Dovoz auta ze Švýcarska

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
metju
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1463
Registrován: 15 roků
Bydliště: Praha
Vůz: 940, XC70

#1 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od metju »

Má tu někdo osobní zkušenost ? Internet je plnej rad co se celkem rozcházej. Jak je to s DPH a clem ? Někdo tvrdí že se platí vždy, jiní že podle toho kde bylo auto vyrobeno... Má takový výlet vůbec cenu ? Pro auto řekněme za 20k...
_________________
V70R (184kW/350Nm) '99, automat, silver metallic
XC940 2,0t (100,6 kW/188,1 Nm) '97, manual, signal red
XC70 D5 AWD (169kW/480Nm) '12, automat, twilight bronze metallic, Polestar
Bylo: XC70 D5 AWD '08, automat, seashell metallic, V70 T5 '01, manual, black stone - S40 2,0T '03, manual, black sapphire met. - S60 2,4T '01, automat, polarctic pearl

Blade
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1178
Registrován: 7 roků
Bydliště: Ostrava
Vůz: Volvo XC60 D5 r.v.09 a C70II T5 r.v.08

#2 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Blade »

vydrz chvili urcite ti odpovi uzivatel Ejdou...

Ejdou Rotacak
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3182
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#3 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

metju píše:Má tu někdo osobní zkušenost ? Internet je plnej rad co se celkem rozcházej. Jak je to s DPH a clem ? Někdo tvrdí že se platí vždy, jiní že podle toho kde bylo auto vyrobeno... Má takový výlet vůbec cenu ? Pro auto řekněme za 20k...
Ahoj,

snad vše stále platí, naposled jsem byl s Jardou v kontaktu v říjnu 2017.

Auto Jaro Vystejn
Herren matte str. 15
(+41) 079/334 17 13
autojaro@bluewin.ch
Mluví Česky, německy a francouzky. V blízkosti Bernu má několik autobazarů a servis. Vzhledem k tomu, že je to rodinej známej, chtěl jen minimální provizi
a i ostatní podmínky převozu byly nestandartní - netroufám si odhadnout kolik si řekne, pokud pojede prověřit vůz dál od Bernu. Pro moje auto jel asi 200km
a řekl si komplet za vše asi 350 franků. Výhoda pokud bude vůz z okolí Bernu.

Ideálně se s nim dohodnout po čem má koukat, nebo mu poslat tip z autoscout24.ch. Pomůže i s odhlášením vozu ve Švýcarsku a zajistí potřebné dokumenty
pro Evidenčku a STK v ČR. Po odhlášení stačí na místním úřadě koupit týdenní převozky (asi 100 franků)a vyrazit do CŘ. Pokud prodává vůz soukromá osoba
soukromé osobě DPH se platit nemusí, alespoň takto mi to bylo řečeno v roce 2017. Další věc je jaká je cena na kupní smlouvě
(z té se následně vypočítává clo a DPH), Jaká častka bude na kupní smlouvě je na dohodě mezi prodejcem a kupujícím.

Nejlevnější převoz káry je autobusem z Florence (Nobless Line za cca 1900kč do Bernu. V 21h z Prahy, Bern asi 7:30), tam převzít vozidlo, během dopoledne zařídit
administrativu a pak okolo 10-11h vyrazit do Čech po vlastní ose, v 18h si ve Středních Čechách.

