Řidičům chodí pokuty i ze zemí, kde nebyli oni, ani jejich a

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
zvedavec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1170
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo S 80 2,9 LPG
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#1 Řidičům chodí pokuty i ze zemí, kde nebyli oni, ani jejich a

Příspěvek od zvedavec »

Z tohoto článku jde docela hrůza. Netuší někdo jak se bránit? Vono to vypadá že to může trefit kohokoli z nás http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/ridicum-chodi-pokuty-i-ze-zemi-kde-nebyli-oni-ani-jejich-auto-a-nic-spachat-nemohli/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
_________________
za chvíli bude, už je : Volvo s80 2,9
za chvíli také bylo, tak ne zůstává semnou :Volvo 850 TDi
bylo: Renault Safrane 2,2
bylo: Opel Kadet 1,4
bylo: Škoda 120 LS
bylo: Škoda 100 L
www.royaleliquid.cz

Airbus380
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 661
Registrován: 14 roků 1 měsíc
Bydliště: Teplice
Vůz: V70II D5

#2 Řidičům chodí pokuty i ze zemí, kde nebyli oni, ani jeji

Příspěvek od Airbus380 »

U těchto dopisů chce vzít rozum do hrsti a nepropadat panice. Není fotka není důkaz. Špatný překlad, zkontrolovat dané číslo účtu, špatně udané adresy a nebo údaje. Razítko na známce nebo dopise nemusí sedět s danou adresou místa policejního oddělení. To jsou první základní parametry co si zkontrolovat, je jisté že se jedná o podvod. A pokud do dané země nejezdíte a nikdy jste tam nebyli tak vyhodit a hodit starosti za hlavu. A pokud tam jezdíte, zastavit se na prvním policejním oddělení a oni vám řeknou zda se jedná o přestupek a nebo je to podvod. Já kdysi měl podobný dopis z Německa. Jelikož mi už jedna pokuta za rychlost přišla tak vím jak originál vypadá. Ale přesto zajel sem na Cínovec k sousedům a zeptal se. Kluci se smáli...samo sebou, že to byl podvod ukázali mi co je na tom za chyby. Prý je tím zamořená celá EU. U nich to taky chodí. Jinak papír si tam nechali, že to předají dál. Nikdo se mi už neozval a při kontrole v Německu jsem následně neměl žádné problémy.
_________________
Bylo....Škoda Yeti 1,2TSi
Honda XRV750 Afrika Twin

Nosound89
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4181
Registrován: 11 roků 11 měsíců
Bydliště: F-M city
Vůz: S80II 4,4 AWD

#3 Řidičům chodí pokuty i ze zemí, kde nebyli oni, ani jeji

Příspěvek od Nosound89 »

Ano, hrát mrtvého brouka a vůbec se o daný přestupek nezajímat když si jste jistí, že jste žádný přestupek nespáchali, proč ne. Ale vemte si, že se opravdu jedná o dopis od policie, vy to hodíte za hlavu a třeba za 10 let do té itálie opravdu pojedete a při běžné silniční kontrole vás zastaví, prolustrují a vyskočí jim, že dlužíte třeba 50 násobek prvotní částky takže bez zaplacení konec.. (nevím, ale jestli v databázi povedou pouze auto nebo i řidiče). Stále za předpokladu, že se jedná o omyl tamní policie.
_________________
S80II 3,2 AWD 179kW, B6324S, MY11 (rodiče)
ex. S80II V8 4,4 232kW, B8444S, MY07; S80II V8 4,4 AWD 232kW, B8444S, MY07; V70III 3,2 175kW, B6324S, MY09; S80II 3,2 AWD 175kW, B6324S, MY07; S60 2,4 135kW, B5244S, MY01; V70II 2,4 125kW, B5244S, MY03; V40 2,0 100 kW, B4204S2, MY03; V40 1,8 85kW, B4184S, MY98; S60 2,5T AWD 182kW, B5254T2, MY05 Galerie

Airbus380
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 661
Registrován: 14 roků 1 měsíc
Bydliště: Teplice
Vůz: V70II D5

#4 Řidičům chodí pokuty i ze zemí, kde nebyli oni, ani jeji

Příspěvek od Airbus380 »

No tak když sem v té dané zemi nikdy nebyl a natož auto, nebo motocykl vedený na mou osobu. Tak sem nemohl spáchat přestupek. Policie si v EU opravdu pokutu sama od sebe nevymyslí... Tohle funguje jen v zemích, kde chtějí úplatky a ty jsou trošku dál od našich hranic a to zažijete jen osobně. V databázi vedou vždy majitele vozidla. Pokud je to půjčovna, pokuta jde na půjčovnu, ta to ale obratem otočí zpět s vašimi údaji, tak to policie pošle vám, ale půjčovna si naúčtuje poplatek za pokutu. Pokud je auto psané na vás... jde to jen na majitele. To samé na firmu. A ta promlčecí doba je daleko kratší než 10 let. Ano může se vám stát, že na vás při kontrole přijdou, že máte nezaplacenou pokutu. Ale ty penále nejsou zase tak vysoké... a hlavně pak je to o tom, jak se domluvíte. Opravdu se může stát, že o té pokutě nebudete vědět a nebudete dělat blbého. Ale většinou ty pokuty, tedy ty malé přestupky jdou hned do koše... ona zase ta databáze v rámci EU s výměnou informací zase tak dobře nefunguje. Jo u velkých přestupků (pokut) je to něco jiného...
_________________
Bylo....Škoda Yeti 1,2TSi
Honda XRV750 Afrika Twin

zvedavec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1170
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo S 80 2,9 LPG
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Řidičům chodí pokuty i ze zemí, kde nebyli oni, ani jeji

Příspěvek od zvedavec »

to Airbus 380 : Policie si v EU opravdu pokutu sama od sebe nevymyslí.... No možná nevymyslí, ale stává se to. Před chvílí podobný případ probírali před chvílí ve zprávách TV Prima .
_________________
za chvíli bude, už je : Volvo s80 2,9
za chvíli také bylo, tak ne zůstává semnou :Volvo 850 TDi
bylo: Renault Safrane 2,2
bylo: Opel Kadet 1,4
bylo: Škoda 120 LS
bylo: Škoda 100 L
www.royaleliquid.cz

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#6 Řidičům chodí pokuty i ze zemí, kde nebyli oni, ani jeji

Příspěvek od eLzyx »

mě už se také stalo, že jsem dostal pokutu z města, ve kterém jsem nikdy nebyl. Viníka přestupku dokonce chytili, ale ten neměl doklady. Tak jim nadiktoval nějaké údaje, co si pro tyhle případy zapamatoval. Dokonce i moje rodné číslo. Naštěstí si špatně zapamatoval jedno písmeno v mém příjmení a nesouhlasil ani podpis. Takže úřednice pokutu smetla ze stalo pro špatnou identifikaci pachatele.
Kdo to byl? Podezírám jednoho lumpa tady z Volvoklubu (přeprodej auta), případně vrátného z nějaké fabriky ...
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“