české převozní značky

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5128
Registrován: 5 roků 6 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#51 české převozní značky

Příspěvek od Warcz »

Viděl jsem ten systém tak před 20 lety na invexu. Funguje to tak, že to porovnává jestli je auto OK v databázi a pokud je kradené tak ukáže tu SPZ, ukáže tu fotku, napíše jaký to má byt typ auta a jakou má mít barvu. Člověk se tedy podívá a vidí Volvo bílé a ukazuje mu to že tahle spz patří Škoda Octavia Červená. Nemá to podle mě detekci primární, ale až když jsou kradené, nebo odhlášené SPZ, které jsou na autě.

http://tydenikpolicie.cz/nova-aplikace-pro-cteni-registracnich-znacek-slibuje-jeste-vyssi-vykon/
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1282
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#52 české převozní značky

Příspěvek od Dural8 »

Habene to je právě přesně ten čas, který to tráví na registraci na úřadě, u nás přesně 3 týdny v 8/2018, pro představu umí ale i utaženější termíny 5/2017 jsme dovezli Priuse a to bylo za krásných 16 dní, v 6/2016 jsem přivezl XC90 a ta byla za 19 dní. Vše v kalendářních, ať jim nekřivdím, pravda.

Ohledně kamery prostě to tak je, kradené a nahlášené jim to vyhazuje rovnou, pokud si nechá kontrolu zapnutou, tak jenom jede a lustruje. Konkrétně se bavím o hlídkovém vozidle, předpokládám, že případně se tazatel je schopen vyhnout pevným kamerám, jinak bych ho musel označit nesvéprávným rovnou :)

Fakt je právě i ten, že lidi si dneska myslí, že velký TP se u sebe nevozí, tak si můžu na auto dát jaký kola chci, ale ten policajt i v tom blbym autě se na tohle všechno může podívat...není to zas taková prdel tu hlídku potkat a je to pro ně prostě mnohem jednodušší takovéto jednání odhalit. Neříkám, že je to 100% a že bych si to nedovolil risknout, jak už jsem psal, ale fakt to není taková prdelka jak se Ti to zdá. Jakmile se jim něco nezdá, udělají lustraci (i třeba u auta v protisměru, je to hotové hned a porovnává fakta s tím co viděl -> vymalováno).
_________________
V60 D4

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 194
Registrován: 5 roků 11 měsíců
Bydliště: Děčín
Vůz: 2002 Volvo S80 T6 LPG BRC

#53 české převozní značky

Příspěvek od dunnst »

Já mam pocit, že když jsem dotáhnul v roce 2010 auto, tak to nejdříve šlo na emise a dovozovou technickou a až když jsem to obojí měl, tak na úřad na přihlášení. Ten to měl celkem svižně ale i kdyby ne, tak posloupnost akcí by byla nejdříve na technickou a až potom řešit úřad.
_________________
2002 Volvo S80 I T6 LPG Obrázek

Haben
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 5896
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Zlín
Vůz: 944 B230FB M47 '92, Toyota Yaris Hybrid

#54 české převozní značky

Příspěvek od Haben »

To Dural 8: jet na jiných značkách je risk, to si každý musí zvážit. Já bych si nechal auto z kamionu složit na parkovišti u STK (ať tam klidně stojí měsíc). Pokud to nejde, dotáhl bych ho ve Zlíně na STK po vlastní ose. Určitě bych za to nedal 1 500 Kč, aby mi to někdo na podvalu přistavil na STK. Toť vše.

K té registraci. Já dotáhl ze zahraničí auto 2x.
Poprvé z NL: auto jsem dovezl v sobotu na převozkách. V pondělí na dovozovou evidenčku STK+ME, ve středu jsem to jel přihlásit na české RZ. Takže evidenčka + STK+ ME + české RZ = 3 dny s jednodenní pauzou.

Podruhé ze SWE: auto jsem dovezl ve čtvrtek na švédských RZ na kterých jsme ještě 14 dní jezdil. Po 14 dnech jsem dostal papíry, že auto bylo odhlášeno ve SWE. V pondělí jsem poslal ženu na evidenčku + STK + ME - hotovo ten den dopoledne, jen nevydali nějaký ztotožňující certifikát, že ho musí vyžádat z CEBIA. Odmítli jsme zaplatit 1 000 Kč, že si to dohádáme na úřadě. Ještě v pondělí šla žena na úřad a nepřihlásili to kvůli tomu, že nebyl ten certifikát o ztotožnění auta z CEBIA. V úterý žena jela opět na STK, kde za 1 000 Kč obratem ztotožnili auto. Ve středu bylo auto úspěšně přihlášeno na českých RZ. Takže evidenčka + STK + ME + české RZ = 3 dny s jednodenní pauzou. Pokud počítám i čekání na doručení papírů o odhlášení ze SWE, tak 17 dní.

