Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 2133
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#1 Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

Příspěvek od jirka87 »

Ahoj,

dostal jsem pokutu z D1 na sekčním radaru ve zúžení z data 10/2016 Brno Šlapanice. Ve směru na Olomouc. Naměřili mi 96 po odchylce 93km/h.

Rád bych byl inspirací každému, komu se to stalo ( a ano, i já jsem tam někdy v noci jel třeba 120) a cítí to stejně jako já.

DOST MOŽNÁ se na mě svrhne vlna nadávek, ale po pravdě, ikdyby se mnou cítil jen jeden člověk, stačí mi to k tomu, že si řeknu, udělal jsme alespoň něco. Důležitý moment v mailu, který sem poskytuji níže je fakt, že NEODPORUJI v tom, že byl přestupek spáchán (třeba nebyl...byl ? důkaz nemám) a zaplatil jsem uloženou pokutu řádně a v termínu.

Je to dlouhé, kdo na to nemá čas, ať to nečte, Pro plné pochopení je třeba PŘEČÍST TO V KLIDU A CELÉ.

Mějte se pěkně kluci.

***********************************************************************************************

Dobrý den,

chci se tímto vyjádřit k přestupku pod číslem jednacím : OD-ČJ/143467-17/JVG - udělena pokuta pro překročení povolené rychlosti na vozidle 5M3 XXXX.

Já, jako provozovatel vozidla, jsem dnes odeslal přes e-banking pokutu ve výši 1000Kč k úhradě.

To ovšem nemění nic na tom, že žijeme v demokratickém státě a mám právo se k tomu vyjádřit a byl bych rád za upřímnou odpověď, kterou vlastně i vyžaduji. Ostatně jsem si ji i částečně zaplatil, že. Nehodlám se přít ve správním řízení, které by mě tak či tak, stálo 1000Kč + dojezd do Šlapanic = finanční nesmysl, zabitý čas a akorát rozčarování.

Přestupek měl být spáchán 22.10.2016, což je k dnešnímu dni bratru 10měsíců zpátky. Jedná se o jediné rodiné vozidlo, které využívá více členů rodiny. Asi chápete, že pokud auto jezdí 3x ročně někam na dovolenou + za rodinou do Plzně, tak se těžko 10 měsíců zpětně vzpomenete kdo s autem jel. To je první bod, kdy cítím frustraci z toho, jak je systém nastaven. Mě se někdo ozve, že vozidlo mělo být údajně (opět to slovo, protože jste ničím nepodložili, že to vozidlo v místě vámi udaném opravdu bylo, akortá jste napsali, že chcete 1000Kč - dodnes nechápu, proč stát/obec není schopna poslat fotku, kterou zjevně asi musíte mít) tam či tam a jeho řidič překročil stanovenou rychlost. Až na základě informací z internetu vidím, že to bylo omezení na D1 s upravenou rychlostí na 80Km/h.

Mohu Vám zodpovědně říci, že jsem jezdil stejnou trasu firemní autem v letech cca 2013-2015 stabilně 1x týdně Praha a zpět a pokud nemáte stejně bohatou zkušenost, zřejmě netušíte o čem taková jízda je.

D1 je slušně řečeno rozbombardovaná jak Varšava po kobercovém náletu stabilně již několik let a nelžeme si do kapsy...její stav se mění zoufale pomalu. Mistři světa v dopravním značení by z ČR také nevzešli. O nějaké disciplinovanosti našich řidičů nelze mluvit už ani omylem. Akorát jsem se vrátil z Estonska. Tam bych nahnal všechny tuzemské řidiče na školení z defenzivní jízdy, protože to by bylo třeba každému a jedná se o nepřenositelnou zkušenost.

