Jaké letní gumy ?

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
zvedavec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 1170
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo S 80 2,9 LPG
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#1 Jaké letní gumy ?

Příspěvek od zvedavec »

Blíží se doba přezouvání a poohlížení se po nových bačkůrkách. Má někdo tip co koupit ? Požadované parametry jsou jednoduchý : levný a dobrý :-)
Pro škarohlídy co mě osočují ze zakládání zbytečných témat - před několika lety mě zde byly doporučeny velmi dobré "neznačkové" gumy se kterými jsem byl fakt spokojen a tak jsem si řekl že by víc členů zajímaly zkušenosti a doporučení levnější varianty. Ne každý si může dovolit kupovat gumy " top ten" případně jejich kvality prostě nevyužije.Doba se neustále vyvíjí a bačkůrky taktéž.
Tolik za případnou omluvu.
Naposledy upravil(a) zvedavec dne 19 úno 2021 23:11, celkem upraveno 1 x.
_________________
za chvíli bude, už je : Volvo s80 2,9
za chvíli také bylo, tak ne zůstává semnou :Volvo 850 TDi
bylo: Renault Safrane 2,2
bylo: Opel Kadet 1,4
bylo: Škoda 120 LS
bylo: Škoda 100 L
www.royaleliquid.cz

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2114
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#2 Jaké letní gumy ?

Příspěvek od jirka87 »

Neveril jsem.

Aktualne mam druhou sadu Kormoranu.

Proc? Najezd mam 5000km rocne. Gumy drzi, odvadi vodu v zakonnych rychlostech naprosto v pohode.

Koupil jsem auto a byly tam. Klepal jsem si na celo. Nakonec jsem koupil i zimni Kormoranky. 150 po dalnici, uplne sucho nebylo. Nehuci, drzi, i hluboke bahno to bere skvele :green:

Kamos preze me koupil na kombika se kterym najedou 4-5tis rocne celorocky a ten to asi vyhral nejlip.

Paklize nejezdim kudlu...nevidim v tom problem.

Pro kritiky a posmevacky - nez mit 7letou continentalku z bazose...radsi novou Kormoranku.

ttoommaasseekk
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 1678
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Kousek za Prahou, na východ.
Vůz: Karkulka
Kontaktovat uživatele:

#3 Jaké letní gumy ?

Příspěvek od ttoommaasseekk »

https://www.test-pneumatik.cz/vredestein-ultrac-satin/

Mám je jednu sezónu a musím říct, že jsem udělal dobře. Tiché, drží na suchu i vodě. Jen jsou hodně silniční, na mokrou trávu to není ono.
Naposledy upravil(a) ttoommaasseekk dne 19 úno 2021 20:57, celkem upraveno 1 x.
_________________
Karkulka V60 CC T5 AWD MY 2018, POLESTAR
Již jsem se rozloučil s V40 2.0T E85, Padík - V50 T5 AWD + BSR + IPD HD TCV

Sup
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 589
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Děčín / Hamburk
Vůz: O3 RS EA888

#4 Jaké letní gumy ?

Příspěvek od Sup »

Vylučuju hned Bridgestone a všechny nižší řady Michelin... Za mně Nokian ZLine a nebo Dunlop Sportmaxx s těmi mám nejlepší zkušenosti. Nehuci, drží, nějaké kilometry vydrží, spotřeba se hýbala jen v rámci výměny R16 za R18. ;-)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 613
Registrován: 4 roky 9 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#5 Jaké letní gumy ?

Příspěvek od jirkaTDI »

Loni jsem kupoval v 17" Nexen N´blue a jsou super. Tiché, pohodlné, zároveň dobře drží, na mokru i na suchu super. Najel jsem na nich asi 27 000 km a ubylo jen asi 1,5mm vzorku. Za ty peníze předčily moje očekávání.

simons93
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 217
Registrován: 9 roků
Bydliště: Liberec
Vůz: Momentálně žádné

#6 Jaké letní gumy ?

