Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 4924
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#51 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od python.p »

Nebezpečné nejsou změny rychlosti, ale idioti.
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

kolemjdouci
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 615
Registrován: 7 roků
Bydliště: Praha
Vůz: 89 745 B230 škatule
Bydliště: Pha skoro

#52 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od kolemjdouci »

No jo, kazdej jsme jinej. Me zase prijde kokotina si myslet, ze v reichu da nekdo znacku kvuli vybirani pokut. I to jadro pudla vidime kazdej jinde. Jedna vec je, jestli jsou predpisy rozumny a druha, jestli je dodrzujes. Ale zduvodnovat nedodrzovani nerozumnosti je pitomost. Proste zakon porusis a nasleduje trest. Pokud to tak neni, jedna se o anarchii.
_________________
škatule hejbej se

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#53 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od IgorS »

motorpower píše:Jsem jednoznačně na Ivově straně, aspoň jeden co přemýšlí normálně a není jen poslušná ovečka.
Z toho vyplýva, že každý, kto platí dane, odvody, správne poplatky a dodržiava zákony štátu, aj keď sa mu to až tak nepáči, ktorého je občanom alebo štátu v ktorom žije alebo štátu do ktorého vstúpil ako turista, je obyčajný chudák = nenormálne uvažujúci človek = poslušná ovca.

Potom takí, čo serú na zákony, paragrafy a vyhlášky, pretože ich múdrosť im vnútorným hlasom hovorí, že všetci ostatní sú idioti a že je to debilina niečo niekam platiť, dodržiavať, keď to aj tak ten štát prehajdáka, že je taktiež nezmysel podľa ich im vlastnej veľkej múdrosti, ktorú v živote získali, dodržiavať nejaký predpis nejakej cudzej krajiny, lebo sa im to jednoducho nepáči, vedia o tom svoje a nikto ich nebude predsa obmedzovať, veď nie sú nejaké ovce atď., tak taký je podľa tej definície normálne premýšľajúci.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 66
Registrován: 10 roků 2 měsíce
Vůz: XC90

#54 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od motorpower »

Proste zakon porusis a nasleduje trest. Pokud to tak neni, jedna se o anarchii.

No ještě že se za to nestřílí. Šlo o pokutu na dálnici a není to moc, ale je to k zamyšlení. Bu´d koukáme do budíků, jedeme nebezpečně, dáme tempomat jedeme nebezpečně/ neb jízda na tempomat na dálnici je úplně to nejhorší co se dá udělat/, sledujeme kde je jaká značka či kamera, jedeme nebezpečně. Pokud se věnujeme řízení, a koukáme na cestu a auta okolo jedeme bezpečně a jsme za to potrestáni. Těch 13 km navrch , tolerance ,netolerance mi přijde jako být okraden při plném vědomí, a je to stejná šaškárna jako to magoření s dieselgate, či syslíky na moravě. Mějte se fajn a popřemýšlejte zda je to opravdu dobře. Doporučuji si i koupit poslední SM. Je tam na toto téma taky pár slov.

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 4924
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#55 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od python.p »

Fakt je problém nastavit tempomat na danou rychlost a věnovat se řízení? Nebo co je na tom sakra nebezpečného?
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 66
Registrován: 10 roků 2 měsíce
Vůz: XC90

#56 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od motorpower »

IgorS píše:
motorpower píše:Jsem jednoznačně na Ivově straně, aspoň jeden co přemýšlí normálně a není jen poslušná ovečka.
Z toho vyplýva, že každý, kto platí dane, odvody, správne poplatky a dodržiava zákony štátu, aj keď sa mu to až tak nepáči, ktorého je občanom alebo štátu v ktorom žije alebo štátu do ktorého vstúpil ako turista, je obyčajný chudák = nenormálne uvažujúci človek = poslušná ovca.

