Užitečná dopravní pravidla, která by velmi prospěla i u nás

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 898
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Vůz: t

#101 Užitečná dopravní pravidla, která by velmi prospěla i u

Příspěvek od ivo109 »

Neodolám podělit se o dnešní komickou příhodu na dálnici Praha - Liberec :) Smál jsem se tomu zbytek cesty.

Jel jsem od rána z Francie a za Prahou už jsem se docela těšil až budu doma ... Už před výjezdem na dálnici na Černém Mostě jsem si všiml blikající Oktávky a jejího úlovku ... Vyrazil jsem docela svižně po dálnici (s vidinou brzkého příjezdu) a za nějakou dobu už na mě blikala ta samá Cobra 11 a odvedla mě k místu setkání u výjezdu z dálnice. Ach jo - zdržení ...

Vystoupili z ní dva týpci - jeden vypadal jak Djokovič, druhý jako Rychlonožka.

Rovnou říkám: "zdravím, vím co mi chcete říct, rovnou to dejte do správního řízení a v pohodě."

A Rychlonožka: "nechte nás nejdřív domluvit, prosím doklady atd", Djokovič chtěl lístek od dálniční známky. Rychlonožka poklepal významně na auto a říkal: "hmm, dobré auto, co ? Ono to jede rychle, člověk si ani nevšimne, že ? " Říkám: "ale tak ani ne, spíš už se nemůžu dočkat až budu doma po té celodenní cestě ..."

A Rychlonožka: "a proč to chcete do správního řízení ? Máte nějaké pojištění proti pokutám ? " Říkám: "ale jo, něco takového" A Rychlonožka: " no mě to zajímá, jsem zvědavý".

Djokovič mezitím zjistil že mám na přední pneu nalepený asfalt, ale ujistil mě, že to se prý obrousí, a všiml si i malé prasklinky na skle.

A Rychlonožka pak vážně přistoupil k oknu: " Tam byla osmdesátka při výjezdu z toho zúžení" .."

" Jo ? myslel jsem že 130 je na dálnici ? A kolik jsem jel ? "

"132 ..."

" Fakt, jo ? To jsem si ani nějak nevšiml"

" No a pak jste taky docela zrychlil ..."

Vážně se zamlčel, pokýval hlavou... a řekl:

"Za tohle vám můžou vzít papíry - překročení rychlosti o 50 km mimo obec ... tady vám ani nemůžeme dát blokovou pokutu ..."

Chvíle ticha ...

" Ale po všech těch špatných zprávách máme pro vás jednu dobrou zprávu ..."

"Jakou ? "

"My jsme to měřili jenom tak zkušebně, ne naostro ... a protože jsme hodní policajti, tak vás tentokrát necháme jet ...". A významně se na mě podíval.

Začalo to být jasné :)

Říkám: " super, díky - a co jsem dlužen ? :) "

A on: "no to my nemůžeme říkat ..."

Tak jsem se vrátil do auta, vytáhl z peněženky tisícovku, dal mu ji a on ji bleskurychlým pohybem strčil do kapsy ...

A pak mi ještě jako bonus nabídl že se mrkne do přehledu mých hříchů a kolik mám bodů ... zjistili jsme že nula ... a pak jsem zeptal jak se má dostat zpátky na dálnici. A on : "no je tady sice u toho sjezdu plná čára, ale když nic nepojede, tak se otočte, my přimhouříme oko ..."

Tak jsme se srdečně rozloučili, otočil jsem se a v pohodě dojel domů :)

Není nad upřímnost a přímé jednání :lol: Jasně , mohl jsem to dát do správního řízení a mít to zdarma, ale zase čtvrt hodiny čekat než to vyplní atd. Jejich bezelstnost mě maximálně pobavila a odzbrojila :) Fajn kluci ...

Shadow
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1724
Registrován: 10 roků 4 měsíce
Bydliště: Pardubice
Vůz: V70II

#102 Užitečná dopravní pravidla, která by velmi prospěla i u

Příspěvek od Shadow »

Pro mě to byla trochu zvláštnost, ale v Kanadě je spousta křižovatek řešených tak, že na každé straně je stopka, každý musí zastavit a rozjíždí se v pořadí, v jakém přijeli. Žádné kruháče a semafory, jen to holt není pro blbce, co musí být všude první, jinak mi to přišlo jako moc fajn a nenákladné řešení.
_________________
Oblíbené souhvězdí? Velký vůz :)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 898
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Vůz: t

#103 Užitečná dopravní pravidla, která by velmi prospěla i u

Příspěvek od ivo109 »

A o tom to celé je ... všechny ty "pokuty" za rychlost atd. ... o ničem jiném ...

Nic horšího se nemůže přihodit než že se nebudou "páchat přestupky"... Že jde obecně o nějakou "bezpečnost na cestách" apod. si může myslet jen mimořádně naivní člověk.

[img]https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/20429715_10154847581666724_5574972302439119004_n.jpg?oh=4125e4856fdd6c21a39ec7aa7039d30d&oe=5A35E270[/img]

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 4899
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#104 Užitečná dopravní pravidla, která by velmi prospěla i u

Příspěvek od Romulusw »

:bad:
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“