Příspěvek od simons93 »

K těm Kormoranum a podobným. Ono hrozně záleží, s čím máš srovnání a do jaké situace se dostaneš. Tam, kde se láme chleba, bych je opravdu na autě mít nechtěl. Dokud jezdíš bez pořádný krizovky, tak je to OK, ale pak na té hraně je to velký špatný. Já je zažil takto. Kamarád je koupil na 370Z jako “drift” gumy na zadek na spálení. Přehodil ten zadní pár z Michelin Pilot Sport a ten rozdíl byl tak strašně znát, že jsem tomu až nevěřil. Auto okamžitě na zadku ztratilo grip a jistotu. Samozřejmě ozkoušeno v krajních situacích na okruhu. Na předku v tu chvíly byly Micheliny a to byla ne jiná liga, ale rovnou jiná galaxie. A to byly nějaký Ultra High Performance Kormorany. Za mě prostě velký špatný hlavně v tom přímém srovnání. Guma je to jediný, co drží auto na silnici a nechápu, že na tom někdo chce šetřit. V celkových provozních nákladech auta se rozdíl mezi levnou gumou a slušnou prémiovou gumou docela ztrácí a je to vyloženě pár drobných. Ono nemusíš jezdit kudlu nebo se na ně muset spoléhat v zatáčkách, ale jak přijde krizový brzdění nebo manévr, tak jsi na tomhle typu gum v prdeli tam, kde bys to s pořádnou gumou zvládl. Využití nebo nevyužití kvalit top pneu není o stylu jízdy, ale o jistotě, že když dojde na lámání chleba, tak ty top pneu mi poskytnou maximální šanci z toho vyjít dobře.

Za mě radši cokoliv z prémie a když už trochu ušetřit, tak ze střední třídy jsou docela fajn třeba ty Nexeny. Cokoliv budgetovýho je u mě no go. Já osobně aktuálně jezdím zimní Dunlop Winter Sport a na léto budu hledat náhradu za skvělé Continentaly. Buď zase ContiPremiumContact anebo zkusím Michelin Primacy 4.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 581
Registrován: 6 roků 5 měsíců
Bydliště: Moravia
Vůz: Volvo

#7 Jaké letní gumy ?

Příspěvek od volvoperformance »

Tak porovnávat gumu pro drift a běžný provoz je úplně mimo mísu. Pokud měl málo gripu na zadku, stačí ubrat tlak,ale ta guma se úplně jinak chová při různé teplotě. Někdy má grip po zahřátí, ale po přehřátí jej ztratí, nebo opačně. V běžném provozu nikdy neděláš s gumou to co v driftu.

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2114
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#8 Jaké letní gumy ?

Příspěvek od jirka87 »

Simons93 + zbytek.

Zvedavec : chci novou,levnou gumu

Forum : Dunloooooop, Bridgestone...

Simons - jasne ze ta Kormoranka (a ani zadna jina guma v tehle cene) neni urcena na jizdu,kdy si nalozim auto ctyrma lidma a ficim po autobahnu 200, tahle zatacky neubiram plyn a kazdy rozjezd valim na plno.

Hele ja jsem jezdil na kde cem, jsem normalni clovek, ktery obcas jede jako debil, drtivou vetsinu casu jedu normalne. Par krizovek uz bylo a v danou chvili se priznam, ze jsem teda moc nemyslel jakou mam gumu, ale spis jestli ten airbag na 15letem aute fakt pujde ven, nebo ne.

Kdysi jsem jel jako spolujezdec v hustem desti, zbytecne vysokym tempem serii celkem neprijemnych zatacek v S80 s nazutyma Nankangama. Ja se v aute nebojim, protoze nejezdim s idiotama. Ale tenkrat jsem to madlo pravych dveri sviral zodpovedne. A auto se ani nehlo.

Zlata stredni by mohla byt nejaka Continentalka/Hankook
Naposledy upravil(a) jirka87 dne 20 úno 2021 08:07, celkem upraveno 1 x.

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 4924
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#9 Jaké letní gumy ?