Tak přemýšlím, v čem máte u Vás s dovozovou STK a získání českých RZ takový problém...???
_________________
Chuanita 944, B230FB , MY92, M47 Obrázek"GALERIE"
Toyota Yaris Hybrid MY23 Obrázek"GALERIE"
bylo: Andreas C30 2,4i 125 kw MY08 Summum MT| V70 II D5 AWD MY05 MT, chip 149 kw, EGR OFF| V70 II 2,4 D 120 kw, MY04 AT|V70 I 2,5 D 103 kw, MY00 MT, KAT OFF, EGR OFF

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1282
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#55 české převozní značky

Příspěvek od Dural8 »

No s tím zasraným úřadem, který to u nás drží ve svých rukou zjednodušeně 3x3 týdny, pokaždé v jiném roce, takže k žádnému improve nedochází. Nic víc, nic míň.
Na to navazuje ta akce, jestli Ti majitel STK nechá auto na svém pozemku, za sebe říkám, že byť se u nás jezdilo na STK ke "kamarádům", majitel si to nepřál a ani přes noc si v areálu nikdo nikdy auto nenechal. Moje zkušenost. Samozřejmě ve Zlíně a v Brně bude asi jiná, to nepopírám.
Ale z toho co píšu by to u nás na jihu, blíže specifikovat nebudu, a za Tvých podmínek, nešlo.

Převozky na kterých jsi jezdil tazatel nemá, jinak by neměl tento problém, žejo...a jinak vesměs píšeme to samé, akorát každý trochu jinak ;)
_________________
V60 D4

Haben
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 5896
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Zlín
Vůz: 944 B230FB M47 '92, Toyota Yaris Hybrid

#56 české převozní značky

Příspěvek od Haben »

Jasne prevozky, co jsem mel a v tomto pripade nejsou, tak to je jasne tema.

Auto neni potreba slozit na pozemku STK, ale co nejblize na verejnem prostranstvi. Snad to dal nez 500 m na STK nebude a to by byl pech, aby te PCR na 500 m vyhmatlo.

A urady? Souhlasim. Je to mesto od mesta jine.
_________________
Chuanita 944, B230FB , MY92, M47 Obrázek"GALERIE"
Toyota Yaris Hybrid MY23 Obrázek"GALERIE"
bylo: Andreas C30 2,4i 125 kw MY08 Summum MT| V70 II D5 AWD MY05 MT, chip 149 kw, EGR OFF| V70 II 2,4 D 120 kw, MY04 AT|V70 I 2,5 D 103 kw, MY00 MT, KAT OFF, EGR OFF

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 12980
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#57 české převozní značky

Příspěvek od raolsa »

Když to v Táboře tak trvá tak to můžeš přihlásit jinde. :D
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Haben
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 5896
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Zlín
Vůz: 944 B230FB M47 '92, Toyota Yaris Hybrid

#58 české převozní značky

Příspěvek od Haben »

Tak by s tim mohl zvedavec prijet do Zlina. Na dalnici Brno - Vyslov jsou policiste minimalne a z Vyskova do Zlina je PCR ohrozeny ci uz vymrely druh. A STK ve Zline ma parkoviste jak krava, kde neni problem auto odstavit na x dni - nikdo neremca
_________________
Chuanita 944, B230FB , MY92, M47 Obrázek"GALERIE"
Toyota Yaris Hybrid MY23 Obrázek"GALERIE"
bylo: Andreas C30 2,4i 125 kw MY08 Summum MT| V70 II D5 AWD MY05 MT, chip 149 kw, EGR OFF| V70 II 2,4 D 120 kw, MY04 AT|V70 I 2,5 D 103 kw, MY00 MT, KAT OFF, EGR OFF

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1282
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#59 české převozní značky

Příspěvek od Dural8 »

