Poslední návštěva: 22 říj 2019 18:36 Právě je 22 říj 2019 18:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

[ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Návod na trippling pro P80
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2019 17:03 

Vůz: XC60 2.4D 09, S40 1.8 97
Tak jsem si chtěl do Vikinga (V70XC 2000) dodělat trippling, koupil jsem takový ten známý modul https://www.levnealarmy.cz/eshop/osvetleni/automaticke-spinace-svetel-trippling/modul-komfortniho-blikani-smerovych-svetel-tripling.html a nainstaloval do auta (viz. schéma - červené křížky označují místo, kam jsem to napojil na blinkry)

Světe div se, trippling sice fungoval, ale modul docela zlobil. Když jsem dal směrovky na delší dobu (zaaretoval páčku), tak každé 3. blinkutí bylo dvojité. Když jsem pak směrovky vypnul, tak někdy to bylo v pohodě, někdy ještě problikly jednou, někdy dvakrát - zkrátka trippling modul neustále kecal přerušovači do práce. Moc komfortní to nebylo. Po komunikaci s e-shopem mi bylo oznámeno, že mam nejspíš bimetalový přerušovač v autě a na ten to nefunguje jak má (viz. popis modulu).
Koupil jsem tedy elektronický přerušovač Meyle na fauvé https://www.autosivik.cz/rele-vystraznych-blikacu-meyle-100-953-0012-1494130.html?gclid=EAIaIQobChMIurW0o-GY4gIVGM53Ch209QeBEAQYEiABEgI9rPD_BwE a nainstaloval ho k páčce místo originálního přerušovače. Logika byla taková, aby páčka běžela přes ten nový přerušovač a varovky přes originální - který je v nich zabudovaný. Jak jsem to nainstaloval je na schématu zeleně (drát GN-R mezi varovkama a páčkou jsem přestřihl)

Znovu jsem podle toho nastavil trippling jednotku a vyzkoušel. Vše se zdálo v pohodě až na to, že bylo cítit, jak problikává i originální přerušovač. Než abych tam něco odpálil, tak jsem to radši odpojil s tím, že seženu diody na usměrnění, aby ten proud neutíkal zpátky do originál přerušovače. Relé jsem tedy odpojil, ten GN-R kabel zpátky spojil a k mému překvapení teď trippling funguje na 100%. Stačilo tu jednotku tripplingu nastavit na tom elektronickém přerušovači a už nezlobí. Tak snad to někomu pomůže :)

Příloha:
blinkry.jpg

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

S40 - 1.8 (85kW, FWD, MT) 1997 - Drobek

[ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]