To hlavní o co mi jde, je fakt, že jet v tomto omezení vámi udávaných 93km/h může být MNOHDY spíše ku prospěchu věci. Pokud jste někdy tímto omezením jeli, tak Vám mohu vřele doporučit JET S OSTATNÍMI. A ne se courat a tvořit překážku provozu, blokovat ostatní a vytvářet nebezpečné situace tím, že budu striktně a alibisticky dodržovat zákon pro jistotu tím, že pojedu 75km/h aby mi náhodou nepřišla pokuta. A přitom si vesele chrochtat, jaký jsem pašák a ostaní hovada, že jedou 85+. Ono víte, když máte v autě dítě a tlačí se na vás zezadu kamion jedoucí těch svých 85-89km/h (podle toho na kolik má nastavený omezovač), tak to není situace, která vás nechá v klidu a navíc jste si poměrně jistí, že má uvnitř kameru a ještě by to uhrál, že jsem ho já vybrzdil. Není tedy lepší jet těch dejme tomu 90 a netvořit překážku ? Mít plynulý provoz a i ostatním umožnit se v takovém omezení, kterých je na D1 nespočet pohybovat konstatně ?

Dalším faktem je, že pokud se v určitém úseku (typicky tenkrát u Divišova někde kolem 40.Km D1) v kopci ve zúžení vyskytnul kamion naložený až na zákonný limit, tak do toho kopce prostě nepojede ani těch 80. Zúžení je ale tvořeno tak nerovnoměrně, že místy a tím jsem si jist, není ani deklarovaných 2,2m, což znamená, že pokud chcete předjet vozidlo o délce cca 19m, plazící se 60 a méně, je velmi vhodné zrychlit co nejvíce zvládnete, aby daný čas potřebný k předjetí, byl pokud možno co nejkratší. Tím se nemyslí 200Km/h....

Závěrem bych jen podotknul, že POKUD by tato udělená pokuta šla do státní kasy a to zejména na výstavbu(urychlení stavby) silnic, pak ano..dejme tomu, ale proč mám já přispívat městu Brnu, případně tedy konkrétněji místní části Šlapanice, která se stavem D1 udělá akorát to, že se bude zuby nehty držet toho, aby se nic neopravovalo a radar tam mohl být co nejdéle a naprosto slepě bez znalosti okolností terorizovat řidiče, tak to opravdu nechápu.

Nikdo z MěÚ absolutně neví a nemůže ani vědět, proč jel dotyčný jak jel a nikdo se neptá. Důkaz žádný, pokuta jasná.

Jediné, co vám z celého srdce přeji je, aby jste měli pouze pozitivní dopad na všechny pokutované řidiče (a že jich asi je, když to řešíte s 10měsíčním zpožděním) a všichni jezdili striktně do 80km/h. Evidentně jste těmi pokutami přetížení, takže bych vlastně v klidu mohl poslat třeba padělaný rodný list dítěte a neuděláte nic, protože bych tím vyvinil onoho řidiče z přestupku a pochybuji, že by to někdo ověřoval.

Poslední co chci říci je FAKT, že kdybych (a to smím) odpověděl přiloženým dotazníkem a udal vám jako řidiče vozidla člověka, který má pobyt MIMO EU (což není problém, znám jich několik a opravdu není nereálné, že Ukrajinec, nebo Rus, řídil mé auto), tak já jsem coby provozovatel od pokuty logicky zproštěn a vy se nedoberete ničeho. Jenže já nejsem jako nepřizpůsobivá většina a lidé hrající si na mafiány. Apropo po 12 měsících by byl přestupek tak či tak promlčen...V tomto nemíním podnikat žádné "šedé" kroky (OPAKUJI ZNOVU, TOUTO DOBOU JE JIŽ POKUTA UHRAZENA). Ikdyž bych mohl. A RADĚJI BYCH DAL TĚCH 1000KČ NA POTŘEBNÉ..NA CHARITU....Místo toho je cpu do chřtánu obci zneužívající naprosto tristní poměry v republice, která neumí za 5let obnovit stav dálnice ani na kritických úsecích.

Zajímalo by mě, kdo byl povýšen za nápad se sekčním radarem a jak se mu teď spí. Hlavně, že se plní městská kasa. Tímto se naprosto, ale naprosto přesně připodobňujete nepřízpůsobivé většině. Využíváte nedokonalosti systému k vlastnímu obohacení.