Radku na to Ti zase musim kontrovat, samozrejme plati mesto od mesta, ale Tabor vs Sobeslav vs Ceske Budejovice vse kam nespadas na Tebe koukaji skrz prsty a mam pocit, ze jeste termin natahuji. Mas pravdu, ze muzes, ale urednici kdyz vidi jinou adresu, tak si mysli, ze to nemela byt jejich prace a radne Ti to davaji najevo. Moje trojkombinace = osobni zkusenost s vice auty me a me zeny. Pravdu mas, ale...
_________________
V60 D4

spy
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1127
Registrován: 13 roků 9 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: C70 T5, V70R, C70 Cabrio T5

#60 české převozní značky

Příspěvek od spy »

Přihlašoval jsem dovezené auto mimo trvalé bydliště a bez problémů, úředníkovy jen cca půl hodiny trvalo vyplnit český TP.
Důležité je přinést všechny papíry...a ideální je se také online dopředu objednat.
_________________
Saffron Collezione: 1997 V70R 2,0 T5 AWD (B5204T3); 1998 C70 2,3 T5 (B5234T3); 2001 C70 Cabrio 2,3 T5 (B5234T3)
Shades of Grey: 2007 Volvo C30 T5; 2005 Volvo V50 T5 AWD; 2020 Škoda Superb iV Combi L&K

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 12980
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#61 české převozní značky

Příspěvek od raolsa »

Nevím jak je to teď, ale u nás na úřadě dělali dovozové přihlašování jenom v úterý a ve čtvrtek a jenom po předchozím objednání. Normální agendu dělali (dělají) v pondělí a ve středu.
V pátek asi měli odpočinkový den a přípravu na víkend, nebo co. :D
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 194
Registrován: 5 roků 11 měsíců
Bydliště: Děčín
Vůz: 2002 Volvo S80 T6 LPG BRC

#62 české převozní značky

Příspěvek od dunnst »

V pátek zpracovávají to, co se jim nakupilo přes týden. Byrokracie je čubka :-)
_________________
2002 Volvo S80 I T6 LPG Obrázek

spy
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1127
Registrován: 13 roků 9 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: C70 T5, V70R, C70 Cabrio T5

#63 české převozní značky

Příspěvek od spy »

Tak Semily, no .. :-)
_________________
Saffron Collezione: 1997 V70R 2,0 T5 AWD (B5204T3); 1998 C70 2,3 T5 (B5234T3); 2001 C70 Cabrio 2,3 T5 (B5234T3)
Shades of Grey: 2007 Volvo C30 T5; 2005 Volvo V50 T5 AWD; 2020 Škoda Superb iV Combi L&K

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4901
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#64 české převozní značky

Příspěvek od Romulusw »

Zvědavec, kde máš teďka vlastně tu káru?

zvedavec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 21
Příspěvky: 1170
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo S 80 2,9 LPG
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#65 české převozní značky

Příspěvek od zvedavec »

No furt v Germánii, při nakládání se objevila závada a auto nebylo schopné najet na kamion. :Search: Takže teď se řeši co včil. Mě fest serou.
_________________
za chvíli bude, už je : Volvo s80 2,9
za chvíli také bylo, tak ne zůstává semnou :Volvo 850 TDi
bylo: Renault Safrane 2,2
bylo: Opel Kadet 1,4
bylo: Škoda 120 LS
bylo: Škoda 100 L
www.royaleliquid.cz

kolemjdouci
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 615
Registrován: 7 roků
Bydliště: Praha
Vůz: 89 745 B230 škatule
Bydliště: Pha skoro

#66 české převozní značky

Příspěvek od kolemjdouci »

auto už jsi zaplatil? Kdy je vlastně Tvoje, když ho zaplatíš, nebo když Ti ho složí na dvoře?
Skoro mi přijde, že to auto je pořád jejich. Jestli jsi koupil pojízdný auto, tak by Ti ho měli pojízdný přivézt, ne?
_________________
škatule hejbej se

zvedavec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 21
Příspěvky: 1170
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo S 80 2,9 LPG
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#67 české převozní značky

Příspěvek od zvedavec »