Good luck :good:
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

kolemjdouci
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 615
Registrován: 6 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: 89 745 B230 škatule
Bydliště: Pha skoro

#4 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od kolemjdouci »

cháchá, deja vu, je to sotva rok, co se to tady celkem sáhodlouze řešilo. Pak to spadlo někam do kšá a teď odznova. No, Ejdou, máš muj obdiv za trpělivost.
Tak hodim jenom pár plků:
Mám tušení, že bus jde i levněji, Nobless Line je komfortní, ale
https://shop.flixbus.cz/search?departureCity=1374&arrivalCity=3158&route=Praha-Bern&rideDate=06.08.2018&adult=1&_locale=cs&wt_eid=2152883144176314127&wt_t=1533573986027&affiliate=%28not+set%29%2C&_ga=2.135799985.1020796090.1533573948-1805127606.1528831441
https://rezervace.csad-tisnov.cz/cenik
Jaro mi pomohl s XC70, tak to bylo lehčí, ale zase to něco stálo a hladkej průběh i tak úplně nebyl.
Pro auto za 20tkč jezdit podle mě asi význam nemá, muselo by bejt v top stavu a nějak zajímavý, pže náklady se, pokud to člověk udělá všechno jak má, zvednou odhadem o 100% (provize Jarovi, převozky, lístek na bus, zmíněný clo a dph, benzín zpět).
Jde to i na prasáka, na přihlášení do provozu u nás není potřeba doklad o proclení, ani o dph, a co si vzpomínám, tak ani kupní smlouva nikoho nezajímala, stačila dovozová technická a odhláška. Takže se ušetří provize za zprostředkování, převozky, clo a dph, potom náklady=lístek+benzín, ale
- prodejce musí bejt ochotnej pomoct a půjčit nějaký značky, na kterých auto přijede domů
- značky je třeba dostat zpátky do CH a z CH dostat odhlášku
- doma se pak (podle povahy) třást, jestli nezazvoní berňák/celní správa

Ohledně cla, pokud je auto vyrobený v zemích EU, jedná se reexport a clo se platit nemusí. Je ale problém to prokázat (ano, sice všichni vědí, že třeba BMW se vyrábí v Německu, ale PAPÍR!, papír na to musí bejt). Na celnici chtějí CoC, nebo prohlášení výrobce. Volvo za něj účtuje docela dost, nevím už kolik přesně, ale asi víc jak 2tkč, tím pádem při sazbě cla 10% to u auta za 20tkč nemá smysl. Navíc Švýcaři nejsou úplně vrtivej národ a autorizovanej prodejce na to chtěl asi tejden.

Co se týče dph, tak se neplatí při nákupu od soukromníka, ALE (je to jen můj pocit) těch prodává svý auto napřímo ve švajcu jen málo. Než aby se s tím patlali, tak ho dají do garáže, nebo prodejci, ať jim dá jíný, případně hotovost a mají klid. Tím se šance, že člověk najde hezký auto za dobrý peníze u soukromníka, kterej bude ochotnej mu pomoct s úřadama a značkama, se blíží limitně nule.

Kdybych to měl absolvovat celý znovu, tak jedině pro opravdu hezký auto (ty tam jsou, to problém není), za dobrou cenu (to je taky celkem reálný) a pořádně dopředu všechno pochystat a koupit na firmu, čímž odpadne dph. Tou přípravou nemyslím nastudovat jízdní řád a cenu jízdenek, ale sehnat právě zmíněný CoC, celní deklaraci (dá se udělat elektronicky přes web) a pečlivou dohodu s prodejcem na odhlášení a převozkách.
_________________
škatule hejbej se

spy
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1127
Registrován: 13 roků 8 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: C70 T5, V70R, C70 Cabrio T5

#5 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od spy »

Ohledně cla je podle mě ten správný termín "preferenční původ" (preferrential origin).
Začal jsem to zkoumat, ale nedozkoumal...
Hodně materiálů od švýcarských celníků je ale k dispozici i v angličtině https://www.ezv.admin.ch/ezv/en/home/information-companies/exemptions--reliefs--preferential-tariffs-and-export-contributio/importation-into-switzerland/free-trade--preferential-origin.html