Potom takí, čo serú na zákony, paragrafy a vyhlášky, pretože ich múdrosť im vnútorným hlasom hovorí, že všetci ostatní sú idioti a že je to debilina niečo niekam platiť, dodržiavať, keď to aj tak ten štát prehajdáka, že je taktiež nezmysel podľa ich im vlastnej veľkej múdrosti, ktorú v živote získali, dodržiavať nejaký predpis nejakej cudzej krajiny, lebo sa im to jednoducho nepáči, vedia o tom svoje a nikto ich nebude predsa obmedzovať, veď nie sú nejaké ovce atď., tak taký je podľa tej definície normálne premýšľajúci.
Nehňupni, a nepleť sem něco úplně jiného. Řešíme rychlost na dálnici a ne daně. Spíš mi odpověz na jednoduchou otázku. K čemu potřebuješ mozek??
Python.. ztráta kontaktu s vozidlem, v případě nečekané situace, nemožnost rychlé reakce.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 66
Registrován: 10 roků 2 měsíce
Vůz: XC90

#57 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od motorpower »

Narazil jsem na toto téma náhodou a radši končím nechci se hádat a mám z vás jako celku , takovou malou depku.
Pokud něčemu nerozumíte , zavolejte , rád si o tomto tématu promluvím.

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 4924
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#58 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od python.p »

Tak pokud je člověk idiot, který nastaví tempomat a přestane se zajímat ... no, na to asi nemám co říct. Nemožnost rychlé reakce, jakej je rozdíl v tom kdy mám tempomat a nebo ho nemám?

Stejně dneska každej idiot drží volant jednou rukou i na dálnici a řeší se tady tempomat. :unknown:
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 66
Registrován: 10 roků 2 měsíce
Vůz: XC90

#59 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od motorpower »

Tempomat je dobrý v obci při 50km/h. V tunelu při 80 už méně, a vše nad sto problém. Pokud nemáš nohy v pracovní pozici, t.j. odkládací ploška vedle spojky a pravá na plynu, trvá resynchronizace nohou dle výzkumů, cca O,3 -0,5sekundy. Spočítej kolik auto ujede metrů při jaké rychlosti a o kolik se spozdí korekce plynem na pohyb volantem , např. při reakci na překážku, či jen pouhé brždění. Úplně černá představa řidiče v pantoflích se skříženýma nohama/ na pohodu/ a jak jsi psal, korunováno jednou rukou na volantu. Tempomat je prostě pohodlí, dodrží určenou rychlost, ale svádí ke ztrátě koncentrace. Bohužel bez tempomatu a sledující provoz snadno utneš o oněch 13km. Pan slovák vzorný cvičený občan jistě schválí, že silnici s metr na metr výtlukem, hlubokým 15 cm, se nevyplatí opravovat, je lepší tam snížit rychlost , nainstalovat kameru a vybírat. Vždyť je to pro naší bezpečnost. No a rozum mi tak nějak říká, že tohle asi není OK. Nebo snad ano? Radši zavolejte, rád vás přesvědčím. Je to jediné co mohu dělat, aby se něco změnilo.

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#60 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od Honza »

Halóóó´potřeboval bych naučit jezdit autem!!!
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#61 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od IgorS »

motorpower píše:... že silnici s metr na metr výtlukem, hlubokým 15 cm, se nevyplatí opravovat, je lepší tam snížit rychlost , nainstalovat kameru a vybírat. Vždyť je to pro naší bezpečnost.
Píše snáď niekto o tom, čo je lepšie a čo nie? Myslím, že píšeme o tom, čo platí a čo neplatí. Na ceste s metrovým výtlkom a hlbokým 15 cm, kde je dopravná značka zníženia rýchlosti, znížená rýchlosť teda neplatí? Alebo neplatí iba pre toho, kto vie viac ako ostatné ovce a pozná čo je za tým? Platí zníženie rýchlosti, dopravná značka, alebo nie? Platí pre všetkých, alebo nie? Dopravná značka v Nemecku platí aj pre Čecha?
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 457
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Horní Slavkov
Vůz: S60 2,4T 2001

#62 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od Laurel »

