Napajeni pro autokameru - cez poistky

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 590
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Hodonín
Vůz: xc90 2008 3.2

#1 Napajeni pro autokameru - cez poistky

Příspěvek od hefaistos »

Planuju si zapojit autokameru "ciste", pomoci tohoto http://www.ebay.com/itm/1-Mini-Dash-Cam-USB-10-Foot-Hardwire-Fuse-Kit-12V-to-5V-for-A119-A119S-G1W-G1WS-/182678472551?hash=item2a887c4767:g:~tAAAOSw6YtZXFgy

Jen mi prosim poradte, do jake volne pozice to mohu zapojit? Nemam vhodny multimetr kterym bych to mohl prozkouset..

1. vepredu, aby byla kamera napajena stale, i po vytahnuti klicku
2. vzadu, aby se po vypnuti zapalovani privod proudu vypnul

A kam zapojit vepredu minus, na karoserii? Napada me jedine nekde v motoru, ale neznam zadny bod vepredu kam by se dal bez problemu zapojit minus..

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 67
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Karlovy Vary
Vůz: V50 D5 R-Design 2009

#2 Napajeni pro autokameru - cez poistky

Příspěvek od Gintiik »

Zrovna teď jsem tohle řešil, dneska jsem objednával na ebayi pro moji V50, takže jsem ještě nic neninstaloval ale stejně bych měl pár postřehů.

Kameru použiji Viofo A119 - jestli máš tu stejnou, tak ten kabel co jsi poslal má mini USB zahnuté na druhou stranu, tj bude trčet dopředu.

Proto jse radši zvolil http://www.ebay.com/itm/Mini-USB-Wire-Cable-Car-Charger-For-Camera-Recorder-DVR-Exclusive-Power-Box-L/291951476447?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2648
+ k tomu ochrana vybití baterky http://www.ebay.com/itm/Automatic-Battery-Low-Voltage-Cut-off-Turn-On-Switch-Excessive-Protect-Board-im/182708087330?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649
protože i když ten kabel výše má ochranu taky, tak je napevno nastavena na 11,6V a to je baterka už mrtvá, tenhle se dá nastavit, hádam že ho dám na 12,3-12,4V
+ rozdvojka do pojistek (piggy back, tu máš asi u svého kabelu v balení) http://www.ebay.com/itm/Small-ACS-Add-A-Circuit-Piggy-Back-Pluggable-Standard-Blade-Tap-Fuse-Holder/401164851889?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2648
+ nějaké kabely určitě budou třeba http://www.ebay.com/itm/5-10M-Flexible-Stranded-1pin-Wire-Cable-26AWG-1007AWM-Cord-Hook-up-LED-Lamp-BDAU/361985810275?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=631237698320&_trksid=p2060353.m2749.l2649
+ uzemňovací koncovka (mínus [-]) http://www.ebay.com/itm/20pcs-Ring-Insulated-Wire-Connector-Electrical-Crimp-Terminal-AWG16-22-New/272291582692?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

k tvojí otázce:
- nevim jestli jsou v pojistkové skříni volné pozice s přivedeným napájením, nezkoumal jsem to a u tvého auta to může být jinak, proto se spíš použije ten piggy back a zapojit to na třeba pojistku od zapalovače zámku dveří
- hádam že mínus bude stačit přichytit pod nějaký šroub poblíž pojistek

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 590
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Hodonín
Vůz: xc90 2008 3.2

#3 Napajeni pro autokameru - cez poistky

Příspěvek od hefaistos »

Skvele, diky za rady :good:

Jakou spotrebu muze mit ta kamerka? Jestli je vubec ochrana nutna, pri 100Ah baterii, pokud auto nebude stat dva tydny...

Viofo 119 nebudu mit, kupuju mini 0903, kvuli tomu te mini ma parkovaci mod, viofo ne...Ale jeste hledam info, ktere kamery maji take parkovaci mod a zaroven vyborny obraz.
Ale jako "hlavni" mam DAB205, ktera slouzi uz dele nez rok a kvalita obrazu do detailu na 1*

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 67
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Karlovy Vary
Vůz: V50 D5 R-Design 2009

#4 Napajeni pro autokameru - cez poistky

Příspěvek od Gintiik »

Podle https://dashcamtalk.com/forum/threads/power-consumption-requirements-for-the-a119.21516/
žere 300mA, 250mA s vyplým displejem. Jestli dobře počítam, tak stačí přes víkend nikde nejezdit a sežere 20 Ah. Každá kamera má ale jinej odběr. Nutná ochrana určitě neni, ale takhle je to řekněme bezúdržbový :)