Jinak cesta pro auto za 20k se vyplatí leda v případě, že by tady stálo tak trojnásobek...
Ale pozor, z mý zkušenosti se takovýhle auta vůbec neinzerují na netu, ale prostě je mají servisy a bazary na dvoře...a když někdo přijede, tak to koupí...
Doporučuju oblast okolo Bodamského jezera, tam je to bazar v každé vesnici...
_________________
Saffron Collezione: 1997 V70R 2,0 T5 AWD (B5204T3); 1998 C70 2,3 T5 (B5234T3); 2001 C70 Cabrio 2,3 T5 (B5234T3)
Shades of Grey: 2007 Volvo C30 T5; 2005 Volvo V50 T5 AWD; 2020 Škoda Superb iV Combi L&K

kolemjdouci
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 615
Registrován: 6 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: 89 745 B230 škatule
Bydliště: Pha skoro

#6 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od kolemjdouci »

eeeh, ty mě nutíš přemejšlet a to bolí. Ten původ šel myslím vyznačit na smlouvu/fakturu i jen prodejcem, pokud byla cena do 10tchf? Vzpomínám si, že bylo legrační, jak někdo uvažoval paritu chf-eur a byl v tom výpočtu trochu zmatek. Každopádně u tohodle konkrétního auta to jde řešit tou kouzelnou větičkou, asi bych jí i našel.
_________________
škatule hejbej se

spy
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1127
Registrován: 13 roků 8 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: C70 T5, V70R, C70 Cabrio T5

#7 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od spy »

Přesně, preferenční původ podle mě šlo jen napsat do smlouvy/na fakturu...
_________________
Saffron Collezione: 1997 V70R 2,0 T5 AWD (B5204T3); 1998 C70 2,3 T5 (B5234T3); 2001 C70 Cabrio 2,3 T5 (B5234T3)
Shades of Grey: 2007 Volvo C30 T5; 2005 Volvo V50 T5 AWD; 2020 Škoda Superb iV Combi L&K

f.e.e.t
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1349
Registrován: 7 roků 10 měsíců
Bydliště: Ronov nad Doubravou
Vůz: V70 D5252T 2.5 TDI r.v. 9/1998

#8 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od f.e.e.t »

To scháníš další auto na gumbalkán 2019? :-)
_________________
Volvo černá V70 TDI 9/1998
Volvo stříbrná V50 T5 FWD 12/2004

metju
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1463
Registrován: 15 roků
Bydliště: Praha
Vůz: 940, XC70

#9 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od metju »

Spíš něco na to domácí ježdění až pošlu svoje současný na Gumbalkan :lol:
_________________
V70R (184kW/350Nm) '99, automat, silver metallic
XC940 2,0t (100,6 kW/188,1 Nm) '97, manual, signal red
XC70 D5 AWD (169kW/480Nm) '12, automat, twilight bronze metallic, Polestar
Bylo: XC70 D5 AWD '08, automat, seashell metallic, V70 T5 '01, manual, black stone - S40 2,0T '03, manual, black sapphire met. - S60 2,4T '01, automat, polarctic pearl

Deshi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3609
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Dolní Roveň
Vůz: V40 1.9D 75kW

#10 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Deshi »

A dá se místním bazaristum věřit a nebo je to podobná sebranka jako v naší kotlině. Jak vlastně poznám, že auto, které se mi líbí na netu, se mi bude líbit i na živo? Nebo je to všude sázka do loterie?
_________________
Volvo S80 01/2007, 3,2 175kW AWD automat, Summum
Volvo XC70 10/2007, 2,4 D5 136kW AWD manuál, Summum
Volvo XC90 08/2008, 2,4 D5 136kW AWD manuál, Summum

bylo:
Volvo V40 07/2002, 1,9D 75kW manuál, Sport

kolemjdouci
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 615
Registrován: 6 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: 89 745 B230 škatule
Bydliště: Pha skoro