Já jsem se nikdy maximální povolenou rychlostí moc nestresoval, prostě jezdím tak nějak podle citu. A kupodivu jsem nikdy flastr za rychlost nedostal. :pardon:
_________________
S60 - MY2002, 2,4T, 147kW (B5244T3), manual, Gold metallic | C70 - MY2000, 2,4i (B5244S), 125kW, manual, Saffron, LPG
(Škoda Feličita 1997, 1,3 BMM,50kW, okna v elektrice a centrál)(Trabant 601, MY1967, 595ccm, 19,1kW)(Kawasaki ZR750 Zephyr, 1997, 57kW)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 194
Registrován: 5 roků 11 měsíců
Bydliště: Děčín
Vůz: 2002 Volvo S80 T6 LPG BRC

#63 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od dunnst »

Musím se přiznat, že jsem taky flastr za rychlost ještě nedostal, ač jsem v počátcích svého motorismu jezdil mimo město vysloveně jako prase. Kdybych ten flastr dostal, určo bych se ošíval úplně stejně, jako tady Ivo :-D
Každopádně u nás v Čr věřím tomu, že spousta radarů plní funkci kasičky pro město a nemá s bezpečností vůbec nic společného, stačí si přečíst dva tři články na Dfensu. V rajchu se stále naivně domnívám, že většina těch radarů je tam z nějakého důvodu, ať už je to častá tvorba kolon (pokud jste ještě nepotkali Stau ve 160 km/h, vřele tuto zkušenost doporučuji), průjezd obydlenou oblastí (tedy nadměrný hluk) či něco jiného. Mě by se také mnohem více líbil systém, který jsme tu měli ze začátku, tedy ve městě 60 km/h a mimo město neomezeně. Ve městě to omezení smysl má, to mi nikdo nevymluví. Městem myslím město skutečné, ne úsek připomínající spíše okresku, který ale spadá mezi ty značky.
PS: Tempomat na dálnici používám neustále, naopak nevidím jeho smysl v 50 km/h. Když se dodržují rozestupy a dává se pozor na auta v pruzích okolo, tak není problém, tedy dokud se nevjede do stojící Stau, pak je každá půlsekunda dobrá. Jinak 1s trvá jen mezičas hlavy, mezi rozpoznáním problému (stojí přede mnou auto, musím okamžitě brzdit) a sešlápnutím brzdového pedálu. U vyježděnějších řidiců možná méně :-)
_________________
2002 Volvo S80 I T6 LPG Obrázek

Ejdou Rotacak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3190
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#64 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

kluci vy někdy fakt přemejšlíte jak tataři. Netvrdim, že mám projetý CELÝ Německo, ale hlavní tepny jsem párkrát křížem krážem projel.
Dopravní omezení mě jako všechny ostatní řidiče samozřejmě serou, ale někdy se zaměřte, kde ty dopravní omezení jsou - u nájezdů,
sjezdů, u průmyslových a obytných center, v úsecích se změnou stoupání, klopení.....Na spoustě míst si těch 200km/h+ můžete v pohodě
dál drtit, tak mi nejde do hlavy proč pořád špekulujete.

Navíc v případě pokuty z Německa. Ivo, tam se s tebou mazat nebudou. Chápu, že jde o ten tvůj "princip", ale někdy je lepší se na
svůj princip vysrat a zapojit selskej rozum
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

Shadow
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1724
Registrován: 10 roků 4 měsíce
Bydliště: Pardubice
Vůz: V70II

#65 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od Shadow »

Tak to neplať a napiš jim místo toho slohovku o principech, určitě to ocení.
_________________
Oblíbené souhvězdí? Velký vůz :)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 898
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Vůz: t

#66 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od ivo109 »

Děláte z toho antickou tragédii ;) Až nějaký úředník vymyslí že je třeba zastavit co 5 km a vystrčit holý zadek směrem ke krajnici na dobu 5 sekund, tak zákony je třeba prostě dodržovat že ? Ve většině případů se jedná o byrokratické rozmary od stolu, které neřeší žádnou konkrétní situaci ani nezvyšují bezpečnost. A (velmi častá) kapitola sama o sobě jsou zapomenuté cedulky 80 - 60 km/h uprostřed rovné netknuté dálnice (které tam na 2 měsíce zapomněli dotační pseudoopraváři co tam předtím předstírali nějakou opravu). Je třeba jen dupnout na brzdu ...

anonym_user

#67 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od anonym_user »

Tragedii z toho delas zatim jenom ty, promin.

