Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 12980
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#76 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od raolsa »

A jak můžeš vědět, že tam třeba ráno než jsi tam projel nezačali zase něco dělat?
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 898
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Vůz: t

#77 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od ivo109 »

Protože nečumím na tachometr ale na cestu před sebou ;) (jako všichni ostatní ...) . Aneb dvě nedávné konkrétní situace na D10. Zpomalit ze 130 na 60 na 100m (bez předchozího varování) může kromě toho zkusit jen blázen ...

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#78 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od IgorS »

ivo109 píše:Jojo, takže až pojedeš na dálnici, kde jezdíš denně (takže víš že už dávno to "opravili" a všechno sbalili a jsou v čudu), jedeš 130, najednou uvidíš 80 a za 100 m 60 (co tam zapomněli), tak pěkně hujerovsky a zákonitě dupneš na brzdu a necháš do sebe všechny za tebou napálit, nebo ty napálíš do svodidel ... protože ses o tom dočetl v nějaké knížce ... Bože ...
Neviem, že to už dávno opravili, nepracujem s nimi, som len účastník cestnej premávky. Neposudzujem, či ten úsek je už schopný premávky plnou rýchlosťou.

Ak idem 130 km/h ešte sa mi na diaľnici nestalo, že by som videl nejakú značku "najednou" a bol ňou zaskočený. Keďže sledujem premávku pred sebou aj obmedzujúcu značku si všimnem s predstihom väčšinou sa kvôli stavebným úpravám neobmedzuje rýchlosť osamotenou značkou 80 km/h ale v súčinnosti s upozorňovacími tabuľami na tieto stavebné práce. No a keď tomu tak aj tak nie je, neznamená to neplatnosť tohoto obmedzenia.

Keď vidím značku obmedzujúcu rýchlosť zo 130 km/h na 80 km/h nedupem na brzdu, pretože by ďaľší čo idú za mnou mohli do mňa napáliť, presne ako píšeš ale pribrzďujem pozvoľna aby som toto riziko obmedzil.

Že mám rešpektovať obmedzenie som sa nedočítal v nejakej knížke ale sme sa to učili v príprave na vodičský preukaz. Vedieť to, bola jednoducho podmienka zloženia skúšky pre získanie oprávnenia k vedeniu vozidla. Ty si iným spôsobom získal vodičský preukaz?
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

Offline
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 898
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Vůz: t

#79 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od ivo109 »

IgorS píše:
Keď vidím značku obmedzujúcu rýchlosť zo 130 km/h na 80 km/h nedupem na brzdu, pretože by ďaľší čo idú za mnou mohli do mňa napáliť, presne ako píšeš ale pribrzďujem pozvoľna aby som toto riziko obmedzil.
Tak to jsi ovšem porušil předpisy. Daná maximální rychlost platí od bodu, kdy je uvedena značka ... Ale je to marný ... bye :)

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3677
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#80 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od yoby »

tak když koukáš na cestu, tak značku vidíš dostatečně dopředu :-)
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#81 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od IgorS »

ivo109 píše:Tak to jsi ovšem porušil předpisy. Daná maximální rychlost platí od bodu, kdy je uvedena značka ...
Odkiaľ vieš, že v mieste, kde umiestnená značka je, som išiel rýchlejšie a nemal som už rýchlosť uvedenú na značke? Odkiaľ vieš o priebehu môjho spomaľovania, intenzite brzdenia v čase a na danej dráhe?

Vieš o tom, že ja som porušil predpisy, lebo píšeš o platnosti značky aj jej začiatku ale neuvedomuješ si kedy ich porušuješ ty.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

ksw
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 917
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Olomouc city a okolí
Vůz: R design 2018 V60 D4
Bydliště: Olomouc city a okolí

