Grafika budíků

jak si doma vyladit motor apod.
  • Autor
  • Zpráva
Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#1 Grafika budíků

Příspěvek od Krystof P. »

Ahoj,

potřeboval bych radu od někoho, kdo se trošku vyzná v grafickejch programech na PC. Vymyslel jsem "spešl" grafiku budíků a potřeboval bych vědět, v čem nejlíp to nakreslit, abych to pak mohl nechat někde vytisknout. Potřebuju upravit fonty, přidat nějaký drobný obrázky a čísla.

Pokud by navíc byl někdo schopnej dodat sken původní folie budíků na devítce stejnýho roku jako mám já - Vlevo palivoměr, hodiny, tacháč, otáčkoměr s tlakem turba, abych to nemusel x-krát rozebírat, moc by mi to pomohlo.

Podotýkám, že potřebuju vytvořit a vytisknout celou folii, nejde o pouhý přelepení stávající folie.

Díky všem :beer:

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#2 Grafika budíků

Příspěvek od IgorS »

Asi najlepšie v Illustratore a dodať to na tlač buď ako .ai alebo ako .pdf z Illustratora. Teda tak, aby dáta boli vektorové a nie ako bitmapa = obrázok, zložený z pixelov, to ee.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#3 Grafika budíků

Příspěvek od Krystof P. »

Zkouknul jsem návod, AI bude pro moji potřebu dostatečnej, jen se s tím naučit. Tak teď už jen sehnat ten templejt budíků. Snad se najde někdo, kdo to má rozebraný.

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 12054
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#4 Grafika budíků

Příspěvek od Urvanej »

Poptej se v jakym formátu to pobere firma, která ti to bude tisknout / řezat. Ale ilustrátor nebo autocad bejvaji vždy.
To pdf bych rozhodně nebral, stejně tak s corelem mě už taky "vyhodili". To pdf bys musel fakt dobře nastavit, to já neumim správně udělat ani tak, aby to zobrazovalo obrázky, který sem do documentu vložil :-D dycky se mi potratily při konverzi.
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#5 Grafika budíků

Příspěvek od Krystof P. »

PDF, AI a Corel berou. AI zní rozumně.

PDF by mi stačil sken budíků, abych "do nich" mohl malovat, ja ? Jako měl předlohu, kterou bych přetvořil do toho AI, Protože jak jinak to udělat...

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#6 Grafika budíků

Příspěvek od IgorS »

Urvanej píše:To pdf bych rozhodně nebral, stejně tak s corelem mě už taky "vyhodili".
Illustrator natívne v jeho jadre (od verzie 9.0) robí v PDF. Takže typ súboru .ai je len forma .pdf a Illustrator ukladá aj edituje dobre v Illustrátorovom PDF rovnako ako vo "svojom" formáte .ai

Môžu byť problémy pri iných aplikáciách, ktoré PDF generujú alebo posielajú na Distiller ale žiadne, či minimálne s Illustratorom, ktorý priamo v PDF dokument vytvára. Ak by išlo o dodanie needitovateľných tlačových dát, väčšinou stačí pri ukladaní z Ai, zvoliť "Press Quality"

A na Corel je potrebné zabudnúť.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#7 Grafika budíků

Příspěvek od Krystof P. »

Podařilo se mi sehnat oskenovaný budíky. Dokázal by, prosím, někdo dodat rozměry ? Nejsou 1:1 stačily by mi průměry jednotlivejch přístrojů
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co vyladit???“