Taky jsem hledal s parkovacím módem s bufferem, nicméně buď stojí 400$+, nebo stojí 400$+ a navíc má blbej obraz.
Pro tu A119 teď číňani vydali nějakej novej firmware (zatím beta), a ten trochu ten parkovací mód přidává (bohužel ne s bufferem). Mělo by to fungovat tak, že když se auto hýbe (G senzor), tak nahrává normálně. Po nějakém čase co se přestane hýbat přejde kamera do parkovacího módu, kdy se spustí časosběrné nahrávání (5fps) ve chvíli, kdy se něco začne pohybovat před autem (senzor pohybu) a když se před autem nějakou dobu nic nehýbe, přestane nahrávat. Při zjištění pohybu auta se přepne kamera zase do normálního módu.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 590
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Hodonín
Vůz: xc90 2008 3.2

#5 Napajeni pro autokameru - cez poistky

Příspěvek od hefaistos »

Ja planoval jako vedlejsi, skrytou kameru neco, co bude zapojeno non-stop a bude nastaveno na time-lapse napr. 1fps.

Ale pokud to funguje spolehlive na A119, tak proc nejit do teto moznosti. Jen aby to spolehlive fungovalo.
Takze 250mA zere i pokud je v parkovacim modu?
O tom modu prave ctu https://dashcamtalk.com/forum/threads/viofo-parking-mode-new-beta-feature.29382/page-2 a melo by to fungovat, v parkovacim rezimu nahrava 5fps stale. Jeste kdovi, jak to je vyreseno napr. pri stati na semaforu, zbytecne se bude mozna prepinat do parking-modu...

A jeste koukam na ddpai m6+, ktera ma vynikajici obraz a time-lapse funkci zaroven, drazsi je jen o par dolaru :)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1143
Registrován: 9 roků 10 měsíců
Bydliště: Damboritz
Vůz: V40 1.9D

#6 Napajeni pro autokameru - cez poistky

Příspěvek od labanos »

To je shit - NEKUPOVAT. Objednal jsem, připojil jsem zkušebně na zdroj 12V a nafoukl se kondenzátor. Sice to nějak regulovalo na 5V, ale bylo mi vyrazně doporučeno to nikam do auta nepřipojovat. Vypadá to jako by to pájely děti. Vyhozené peníze.

Zrovna jsem to absolvoval o víkendu, protože V40 nevypíná zásuvku a navíc mi ji kamera neustále blokuje. Kameru po jízdě vypínám.
Vyřešil jsem to tak, že jsem rozebral původní adaptér do autozásuvky, který má i pojistku na 2A, připojil ho přes ten "piggy back" do pojistky na stahování okynek (mám pod volantem). Ještě jsem tam přidal hardware vypínač. Teď se mi kamera zapíná automaticky, když startuju, a kdybych nechtěl, tak to přes ten vypínač vypnu.
_________________
S80II D5244T4 136kW TF-80SC '07 | P5008 2.0HDi |
Bylo: S40 D4192T3 85kW M56 '04 | C70 Coupé B5234T3 176kW M56 '02 | V40 D4192T3 85kW M56 '01 |
VIDA | DiagBox |

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 67
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Karlovy Vary
Vůz: V50 D5 R-Design 2009

#7 Napajeni pro autokameru - cez poistky

Příspěvek od Gintiik »

63miro:
250mA s vyplým displejem, takže bych řekl i v normální módu.
Těch 5fps je tušim maximum a mělo by to jít nastavit.
Na semaforu bych se nebál, možná v nějaký zácpě co se nehýbe, ten parkovací mód se zapne až po 1,5 minutě nebo ještě déle, teď nevim přesně.

ddpai m6+ bych osobně nechtěl. Podle mě moc trčí. Má baterku, což může být výhoda v tom že nahrává chvíli i bez napájení, ale zase je méně odolná proti těm letním/zimním teplotám

labanos:
Taky se toho trochu bojim. Děti to totiž dost možná fakt pájely.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 590
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Hodonín
Vůz: xc90 2008 3.2

#8 Napajeni pro autokameru - cez poistky

Příspěvek od hefaistos »

Smejd tam davat nechci, a to ze koupim podobnou vec za 10usd nezarusi ze to nebude stejne :(
Spis to napojim primo na baterku (jestli to mohu udelat - nebude to nicemu vadit?), a do obvodu zapojim toho "strazce" napeti :)

Ano, ddpai vypada zbytecne divne, ale obraz ma vynikajici, lepsi nez a119. Uvidim, mozna objevim jeste neco mene napadneho a mensiho nez a119..
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“