A to je typicky česká vlastnost. Všechno v bordelu a ještě z toho těžit peníze.

Kdo řídil mé vozidlo nevím. Po 10 měsících si na tak banální věc NELZE vzpomenout. Pokuta je zaplacena a tím je věc uzavřena.

Je mi smutno z malosti našeho státu a aparátu, který jej vede. Zvažte tu věc, nabídnout řidičům 2 možnosti. Přispět třeba na děti s rakovinou v částce 800Kč, nebo zaplatit pokutu 1000Kč. Není to na vás...to ne, ale návrh se podat může.Pro by šlapanice nemohly něco změnit k lepšímu ? Někdo musí být první. Ostatně já mohu také a asi to i udělám.

S pozdravem

Jiří XXXXXX

dumi.cz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3351
Registrován: 10 roků 2 měsíce
Bydliště: Štěpánovice
Vůz: V70 '97 B5254T@192PSI Black | 850 '95

#2 Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

Příspěvek od dumi.cz »

Pekny. dej vedetg co ti napisou,

pocitam ze nic.. budou resit radsi dalsi pokuty.
_________________
V70 '97 B5254T@192PSI Black - Vlk
850 `95 B5252S - Prezident
850 `96 B5252S WAGON A/T Webasto - Myslivec
850 '96 D5252T combi - Daisy

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 2133
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#3 Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

Příspěvek od jirka87 »

Díky, neodpoví podle mě nic, to je celkem jasná páka. Já jsem chvíli zvažoval, že to fakt naperu na nějakého Ukrajince a ať se starají. Ne proto, že by mi chyběla tisícovka, ale proto, že řešit to 10měsíců zpětně je podle mě hnus. Platit chtějí do 15dnů, ale oslovit tě ? Tak na to mají rok...

To je dvojí metr. A dvojí metr mi smrdí tak, jako máloco jiného.

Chase
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2428
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno - střed
Vůz: S80 V8, XC70 D5, C70 T5, C70XC cabrio
Organizer x 3
Kontaktovat uživatele:

#4 Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

Příspěvek od Chase »

Vzhledem k tomu, že Šlapanice nemají s Brnem nic společného, tak Brnu určité nic ze tvé pokuty nešlo ;)

Na jednu stranu chápu tvé rozčarování, na druhou v tomto úseku je 80 docela ku prospěchu i s radarem. Za tu dobu co tam je (byl) se docela snížil počet magorů, kteří se rychlostí 100+ tlačili ti zúženým pruhem hlava nehlava dopředu. Ano, máme demokracii, ovšem nejde si ji plést s anarchií...
_________________
S80 V8 Executive '07 automat, B8444S, Onyx Black Metallic | XC70 3,2 AWD '08 automat, B6324S, Stage 1, 182kW 400Nm, Willow Green Metallic | XC70 D5 (Gumbalkan special) 04' automat, D5244T , Onyx Black Metallic | C70 T5 '98 manual, B5234T3, S60R manifold, 3¨ downpipe, ARD Stage 2, Custom Blue | C70XC Cabrio (Gumbalkan special) '00 manuál, B5204T4, Montana Mist

Kuko28
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1273
Registrován: 14 roků 10 měsíců
Bydliště: venkov za Prahou
Vůz: Sob 9-3SS
Bydliště: Praha

#5 Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

Příspěvek od Kuko28 »

úplně zbytečný elaborát - s úřadem a s rádiem se nediskutuje

měl jsi se bránit - stálo by tě to stejně námahy a ty prachy si pak klidně mohl poslat na charitu a ještě by jsi měl dobrý pocit
_________________
milášškové Saab 9-3SC r.08 2.8T V6 +Saab 9-3SS r.03 1.8t + Turbo X
ex-V70II D5 120kW/AT MY05, ex-9-3 MY02 110kW LPT
RIP - V70II BSR

hoffi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 308
Registrován: 17 roků
Bydliště: Reichenberg Region / Carlsbad Region
Vůz: 2xV70
Bydliště: Reichenberg Region / Carlsbad Region

#6 Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

Příspěvek od hoffi »