#82 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od ksw »

něco přidám, pže 109 zatím dostatečně nepochopil důsledky neplacení, takže nějaký link ze zkušeností nejen mé ale i jiných cz_občanů přidám:
https://www.poradte.cz/auto-moto/21646-pokuta-v-rakousku.html

https://www.mzv.cz/jnp/cz/o_ministerstvu/faq/pokuta_v_silnicnim_provozu_v_zahranici.html

níže uvedený problém jsem měl skoro stejný:
https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/pokuta-za-rychlost-muze-dovolenou-poradne-prodrazit-20170623.html

no a asi před 8mi lety někde za Chebem v DE mě práskl do předního okna kámen a začala se zvětšovat
prasklina, znáte to, pokračuje dál, přirozeně zastavila mě policie, že pokuta, jelikož se domluvím v DE,
tak, jsem začal vysvětlovat, omlouvat se, a že obrátím auto zpět, nakonec jsem odjel bez pokuty,
a s verbální pochvalou od policie, že takových hříšníku (slušně) vystupujících z CZ by uvítali víc.
A jedna douška pro remastera, úředník na spádovém Obecním úřadě píše a posílá doklad o pokutě, podklad o přestupku dostává od příslušníků policie . . .
_________________
bylo-nebylo: skoda, Trabant, Dacia 1300, Lada 1300, Fiat Croma turbo i.e., Lancia k 2.0t 162 kw, Ford, CLK,
je LR Evoque, sen a představu dalšího vozu mám, ale garáž je malá :(

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 4924
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#83 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od python.p »

ivo109 píše:Jojo, takže až pojedeš na dálnici, kde jezdíš denně (takže víš že už dávno to "opravili" a všechno sbalili a jsou v čudu), jedeš 130, najednou uvidíš 80 a za 100 m 60 (co tam zapomněli), tak pěkně hujerovsky a zákonitě dupneš na brzdu a necháš do sebe všechny za tebou napálit, nebo ty napálíš do svodidel ... protože ses o tom dočetl v nějaké knížce ... Bože ...
Když víš, že to tam je, tak snad uspůsobíš rychlost ne?

Jenom idiot jako ty by udělal to co píšeš. A pokud to nekdo napral zezadu do mě, jeho mínus - co nedobrzdíš to neokecáš.
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 7 roků 4 měsíce
Bydliště: Suchdol nad Lužnicí
Vůz: Ochcávka, LR Free1, Volvo XC90 2,5 T

#84 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od Krasty »

Hele, bydlim na konci obce (ca 300 m pred ceduli konec obce), kde z jedne strany je louka a z druhe par baraku tak nejak rozhazenych, ale podel silnice....v jednom bydlim ja.
Takze za mne vidim Iva, jak to tam kvačí kilo, protoze tam je celkem prehledna rovinka a mysli si neco o tom, ze nebude prece cvicena ovecka, nedejboze predjizdi uz v tu chvili dost rychle jedouci kamion. A pak vidim sam sebe s rocnin synkem v naruci na zahrade nazyvajici tyto ridice ne jejich rodnymi jmeny. Ono to neni nic prijemneho, kdyz treba 10 metru kolem vas projede auto 100 km/h.
Jasne, nemel jsem si tam barak kupovat, ale na druhou stranu clovek predpoklada, ze tam auta budou jezdit jasktaks normalne. Takze abych "donutil" tyto lidi jezdit tak, jak je vhodne, tak je potreba tam dat radar, o kterym budou vedet pres mobil a tudiz tam pojedou pak normalne.

ANo, neni to o dalnici, neni to o danich, je to mimo misu k tomuto vlaknu, ale jako metafora k zamysleni. Dokaze skutecne kdokoliv z nas zohlednit ve svem anarchy-nazoru vsechny aspekty sveho "nezakonne cinnosti", byt v nem nejde o zivot, majetek, apod?
_________________
VOLVO XC90 2,5 T (LPG) rok 2005 automat; LANDROVER freelander 2,0 Tcie (nafta) 1998; Ochcávka 1,9 tdi 66 kw, rok 2001; Jawa 250 rok 1972; Parez (bez TP), Honda CBR RR fireblade 2002
Bylo: sice ne Volvo, ale s tezkym srdcem v 11/2021 odchod Civica
Diagnostika k dispozici

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 66
Registrován: 10 roků 2 měsíce
Vůz: XC90

#85 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od motorpower »

