Pádla na XC90 V8

jak si doma vyladit motor apod.
  • Autor
  • Zpráva
Vapik
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2892
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

#1 Pádla na XC90 V8

Příspěvek od Vapik »

Ahoj, hraju si s myšlenkou implementace řazení padli na XC90. Je to spíš rozmar než potřeba a taky chápu, že auto ani já nemám závodní ambice, spíš to beru jako takové cvičení.
Projekt je v první fázi kdy má stanoveno několik okrajových podmínek a chtěl bych od Vás slyšet konstruktivní kritiku.
Podmínky:
1. celá realizace nejlépe svépomoci (pokud možno tím nechci nikoho dalšího otravovat).
2. Cenovka do cca 5tis.
3. Celkové provedení musí působit profesionálně, nerušivě a úprava musí být vratná.
Dosavadní úvahy:
Vzhledem k nutnosti vést ke spínačům kabely uvažuji o umístění na sloupek řízení, pádla se nebudou pohybovat s volantem.
Teoretický dárce např. Peugeot viz. příloha.

Zapojení: zatím jsem neprovedl žádné měření na autě, ale moje představa je bypasovat mikrospínače ve voliči a protažení vodičů ke sloupku řízení. Moje představa o funkci je následovná:
Mám zařazeno P-R-N-D vše při starém, pádla nereagují. Při přeřazení z D na +- budou pádla simulovat pohyb voličem v příslušném směru, budou tedy fungovat obě možnosti (řazení voličem i pádly). Možné riziko vidím ve stisknutí obou pádel najednou, u voliče se to stát nemůže, ale u pádel ano. Netuším jak by na to převodovka mohla reagovat, dalo by se to vyřešit elektronicky.
Podmínky i úvahy nejsou dogma jen a pouze z bodu č. 3 nejsem ochoten slevit.

Pokud si dobře pamatuji měl to na XC uživatel Sordo, ale nepodařilo se mi jej kontaktovat.

Díky za názory
Přílohy
bOK1VF.jpeg
bOK1VF.jpeg (57.79 KiB) Zobrazeno 315 x

peter cz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2124
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Klatovy
Vůz: 850R; 760GLE; 940T

#2 Pádla na XC90 V8

Příspěvek od peter cz »

Sordo měl pádla přímo na volantu a měl to zapojený přes jednoduchý bezdrátový relé... na vysílač připojený pádla a relé připojený na kontakty u voliče řadící páky.
_________________
´96 850 R, B5234T5, AW50-42LE, Elotec E85 | ´89 760 GLE, D24TIC, ZF4HP22 Obrázek | ´97 940 Turbo, B230FK, M90, LPG Obrázek
Volvo diagnostika k dispozici.

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4997
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#3 Pádla na XC90 V8

Příspěvek od PINĎABC »

Kdo padla nemá chce je, kdo je má je nepoužívá. :-)

Fíla
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1067
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70R AWD, B5234T4, '98

#4 Pádla na XC90 V8

Příspěvek od Fíla »

Když to jde na 960, proč by to nešlo na XC90? Aneb asi nejvíc PUNK, co jsem viděl, ale velký respekt :good: https://forums.turbobricks.com/showthread.php?t=47229
_________________
V70R AWD, B5234T4, M58, 1998, Saffron metallic, Coil On Plug conversion, tuned by VastTuning
XC70 D5 AWD POLESTAR, D5244T10, TF-80SC, 2011, Oyster Grey Pearl; V60 CrossCountry AWD POLESTAR, D5244T21, TF-80SD, 2017, Rich Java

Vapik
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2892
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

#5 Pádla na XC90 V8

Příspěvek od Vapik »

Ahoj, tak jsem se rozhodl to vyzkoušet a třeba najít nějakou tu slepou uličku. Objednal jsem pádla z Peugeotu 1007 a uvidím jak budou vypadat byli za 700Kč takže žádná ztráta.
Řešení s bezdrátovým relé se mi moc nepozdává vzhledem k baterii a nutnosti zásahu do volantu, který je přece jen dražší než plasty okolo volantu a hlavně drát je drát.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co vyladit???“