Výběr brzdových destiček a kotoučů

jak si doma vyladit motor apod.
  • Autor
  • Zpráva
Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#1 Výběr brzdových destiček a kotoučů

Příspěvek od Michl »

Rád bych se dozvěděl jak je to ve skutečnosti s typy brzdových destiček i kotoučů u Volva. Prakticky u každého inzerátu na Volvo je uvedeno, že vůz obsahuje senzor opotřebení brzdových destiček. Koukal jsem do manuálu vozu a nikde nic. Na dotaz v autorizáku mi technik tvrdil, že Volvo žádné senzory na destičkách nepoužívá a to i na nejnovějších vozech. Volvo prý kontroluje brzdovou soustavu jako celek při standartních cyklických prohlídkách s tím, že vše musí vydržet minimálně do prohlídky následující. Je toto pravda?
Jak se prosím orientovat v použitelnosti destiček a kotoučů pro konkrétní vůz? Ani toto v manuálu vozu není uvedené. Jaké vybírat a jak hlídat např. velikost kotouče resp. vhodnost destiček s ohledem na velikost ráfku kola? Předem děkuji.
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

Hájčus
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2366
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Chomutov / Praha 13
Vůz: MB CLA

#2 Výběr brzdových destiček a kotoučů

Příspěvek od Hájčus »

Michl píše:Rád bych se dozvěděl jak je to ve skutečnosti s typy brzdových destiček i kotoučů u Volva. Prakticky u každého inzerátu na Volvo je uvedeno, že vůz obsahuje senzor opotřebení brzdových destiček. Koukal jsem do manuálu vozu a nikde nic. Na dotaz v autorizáku mi technik tvrdil, že Volvo žádné senzory na destičkách nepoužívá a to i na nejnovějších vozech. Volvo prý kontroluje brzdovou soustavu jako celek při standartních cyklických prohlídkách s tím, že vše musí vydržet minimálně do prohlídky následující. Je toto pravda?
Jak se prosím orientovat v použitelnosti destiček a kotoučů pro konkrétní vůz? Ani toto v manuálu vozu není uvedené. Jaké vybírat a jak hlídat např. velikost kotouče resp. vhodnost destiček s ohledem na velikost ráfku kola? Předem děkuji.
Inzerát snese vše.... :%)

Je to pravda. měnil jsem destičky na své V70 III MY 2009 viz
20630254_10208988730825578_386198775_o.jpg
s naivním očekáváním, že to něco zahlásí..
A hle, na origo deskách žádný kablík.. A hle na ATE deskách taky žádný kablík .... Takže ano, NEmají senzor opotřebení.
_________________
MB CLA coupe MY22; HONDA Africa Twin 1100 A.S. // MB CLA Shooting Brake 2021
R.I.P.: XC90 2.5T, S-Max 2.2 13 a V70T6 AWD 08 a S60 2.4 01 a 480ES 1.7 Paris ed. 91 a Mini Cooper 1.3 87 a A3 3.2 06 a Honda 900RR Fireblade a Honda 1100XX Blackbird a... Trabant :)

Hájčus
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2366
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Chomutov / Praha 13
Vůz: MB CLA

#3 Výběr brzdových destiček a kotoučů

Příspěvek od Hájčus »

_________________
MB CLA coupe MY22; HONDA Africa Twin 1100 A.S. // MB CLA Shooting Brake 2021
R.I.P.: XC90 2.5T, S-Max 2.2 13 a V70T6 AWD 08 a S60 2.4 01 a 480ES 1.7 Paris ed. 91 a Mini Cooper 1.3 87 a A3 3.2 06 a Honda 900RR Fireblade a Honda 1100XX Blackbird a... Trabant :)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co vyladit???“