Nejhorší je si nastavit si zrcadlo, jde o tvého synka a tvojí vesnici a máš celkem nekompromisní názor. Máš pocit ohrožení, a proto máš XC90. A ruku na srdce, jedeš vždy sám předpisově?? V jiné vesnici, městě, dálnici. Paradoxně vždy když mám nějakou krizovku, je v tom většinou Volvo SUV. Proč to nevím, ale majitelé těchto pro ně bezpečných aut v min. v 50% nedávají blinkr při změně pruhu, asi mají plné ruce práce s automatem, nedávají přednost, jezdí na červenou, když je předjedu, troubí jak protržení, v dešti mlhovky a dalo by se pokračovat. Netvrdím, že my ostatní jsme vzorňáci, tvrdím pouze, často. Naposledy mě spucoval brunátný, nerudný pán, že jsem ho předjel příliš rychle, že prší a není vidět, a že má video které pošle na Novu. Odpověděl jsem mu ať tam pozdravuje, a pro jistotu ať si rozsvítí na cestu. Jaksi znejistěl a myslím, že rozhodně nic neposílal. Je dobré si uklidit především před vlastním prahem. To co jsem napsal pochopitelně neber osobně, pokud nemáš červené volvo,
které mi vloni nedalo přednost ve Veselí, možná i proto jsem tak zaujatý. A hlavně spíš proto, že se ani nepodíval.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 194
Registrován: 5 roků 11 měsíců
Bydliště: Děčín
Vůz: 2002 Volvo S80 T6 LPG BRC

#86 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od dunnst »

To se ti jen zdá, že všici piráti jezdí ve Volvo SUV. To je taková ta paranoia značkou, máš Volvo SUV, tak si všímáš nejvíce těch samých aut. Mě to naopak přijde, že řidiči dobytkové jezdí v celém spektru možného vozového parku a s konkrétními preferncemi se to nedá spojovat.
Btw. ta storka s tím barákem - proto jsem taky psal, že ve městě si tu vyšší rychlost jednoduše neospravedlníš, protože je tam vždycky riziko, že ti tam někde někdo skočí. V tu chvíli můžeš být Sena a je ti to k ničemu, že jo... Za nějakých 20 let už budeme řídit tak maximálně kolo, tak to bude jedno..
_________________
2002 Volvo S80 I T6 LPG Obrázek

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 7 roků 4 měsíce
Bydliště: Suchdol nad Lužnicí
Vůz: Ochcávka, LR Free1, Volvo XC90 2,5 T

#87 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od Krasty »

Tak nejak napul pravda...nez jsem mel syna, tak jsem si vozil prdel dneska v 25 let stare Honde...a furt v ni jezdim, ale bez prcka. Freelandera jen do lesa...je to peklo auto.
Takze tesne pred narozenim syna kvuli bezpeci xc90 (ale bile). Clovek jen tak benzinovy volvo nesezene, k tomu jeste vybirat si barvu.

A co se tyka ostatnich veci...clovek neni chodici empatickej vseznalek, takze samosebou jsem asi svym chovanim nekdy porusil zakon. A tez priznam, ze nez jsem si koupil ten barak, tak jsem v tom miste taky nejezdil tech 50 kmh. Clovek se celou dobu uci..nejenom zakony, ale i ostatni pohledy na situace.

Takze pokud bych ten barak nemel, jezdil bych vesnicema a obcema asi jinak, ale kdyz by mi nekdo nastinil, ze tou moji rychlou jizdou nestvu jen policajty, ale i tim narusuju zivot lidi bydlicich podel cest, tak bych asi zvolnil...toliko k tematu.

Chtel jsem tim jen rict, ze nektera narizeni muzou mit i hlubsi podtext
_________________
VOLVO XC90 2,5 T (LPG) rok 2005 automat; LANDROVER freelander 2,0 Tcie (nafta) 1998; Ochcávka 1,9 tdi 66 kw, rok 2001; Jawa 250 rok 1972; Parez (bez TP), Honda CBR RR fireblade 2002
Bylo: sice ne Volvo, ale s tezkym srdcem v 11/2021 odchod Civica
Diagnostika k dispozici

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 66
Registrován: 10 roků 2 měsíce
Vůz: XC90

#88 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od motorpower »

