a-nejedna-se-o-plagiat/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Prostě ne a ne - tenhle národ dosud nemá na to, aby byl globálně konkurenceschopný v metalurgii a jiných
vědecko-technologických odvětvích. To, že všichni píšeme na čínskejch, sračkoprdelních telefonech, čumíme
na sračkoprdelní TV vyrobených u žlutých tlam a jsou schopni vyrobit a zaplavit západní trh
100 000 000 dětskejch odrážedel a 1 000 000 000 powerbank z nich ještě nedělá odborníky na
pokrokové vědy.

Stačí se podívat na jejich "úspěchy" ve vesmírných a vojenských programech. Jedna "cvička" vedle druhé,
Al-31F nebyly schopni okopírovat ani po 20 letech.... hlavně, že jim lítá "5.gen" J-20 :ROFL:

A teď si dělají i svoje vlastní, čínské Geely bez pomoci západu 8) to bude mrtvejch....
Čau, já bych nebyl úplně tak přísný.

Co jsme my, kočující tlupa západních Slovanů, co nedošla až k moři - asi z lenosti, jedna z našich vlastnostíí. Když jsme tady ještě žrali žížaly, tak Čína měla papírové peníze .... To jen na okraj. Stávající vývoj se mi nelíbí, aktuální generace Volva mi nic neříká, pokud budu kupovat nové auto, Volvo to asi nebude. Je to smutné, je to tak.

Dan
_________________
S90 B5

saabik
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 698
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: Alpina B3 Touring 2023

#5 Potěmkinova vesnice se konečně stala realitou :-)

Příspěvek od saabik »

Ejdou: Dám ti jednu radu a nalož si s ní podle svého. Sice máš zvláštní potřebu se vyjadřovat úplně ke všemu, ale to ještě neznamená, že všemu rozumíš. Pak ty příspěvky mohou pro druhé vypadat, no jak to slušně říct, jako nepovedené.
_________________
Alpina B3 Touring
Toyota Yaris Hybrid 2017 Smart Selection

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#6 Potěmkinova vesnice se konečně stala realitou :-)

Příspěvek od mr1 »

Ejdou - to, co jsi napsal, je mírně řečeno úplná 3,14čovina. Toto může tvrdit možná jen ten, kdo tam nebyl, nebo ten, který věří předsudkům. Oni jsou o velký kus napřed. My jsme pro ně rozvojový zbytek světa.

To, že dělají i spousta přešlapů, a totálních šmejdů, a nepodařených kopií, opravdu neznamená, že jsou to nějací blbci.

Nebo myslíš, že u nás budou někdy jezdit vlaky s přesností na sekundu? Protože tam opravdu ano!
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#7 Potěmkinova vesnice se konečně stala realitou :-)

Příspěvek od Daniel Kout »

Ano, nechce se mi to psát z mobilu, nicméně kolega co tam jezdí pracovně mi referuje. Ani nevíme, kde jsou. Nesympatizuji s systémem řízení, ekologickými dopady, režimem a kdoví s čím ještě, na druhou stranu nedoporučuji ukvapené uzávěry.

A.co se výroby týká, nabidka/poptávka je to oč tu běží. Chceš šunt, dodají šunt. Chceš prémii, tak pokud na to máš, dostaneš jí.

A buďme v realitě, CŘ s počtem obyvatel 10,5 mil..... kolik pak je tam asi měst lidnatějších než celá ČR. Upřímně, jsem hrdý na to že jsem Čech (pokud by to někoho zajímalo), nicméně si myslím, že bychom měli být, co se našich nacionalistických emocí, hodně na zemi.

Howgh.
_________________
S90 B5

Ejdou Rotacak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3214
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#8 Potěmkinova vesnice se konečně stala realitou :-)

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

2 saabik

díky za výtku, beru na vědomí, ale nevezmu si jí k srdci. Nevím, z čeho si nabyl dojmu, že se vyjadřuji vždy a ke všemu, protože to není pravda.
Vyjadřuji se sice často, ale vždy si dám hodně záležet, abych do svých vět zakomponoval výraz "osobně"/"subjektivně"
(pravda, až na tento konkrétní příspěvek).

Narovinu píšu, že jsem vůči asijským kulturám silně zaujatý, dokonce tak moc, že mi vadí víc než ti, kteří nás víc jak 50 let okupovali
a pod jejich režií jsme budovali "lepší zítřky".

Saabiku bohužel nemáš se svým výrokem absolutní pravdu, neboj, taky čtu E15, taky se pohybuji na mnoha jiných forech než je forum.volvoklub
a právě proto si dál stojím za tím, že Čína dosud nedohnala pokroky ve vědě, vývoji a výrobě v porovnání se "západní civilizací".
.......protože Dáčie montujou i v Rumunsku.....