No právě, jenže já se s nimi teď dohaduju že chci auto takové jaké bylo v popisu. Plně pojízdné jen s deklarovaným - neobvyklým zvukem při volnoběhu. Oni se snaží tvrdit že byla deklarovaná závada na motoru, tak ať si trhnu. Já tvrdím že když byla provedena zkušební jízda přijímacím technikem a nebyly zaznamenány problémy při jízdě, tak to muselo být pojízdné a teď není. No palubní compl hlásil upozornění na málo vody v chladícím okruhu. Takže si říkám že to někdo uvařil a už se mu nechtělo investovat do opravy. Tak s investicí do přebroušení hlavy těsnění a rozvodů jsem počítal. Popravdě je nechápu že dělají takové opičky kvůli pár stovkám.
_________________
za chvíli bude, už je : Volvo s80 2,9
za chvíli také bylo, tak ne zůstává semnou :Volvo 850 TDi
bylo: Renault Safrane 2,2
bylo: Opel Kadet 1,4
bylo: Škoda 120 LS
bylo: Škoda 100 L
www.royaleliquid.cz

zvedavec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 21
Příspěvky: 1170
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo S 80 2,9 LPG
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#68 české převozní značky

Příspěvek od zvedavec »

Tak jsem nakonec vyměkl a koupil jsem ty převozky. Jistota je jistota.
_________________
za chvíli bude, už je : Volvo s80 2,9
za chvíli také bylo, tak ne zůstává semnou :Volvo 850 TDi
bylo: Renault Safrane 2,2
bylo: Opel Kadet 1,4
bylo: Škoda 120 LS
bylo: Škoda 100 L
www.royaleliquid.cz

HonzaA
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 741
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: 244 B23E

#69 české převozní značky

Příspěvek od HonzaA »

zvedavec píše:No právě, jenže já se s nimi teď dohaduju že chci auto takové jaké bylo v popisu. Plně pojízdné jen s deklarovaným - neobvyklým zvukem při volnoběhu. Oni se snaží tvrdit že byla deklarovaná závada na motoru, tak ať si trhnu. Já tvrdím že když byla provedena zkušební jízda přijímacím technikem a nebyly zaznamenány problémy při jízdě, tak to muselo být pojízdné a teď není. No palubní compl hlásil upozornění na málo vody v chladícím okruhu. Takže si říkám že to někdo uvařil a už se mu nechtělo investovat do opravy. Tak s investicí do přebroušení hlavy těsnění a rozvodů jsem počítal. Popravdě je nechápu že dělají takové opičky kvůli pár stovkám.
Jen tak ze zvědavosti, co to bylo za firmu, od které jsi to auto kupoval?
_________________
244 GLE B21E 1979 | 244 GLE B23E 1981 a další

zvedavec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 21
Příspěvky: 1170
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo S 80 2,9 LPG
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#70 české převozní značky

Příspěvek od zvedavec »

HonzaA píše:
zvedavec píše:No právě, jenže já se s nimi teď dohaduju že chci auto takové jaké bylo v popisu. Plně pojízdné jen s deklarovaným - neobvyklým zvukem při volnoběhu. Oni se snaží tvrdit že byla deklarovaná závada na motoru, tak ať si trhnu. Já tvrdím že když byla provedena zkušební jízda přijímacím technikem a nebyly zaznamenány problémy při jízdě, tak to muselo být pojízdné a teď není. No palubní compl hlásil upozornění na málo vody v chladícím okruhu. Takže si říkám že to někdo uvařil a už se mu nechtělo investovat do opravy. Tak s investicí do přebroušení hlavy těsnění a rozvodů jsem počítal. Popravdě je nechápu že dělají takové opičky kvůli pár stovkám.
Jen tak ze zvědavosti, co to bylo za firmu, od které jsi to auto kupoval?
Auto1.com
_________________
za chvíli bude, už je : Volvo s80 2,9
za chvíli také bylo, tak ne zůstává semnou :Volvo 850 TDi
bylo: Renault Safrane 2,2
bylo: Opel Kadet 1,4
bylo: Škoda 120 LS
bylo: Škoda 100 L
www.royaleliquid.cz

HonzaA
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 741
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: 244 B23E

#71 české převozní značky

Příspěvek od HonzaA »

:D Jo, to jsem si myslel už z popisu. Tam je vždycky nějakej problém, auta u nich prohlíží opice a je úplně jedno, jestli je to Německo, Švédsko, Itálie nebo Španělsko, je to všechno jenom hrozný a ještě horší. A nejhorší je, že zjistíš, že se ani ničeho nedomůžeš, protože v obchodních podmínkách maj prorogační doložku do Berlína. Pro začátek můžeš začít tím, že si zaplatíš německého soudního znalce :D České zastoupení se aspoň tváří, že reklamace řeší, ale v Německu to hážou rovnou pod stůl, protože ví, že na ně nemůžeš.
_________________
244 GLE B21E 1979 | 244 GLE B23E 1981 a další
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“