#11 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od kolemjdouci »

tak jistotu nemá člověk asi nikde a nikdy, ale šance, že dostaneš to, co se píše, a bez nějakých pastí, je velká
obě volva jsem kupoval naslepo (znova bych to už neudělal) a celkem to vyšlo
Ingot od soukromníka z DE přijel na podvalu na dvůr a divil jsem se, celkově ale cena/hodnota ok
xc70 přes bazar z CH v cajku, ikdyž puntičkář by pár věcí našel, ale zase cena/hodnota ok
takže za mě:
- jet se podívat osobně
- jet na víc aut, ne jen na jedno
- jet s tím, že nemusím nutně něco koupit
_________________
škatule hejbej se

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 11
Registrován: 4 roky 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: zatím žádné

#12 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Stepan2 »

Dobrý den pánové,

chtěl bych Vás poprosit o shovívavost. Hledám informace o dovozu auta ze Švýcarska a našel jsem Vaší diskuzi a vypadá to, že se v problematice skutečně pohybujete, nejenom teoreticky.

Vůz se nachází v Německu u 2. majitele. Ten ho koupil od 1. majitele ve Švýcarsku před třemi lety. Vůz nebyl nikdy v Německu přihlášen. Německý majitel má k vozu pouze tento dokument ze Švýcarska: (smazal jsem odkaz - případně mne kontaktujte) a dokumenty o zaplaceném clu a dani při převozu do Německa.

Je tento dokument dostatečný k přihlášení u nás? S jakými dokumenty jste šli na úřad vy? Přijde mi to strašně málo - jeden papír...

Děkuji,

přeji hezký den,

Štěpán
Naposledy upravil(a) Stepan2 dne 14 dub 2020 10:45, celkem upraveno 2 x.

ttoommaasseekk
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1678
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Kousek za Prahou, na východ.
Vůz: Karkulka
Kontaktovat uživatele:

#13 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od ttoommaasseekk »

A co zajít na STK, kde budeš dělat dovoz a zeptat se přímo technika?
Podle mě je to málo.
_________________
Karkulka V60 CC T5 AWD MY 2018, POLESTAR
Již jsem se rozloučil s V40 2.0T E85, Padík - V50 T5 AWD + BSR + IPD HD TCV

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 11
Registrován: 4 roky 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: zatím žádné

#14 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Stepan2 »

ttoommaasseekk píše:A co zajít na STK, kde budeš dělat dovoz a zeptat se přímo technika?
Podle mě je to málo.
Poslal jsem email na 5 STK v Praze. Teď mi volal přednosta jedné z nich, že je to dostatečné a technický popis vozidla si doplní za 2 000 Kč (Švýcarský techničák je málo obsáhlí).

Informace se strašně rozcházejí, proto ověřuji na všech frontách...

ttoommaasseekk
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1678
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Kousek za Prahou, na východ.
Vůz: Karkulka
Kontaktovat uživatele:

#15 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od ttoommaasseekk »

Skvělá volba.
Já měl z Německa ke Karkulce papírů štos, tak mi to bylo divné.
_________________
Karkulka V60 CC T5 AWD MY 2018, POLESTAR
Již jsem se rozloučil s V40 2.0T E85, Padík - V50 T5 AWD + BSR + IPD HD TCV

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 321
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Dejvice
Vůz: 850 xc90

#16 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Wolfram1944 »

Stepan2 píše: Poslal jsem email na 5 STK v Praze. Teď mi volal přednosta jedné z nich, že je to dostatečné a technický popis vozidla si doplní za 2 000 Kč (Švýcarský techničák je málo obsáhlí).
Informace se strašně rozcházejí, proto ověřuji na všech frontách...
Dal jsem si to vloni - auto taky 1995, dovoz po ose ze Švýcarska. Docela znechucující zkušenost se závěrem, že přihlašování aut je pořád slušná žumpa.
Věřím, že pokud kápneš na korektní lidi na STK a korektního úředníka, může to proběhnout v klidu. Co bych doporučil, při jednání na STK si domluvit a trvat na tom, že od nich potřebuješ technický popis, který ti umožní dokončit přihlášení. A pokud se neco úředníkovi nebude líbit, že to dají do pořádku.
_________________
.: 850 T-5R '95 B5234T5 AW50-42 ::: XC90 3.2 '07 B6324S TF-80SC ::: 2009-2019 850 TDI '96 D5252T M56 :.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 11
Registrován: 4 roky 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: zatím žádné