20 let se denodenně velmi aktivně věnuji historii/ současnoti/ budoucnosti vojenských odvětví, proto si dál stojím za svým,
že Čína stále není schopna dohnat špičkové "up-to-date" technologie vývoj a výrobu ve vojensko-kosmických programech.
Článkům o sílící čínské ekonomice navzdory.

Ti jsou bez licencí v p*deli Saabiku a klidně se dál utěšuj elektronikou pro veřejnost, vlakama jezdícíma na vteřinu přesně
a vřískáním o tom, že po obšlehnutí Varjagu mají do 10 let 6 CVN......

Čínani jsou obchodníci, moc zdatných vývojářů a nositelů nobelovek v tý miliardě nehledej
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

Kuko28
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1273
Registrován: 14 roků 10 měsíců
Bydliště: venkov za Prahou
Vůz: Sob 9-3SS
Bydliště: Praha

#9 Potěmkinova vesnice se konečně stala realitou :-)

Příspěvek od Kuko28 »

Moje zkušenost s Číňany (pracovní a velmi omezená) je taková, že všechno nasávají (kopírují, přebírají), ale samostatný vývoj, inovace jim úplně nejdou.

Ale jak říkám, to je moje omezená zkušenost - vzhledem k tomu, co jsem tam všechno viděl, tak ve spoustě oblastí jsou skutečně v jiném století než my. A to myslím na obě strany časové osy - centrum Šanghaje vs. venkov hned za hranicí města.

Co se týče příkladů z vojenství co zmiňuješ - okopírovat rozměry motoru v dnešní době není problém, ale vyrobit všechny součástky, z velice specifických materiálů, to už není sranda. Co jsem o tom lehce četl, tak největší problém je právě se životností těch jejich kopií, takže se domnívám, že problém bude právě materiálové inženýrství. Případně dostatek vhodných surovin.
_________________
milášškové Saab 9-3SC r.08 2.8T V6 +Saab 9-3SS r.03 1.8t + Turbo X
ex-V70II D5 120kW/AT MY05, ex-9-3 MY02 110kW LPT
RIP - V70II BSR

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#10 Potěmkinova vesnice se konečně stala realitou :-)

Příspěvek od mr1 »

Původně jsem tady chtěl něco napsat, vlastně i napsal... Ale asi to nemá vůbec smysl. Očividně jsem hloupý a málo znalý historie, a vlastně málo znalý úplně všeho.
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Ejdou Rotacak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3214
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#11 Potěmkinova vesnice se konečně stala realitou :-)

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

to je ale naprd řešení, nechat se umlčet nějakym "ejdou rotacak", když si seš objetivně vzato jistý tím, že melu hovadiny.
Klidně se rozepiš a "utři mi hubu" :Rose:

Za mě je Čína odkázaná na licence a průmyslovou špionáž - v pokrokových technologiích napříč průmyslovými odvětvými.
Kvantita nerovná se kvalita a myslím, že bys změnil pohled, pokud by ses zajímal o kosmické a vojenské programy.
To je totiž ta špička v technologii a výrobě, které dokaže ten který národ dosáhnout.

Pásová, automatizovaná výroba bílého zboží, IT, umělohmotnejch hraček, aut atd. to ale není.

Určitě je Čína úplně někde jinde, než před 20 lety, obrovskym tempem stírá náskok západu v mnoha odvětvých,
ale naštěstí stále ne v těch "kritických".
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#12 Potěmkinova vesnice se konečně stala realitou :-)

Příspěvek od mr1 »

Je to opravdu zaostalý a rozvojový kus světa. Měli bychom se tem vypravit, a trochu jim pomoct.
"
"
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#13 Potěmkinova vesnice se konečně stala realitou :-)

Příspěvek od Daniel Kout »

Spíš než nad technickou úrovní bych polemizoval nad jinými tématy:

1) potlačování svobod
2) matrix v praxi
3) rozdíly město/venkov ... regiony např. pobřeží / sever

Co se technologií týká, vemte třeba mobilní zařízení. Jak je to dlouho, co se čínským telefonům každý šklebil. Já mám Note 9, ale musím uznat, že nové Apple se mi nelíbí a Android již dávno není pouze dominance Samsungu .... A tak to bude asi s více obory.

Ale nejsou v tom sami, třeba Indie na tom bude ještě hůř, tady mají vesmírný program, atomové elektrárny a proti tomu kastovní systém, nepředstavitelnou chudobu ...

Spíš na to moc hledíme optikou 10,5 mil. národa z pupíku Evropy.