Nechci se tu zdlouhavě vypisovat, ale jediné v čem souhlasím je, že po 10 měsících si člověk těžko vzpomene kdo s autem jel a pokud po mě někdo chce pokutu, měl by předložit nějaký důkaz o tom, že to auto na tom místě opravdu bylo. Je fakt, že pokud by si nezaplatil a šel do správního řízení, mohl si dopadnout hůř. Co se týká dodržování rychlosti a ty ostatní připomínky, je to typický alibismus, kterým člověk omlouvá svá pochybení. Tak jistě dá se polemizovat, co je v dané chvíli bezpečnější či nebezpečnější, leč tím to končí. Proto je na silnicích takový bordel. Každý si svá porušování pravidel něčím ospravedlňuje a ve skutečnosti nikdo nic nedodržuje a mnohdy je to opravdu anarchie. Tím chci jen naznačit, že když poruším zákon či vyhlášku, musím si být vědom toho, že může přijít postih a tahle omáčka okolo, jsou jen výmluvy a zbytečné s prominutím sračky. Každý má tu svou pravdu a mnohdy by stačilo dodržovat to co mám, či nedodržovat a pak se nedivím pokutám, které mi domů chodí. Sorry tak to vidím já. 8)
_________________
Je : V70 r.v. 1999 , V70 [ B 5244 S2] r.v 2003
Bylo: Saab 900SE 2.0T ( B204L - 136kw/185k) r.v.1994 "Black snake",850 T5 estate 2.3T r.v. 1994 "RED DWARF",850 GLE estate 2.5 10v r.v.1993

C 3
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 417
Registrován: 7 roků
Bydliště: A(r)s(ch)
Vůz: V70 II

#7 Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

Příspěvek od C 3 »

Ahoj...
urcite ti drzim palce a pokud odpovi,velice rad to tu uvidim... Uz jen pro pobaveni/ze zajimavosti.

K cele veci mam jen mensi pripominku...oni te jako provozovatele resi za delikt (nezabraneni spachani prestupku). Pokud nevyresi tebou uvedeneho "pachatele", nemeni to nic na spachani deliktu provozovatelem. A delikt nema promlceci dobu jako prestupek ;-) Jinymi slovy novorozene dite ani UKan (ba ani osoba v EU) ti opravdu nepomohou a za dva roky ti muzou poslat znovu zadost o zaplaceni za delikt provozovatele.

Btw dostal jsem taky z rijna ze Slapanic :-) A s tim fotem me to dost toci taky -pokud chteji totoznost osoby, pak maji zajistit podklady.

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 2133
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#8 Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

Příspěvek od jirka87 »

Hoffi : Ne, není to typický alibismus. Kolikrát tam jezdíš ? Jedš Pod 80 ? Protože už 81 je fakticky vztato přestupek, byť po odečtení tolerance ne. Jet 80 v úseku, kteýr je z celé dálnice nejvíc nebezpečný a brzdit kamiony za mnou je hovadina. Já jsem neletěl 150. Jel jsem 93.

Nejde mi o totožnost. To jsem pravděpodobně byl já. Jde mi o faktické doložení způsobení přestupku. Ruku na srdce, když si vyberu z 10 000 projíždějících aut 200 z nich denně a pošlu pokuty, tak předpokládám, že bránit se bude tak 5% z nich, zbytek zaplatí.

Shockey

#9 Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

Příspěvek od Shockey »

jirka87: Při loňském úsekovém měření na D1 u Ostrovačič na Brněnsku bylo uděleno 145 tisíc pokut během pěti měsíců.
Seš jen jeden z davu a úředníci to nestíhají zpracovávat...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 198
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Bydliště: Hlavní město piva
Vůz: XC90 3.2

#10 Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

Příspěvek od danillo »

Obzvlast pokud ctou od kazdyho takovejhle srdcervouci sloh...
_________________
Volvo XC90 3.2, 2007
bylo: Volvo V70 D5, 2004
bylo: Volvo V40 1.9DI 2004

shaman
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 895
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Znojmo
Vůz: Peugeot

#11 Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

Příspěvek od shaman »

Chapu te.
Nudis se.

Ale napred poslat prachy a pak jim vynadat je divny...
_________________
postapo.cz

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3675
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#12 Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

Příspěvek od yoby »

Zbytečná námaha, mail skončí po přeštení dvou vět tlačítkem DELETE. Bud se chceš bránit a věnuješ tomu čas a možná peníze, nebo zaplatíš rovnou a ostatní je zbytečný
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

pavel.2
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 416
Registrován: 12 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 10

#13 Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

Příspěvek od pavel.2 »

Možná to tam tak řeší, že to rovnou mažou, ale ůřad je úřad, když jsem byl na finančáku tak mi úřednice říkala jak to mají těžký , že i na blbý napsaný dotaz musí správně dle zákona a paragrafů odpovědět , kdyby volal tak to má za minutu vyřízený.
_________________
740 GL r91LPG a 740 r92 AT combi

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 898
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Vůz: t

#14 Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

Příspěvek od ivo109 »

Pokud už člověk pokutu zaplatí , jsou veškeré následné diskuse a aktivity naprosto zbytečné ... Základ je pokutu na místě nezaplatit, s nikým se nebavit a vše postoupit do správního řízení. A během něj úředníky znemožnit jejich vlastními zbraněmi. To je jediná cesta k úspěchu. Všechno ostatní je k ničemu ...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 260
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Benešovsko
Vůz: nevolvo

#15 Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

Příspěvek od *dědek* »

Jirko87, stalo se mi to samé, akorát na jiném useku a já jel 86 km/h. Byl sem nasr.. jak kráva, páč tisícovku za
6 km/h na dalnici mi pride trochu moc, ve meste u skoly nebo kde jinde, neřeknu ani bů, ale tady? a tisíc? Každopadne sem tam volal a vubec se semnou nebavili, tak sem to zamáz :twisted:
_________________
bylo: S 80 II D5 2007
S 80 I 2,5 TDI 1999
850 2,5 TDI sedan 1996
940 GLE 2,4 TD sedan 1992

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 2133
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#16 Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

Příspěvek od jirka87 »

Asi jsem mel sdelit motiv,kdyz to nevyplynulo z mailu. Sloh si psat muzu. I srdceryvnej. Nikdo te nenutil ho cist.

Motiv je ten,ze uznavam prestupek (coz je evidentni ze zaplaceni),ale neuznavam zpusob dokladovani a jednani. Spravnich rizeni jsem diky svemu zamestnani absolvoval uz radu. Oni ty podklady maji,ale z nejakeho duvodu nevykladaji ty karty na stul. Predesli by tim podobnym slohum.

Ja si myslim,ze kdyz s necim nesouhlasim,je dobre se ozvat. Mam pravo volit,tak volim. Mam hubu,tak mluvim. Na to nemusim chodit ke spravnimu rizeni,abych jim sdelil,ze alespon fotku pridat mohli.

Kdo je zvyklej nadavat v hospode,prosim. Ja se radsi ozvu. A az se jich ozve 10 000,tak tam ty fotky davat budou.

Pišta...
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 698
Registrován: 11 roků 2 měsíce
Bydliště: Budějce
Vůz: S 60 B5234T3 02' @ V70 B5244S 01'
Bydliště: Tam někde u Budějc.

#17 Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

Příspěvek od Pišta... »

jirka87 píše:

Kdo je zvyklej nadavat v hospode,prosim. Ja se radsi ozvu. A az se jich ozve 10 000,tak tam ty fotky davat budou.
Jiříku věř tomu že nebudou :P
Dokud se 10 000 lidí nebude bránit zuby, nehty, nic je nedonutí. Až se jim 30% ubrání, že nezaplatí a budou se hádat do krve a oni sečtou si ušlý zisk, tak se ledy hnou :wink:
_________________
Skandinávský plnokrevník S60 B5234T3 02' Venetian Red pearl @ Daily Cars B5244S 01'
Bylo:Fransoa 406 Hdi RHZ Mégan-néé 1.9 TD otočené na střechu ve Štěpánovicích Renault 25 2.2 automat
Škoda Hovoriť 136 LPG Rumun Club 11 R co žral i lidi u přechodu

penek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2891
Registrován: 11 roků
Bydliště: Český Brod
Vůz: 240 GL 1987

#18 Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

Příspěvek od penek »

Loni mi z Pražskýho okruhu přišla složenka na 600.-. Jezdím tam celej život, je v tom místě normálně 80, ale něco se tam kutalo, takže dočasně 60. Já si toho ale nevšim a měl jsem tam 74. Dopis mi přišel po 2 měsících s datem a časem a já nebyl schopnej přijít na to, kam jsem tou dobou zrovna jel. Ještě jsme s bytnou projížděli telefony, jestli jsme si volali/psali co a jak, nic, normálně jsem to nedal. Cupkal jsem prachy bez řečí hned poslat. V dobrý víře jsem tedy na 80 jel 74, je to špatně? Myslím, že ne. De facto i de iure jsem ale na 60 jel 74, je to špatně? Myslím, že jo.
_________________
volvo 240 GL 1987 B230F CIHLA
citroën berlingo 2003 1.6 16V CITRUS
kia ceed sw 2020 1.6crdi REJŽE

Keine Panik auf der Titanic!!!

Petr.Chrpa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1812
Registrován: 18 roků
Bydliště: Sedlečko, Chotoviny
Vůz: V 850 T5R r.v.1995 B5234T5 166kW
Kontaktovat uživatele:

#19 Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

Příspěvek od Petr.Chrpa »

Zažaluj stát o vrácení poplatku za dálniční známku :wink:
Jezdit se na tom nedá a státní bordel je všude když to vezmu tak by se momentálně mělo jezdit všude bez poplatku.
_________________
Bylo:S40 ,V40 1,6r.v.1998,man.,B4164S-1587ccm
Je: Volvo 850 GLE,r.v.1996,man. ,B5202S-1984ccm 10V KOMBI - Zel. metalíza
Volvo 850 T5R,r.v.1995,manual ,B5234 T5-2319ccm 20V KOMBI - Cream Yellow 607
Volvo 850 T5R,r.v.1995(model 96),manual ,B5234 T5-2319ccm 20V SEDAN Olivová 421-41,vlastní úprava ECU,TD04HL 19T,750cc/min..
Volvo 850R r.v. 1996,manual,B5204T-1984ccm 20V KOMBI - Black Stone 019 ,vlastní úprava ECU

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 225
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Opatovice nad Labem
Vůz: S60, 2.4T, 2001, modrá, manual

#20 Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

Příspěvek od EarlSin »

Mě z Choustníkova Hradiště poslali odměnu 1000 Kč a to jsem jel 63 km na padesátce. A bylo to i s fotkou na začátku a na konci.

Pak mě ve Dvoře Králové chytli na 30 (byla tam objížďka) jak jedu 45. Měl jsem to za 500.
Nehádal jsem se, měli vždy pravdu.
Ale dopis je pěknej.
_________________
♂ S60 2.4T, 2001, B5244T3 -- 147kW manual :)
Bylo:♂ S40 2.0i 16v, 1997, B4204S -- 103kW/6000ot, 183Nm/4500ot, 1948ccm, manual - KAŠTAN :)
Tchán: ♂ V50 MY06 1.6D, modrámetalíza, manuál, kinetic+

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 260
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Benešovsko
Vůz: nevolvo

#21 Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

Příspěvek od *dědek* »

Petr.Chrpa píše:Zažaluj stát o vrácení poplatku za dálniční známku :wink:
Jezdit se na tom nedá a státní bordel je všude když to vezmu tak by se momentálně mělo jezdit všude bez poplatku.
Pravda pravda
_________________
bylo: S 80 II D5 2007
S 80 I 2,5 TDI 1999
850 2,5 TDI sedan 1996
940 GLE 2,4 TD sedan 1992

hoffi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 308
Registrován: 17 roků
Bydliště: Reichenberg Region / Carlsbad Region
Vůz: 2xV70
Bydliště: Reichenberg Region / Carlsbad Region

#22 Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

Příspěvek od hoffi »

EarlSin píše:Mě z Choustníkova Hradiště poslali odměnu 1000 Kč a to jsem jel 63 km na padesátce. A bylo to i s fotkou na začátku a na konci.