Stop...Volvo jsem měl před X lety. Ještě doplním, že i sám na sobě vnímám dvojí pohled. Pokud jdu po chodníku vedle silnice, mám pocit, že všichni okolo lítají. Pokud tam pojedu sám, mám pocit, že nejedu. Prostě to tak je. A ještě k ovečkám. Být ovcí neznamená to , že dodržuji předpisy, ale to že je dodržuji tupě, i kdyby se jednalo o nesmysl. Viz ty zapomenuté značky. Vidím, ok , tak nějak to přetrpím a snažím se dodržovat, ale nelením a volám třeba na dopravní odbor proč tomu tak je. Odpovědi jsou sice vždy stejně přiblblé, ale vím, že po cestě už určitě neusnu. Ale, aby jim člověk nekřivdil, dost často zmizí do týdne. Další případ nehoda přede mnou .....ledovka, brždění a náraz jako hrom. Když jsem u dotčených nehodou zastavil a ptal se řidiče proč se nevyhnul do protisměru/ nic nejelo/, odpověď zněla, přeci nemohu přejet přes plnou čáru. Přitom viditelnost dopředu byla min. kilometr. Nebylo lepší přejet čáru, dobrzdit vedle kolony/ když už jí přehlédl/ a couvnout zpět. Lepší bylo zkrátit auto tomu poslednímu, i dvěma dalším, zranit manželku i sebe i dalšího řidiče,a ještě tu silnici na 2 hodiny zasekat.

Krasty, aspoň upřímná odpověď .

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 7 roků 4 měsíce
Bydliště: Suchdol nad Lužnicí
Vůz: Ochcávka, LR Free1, Volvo XC90 2,5 T

#89 Pokuta z Německa - může to být podvrh ?

Příspěvek od Krasty »

motorpower píše:Stop...Volvo jsem měl před X lety. Ještě doplním, že i sám na sobě vnímám dvojí pohled. Pokud jdu po chodníku vedle silnice, mám pocit, že všichni okolo lítají. Pokud tam pojedu sám, mám pocit, že nejedu. Prostě to tak je. A ještě k ovečkám. Být ovcí neznamená to , že dodržuji předpisy, ale to že je dodržuji tupě, i kdyby se jednalo o nesmysl. Viz ty zapomenuté značky. Vidím, ok , tak nějak to přetrpím a snažím se dodržovat, ale nelením a volám třeba na dopravní odbor proč tomu tak je. Odpovědi jsou sice vždy stejně přiblblé, ale vím, že po cestě už určitě neusnu. Ale, aby jim člověk nekřivdil, dost často zmizí do týdne. Další případ nehoda přede mnou .....ledovka, brždění a náraz jako hrom. Když jsem u dotčených nehodou zastavil a ptal se řidiče proč se nevyhnul do protisměru/ nic nejelo/, odpověď zněla, přeci nemohu přejet přes plnou čáru. Přitom viditelnost dopředu byla min. kilometr. Nebylo lepší přejet čáru, dobrzdit vedle kolony/ když už jí přehlédl/ a couvnout zpět. Lepší bylo zkrátit auto tomu poslednímu, i dvěma dalším, zranit manželku i sebe i dalšího řidiče,a ještě tu silnici na 2 hodiny zasekat.

Krasty, aspoň upřímná odpověď .
Myslim si, ze tohle tu asi nebylo tim hlavnim tematem. Tvoje priklady nechovani se jako ovecka jsou zcela logicky. Jasne, ze je jeste urcitej level ovecek a lá Amerika, kde bez navodu ani ranu a suseni kocek v mikrovlnce, ale to, co popisujes ty, tak proti tomu asi nikdo nic nema.
_________________
VOLVO XC90 2,5 T (LPG) rok 2005 automat; LANDROVER freelander 2,0 Tcie (nafta) 1998; Ochcávka 1,9 tdi 66 kw, rok 2001; Jawa 250 rok 1972; Parez (bez TP), Honda CBR RR fireblade 2002
Bylo: sice ne Volvo, ale s tezkym srdcem v 11/2021 odchod Civica
Diagnostika k dispozici
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“