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#68 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od IgorS »

Zabudnutá značka uprostred rovnej netknutej diaľnice neplatí? Kto posudzuje, že je zabudnutá? Za nerešpektovanie zabudnutej značky nemôže policajt udeliť pokutu alebo môže? Existujú teda platné dopravné značky a neplatné dopravné značky = pokutovateľné a nepokutovateľné?
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

karlos
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 302
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 3.2
Bydliště: Praha 4

#69 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od karlos »

Ad dálnice na Berlín)
Zrovna tam jsou omezení rychlosti celkem rozumný, je tam několikrát 120 s dodatkovou tabulkou, že chybí odstavný pruh. Každopádně tachometrových 130-140 km/h je tam běžné tempo. Případně jsou tam asi dvě omezení rychlosti na mokru. Ale je to německy, tak tomu nemusí každý rozumět. Já takhle zase jednou musel hledat význam zkratky IG-L pod omezenou rychlostí v Rakousku - a od té doby v těchto úsecích jezdím taky max +5km dle tachometru. (PS: Jedná se o snížení rychlosti za účelem ochrany životního prostředí, takže kromě pokuty za rychlost hrozí i pokuta za znečištění.)

Ad pokuty)
V Německu celkově jsou docela nízký, pokud člověk nejede a nechová se jako prase. Dokonce je to tak, že malé překročení rychlosti je bez bodů. A radary jsou většinou na místech, kde má smysl jet pomaleji (vyloženě buzeračních radarů, jako třeba nově prodloužený úsekový měření V Holešovičkách směrem z Prahy ven, jsem viděl jen zlomek).

Ad dopisy o pokutách)
Ano, chodí. A pozor na jednu věc - minule mě v Drážďanech odlovili laserem, nějakých 67 na 50, na příjezdu do města. Pokuta 25 EUR na místě. Nevím, jestli to příslušník jen zkusil nebo si vzal osobně odpověď, že taky mluví dobře německy když jako první chválil mě, nebo fakt jen zapomněl, ale do 14 dnů mi přišel dopis, že jsem jel rychle a mám zaplatit 25 + 18 správní poplatek. Odpověď ohledně nesouhlasu a možného zapojení mého německého právníka jsem jim psal mailem na oficiální adresu, společně s kopií stvrzenky a fotky policejního auta, jak stojí přede mnou. Za další týden odpověď, že se moc omlouvají, že kolega zapomněl uvést do protokolu, že jsem pokutu uhradil na místě.

A závěrem - když srovnám Německo, Rakousko a ČR, tak u nás a v Rakousku moc rádi buzerujou a v Německu se spíš zaměřujou na to, aby celá ta masa lidí a aut, která jim denně jezdí po silnicích, dojela taky v pořádku do cíle.
_________________
JE: S80 3,2
BYLO: S80 V8, S60 2,5T AWD, 850R, 850T5, 760TIC, 740TIC a 3x 244GL

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 194
Registrován: 5 roků 11 měsíců
Bydliště: Děčín
Vůz: 2002 Volvo S80 T6 LPG BRC

#70 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od dunnst »

Hezky napsané s tím Německem. Mě přijdou jejich pokuty taky menší, než u nás. Ale ty nízké pokuty jsou mám pocit jen při překročení o max 20 km/h, možná se to liší město a zbytek, pak to taky začíná být mastné. Líbí se mi, že mají přímo stanovené, po kolika metrech od značky obce smějí měřit, to má každý Bundesland trošku jinak, jeden má dokonce 250 metrů.
Ad Ivo - dá se na to koukat i ze zcela jiného pohledu - jel si na území cizího státu, který má určitý právní systém. Jestli dává smysl, nebo ne, ti může být úplně putna, jakmile vjedeš na jejich silnice, vztahuje se na tebe stejně jako na ostatní němce. Že jsme v Eu je sice hezké, ale pořád se, alespoň ofiko, tváříme jako spolek svrchovaných států a ne třeba federace. Nebylo by nejlepším vyjádřením nesouhlasu po německých silnicích jednoduše nejezdit? Však můžeš jezdit vlakem :-D
_________________
2002 Volvo S80 I T6 LPG Obrázek