Příspěvek od python.p »

Sup píše: 19 úno 2021 21:06 Vylučuju hned Bridgestone a všechny nižší řady Michelin... Za mně Nokian ZLine a nebo Dunlop Sportmaxx s těmi mám nejlepší zkušenosti. Nehuci, drží, nějaké kilometry vydrží, spotřeba se hýbala jen v rámci výměny R16 za R18. ;-)
Ty Dunlopy super, fakt lepidla. Ale sjel jsem je za 2 sezóny, km přesně nemám, ale víc jak 30k km to určitě nebylo.

PS: Mám to na rodiném kombi, takže pilu s tím fakt nejezdím, ale nevím dne a hodiny kdy mě nějakej bezmozek omezí, ohrozí, nebo kdo ví co. A pokud by měl 1m rozhodovat, tak si řeknu, že jsem udělal co jsem mohl a mám aspoň kvalitní obutí. Protože přeci jen je to jediná věc co drží auto na silnici a podle mého je to základ. A čím víc jezdím, tím víc jsem o tomle přesvědčen a rozhodně to není o om jezdit pilu, ale každý jak chce.

Nemám nic proti Barumkám třeba, děda je má na fabií, jezdí s tím akorát po městě, někde jinde ne. Takže tam nějaká obrovská krizová situace nehrozí.
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 414
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: V70 T6 2008, V70 T5 2002

#10 Jaké letní gumy ?

Příspěvek od Werscajk »

Měl jsem staré Kormorány Gamma B2, které jsem zdědil po Hájčusovi, který je zdědil po předchozím majiteli. Najeli cca 50 tisíc km. Příšerná guma.

Místo toho jsem obul celoroční Hankook Kinergy 4S2 a zatím jsem mile překvapen. Teplo, zima, sucho, mokro, sníh, břečka, ty gumy prostě drží a jedou jako rolba. Jistě hodně dělá AWD. Nicméně za mě palec nahoru za první půl rok.
_________________
V70 T6 (B6304T2) AWD - AT - 2008 - 440.000+ km [GALERIE]
V70 T5 (B5234T3) FWD - AT - 2002 - 320.000+ km
"T6 je úžasný stroj. Prý se dokáže rozjet i na 300km/h... na jednu nádrž!!"

simons93
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 217
Registrován: 9 roků
Bydliště: Liberec
Vůz: Momentálně žádné

#11 Jaké letní gumy ?

Příspěvek od simons93 »

volvoperformance píše: 20 úno 2021 03:01 Tak porovnávat gumu pro drift a běžný provoz je úplně mimo mísu. Pokud měl málo gripu na zadku, stačí ubrat tlak,ale ta guma se úplně jinak chová při různé teplotě. Někdy má grip po zahřátí, ale po přehřátí jej ztratí, nebo opačně. V běžném provozu nikdy neděláš s gumou to co v driftu.
To nebyla žádná spešl guma pro drift nebo na okruh. Ten název tam maj jen aby to jakože znělo, ale je to běžná silniční guma. A stojí za hovno. A neboj, ví moc dobře, kolik má kdy foukat a tlakem to fakt nebylo. Ty gumy se už kupovaly s tím, že je to levnej shit a taky se to samozřejmě potvrdilo.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 581
Registrován: 6 roků 5 měsíců
Bydliště: Moravia
Vůz: Volvo

#12 Jaké letní gumy ?

Příspěvek od volvoperformance »

Přečti si to ještě jednou.

simons93
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 217
Registrován: 9 roků
Bydliště: Liberec
Vůz: Momentálně žádné

#13 Jaké letní gumy ?

Příspěvek od simons93 »

Jo jestli jsi to myslel tak, že jsem vycházel jenom ze zkušenosti z driftu, kde se guma úplně jinak zahřívá a celkově chová jinak, tak to upřesním. Nezkoušeli jsme je ani zdaleka jen při driftu. Nejdřív se na nich normálně jezdilo v běžném provozu a až pak se s nima blblo na trackdayi. Jak klasika čistá stopa, tak pak drifty. Prostě klasický okruhový blbnutí. Nefungovaly ani v jednom režimu. Takže uznávám, zapomněl jsem zmínit to podstatné, že se ozkoušely i v běžném provozu. Ale na výsledku to bohužel nic nemění a ten výrazný kontrast s Micheliny platí. A ještě výraznější byl, když zapršelo.

spy
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1127
Registrován: 13 roků 9 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: C70 T5, V70R, C70 Cabrio T5

#14 Jaké letní gumy ?