Pak mě ve Dvoře Králové chytli na 30 (byla tam objížďka) jak jedu 45. Měl jsem to za 500.
Nehádal jsem se, měli vždy pravdu.
Ale dopis je pěknej.
Tak jistě, ono se ani hádat moc nevyplácí. Člověk to zaplatí a nepřichází ani o body. :pardon:
_________________
Je : V70 r.v. 1999 , V70 [ B 5244 S2] r.v 2003
Bylo: Saab 900SE 2.0T ( B204L - 136kw/185k) r.v.1994 "Black snake",850 T5 estate 2.3T r.v. 1994 "RED DWARF",850 GLE estate 2.5 10v r.v.1993

anonym_user

#23 Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

Příspěvek od anonym_user »

Jel si rychle, jel. Hlavu hore. Zaplatil si to a dal to uz neres. Tez jsem mel chut po dvou pokutach, ktere prisly postou neco resit. Chut me rychle presla. Mam ja to zapotrebi jsem si rekl? Delat ze sebe vola? Bud rad, ze ti neberou body a s tisicikorunou si nelam hlavu.
Naposledy upravil(a) anonym_user dne 29 srp 2017 12:33, celkem upraveno 1 x.

THOmasoj
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 839
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#24 Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

Příspěvek od THOmasoj »

na tohle mám identický názor jako hoffi
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 898
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Vůz: t

#25 Dostal jsem pokutu. Zaplatil. Ale líbit si to nenechám

Příspěvek od ivo109 »

hoffi píše:
Tak jistě, ono se ani hádat moc nevyplácí. Člověk to zaplatí a nepřichází ani o body. :pardon:
To je dost omyl ... policajt bude tvrdit že to bude bez bodů a ony se pak nakonec často odečtou následným úředním postupem ...

Hlavní věc ale je v tom samotném "institutu" pokuty: zaplatit prachy (odpustek) a vše je najednou ok ... To je tak absurdní, že jediná možnost je to bojkotovat ...

Nemluvě o tom , že měření rychlosti je paranoia, jejímž jediným cílem je vybrat prachy ... s nějakou "bezpečností" to nemá nic společného ...

1000x horší než jet trochu rychleji je třeba dnešní nejšílenější zlozvyk na dálnicích - v pohodě vjet do cesty předjíždějícímu autu v levém pruhu: auto v pravém pruhu dojíždí pomaleji jedoucí vozidlo a zároveň je předjížděno jiným autem. A aby borec v pravém pruhu nemusel zpomalit, tak suverénně a bez okolků vjede do cesty rychleji jedoucímu předjíždějícímu vozidlu, které musí prudce přibrzdit. ON nemusí zpomalit, ale ten druhý (který má přednost) musí kvůli němu dupnout na brzdu ... to je tak nehorázná praktika, že jestli je třeba něco opravdu tvrdě trestat, tak právě tohle tohle a ne jestli někdo jede o trochu rychleji nebo ne ...

Ted jsem měl dlouhou cestu po dálnici a tohle se mi stalo tak 100x ... To je fakt neskutečné ... a přitom:

Základní pravidlo dle ust. §12 odst. 5 zákona č. 361/2000 Sb. stanoví:"
Přejíždět z jednoho jízdního pruhu do druhého smí řidič jen tehdy, neohrozí-li a neomezí-li řidiče jedoucího v jízdním pruhu, do kterého přejíždí; přitom musí dávat znamení o změně směru jízdy."

Definice ohrožení a omezení:"
...nesmět ohrozit znamená povinnost řidiče počínat si tak, aby jinému účastníku provozu na pozemních komunikacích nevzniklo žádné nebezpečí...
...nesmět omezit znamená povinnost řidiče počínat si tak, aby jinému účastníku provozu na pozemních komunikacích nijak nepřekážel..."
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“