Offline
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 898
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Vůz: t

#71 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od ivo109 »

Myslím že nejlepším vyjádřením nesouhlasu je vědět kde výběrčí kasy jsou a neudělat jim tu radost :) (stejně jako to koneckonců dělá i značná část Němců). A kromě toho jet samozřejmě rozumně a bezpečně ...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 898
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Vůz: t

#72 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od ivo109 »

IgorS píše:Zabudnutá značka uprostred rovnej netknutej diaľnice neplatí? Kto posudzuje, že je zabudnutá? Za nerešpektovanie zabudnutej značky nemôže policajt udeliť pokutu alebo môže? Existujú teda platné dopravné značky a neplatné dopravné značky = pokutovateľné a nepokutovateľné?
Ber to jako zenový koan k řešení ;)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 66
Registrován: 10 roků 2 měsíce
Vůz: XC90

#73 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od motorpower »

Je to marný, je to marný, je to marný. Igor je úplně mimo mísu, vůbec nepochopil o čem je řeč. Že nejsme anarchisti a bohvie čo iné, jen se prostě zamyslíme k čemu je to či ono dobré, a proč tomu tak je. Ani mi nevolejte jak jsem psal, prdla by mi cévka. :Rose:

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#74 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od IgorS »

Je úplne jedno, čo, prečo a na čo to tam je, či je to tam správne alebo nesprávne, či to tam ešte má byť alebo už dva mesiace to mali dať preč atď... Jediné podstatné, v prípade dopravných predpisov (ale aj iného práva) je to, či konanie vodiča (človeka) v tom okamihu bolo v súlade s vtedy platným právom (aj keď blbým, nelogickým, so zabudnutou značkou, nezmyselným obmedzením rýchlosti atď...), teda či človek rešpektoval platné nariadenie/obmedzenie, alebo konanie vodiča (človeka) bolo protiprávne, teda nerešpektoval nariadenie/obmedzenie.

Dopravná značka platí bez ohľadu na existenciu pretrvávajúcej potreby obmedzenia, ktoré ňou bolo zabezpečené, teda aj keď už potreba obmedzenia skončila. Potrebu obmedzenia a aktuálnu platnosť značky neposudzuje účastník cestnej premávky. Účastník cestnej premávky je povinný dopravnú značku rešpektovať bez výnimky. Výhrady mať môže a môže ich vzniesť dodatočne. Dopravná značka platí aj keď sa to vodičovi nezdá a má tisíce argumentov a dôvodov, prečo je to nezmysel. Dopravná značka platí aj v Nemecku pre občanov iných štátov. Ak sa niekomu nepáči, že v Nemecku platí rýchlosť obmedzujúca značka aj pre cudzinca a že aj cudzinec je povinný toto ombedzenie rýchlosti dodržať, nech cudzinec do Nemecka jednoducho nejazdí autom.

Nerešpektovanie platných predpisov jednoducho môže viesť ku platným sankciám. Nič na tom nie je.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

Offline
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 898
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Vůz: t

#75 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od ivo109 »

Jojo, takže až pojedeš na dálnici, kde jezdíš denně (takže víš že už dávno to "opravili" a všechno sbalili a jsou v čudu), jedeš 130, najednou uvidíš 80 a za 100 m 60 (co tam zapomněli), tak pěkně hujerovsky a zákonitě dupneš na brzdu a necháš do sebe všechny za tebou napálit, nebo ty napálíš do svodidel ... protože ses o tom dočetl v nějaké knížce ... Bože ...
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“