Příspěvek od spy »

Michelin Pilot Sport 4
Určitě existují levnější pneu, ale zachránily mě už tolikrát, že je už obouvám na všechno.
_________________
Saffron Collezione: 1997 V70R 2,0 T5 AWD (B5204T3); 1998 C70 2,3 T5 (B5234T3); 2001 C70 Cabrio 2,3 T5 (B5234T3)
Shades of Grey: 2007 Volvo C30 T5; 2005 Volvo V50 T5 AWD; 2020 Škoda Superb iV Combi L&K

ttoommaasseekk
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 1678
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Kousek za Prahou, na východ.
Vůz: Karkulka
Kontaktovat uživatele:

#15 Jaké letní gumy ?

Příspěvek od ttoommaasseekk »

ttoommaasseekk píše:https://www.test-pneumatik.cz/vredestein-ultrac-satin/

Mám je jednu sezónu a musím říct, že jsem udělal dobře. Tiché, drží na suchu i vodě. Jen jsou hodně silniční, na mokrou trávu to není ono.
Koukám, že s touto značkou tu nemáte nikdo zkušenosti.
A já už mám druhé a vždy jsem nadšený.
Poprvé jsem měl zimní, Wintrac extreme a držely skvěle po celou dobu, ne jen první sezónu.
Teď mám tyhle letní a také nelituji.
Chválíte tu Nokian, ano také jsem je na autě měl. První sezónu paráda, ale druhou šly do kytek, popraskaly. Řekl bych, že tyto výkyvy v kvalitě Nokian stále má, asi dle místa výroby.
Říkám si, zda je opravdu nutné na pneumatikách tolik šetřit a uvažovat o levných značkách, které testy nechválí. Je to to jediné, co vás drží na vozovce.
Já pneumatiky prodávám v 4mm vzorku, ať se zabije někdo jiný. Vždy mě fascinuje, jak rychle se prodají.
_________________
Karkulka V60 CC T5 AWD MY 2018, POLESTAR
Již jsem se rozloučil s V40 2.0T E85, Padík - V50 T5 AWD + BSR + IPD HD TCV

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 4924
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#16 Jaké letní gumy ?

Příspěvek od python.p »

On je problém, že na ty testy chodí gumy s trošku jinou směsí jak do prodeje...

ale nemyslím si, že Nokian je cajk a Vredesteiny si chválil kámoš na 7er V8. :)
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

ttoommaasseekk
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 1678
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Kousek za Prahou, na východ.
Vůz: Karkulka
Kontaktovat uživatele:

#17 Jaké letní gumy ?

Příspěvek od ttoommaasseekk »

O pneumatiky jsem se trochu zajímal a bohužel je rozdíl, zda koupíš pneumatiky "univerzální pro všechny značky" nebo "pneumatiky doporučené výrobcem". Opravdu mohou být jiné a co sedí jednomu vozidlu nemusí sedět druhému.
_________________
Karkulka V60 CC T5 AWD MY 2018, POLESTAR
Již jsem se rozloučil s V40 2.0T E85, Padík - V50 T5 AWD + BSR + IPD HD TCV

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 581
Registrován: 6 roků 5 měsíců
Bydliště: Moravia
Vůz: Volvo

#18 Jaké letní gumy ?

Příspěvek od volvoperformance »

Což je naprosto logické!

zvedavec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 1170
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo S 80 2,9 LPG
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#19 Jaké letní gumy ?