#17 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Stepan2 »

Wolfram1944 píše:
Stepan2 píše: Poslal jsem email na 5 STK v Praze. Teď mi volal přednosta jedné z nich, že je to dostatečné a technický popis vozidla si doplní za 2 000 Kč (Švýcarský techničák je málo obsáhlí).
Informace se strašně rozcházejí, proto ověřuji na všech frontách...
Dal jsem si to vloni - auto taky 1995, dovoz po ose ze Švýcarska. Docela znechucující zkušenost se závěrem, že přihlašování aut je pořád slušná žumpa.
Věřím, že pokud kápneš na korektní lidi na STK a korektního úředníka, může to proběhnout v klidu. Co bych doporučil, při jednání na STK si domluvit a trvat na tom, že od nich potřebuješ technický popis, který ti umožní dokončit přihlášení. A pokud se neco úředníkovi nebude líbit, že to dají do pořádku.
Žumpa a pluralita výkladu zákonů je zarážející v roce 2020...

Co přesně si mám představit pod: ... trvat na tom, že od nich potřebuješ technický popis, který ti umožní dokončit přihlášen. A pokud se neco úředníkovi nebude líbit, že to dají do pořádku. ... Předpokládám, že je to doplnění rozměru pneu, gramy CO2 atd. za ty 2 000 Kč - nic z toho ve Švýcarském TP není... je to můj první dovoz a zároveň auto - dost tápu.

Děkuji.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 11
Registrován: 4 roky 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: zatím žádné

#18 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Stepan2 »

Pánové dotaz do pléna. Existuje nějaký úřad, server, služba kde by mi řekli na základě VIN kódu zda bylo auto odcizeno a především zda bylo PROCLENO zaplacená DPH při převozu ze Švýcarska do Německa?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 321
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Dejvice
Vůz: 850 xc90

#19 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Wolfram1944 »

Stepan2 píše:Co přesně si mám představit pod:
Ono zřejmě není údaj jako údaj.
Co se stalo mně bylo, že borec na stk vyrobil protokol, kam zadal údaje o autě, které nebyly ve švýcarském techničáku. Někde je zjišťoval, s chybou v rozměru kol, ale zbytek odpovídal. Lupnul tam kulaté razítko a bylo. Úředník (Břevnov) ale začal machrovat, že to je špatně, že tam chybí zdroj těch údajů a že mám mít výpis od dekry nebo zastoupení Volva v ČR. Zkusil jsem to ještě jednou (Bohdalec) a totéž - blbec je ten z stk a ať mu to jdu hodit na hlavu, že dobře ví, jak se to má dělat. No a ten mě samozřejmě poslal někam. To stk bylo přes znamého, tak jsem na toho borce neměl pořádné páky a hlavně nevíš, kde je pravda. Tak nevím, chtěli po mě ti strejcové z úřadu prachy? Byl to ojeb na tom stk? Co na to Jan Tleskač?
_________________
.: 850 T-5R '95 B5234T5 AW50-42 ::: XC90 3.2 '07 B6324S TF-80SC ::: 2009-2019 850 TDI '96 D5252T M56 :.

Fíla
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1067
Registrován: 14 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70R AWD, B5234T4, '98

#20 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Fíla »

Stepan2 píše:Pánové dotaz do pléna. Existuje nějaký úřad, server, služba kde by mi řekli na základě VIN kódu zda bylo auto odcizeno a především zda bylo PROCLENO zaplacená DPH při převozu ze Švýcarska do Německa?