Dan
_________________
S90 B5

VB
Ověřený
Offline
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 659
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Ústí nad Labem
Vůz: XC70, aut, D5, 165 kW, 2011, Sea Shell

#14 Potěmkinova vesnice se konečně stala realitou :-)

Příspěvek od VB »

Kuko28 píše:Moje zkušenost s Číňany (pracovní a velmi omezená) je taková, že všechno nasávají (kopírují, přebírají), ale samostatný vývoj, inovace jim úplně nejdou.

Ale jak říkám, to je moje omezená zkušenost - vzhledem k tomu, co jsem tam všechno viděl, tak ve spoustě oblastí jsou skutečně v jiném století než my. A to myslím na obě strany časové osy - centrum Šanghaje vs. venkov hned za hranicí města.

Co se týče příkladů z vojenství co zmiňuješ - okopírovat rozměry motoru v dnešní době není problém, ale vyrobit všechny součástky, z velice specifických materiálů, to už není sranda. Co jsem o tom lehce četl, tak největší problém je právě se životností těch jejich kopií, takže se domnívám, že problém bude právě materiálové inženýrství. Případně dostatek vhodných surovin.
Velmi pěkný článek:
http://www.epochtimes.cz/200706282871/Blata-Blansko-Jak-cinske-padelky-malem-znicily-ceskeho-vyrobce.html

V jiném článku bylo napsáno, že zákazníci, kteří měli zakoupenou kopii, na které některý díl moc dlouho nevydržel, motorku reklamovali u Blaty a tak poprvé zjistili, že Čína jejich motorky kopíruje.
_________________
XC70 D5 AWD (165 kW Polestar) 2011, automat, seashell metallic
C70 2,4i (125 kW) 2008, manual, celestial blue
bylo: S40 T4, 1999, automat

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#15 Potěmkinova vesnice se konečně stala realitou :-)

Příspěvek od mr1 »

Danniel74 píše:Spíš než nad technickou úrovní bych polemizoval nad jinými tématy:

1) potlačování svobod
2) matrix v praxi
3) rozdíly město/venkov ... regiony např. pobřeží / sever

Co se technologií týká, vemte třeba mobilní zařízení. Jak je to dlouho, co se čínským telefonům každý šklebil. Já mám Note 9, ale musím uznat, že nové Apple se mi nelíbí a Android již dávno není pouze dominance Samsungu .... A tak to bude asi s více obory.

Ale nejsou v tom sami, třeba Indie na tom bude ještě hůř, tady mají vesmírný program, atomové elektrárny a proti tomu kastovní systém, nepředstavitelnou chudobu ...

Spíš na to moc hledíme optikou 10,5 mil. národa z pupíku Evropy.

Dan
Ano, to je jistě pravda. Ale od počátku tu bylo téma, jestli jsou či nejsou schopni něco zvládnout. Jinak máš naprostou pravdu.
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5098
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#16 Potěmkinova vesnice se konečně stala realitou :-)

Příspěvek od Lachtan »

Ejdou Rotacak píše:...20 let se denodenně velmi aktivně věnuji historii/ současnoti/ budoucnosti vojenských odvětví, proto si dál stojím za svým,
že Čína stále není schopna dohnat špičkové "up-to-date" technologie vývoj a výrobu ve vojensko-kosmických programech...
Kuko28 píše:Moje zkušenost s Číňany (pracovní a velmi omezená) je taková, že všechno nasávají (kopírují, přebírají), ale samostatný vývoj, inovace jim úplně nejdou.
...Co se týče příkladů z vojenství co zmiňuješ - okopírovat rozměry motoru v dnešní době není problém, ale vyrobit všechny součástky, z velice specifických materiálů, to už není sranda. Co jsem o tom lehce četl, tak největší problém je právě se životností těch jejich kopií, takže se domnívám, že problém bude právě materiálové inženýrství. Případně dostatek vhodných surovin.
jak už asi tady pár lidí zaregistrovalo, tak se pohybuji v leteckém prostředí a mám i osobní zkušenost s čínskými letadly (okopírováno nebo vyvinuto a vyrobeno v Číně)

Není to taková hitparáda za jakou se to vydává, motory se jim nedaří na takové úrovni jakou by rádi, takže buď je to poháněné motory od jiných světových výrobců, nebo to nemá parametry a životnost srovnatelnou s podobnými výrobky jiných světových výrobců.
Letadla jako taková na mě působí jako zbastleniny z několika jiných násilně dané dohromady - stylem - z 6-ti letadle okopírujeme z tohohle křídla, to tohohle trup a z dalšího ocasní plochy a z dalšího podvozek a tak dále a následně to nějak dáme dohromady a to by v tom byl čert, když z každého použijme to nejlepší, aby výsledek nebyl nejlepší... :D :D :D

A ono to není nejlepší, v nejlepším případě je to průměr... v nejlepším případě...

krásný příklad je třeba například JF-17 - https://cs.wikipedia.org/wiki/CAC/PAC_JF-17_Thunder
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“