MANN FILTER Frecious Plus - Praktické skúsenosti?

jak si doma vyladit motor apod.
  • Autor
  • Zpráva
IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#1 MANN FILTER Frecious Plus - Praktické skúsenosti?

Příspěvek od IgorS »

Obrázek

Chcem teraz, na jar, vymentiť kabínové filtre v obidvoch autách a preto sa chcem sa informovať, či má niekto z vás praktické skúsenosti s kabínovými filtrami MANN s technológiou Frecious Plus. V popise vlastností na e-shopoch sa uvádza, že:

Filter aktívneho uhlia:
- s Polyfenolom
- s antibakteriálnym účinkom
- s fungicídnym účinkom
- filter na jemný prach (PM 2.5)
- Biofunctional cabin filter

Zaujíma ma z praxe, napríklad, či nie je príliš hustý, či niekto nespozoroval (bez kompenzácie nastavenia rýchlosti ventilátora diagnostikou), že by sa mu zhoršilo vetranie v aute atp. alebo, naopak, či niekto nespozoroval, že s filtrom Frecious Plus má v aute na prístrojovke menej prachu atp. Náhrada, za naše filtre CUK 2855, je v tomto prevedení FP 2855.

Má to už niekto v aute?

Viac o technológii MANN filtrov Frecious Plus: http://www.frecious-plus.com/en
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2438
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#2 MANN FILTER Frecious Plus - Praktické skúsenosti?

Příspěvek od z-d-e-n-a »

Teď jsem ho narouboval do V50. Rozdíly ti neřeknu, bo auto mám krátce a tak nemůžu porovnat "před" a "po". Ale abych alespoň něco smysluplnýho dodal - rozměrů se neboj, je stejně veliký jako obyč filtr. Jen je jakoby z tmavého papíru.
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4899
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#3 MANN FILTER Frecious Plus - Praktické skúsenosti?

Příspěvek od Romulusw »

Obávám se, že odpovědi budou polarizovány jako v případě problematiky BG produktů :D
Jedna část ti řekne - je to super, má to něco do sebe.
Druhá - k ničemu to není, jen na tom (alergeny a spol.) někdo vydělává.
Průtok vzduchu to bude mít stejný a žádná světová studie na funkci dělaná nebude :D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 549
Registrován: 7 roků
Bydliště: West Bohemia
Vůz: S60 D3 '12

#4 MANN FILTER Frecious Plus - Praktické skúsenosti?

Příspěvek od shalibaba »

Ja ve volvu pouzivam od Valeo tu nejvyssi radu, protoze jsme v rodine alergici a kdyz se nevetra okenkem, tak jizda v aute alergickou reakci pomerne zmirni.
Do supa jsem ted vzal vyse uvedeny od Mannu, protoze jej Valeo nedela, ale budu ho instalovat az asi pristi tyden a zda funguje budu vedet az pokvetou metelice, obili apod.
Na pohled oproti uhlikovemu od Purfluxu ma hustejsi (pocetnejsi) zebrovani a je i tezsi. Rozmer totozny, cenovy rozdil cca 150 kc?

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#5 MANN FILTER Frecious Plus - Praktické skúsenosti?

Příspěvek od IgorS »

Rozmerov sa nebojím, obidva typy majú rozmery totožné a v katalógu MANN sú uvedené ako kompatibilné. Išlo mi len o to, či ich niekto používa, napríklad už druhú sezónu, nie len krátko a či si všimol vôbec nejakého rozdielu.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2438
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#6 MANN FILTER Frecious Plus - Praktické skúsenosti?

Příspěvek od z-d-e-n-a »

A není to novinka? Minulý rok jsem je nějak neregistroval v nabídce...
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...

Ejdou Rotacak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3190
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#7 MANN FILTER Frecious Plus - Praktické skúsenosti?

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

trochu si u Vás kluci přihřeju polívčičku - vím, že se to tu už v minulosti řešilo, ale přišlo mi, že diskuze měla nejednoznačný závěr.

Včera jsem byl odpoledne v BSR a objednal jsem tam tenhle vejfuk - v horizontu 14 dnů bude novej lauf na autě. Vzhledem k tomu, že
autu nebudu v budoucnu přidávat nijak extra koně navíc, tak prý bohatě postačí 2,5 palce.

3 downpipe až v květnu/červnu, teď bych to finančně najednou nedal.

Při té příležitosti se tedy zeptám na obligátní konický, vzduchový filtr. Četl jsem tady, že je to pěkná hovadina....ale pořád si říkám, že za ty 3 000kč je to docela za hubičku (tepelný štít + konický filtr) + pravděpodobně novou trubku k turbu rovnou. Tepelný štít bych ještě pro jistotu znovu oblepil termo páskou. Na to bych sehnal prachy ještě během dubna, ať to tam nevozim jen kvůli výměně vejfuku.

Co myslíte, hovadina?..... asi častěji měnit klasický vzduchový filtr a nevymejšlet bejkárny jen proto, že to je docela levné, tak jest? :)
Přílohy
441_big.jpg
441_big.jpg (42.04 KiB) Zobrazeno 1209 x
338_big.jpg
338_big.jpg (107.32 KiB) Zobrazeno 1209 x
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 549
Registrován: 7 roků
Bydliště: West Bohemia
Vůz: S60 D3 '12

#8 MANN FILTER Frecious Plus - Praktické skúsenosti?

Příspěvek od shalibaba »

Ja mam zkusenost akorat s bavlnenym filtrem do origo kastliku - po prvotnim nadseni jsem je ze vsech aut vyhazel a radeji kazdej rok budu kupovat papirove.
Zmenu ve vykonu jsem s bavlnou nepozoroval, spotrebu - zvysenou, bohuzel ano a k tomu mi to pripadalo, ze s bavlnou to zralo u skodovky vice oleje. Mozna jsem ale fitr malo, anebo naopak hodne naimpregnoval, nevim.
Konicky filtr by mohl jeste trosku vylepsit zvuk ne? :jaj:

P.S. kdyby nekdo mel zajem, tak mohu levne prodat 2x bavlneny pro Opel.Astra G/Zafira A 1.6/1.8 a KN filtr pro Skoda Superb 2.8 V6.

Urvanej
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 12051
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#9 MANN FILTER Frecious Plus - Praktické skúsenosti?

Příspěvek od Urvanej »

Zpět ke kabiňáku.
Ty antibakteriální a antivšechno filtry celkem fungujou, ale většinou mívají omezený průtok. Čim víc to filtruje, tim húř skrz to teče vzduch.
Takže pokud někdo trpí alergiema, tak vřele doporučuju, ale pro lidi, co nemaji problém s ničim, tak stačí obyč papírák i bez uhlíku.
Já osobně obyč i preferuju, protože se mi už to několikrát vyplatilo, poznal jsem dle čuchu únik chladící kapaliny, oleje a podobný podle smradu z ventilace, kterej by normálně zastavil uhlíkovej filtr. :-)
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co vyladit???“