odcizení - cebia, autodna, a další. Pokud je auto, jak píšeš, stále na švýcarských značkách, tudíž není přihlášeno v Německu, proč by tam bylo hrazeno clo a dph?
_________________
V70R AWD, B5234T4, M58, 1998, Saffron metallic, Coil On Plug conversion, tuned by VastTuning
XC70 D5 AWD POLESTAR, D5244T10, TF-80SC, 2011, Oyster Grey Pearl; V60 CrossCountry AWD POLESTAR, D5244T21, TF-80SD, 2017, Rich Java

kolemjdouci
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 615
Registrován: 6 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: 89 745 B230 škatule
Bydliště: Pha skoro

#21 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od kolemjdouci »

to auto NENÍ na švýcarských značkách, má sice CH techničák, ale odhlášenej.
a na přihlášení u nás to stačí. DPH ani clo nikdo při přihlášení nezkoumá.
To, že to má z DE clo a DPH je fajn bonus a v pořádku, ale pro přihlášení nehraje roli.
Jestli na STK řekli, že dáš 2k a doplní si údaje, tak neváhej a jdi do toho.
_________________
škatule hejbej se

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 321
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Dejvice
Vůz: 850 xc90

#22 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Wolfram1944 »

kolemjdouci píše:Jestli na STK řekli, že dáš 2k a doplní si údaje, tak neváhej a jdi do toho.
Své k tomuto píšu výše.
Jinak ano, staré auto se dá přihlásit neproclené. A byli tací, co sem auto provezli a udělali to tak :) . Pochlubí se někdo, zda ho pak naháněl berňák nebo celníci?
_________________
.: 850 T-5R '95 B5234T5 AW50-42 ::: XC90 3.2 '07 B6324S TF-80SC ::: 2009-2019 850 TDI '96 D5252T M56 :.

kolemjdouci
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 615
Registrován: 6 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: 89 745 B230 škatule
Bydliště: Pha skoro

#23 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od kolemjdouci »

tak chtěl bych vidět dobráka, kterej se veřejně přihlásí ke krácení daní .) to by se moh jít rovnou udat
Co se STK týče, tak určitě, jinej kraj, jinej mrav. Když si ale uvědomíš, co tě stojí čas, benzín, plaťák (přepokládám, že to po těch technickejch nevozí po ose, bo nemá značky), tak mi přijdou 2k jako good deal.
Ale jestli chce bejt přísnej a vychovávat úředníky, potažmo techniky, tak mu přeju mnoho zdaru. Na těhle místech "náš zákazník - náš pán" rozhodně neplatí.
_________________
škatule hejbej se

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 11
Registrován: 4 roky 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: zatím žádné

#24 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Stepan2 »

Pánové rád bych osvětlil situaci.

Auto je na CH odhlášených dokladech, fyzicky stojí v Německu u německého majitele. Majitel tvrdí že je vše zaplacené a proclené - poslal nějaké papíry v němčině. Chtěl jsem mít double check i z mé strany že je vše jak tvrdí - CEBIA, Dekra, ani celníci to zjistit dle VIN nedokážou :) zajímavé :))

To, že to nikdo nezkoumá na STK a skutečně dostanu české doklady je sice pravda. Zda nedostanu obálku s pruhem je věc druhá - tomu se chci vyvarovat. Nevím jak by se to celní úřad dozvěděl - na kom je oznamovací povinnost, jestli by to nezjistila hlídka policie při kontrole v Německu apod. Tudy cesta nevede pokud chci auto jezdit i mimo ČR... Schválně kdo to tak provozuje :)

Úředníka nechci školit v žádném případě, naopak nabídka na doplnění za danou cenu mi přijde vskutku férová - odpadá nahánění DEKRY, COC, importér a nevím co ještě :)

kolemjdouci
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 615
Registrován: 6 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: 89 745 B230 škatule
Bydliště: Pha skoro

#25 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od kolemjdouci »

podle mě na to jdeš dobře a to, co píšeš zní rozumně. Na tvým místě bych se soustředil na papíry, který němec poslal, jestli jsou ok. A pokud jo, tak není co řešit :)
_________________
škatule hejbej se
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“