Příspěvek od zvedavec »

No já jsem kdysi někde četl že značkoví výrobci mají i své "neznačky" které produkují jejich starší modely. Což by možná nemusela být špatná varianta. Jen netuším kde zjistit která neznačka patří které značce .
_________________
za chvíli bude, už je : Volvo s80 2,9
za chvíli také bylo, tak ne zůstává semnou :Volvo 850 TDi
bylo: Renault Safrane 2,2
bylo: Opel Kadet 1,4
bylo: Škoda 120 LS
bylo: Škoda 100 L
www.royaleliquid.cz

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2114
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#20 Jaké letní gumy ?

Příspěvek od jirka87 »

Matador + Barum je pod Continentalem

Kormoran je pod Michelinem..

Atd. Staci googlit

zvedavec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 1170
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo S 80 2,9 LPG
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#21 Jaké letní gumy ?

Příspěvek od zvedavec »

To jsem samozřejmě zkoušel, ale nic mě nevypadlo. Asi jsem nezvolil správnou vyhledávací formuli. :-(
_________________
za chvíli bude, už je : Volvo s80 2,9
za chvíli také bylo, tak ne zůstává semnou :Volvo 850 TDi
bylo: Renault Safrane 2,2
bylo: Opel Kadet 1,4
bylo: Škoda 120 LS
bylo: Škoda 100 L
www.royaleliquid.cz

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1130
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#22 Jaké letní gumy ?

Příspěvek od Tarkin »

Koupil jsem minulý rok Sava Intensa UHP 2 225/50 R17. Přecházel jsem z Continental SportContact 5, nevšiml jsem si žádné změny.
Možná jediné, vzorek 8,5+mm způsobí trošku žvejkání, nebo mají o něco slabší bočnice.

Jezdím jako normální zodpovědný řidič, všude tam i mnohem víc tyhle přyže stačí. V testech se umisťují velice dobře.


Co se týče Kormoránu, respektive Sebring (stejná značka i dezén), mám na zimu R16 Sebring Formula Snow+ (601) XL 215/15 R16 a je to hrůza děs. Musím je foukat značně nad normál, takže kolem 2,7-2,8, jinak auto plave jak s vymletou nápravou, na vodě jsou příšerný a je třeba s tím počítat, kloužou. Pokud se tomu přizůsobí styl jízdy a více se nafoukají, tak také ok. Ale znova už bych do nich rozhodně nešel.
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 304
Registrován: 6 roků 1 měsíc
Bydliště: praha
Vůz: xc60 D5

#23 Jaké letní gumy ?

Příspěvek od ivanvanata »

zdravím,

za mě palec nahoru pro goodyear efficientgrip (235/60/18 mám je na obou xc60 - měl jsem obavy na vodu, ale drží hodně hodně, 180km/h i v deští zcela ok a zatím jsem na nich najel asi 30 tis km a jsou tak na 55%, nejsou moc do bahna...

jinak super zkušenost s michelinama pilot 4 a jakžtakž continental (brzy se mi ojely, to samé dunlopy - ty byly na silnici jak lepidlo ale ojížděly se, nexen už nikdy = na vodě se trhaly a nedržely moc dobře a spokojenej jsem nebyl ani s nokian Z line- na vodě žádná hitparáda a auto na nich divně dunělo na dírách

Munga
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1889
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Praha 12
Vůz: XC60 2014 D4 AWD D5244T17

#24 Jaké letní gumy ?

Příspěvek od Munga »

Hankook dělá velmi kvalitní pneu a většinou splňuje i podmínku dostupné ceny.

ttoommaasseekk
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 1678
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Kousek za Prahou, na východ.
Vůz: Karkulka
Kontaktovat uživatele:

#25 Jaké letní gumy ?

Příspěvek od ttoommaasseekk »

Munga píše:Hankook dělá velmi kvalitní pneu a většinou splňuje i podmínku dostupné ceny.
A BMW na ně obouvá i 750Li...
_________________
Karkulka V60 CC T5 AWD MY 2018, POLESTAR
Již jsem se rozloučil s V40 2.0T E85, Padík - V50 T5 AWD + BSR + IPD HD TCV
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“