Právě je 22 zář 2017 21:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 10 čer 2017 18:00 

Najeto 214 000 km na LPG bez závady.

PříspěvekNapsal: 11 čer 2017 20:02 

Vůz: V40 1.9D 75kW
hynek9 píše:
Najeto 214 000 km na LPG bez závady.

To už máš nalítáno dost, už bys to měl poslat dál :twisted: :twisted:

:wink:

PříspěvekNapsal: 12 čer 2017 06:45 

Není důvod. Nové Volvo s čtyřválcovým dvoulitrem bych si už nekoupil.

PříspěvekNapsal: 12 čer 2017 07:29 

hynek9 píše:
Není důvod. Nové Volvo s čtyřválcovým dvoulitrem bych si už nekoupil.

Však si dělám srandu, já s S80 za chvíli přeskočím 300tis a taky jezdí jak víno :good: :Bravo:

PříspěvekNapsal: 19 zář 2017 11:43 

Vůz: XC70 3.2 Summum 2008
Rád bych se s vámi podělil o mou zkušenost s přestavbou na Prins VSI u pana Outraty.

Plyn jsme si nechali instalovat před třemi lety, tj před cca 60 tis. km.
Samotná instalace je podle mého laického pohledu udělána dobře, odpovídá fotkám, které v úvodu tohohle vlákna posílal Hynek.

Za plyn jsem obecně rád, protože živit tohohle broučka na benzín by se dost prodražilo, najezdím toho hodně po městě (a tím myslím Brno, kde je každých 100m světelná křižovatka) a to pak spotřeba jde i kolem 16l benzínu, v plynu je to cca 20l. Neshledal jsem žádné problémy, cukání, chybové hlášky motoru ani nic podobného.

Dlouhodobě mi ale připadá, že ta spotřeba plynu je vyšší, než by nutně musela být - rekord na 50l v nádrži mám 330 km, což je nějakých 15l/100km - a to jsem jel okresky v Maďarsku, cca 80-120km/h, v obci 50, podle situace. Nikdy jsem se nedostal na lepší spotřebu, ikdyž palubní počítač ukazuje spotřebu 11l, plynu jde 15-16l.

V panem Outratou jsem se to pokoušel několikrát řešit. Dokonce jsem mu říkal to, co tady psal tuším Hynek, že mu p. Outrata přenastavoval směs na chudší. On mi tvrdil, že to není možné, že se nic nastavovat nedá, že si vše řídí sama řídící jednotka a že není možné do toho zasahovat. Údajně pokud mám vyšší spotřebu, tak je to proto, že je něco špatně v autě, např. lambda sonda apod. Prej mám lemply servisáky. Těm jsem to tlumočil a podle nich je to nesmysl, s autem nic není a jen je potřeba upravit mapy. Ok, říkám si. Tak to udělejte. Jenže - s jednotkou Prins VSI nekomunikuje žádná jiná než originální dg, a jediný široko daleko, kdo ji vlastní, je p. Outrata. A ten tvrdí, že se nic nastavit nedá. Pak jsem to přestal řešit, protože i s tou IMO vyšší spotřebou je to pořád více ekonomické, než na benzín.

Letos nám kleklo auto kvůli klapce sání a jeli jsme domů na odtahovce. Po opravě začalo auto po chladném startu vibrovat a vydávat divný zvuk (zní asi jako diesel), teplé starty jsou ok. V servisu mi řekli, že to je tím, že chladné starty nejsou řízeny lambda sondou, ale ventily, které jsou nastavené podle toho, na jak sytou směs se při poslední jízdě jelo. A ty mapy se nějak posunuly proto, že byla klapka sání nemocná. Možná to nepopisuju 100% dobře, nejsem technik. Nicméně tyto vibrace jsou způsobeny právě tím, že na LPG jede systém na sytou směs a proto jsou mapy a ventily "ujeté" a motor pak vibruje.

Mí servisáci situaci konzultovali taky s p. Truksou z AMbo Podolí (mimochodem na toho mě odkázal sám pan Outrata, že dělá jak plyny, tak Volva), a údajně je to neřešitelné, že se Prins moc ladit nedá a pokud ano, tak to může udělat jen pan Outrata.

Nyní jsem tedy v situaci, kdy mi pan Outrata říká, že se s tím nic dělat nedá a odkazuje mě na ostatní (a je u toho arogantní), a všichni ostatní mi říkají, že jedině pan Outrata. Takže mi snad zbývá hledat někoho jiného, kdo dělá Prins, našel jsem jeden ve Fryštáku.

Celkově vzato - s mými zkušenosti bych už nikdy nešel do systému Prins, protože to za tuhle otravnou situaci nestojí.

PříspěvekNapsal: 19 zář 2017 12:03 

Doufám, že se tohohle nedožiju - mám taky PRINS, zatím tady v republice je na něm najeto cca 80tis km.
Krom jednoho případu, kdy mi auto přestalo na plyn táhnout (vyřešeno právě u kluků v Kobylnicích výměnou pův. palivového filtru za správný a přenastavením ŘJ), si na tento systém opravdu nemohu stěžovat.
Má spotřeba (je pravda, že jezdím dost dálnici) je docela myslím pohodě - na svou nádrž (asi 45l) - běžně dotancovávám 35-38l a běžně na ni jezdím 280-300km. Takže já bych těch cca 12l/100 km mohl mít.
Jezdím trasu - Dolní Roveň - D11 - Praha Dejvice a zpět - tedy asi 50km okresky a vesnice, 200km dálnice, 40km Praha.

Vždy to dávám na jednu nádrž

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina